Kočárek Britax Affinity, Britax B-Motion, máte zkušenost?

lindule1977
14. kvě 2013

Chtěla jsem se zeptat jestli už někdo máte ten nový kočárek Britax Affinity http://www.dudlikarna.cz/kocarky-a-doplnky/koca... nebo Britax B-Motion (ten teda nevím jestli už je v prodeji) http://www.britax-roemer.cz/kocarky/kocarky/b-m... Dřív sme měli Britax B-Smart a byli jsme moc spokojení až teda na občasný problém s brzdama, teď na druhé mimčo bychom chtěli pořizovat něco podobného v tom stylu a tyhle se nám líbí (i když teda Affinity je cenově dost vysoko). No zatím sem nenarazila na někoho kdo je má, tak až se tu někdo objeví, moc by mě zajímalky zkušenosti. Děkuju moc.

terunka88
12. led 2015

@hedda Myslím, že ani trojkolka, ani čtyřkolka náročnější terén zvládat nebudou..kořeny v lese rozhodně ne. Já se čtyřkolkou projedu nezpevněný terén (kamínky, štěrk, ušlapaná cesta), ale na větších kamenech už má problém.

hedda
12. led 2015

@terunka88 Díky za info. Nám teda prodavačka v Brně velmi doporučovala tento typ jako výborný do terénu. Tak jsi mě překvapila. Říkala, že přejede, sjede cokoliv. Jen nevěděla jestli mi doporučit tři kola nebo čtyři kola.

sghsgh
12. led 2015

@hedda Ahoj! Mam trojkolku a jsem spokojena, jedine co me pred koupi nenapadlo bylo jak se bude najizdet na obrubniky nebo do schodu..ted uz to zvladam bravurne, chce to jen trochu praxe. Co se ovladani tyka tak uplne super, krasne se toci, krasne zataci, skvele se s nim jezdi i s jednou rukou. Tim, ze ma nafukovaci kolecka tak zvlada teren velmi dobre, vcetne dlazebnich kostek apod.. Nicmene pokud ocekavas, ze budes jezdit hlavne v prirode tak zvaz jiny kocarek (urcite zde najdes diskuzi s doporucenim) a mozna opravdu spis se ctyrma koleckama...

terunka88
12. led 2015

@hedda Tak to rozhodně ne, cokoliv neprojede ani náhodou... Jako jo, je rozhodně lepší než B-Agile, ty nafukovací kola jsou fajn, ale není to na nějaký velký terén. Možná by to bylo lepší s těma předníma terénníma kolama, který se k tomu dají dokoupit. Ale zas se s tím pak hůř ovládá. Když bys ale vyloženě chtěla tenhle kočár, tak o trochu lepší do terénu mi spíš přijde ta trojkolka. Nicméně vyloženě kočár do terénu to prostě není. Podívej se na emiminu na diskuzi Britax B Motion, tam je spooousta příspěvků o tomto kočárku 😉

hedda
12. led 2015

@terunka88 díky za rady, přečtu si to tam 😉

terunka88
12. led 2015

@sghsgh Vidíš a já právě měla za to, že do terénu je lepší trojkolka.. Jinak já jsem s ovládáním taky moc spokojená, je lehoučký, krásně zatáčí, dlažební kostky bez problému, ale jak jsem už psala, na nějaký velký terén (třeba tuhle jsme chtěla projet lesní cestu plnou kořenů a to jsme teda nedali) ta čtyřkolka není..

hedda
12. led 2015

@sghsgh jejda tak teď vážně nevím, jestli je dobrý nebo ne. Kouknu na další recenze. Já už se těšila, že máme vybráno. Je to těžké při tolika výrobcích.

barusha_
12. led 2015

@phad ahoj, vidim, ze si uvazovala nad britax b-motion a vloznou taskou - ako to nakoniec dopadlo? kvoli vynasaniu do schodov tiez uvazujem nad nejakym kocarkom v kombinacii s vloznou taskou (zatial teda nad b-motion vyhrava affinity, ktory sa da otocit i proti smeru jazdy).

sghsgh
12. led 2015

@hedda
@terunka88
Ja s nim jezdim hlavne ve meste coz s dlazebnima kostkama, rozbityma silnicema apod.. je taky docela slusny teren ale samozrejme se to s prirodou srovnat neda. Pokud netrvas vylozene na tomto kocarku (ja jsem mela omezene moznosti protoze jsem potrebovala takovy, aby se nam vesel do auta a tenhle vysel z tech dobre skladacich nejlip) tak bych jeste hledala vylozene kocar do terenu..
Jinak ale za me jednoznacne doporucuji!

barusha_
12. led 2015

ahoj, nemate niekto skusenost s kocarkem britax affinity na novorodenca bez hlbokej korbicky? kvoli vynasaniu do schodov hladam co najlahsi kociar (pripadne moznost pouzitia vloznej tasky na nosenie), u affinity pisu, ze je vhodny od narodenia s prilozenou vlozkou - mate s nim niekto skusenost? diky moc

heduska82
12. led 2015

@barusha_ Mám teda B-smart, ale na druhého jsem sháněla tu měkkou vložku do korby a za mě jsou to vyhozené peníze. Je to strašně úzké a pokud bys měla trošku větší miminko, budeš mít s místem problém. 😒 Předpokládám, že u těch ostatních typů to bude podobné, ne-li horší.

terunka88
12. led 2015

@hedda @sghsgh Já z 90% jezdím ve městě a to si kočárek nemůžu vynachválit. Jezdí fakt super. Ale třeba na vesnici, když bych chodila každý den na procházky do přírody, bych si ho nepořídila.
@barusha_ Já měla korbu affinity a musela jsem ji nosit po schodech do 2. patra i s prckem uvnitř. Vždycky jsem ho v korbě vynesla nahoru a vrátila se pro podvozek. Praktikovali jsme to takhle půl roku, dalo se, ty ruce si zvyknou (malej teda naštěstí není nějakej obřík, v půl roce měl lehce přes 7 kg). Pak už jsem malýho přendali do sporťáku, s fusakem se tam už nevešel - hlavně na šířku. Takže já osobně bych tašku nekupovala a nosila v korbě.

barusha_
12. led 2015

@terunka88 diky moc, ja som prave myslela, ze by som vobec korbu nekupovala a davala rovno do sportaku tasku a potom v idealnom pripade (ked pojdem bez nakupu, s prazdnym kocarkom) brala sucasne malu v taske plus zlozeny kocarek do druhej ruky.. mam to totiz pol patra k vytahu, potom vytah do 5. a este dalsie patro po schodoch, takze ten cas, ked by potom muselo byt mimco same hore v byte sa mi zda byt dost dlhy, ale to su mozno len pocity prvorodicky 🙂

terunka88
12. led 2015

@barusha_ Aha, no já si plánovala, že budu nosit obojí naráz (korbu i podvozek) a teda neunesla jsem to ani náhodou. Je teda pravda, že korba samotná je docela těžká. Možná by to v tvém případě bylo řešení, koukám, že mimčo se nenarodí v žádné zimě, tak by to snad zvládlo v tom sporťáku a v tašce. Ideální by bylo, kdyby sis to vyzkoušela přímo v prodejně - dát si tu tašku do kočárku a uvidíš..

terunka88
12. led 2015

@barusha_ A kdybys chtěla korbu, tak by nešlo, že bys to půl patro vyjela pozadu s kočárkem po schodech (nevím teda kolik to je schodů, ale do těch 10 se to dá), pak vyjela výtahem a kočárek rozložila až pak? To by prcek byl doma sám jen chviličku.

phad
12. led 2015

@barusha_ nakonec jsem do toho nešla, mám objednaný Britax B-Motion 3 a korbu Affinity, takže v tomhle bohužel neporadím. Měj se hezky Petra

hedda
12. led 2015

@terunka88 já jsem taky z města, akorát máme psa ohaře a denně s ním venčím po lese. Takže je to kvůli tomu. Ještě se koukám na Baby Jogger Elite ten je víc do terénu 🙂

hedda
12. led 2015

@phad já jsem přemýšlela nad stejnou kombinací té tříkolky ale korbičky Affinity. Tak dej vědět jak se ti s tím jezdí 🙂

terunka88
12. led 2015

@hedda Aha, tak to bych pořídila jiný kočárek. Jj ten Baby Jogger si hodně maminky chválí právě do terénu, ten by pro vás mohl být to pravé 😉

duppi
13. led 2015

@hedda já mám teda motion 3 a jezdím s ním i do terénu a vždycky všechno zvládl - vysokou trávu, bahno, pole....přijde mi do terénu ideální. Má daleko větší kola než motion 4, takže do terénu určitě ty 3 kola.... Baby joggery jsou lépe ovladatelné, taky jsem zkoušela a myslím, že člověk se tolik nenamaká 🙂. Ale jinak já doporučuju motion 3 do terénu uplně v pohodě ;)

phad
15. led 2015

@hedda ahoj, nevím jak moc na to spěcháš, mám termín až koncem února, tak počítám, že nějaké zkušenosti budu mít až v březnu. Zatím mi ještě ani nepřišel, ale příští týden ho nechám poslat k našim, včera mě z těhu poradny odeslali do porodnice, trochu se to komplikuje...

hedda
15. led 2015

@duppi ani nevíš jak to ráda slyším 🙂 Takže doporučuješ tříkolku! To jsem ráda, moc jsi mi pomohla 🙂 Taky bych šla do Baby Joggera, ale ta cenu už je moc vysoká. Díky moc za pomoc 😉

hedda
15. led 2015

@phad Ahoj, má mám termín koncem března, tak to asi už budu muset kočárek za chvíli koupit. Tak hodně štěstí, ať jste zdraví. 😉

duppi
16. led 2015

@hedda doporučuji všema 10 🙂, jogger bude asi o něco lepší, ale když už, šla bych do Baby jogger Summit X3, ale jak říkáš.. cena už je jinde a pokud se jedná o procházky po lesích a loukách s pejskem, tak BM3 to zvládne s přehledem. Jogger je super kočár, ale jako nutnost bych ho viděla pro lidi, co bydlí fakt v horách 🙂.

hedda
20. led 2015

@duppi tak nakonec přece jen budeme objednávat Baby Jogger Elite 🙂 neodolala jsem v obchodě. Sice jsou oba dobré kočárky, ale prostě víc plusů má BJ. Ta korbička, jízdní vlastnosti, stabilita a hlavně s ním určitě projedu vším a všude 🙂 Díky za rady

duppi
20. led 2015

@hedda tak super, BJ je urcite lepsi 🙂. Ja mam do mesta od BJ city mini GT a jsem spokojena moc ;).

hedda
22. led 2015

@duppi taky doufám, že budu spokojená. Už se těším až s tím pak v létě vyrazím do terénu 🙂

nikola_007
25. led 2015

Ahoj maminky,

termín porodu mám květen, byla jsem rozhodnuta pro kočárek Britax Afinity. Dnes jsem se na něho byla ještě podívat, než ho objednám, ale přijde mi, že je hluboká korba hrozně úzká. Sice uvádějí rozměry 28–32, jako u jiných korbiček, ale tím, že je tam uvnitř ten „mantinel“ mi přijde malá ☹ Mám strach, že pokud ji budu chtít použít v zimě s fusakem, tak jsem bez šance. Leda, že by šel ten mantinel celý vyndat?…

Moc děkuju za případnou reakci 😉

oxyadmin
26. led 2015

@lindule1977
Určitě doporučuji. Je to výborný kočárek i do terénu a má nosnost 17 kg. Dobře se ovládá a hlavně na kočárek nejsou žádné reklamace. Je to dobrá volba !

spoficek
27. led 2015

Ahoj holky, neprodáváte některá korbičku Britax affinity a sportovní přední kola? Nebo nevíte o někom?
děkuji moc