Kočárek Britax Affinity, Britax B-Motion, máte zkušenost?

lindule1977
14. kvě 2013

Chtěla jsem se zeptat jestli už někdo máte ten nový kočárek Britax Affinity http://www.dudlikarna.cz/kocarky-a-doplnky/koca... nebo Britax B-Motion (ten teda nevím jestli už je v prodeji) http://www.britax-roemer.cz/kocarky/kocarky/b-m... Dřív sme měli Britax B-Smart a byli jsme moc spokojení až teda na občasný problém s brzdama, teď na druhé mimčo bychom chtěli pořizovat něco podobného v tom stylu a tyhle se nám líbí (i když teda Affinity je cenově dost vysoko). No zatím sem nenarazila na někoho kdo je má, tak až se tu někdo objeví, moc by mě zajímalky zkušenosti. Děkuju moc.

daee
18. kvě 2013

Ahoj, tak já mám asi měsíc Britax Affinity....a spokojená jsem zatím já i syn maximálně 🙂. Prvního syna jsem odvozila v Concordu Fusion, u druhého jsem chtěla změnu. Affinity mě zaujal na netu, dlouho ale nebyl nikde k vidění naživo. Až nakonec se objevil v jedné kamenné prodejně tady a jak jsem ho uviděla, bylo jasno 🙂.
Mám tedy sportovní verzi bez hluboké korbičky.
Krásně jede, lehoučký, na pohled krasavec, snadno se skládá ( i v jednom kuse). Parádně je řešená brzda, madlo (oproti COncordu). Košík je menší naopak, ale pro mě dostačující (odrážedl ostaršího syna se v pohodě vejde...). Chtěla jsem otočnou sedačku, takže jsem počítala, že sezení nebude tak široké, ale je to v pohodě. Super je úplný leh u sporťáku, negativem asi, že se polohuje celá sedačka (že je to takové to korýtko). V ceně je i nánožník a pláštěnka (ta je taková zvláštní...)
Celkově mi přijde hodně poctivě udělaný, pevný (zase srovnávám s konstrukcí Concordu...)

sestricka1
26. kvě 2013

@daee ahoj tak som rada ze som sa konecne nieco dozvedela o afffinity....nie su ziadne recenzie...velmi ho chcem...mad ajnejake fotecky?dik

daee
27. kvě 2013

@sestricka1 ani já jsem žádné nenašla (a přitom prodavačka říkala, že je o něj velký zájem....), ale i tak jsem to riskla a pořídila a zatím vážně nadšení...
Mám tu hnědou barvu, původně jsem chtěla černý, ale prodali mi ho (i přesto, že jsem ho měla rezervovaný), ale nakonec, když jsem tu hnědou viděla, tak se mi moc líbila...
Má to ještě nánožník, ten není nikde na netu nafocený (teď jak je chladno, tak používáme) + pláštěnku (ta je taková moderní, malá neprůhledná...koupila jsem si univerzál Emitex a spokojenost...)

sestricka1
27. kvě 2013

Dakujem,si mila...mas krasneho synceka,tak ja to tiez risknem a objednam si ho. A prve recenzie budeme pisat my 😀

daee
29. kvě 2013

@sestricka1 a jakou barvu sis vybrala?? Podle věku Tvé malé princezny asi taky jenom sporťák, že?

veronikaka
19. srp 2013

Maminky, nemáte některá koupený kočárek Britax B-motion 4? http://www.britax-roemer.cz/kocarky/kocarky/b-m... Chtěla bych golfky/sportovní kočárek menší velikosti (hlavně skladný do auta), aby měl nafukovací kola a spojenou rukověť a tento mi přijde jako jeden z levnějších. Nechám si i poradit jiný typ, který by odpovídal mím podmínkám.

eemilka
23. srp 2013

@daee Ahoj, mohla bych se prosím ještě zeptat na tvé zkušenosti s tímto kočárkem, co se jízdy v terénu týče? Nemyslím tím nějakou velkou turistiku, ale takový nějaký běžný provoz (občas polní cesta, štěrk, městská dlažba, občas schody atp.). Kočárek se mi taky moc líbí, ale nemám žádné praktické zkušenosti, a nevím, jestli třebas nejsou nevýhodou ta přední plastová kolečka. Má vůbec nějakou speciální výhodu, když má kočárek přední kola nenafukovací, nýbrž plastová?

daee
24. srp 2013

@eemilka No já jsem spokojená i s tím, jak zvládá terén (jak popsuješ...polní cesty, štěrk atd...jen sníh jsem ještě neprubla). Projel s námi na dovolené až na hrad (hrby, kameny), výlety po lesních cestách, do schodů ho tahám denně a v pohodě. Ona ta přední malá kolečka na to nevypadají, ale jsou odpružená + zaaretuju a neměla jsem problém. A nejsou vyloženě plastová, ale gumová, já osobně to vidím spíš jako výhodu, že nemůžeš píchnout 🙂.
Na prvního syna jsem měla Concord Fusion a ten neměl nafukovací kola vůbec (ani zadní) a projel všude 🙂.
Každopádně určitě jsou terénnější kočárky, to samozřejmě, ale já právě chtěla kompromis mezi vyloženě městským kočárkem a "tankem"...a to dle mě Affinity je...🙂

eemilka
24. srp 2013

@daee Díky moc za odpověď, tak to jsem ráda, asi do něj taky půjdeme. Líbí se mi, jak je úzký a skladný. Často někam cestujeme veřejnou dopravou, tak je člověk dost limitovaný šířkou dveří (autobusu, vlaku, výtahu ...), a tenhle kočárek právě vypadá, že by se měl všude vměstnat. Ale zas by mě samozřejmě mrzelo, když by byl pak člověk vázaný jen na rovný městský chodník.

bajunka24
27. srp 2013

Ahojda potrebovala bych zjistit jestli na kočarek Affinity Britax jde vajíčko Maxi cosi...zdali jde koupit jen adapter a vajicko na kocarek pujde...nemohu to na netu nikde najit...o kocarku uvazuji ale vajicko uz doma mam...diky moc za info kdo vite... 🙂

bajunka24
28. srp 2013

A jeste dotazek jestli nekdo uz vi jak se chovaji ty mala kolecka vpredu v zime na snehu? 🙂

veronikaka
2. zář 2013

@daee Líbí se mi stejná barva kočárku i konstrukce, jak to vypadá se škrábanci? Máme tmavé auto a každá čárka svítí na dálku ... tak proto ta otázka? Škrábnutí do černé konstrukce je asi vidět, že? Nebo škrábance zůstávají černý?

daee
2. zář 2013

@veronikaka tak jsem kočárek omrkla a škrábance zatím nemáme...a to ho tedy vůbec nešetřím, často skládáme do auta atd. Tak jsem asi měla zatím štěstí....

veronikaka
5. zář 2013

@daee Děkuji.

ustrachana
10. zář 2013

kocky mam na predaj novy black, pouzity raz vonku, raz v nakupnom centre 🙂 viac info IP

eemilka
10. zář 2013

@ustrachana Ahoj, a proč ten kočárek prodáváš? V něčem ti nevyhovoval?

ustrachana
10. zář 2013

@eemilka vyhovoval, je krasny, splnal vsetky moje poziadavky, ale maly bude mat 2 roky a myslela som, ze este bude treba sportovy kocik len on sa vozit nechce a mne je luto zbytocne drzat kocik doma ( a nemam nato ani priestory)

ustrachana
17. zář 2013

kedze mi pise vela maminiek ohladom zaujmu o kocik, tak kocik je uz predany ☹ dakujem za zaujem

bourdka
18. zář 2013

Ahojte maminky, chcela by som sa spytat, ci mate nejake nove skusenosti s pouzivanim Britax affinity ?
Za ten svet sa neviem rozhodnut ci tento sportak alebo Britax agile....

Dakujem za akukolvek infosku 🙂

baileyssska
22. zář 2013

Ahojky maminky, na internetu jsem se zamilovala do britax affinity, zatím jsem nevidela naživo, a tak chtela bych se zeptat jak je široký? Vejde se mi malá (11m) i s fusakem v zime bez problémů? A není moc vysoký? Nebo nepůsobí mohutne? Jsem dost maličká, hodně malička :D, a tak bych nerada u kočárku byla jako vosa u bonbonu :D...

dekuji mockrát

eternnity
2. říj 2013

Máme Britax B-motion jako golfkosporťák a zatím max spokojenost. Nafukovací kola jsou super - nerachtá a krásně se s ním manipuluje. Ale nožičky nejsou do úplného lehu - nám to nevadí - malá spí v kočárku výjimečně a na to máme klasický sporťák z trojkombinace.

klouzek
29. říj 2013

@daee Mohu se zeptat ohledně kočárku?Dá se stříška prodloužit,aby sluníčko nesvítilo tolik do kkočárku?Jsou kolečka možné do terénu?A jak je to s polohováním-koukám že jde asi až do úplného lehu a jak je to s nožičkama-jdou taky s společně se zádíčkama nebo každý zvlášt-zůstává tam takové to korýtko,nebo je to úplně dovodorovna.Děkuji

daee
29. říj 2013

@klouzek Stříška je vzadu rozepínací na zip a jde tak prodloužít o jeden díl (vyplněný síťkou...). Mně přijde, že kryje kočárek dostatečně, jen v úplném lehu jsem přidávala clonu (mám Teutonia a hezky pasuje)
Polohuje se do úplného lehu, do roviny. Polohování podpěrky nožiček je zvlášť, ale korýtko pod zadečkem zůstává i v lehu (je tedy k tomu i výplň toho korýtka pro malá mimča, aby ležela docela rovně, protože kočárek je od narození psaný, ale to my nepoužili, malý tam šel v půl roce)
Kolečka přední jsou sice menší, ale slušně odpružená, mě projel všechno, co jsem potřebovala (dlažvu na hradě, polní cestu)
Snad jsem pomohla 🙂

klouzek
29. říj 2013

@daee Děkuji poradila si mi dost akorád se ještě zeptám jak prodlužuješ tu stříšku o ten jeden díl a je vyplněna sítkou,nejde přes ni sluníčko do kočárku,nebo se tam ještě něco upíná?

daee
29. říj 2013

@klouzek co si uvědomuju, tak jsem nikdy problém se sluníčkem neměla, je to díl přímo u opěrky ne někde uprostřed boudičky, tak možná proto. Vleže si myslím, že je potřeba hodit plínku nebo nasadit clonu u většiny kočárků...z těch, co jsme my měli a můžu porovnávat mi přijde, že to krytí boudičky u Britaxu je velmi slušné 🙂.
Naopak mi nevyhovovala ta pláštěnka třeba, co dávají originál a i nánožník se jim nepovedl je jen pro malé děti a s fusakem dle mě naprosto nepoužitelný. Oboje jsem si dokoupila jinde (ale to samé jsem musela udělat u Concordu, co jsem měla předtím, takže nic neobvyklého...🙂 )

klouzek
29. říj 2013

A nánožník si koupila kde nebo spíš jakou značku,aby seděl?já se právě rozhoduji mezi tímto kočárkem a Valco snap4.Tak pořád nevím,nemáš s ním též zkušenost?

yasminn
30. říj 2013

Nevite nahodou o nekom kdo by prodaval Britax Affinity? Nanetu jsem nenasla zadne nabidky :(

veronica30
15. lis 2013

Predávam len dvakrát použitý britax motion brown, chceme kúpiť ten affinity koli otočnej sedačke.malu musím mat oproti sebe 🙂

klouzek
10. pro 2013

@daee Ahoj,budu kupovat kočár Britax B-motion 2013 a čtu tu,že nánožník a pláštěnka jsou k ničemu,od jaké značky bys mi doporučilakoupit,aby seděl?

daee
10. pro 2013

@klouzek já nemám B-motion, ale Affinity...takže bohužel neporadím ☹