Kočárek Britax Affinity, Britax B-Motion, máte zkušenost?

lindule1977
14. kvě 2013

Chtěla jsem se zeptat jestli už někdo máte ten nový kočárek Britax Affinity http://www.dudlikarna.cz/kocarky-a-doplnky/koca... nebo Britax B-Motion (ten teda nevím jestli už je v prodeji) http://www.britax-roemer.cz/kocarky/kocarky/b-m... Dřív sme měli Britax B-Smart a byli jsme moc spokojení až teda na občasný problém s brzdama, teď na druhé mimčo bychom chtěli pořizovat něco podobného v tom stylu a tyhle se nám líbí (i když teda Affinity je cenově dost vysoko). No zatím sem nenarazila na někoho kdo je má, tak až se tu někdo objeví, moc by mě zajímalky zkušenosti. Děkuju moc.

terunka88
16. dub 2014

@orka57 Díky za reakci 🙂 Zas na druhou stranu si říkám, že tu autosedačku budu využívat stejně jen v autě a na tom podvozku max. na nějaké nákupy v obchoďáku, kde je rovina, tak to bude ok... Ale jako nedovedu si představit, že bych s tím jezdila někde delší dobu po městě, to mi nepřijde 2x bezpečné a navíc bych z toho prcka asi vytřásla duši 🙂

luciekrasna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zyoma
29. dub 2014

Ahoj holky. My už mame půl roku britax b-motion a vyzkoušeno máme zatim jen sportak. Hlavni výhodu jsem v něm viděla nafukovací kola ( a to jsme měli předtím drahý kočárek chico i-move, a strašně mi vadilo, jak v tom dítě drnca, protože měl nenafukovaci kola) , nafukovací kola jsou super a narozdil treba od xlandru je to dost lehký kočárek a není tak obrovský. Sice bych si přála, aby se dalo dítě otočit i čelem ke mně, ale to přežijem 🙂
Takže za mě super. Měla jsem možnost vyzkoušet v obchodě i jiné verze britaxu ( ostatní jsou s nenafukovacimi koly) a rozdil jizdy i po dlazdicich se dal poznat. Takže za mě ano! Jedině pozor na pichle kolo. Nám se to stalo za těch pul roku zatim jednou, ale nepochopitelneho důvodu je problém sehnat náhradní duši. Tak jsme tam dali jinou od xlandru, která je o něco delší, a dobrý, i v servisu nám říkali, že to nevadí, že je delší, že je duše dost pružná, tak se přizpůsobí.

sofiachovan
2. kvě 2014

Chcela by som sa opýtať ci ma niekto skúsenosti s vanickou na B-Affinity nie je moc mala. Čakáme bábätko v septembri a obávam sa ze s fusakom tam moc miesta mat nebude. Dakujem

eemilka
10. kvě 2014

@sofiachovan Ahoj, naše dcerka se rovněž narodila v září. Fusaku se neboj. Na sporťák postupně přecházíme až teď, a to máme hodně dlouhé dítě. S fusakem problém nebyl. Jako neříkám, že by ta korba nemohla být delší, nevadilo by mi, když bych ji ještě nyní mohla využívat. Ale teď už si to dítě stejně začíná sedat, takže asi čas na přesun do sporťáku tak či tak uzrál. V hluboké korbě už si i klekala a hrozilo, že přepadne.

orewa
10. kvě 2014

Takze u b-motion 4 nejde u sportovni verze otocit dite k sobe? Muze jet pouze po smeru? :(

framboise
19. kvě 2014

Holky víte o kamenném obchodě v Brně nebo Vyškov, kde bych se mohla podívat na Britax B-motion 4? Moc děkuji za odpovědi.

misam
20. kvě 2014

@terunka88 Čtu, že máte b-motion a Baby Safe plus a měla bych dotaz. Mám doma taky b-motion a chci koupit právě autosedačku Safe plus (ještě zvažuji maxi cosi). U Safe plus bych měla výhodu zacvaknutí na podvozek b-motion. Ale, jelikož dcera ještě stále sporťá využívá, tak se mi nechce pořád odmontovávat sporťák a měnit za vajíčko. Dívala jsem se na video ke kočárku a zdá se mi, že by vajíčko mohlo jít nacvaknout na konstrukci (při použití adaptérů) i když je tam ta sportovní korba. Nezkoušela jste to prosím, případně, nemohla byste mi to vyzkoušet? 🙂 byla bych moc vděčná

ellar
20. kvě 2014

Ahoj holky, Kubik se nám narodil v prosinci a byl malinké miminko. Teď má 5 měsíců a doufám, že nám v hluboké korbičce vydrží než začne sedět 🙂
Tento týden jsem pročítala info ohledně sporťáku a konečně jsem přišla na dvě věci ohledně hluboké korbičky.
1) Podle obrázku jsem přišla na to, že ze stříšky se dá vyklopit další část, která slouží jako clona proti slunci. Takže už žádné nevzhledné šátky a plíny na stříšce. Ale skoro půl roku jsme se s tímto trápili a nadávali, jak to nemají promyšlené 😀
2) A k tomu krytu přes korbičku, myslím, že se tomu říká slída. Tak jak jsou po boku ty dva druky, tak když se to obtočí kolem toho druku dokola, tak se tou volnou částí krytu prodlouží celý kryt. Nebo tak nějak, ale na něco to tam byt musí..
3) Hluboká korbička je dost malá. I lidi se diví, jak máme malý kočárek 🙂 Ale my jsme neměli problém se tam vlézt i s fusakem (ale Kubík je zimní..).
4) Manžel měří 195 cm a je pro něj dost nízký, takže se u kočárku hrbí a kope do kol. Tak na to taky pozor.
5) Přední kolečka: já jsem spokojená, ale je pravda, že na hrbatém termínu trochu rachtají. Do terénu jsme dokoupili zvlášť terénní kola- velikostně jsou jako ty zadní a jsou nafukovací. Tyto se ale nenatáčí do strany.
6) Stříška k hluboké korbě se dá sklopit jen oběma rukama. Ale pěkně se za to ucho přenáší.
Celkově jsme s kočárkem spokojení. Hlubokou korbu oddělím od podvozku a krásně se mi vše vleze do auta. Snadno se rozkládá a skládá, je lehký.
Ale zatím mám vyzkoušenou jen hlubokou korbu, autosedačku a bázi na Isofix. Takže my doporučujeme a chválíme a vybrali jsme si ho znovu 🙂
Snad bude vše ok i u sporťáku 🙂

terunka88
20. kvě 2014

@misam Já mám teda staženou celou sportovní nástavbu, takže autosedačku dávám opravdu jen na podvozek..popravdě nevím, jak by autosedačka šla na ten sporťák bez toho, aniž by byl sundaný (adaptéry navíc nemám, ty už jsou součástí autosedačky).. Možná bych to i zkusila, ale ten sporťák máme sundaný a máme nandanou hlubokou korbu a už připravenou pro prcka a přiznám se, že měnit zas na sporťák je docela časově náročné, já bych to sama nesestavila, dělal to manžel a tomu se asi nebude chtít 😅

sasetkap
20. kvě 2014

@framboise ve funbaby v Brně kočárek mít určitě budou. Kupovali jsme ho před měsícem ve stejném obchodě v Ostravě.

misam
21. kvě 2014

@terunka88 Nevadí, já jsem si myslela, že tam asi máte nachystaný hluboký a ne sporťák 😉.Taky by se mi to nechtělo tam montovat, takže chápu 😀. Já to právě dneska zkoumala a zdá se mi, že když by tam maximálně mohla vadit stříška, tak tu bych sundávala, to by nebyl problém. Vyzkouším to v obchodě, snad se na mne nebudou dívat jako na blbce 😀 když budu rvát vajíčko na sporťák.

ellar
21. kvě 2014

@terunka88
@misam Holky, teď čumím jak puk! Chápu to správně, že by se pomocí adaptérů dalo nakombinovat: podvozek- sporťák a na to ještě nacvaknout autosedačku??? 😕 Na videu jsem to nikde neviděla nebo opět asi nepochopila.. 🙂

misam
21. kvě 2014

@ellar 🙂 na videu to nebylo, to je právě moje myšlenka. Jelikož mám starší dceru, která ve sporťáku jezdí a nechce se mi to odmontovávat kvůli vajíčku, tak mne to právě napadlo, že by to teoreticky mohlo jít (v ideálním případě bych dokonce vytvořila i sourozenecký kočár 😀, ale to asi ne). Takže chci vyzkoušet, jestli tahle kombinace je možná i v praxi (zatím nemám vajíčko, to chci teprve koupit pro syna).

ellar
21. kvě 2014

@misam Já jsem ještě sporťák neměla vytáhlý. Tam se to nedá nacvaknout jak hluboká korba?? Já ten podvozek totiž nechávám v garáži a zbytek nosím domů.

terunka88
21. kvě 2014

@ellar Právě je to trošku složitější, jednoduše nacvaknout to nejde, jsou tam různý pásky, cvočky a tak, já si to už moc nepamatuju, ale nejde že bys vzala sporťák a jen ho nacvakla na podvozek a finito.. Ale úplně kdovíjak složité to taky není, každopádně na denní přehazování určitě ne.
@misam Já se ještě zkusím zeptat na emiminu, právěže mám pocit, že tam kdysi někdo psal, že to vajíčko vozí na b-motionu bez toho, aby sundaval sporťák..dám vědět 😉

terunka88
21. kvě 2014

@misam Tak mám dobré zprávy a dokonce i fotku! Odpověď na emiminu byla blesková - adaptéry se nasadí místo madla, zacvakne se autosedačka a je to 😉 Akorát mám dojem, že tam jde jen od Römeru Baby Safe plus..

misam
21. kvě 2014

@terunka88 Týýýýý jooooo, parááááda. Jsi úžasná 😉, přesně takto jsem si to představovala (vidím že dokonce ani ta stříška nevadí) a ani to nevypadá nijak moc blbě. V tom případě je jasno, jdu do ní 😀, já právě chci tu Safe plus, tak to že tam jiná nepůjde mi neva. Hernajs, ještě že jsem se zamyslela a ještě že se tě zkusila zeptat 😀. Můžeš mi sem hodit prosím ještě link na tu diskuzi, kde ti holky odepsaly? Měla bych ještě dotaz na kompatibilitu stupátek.

@ellar jj jak píše @terunka88, ta sportovní se nenacvakává jako hluboká nebo autosedačka, ale je tam připnutá cvoky a pásky. My ji teda nesmontovávali, dovezli jsme si ji už smontovanou z obchodu, ale zdá se mi to poměrně složité na častou výměnu.

terunka88
21. kvě 2014

@misam Tamta diskuze se týkala trochu ničeho jiného, ale tady ti určitě poradí, občas tam taky píšu: http://www.emimino.cz/diskuse/britax-b-motion-1... a nemáš zač, jsem ráda, že se to vyřešilo ke spokojenosti obou! 😀

misam
21. kvě 2014

@terunka88 😀 budeš to taky využívat 😀? děkuji, zkusím jim napsat

terunka88
21. kvě 2014

@misam To ne, ale mrzelo mě, že jsem ti sama "nemohla" pomoct tím, že bych to vyzkoušela 😉

misam
21. kvě 2014

@terunka88 😀 jo tááák, tak to jsi moc hodná

terunka88
29. kvě 2014

@eemilka Ahoj, chci se zeptat ohledně té Affinity korbičky a fusaku - koukala jsem, že jsi psala, že se ti tam vešla s fusakem 4 měsíční holčička. Co jste prosím měli (máte) za fusak a do kdy jste nakonec byli v hluboké korbičce? Já bych byla ráda, pokud by tam malej vydržel aspoň do těch 6 měsíců, narodí se v červnu, takže do toho prosince, ale mám strach z fusaku, korbička je hodně úzká..

slithice
31. kvě 2014

@bajunka24 ahoj prosim te, zistila jsi, jestli jde na b motion vajicko maxi cosi? nemuzu to nikde najit. diky moc

eemilka
3. čer 2014

@terunka88 Ahoj, v hluboké korbě jsme byli ca do 7 až 8 měsíce. Ale fusak jsme poslední měsíc už nepoužívali neb bylo teplo. Značku fusaku bohužel nevím, jedná se o velký poděděný fusak. Myslím, že jakýkoliv novější fusak bude vhodnější. Ten náš zbytečně ubíral prostoru, jelikož v okolí nohou byl zmuchlaný ohyb příliš velkého fusaku. No ale šlo to i s tím 🙂

terunka88
3. čer 2014

@slithice Co vím, tak b-motion jdou jen autosedačky zn. Römer
@eemilka Díky! Já chci právě pořídit Lodger Bunker, kterej je taky hodně velkej, ale zas si říkám, že v té korbě s ním bude třeba jen 3 měsíce, tak to snad zvládneme a pak ho daleko déle využijeme v tom sporťáku.

terunka88
5. čer 2014

Teď je na Affinity akce, resp. autosedačka k 2kombinaci zdarma 🙂 http://www.detskyraj.cz/kocarky-a-doplnky/brita...

vemira
8. čer 2014

Ahoj holky, nemátě některá zkušenost s dodatečnými terénními kolečky na affinity? http://www.romershop.cz/terenni-kolecka-predni-... Cena jsi sice šílená, ale asi nebude zbytí, pokud se chceme podívat i po polňačkách.

eemilka
9. čer 2014

@vemira Radím s nákupem dalších kol počkat až jak zjistíš, že skutečně někam nedojedeš. My taháme affinity všude možně a zatím nebyl s těmi standardními koly větší problém. Když je nejhůř, nadzvedneme kočár a kritický úsek projedeme jen po zadních dvou kolech.

trinity1407
2. črc 2014

nanožnik si mala k tomu?? ci si kupovala iný?