Kočárek Britax Affinity, Britax B-Motion, máte zkušenost?

lindule1977
14. kvě 2013

Chtěla jsem se zeptat jestli už někdo máte ten nový kočárek Britax Affinity http://www.dudlikarna.cz/kocarky-a-doplnky/koca... nebo Britax B-Motion (ten teda nevím jestli už je v prodeji) http://www.britax-roemer.cz/kocarky/kocarky/b-m... Dřív sme měli Britax B-Smart a byli jsme moc spokojení až teda na občasný problém s brzdama, teď na druhé mimčo bychom chtěli pořizovat něco podobného v tom stylu a tyhle se nám líbí (i když teda Affinity je cenově dost vysoko). No zatím sem nenarazila na někoho kdo je má, tak až se tu někdo objeví, moc by mě zajímalky zkušenosti. Děkuju moc.

1zuzicka
5. črc 2014

ahojte maminy,nebude náhodou niekto z vás posúvať affinity? 🙂 nemôžem ho nikde zohnať ☹

eemilka
6. črc 2014

@1zuzicka Ahoj, prodávat zatím nebudu. Kočárek jsme koupili v Dětském domě v Praze, kde se dá stále koupit: http://www.detskydum.cz/detail/britax-affinity-...

dunlin
6. črc 2014

@1zuzicka a v Malvik.cz ho taky mají a je na něj teď akce🙂

tom_simca
7. črc 2014

Taky kupuji kočárek B Motion nám paní v obchodě asi hodinu vysvětlovala. Za tu cenu si myslím, že je výborný. Samozřejmě jsou i lepší. Nicméně B Motion byl ve čtyřce nejlepších co jsme viděli, ale asi půjdeme do Nuna, nebo Hartan. .

stesti_zm
16. črc 2014

Ahoj holky, prosim mate nekdo doma Brotax B-motion 3 (2014)? Vetsinou pisete o affinity. Vcera jsme se byli podivat na kocarky a jsem z toho uplne zblbla. Kazdy ma nejake plusy a minusy a ja ted vazne nevim. Ale zas se mi libi, ze ma jen 10kg a nemusite vyndavat sportak, kdyz ho skladate. Take jsem potrebovala neco do terenu.

@orka57
@dalca
@westice

dalca
16. črc 2014

ahoj, já mám 4. jsem s ním max. spokojená.
Lehoučký, skladný, jen není dost odpružený, tak si musím dávat pozor kama jedu abych dítě nevyklopila.
Mám v hnědé barvě s černou konstrukcí. Jako hluboký kočár bych jej asi nedoporučila, ale záleží na cestách což v u nás nikde pěkné nejsou.

luckalucka1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martinkaalesek
7. srp 2014

@dalca ahoj, prosimte... Jdou u b-motion 4 sundavat i ta velka kolecka?

olusenka
31. srp 2014

jakou máte na kočárek Britax přebalovací tašku? Aby nebyla až zas moc velká a pasovala tam dobře. Mám zkušenost dosud jen s těžkými kočárky , takže jsem měla i velké těžké tašky, tak aby se mi nepřevrátil. 🙂
Někde jsem tu četla chválu o tašce z DM, je dobrá na tento?

evicttas
11. zář 2014

@daee ahojky, koukám na tvoje fotky a to madýlko na sporťáčku - to je tak z obchodu? koukala jsem teď nedávno na něho a zdálo se mi tam šíleně málo místa - třeba oproti b-motionu. To se dá nějak nastavit? Díky Eva

daee
11. zář 2014

@evicttas madlo není nastavitelné, jen oddělávací...A máš pravdu, místa je tam míň, než třeba u B-Agile (máme taky)...ale nemám se tím nejmenší problém. Synovi jsou skoro dva roky a krásně se vejde a má tam i prostor...
Jen mi ho okousal jako malé mimi 🙂

phad
17. zář 2014

Krásný den, zatím jsem ještě nedočetla všechny odpovědi... Uvažuji nad kočárkem Britax B-motion. Jezdil jste někdo od narození se sporťákem a dokoupil třeba jen vložnou tašku? Nebo je hluboká korba lepší? Jakou jste volili přebalovací tašku, pláštěnku a nánožník,... díky moc. Případně kde je v Praze k vidění? Petra

sghsgh
18. zář 2014

Ahoj, budeme kupovat Britax B-Motion 3. Máme menší auto a vyhovuje nám, že se krásně složí a vejde do kufru. Mimochodem složený stojí vertikálně sám takže i v bytě nemusí zabrat příliš místa..
Na internetu mám pocit píšou, že je možné ho používat už od narození, paní v obchodě mi ale doporučila dokoupit hlubokou korbu. Pravda, je trochu menší (32x75cm) tak nevím, jak dlouho v ní větší děti vydrží ale asi do toho půjdu, asi lepší aby v prvních měsících ležel malý člověk úplně rovně.. Máte na to někdo nějaký názor / doporučení? Předem díky!
@phad V Praze jsme se na něj byli podívat v Kunraticích v Dětském domě.

eemilka
18. zář 2014

@sghsgh jj, určitě kupte tu hlubokou korbu, pro miminko to bude pohodlnější. Bude ležet rovně a později se svobodně rozvalovat, nikoliv jen ležet přikurtované pásama. Některá miminka jezdí ráda na bříšku (když už umí pást koníčky a chtějí koukat na svět), což ve sporťáku obvykle nejde.

olusenka
26. zář 2014

@phad máme b-motion3, kupovali jsme ho v Kunraticích v Dětském domě. Nánožník máme Emitex, paní mi ukázala oba (original Britax a Emitex), ale Emitex byl vymakanější, měl zipy, takže dítě tam lépe dáš a vyndáš, dá se to v krámě rozepnout a větrá to, měl reflex.prvky a byl levnější a malinko větší. S original nánožníkem se starší dítě s fusakem má prý problém vejít. Pláštěnku máme rovněž Emitex univerzál na 3kolové kočárky. Tašku si budu nechávat šít na mimibazaru, ale líbila by se mi třeba ta z DM, ale potřebuju ne moc tlustou, protože vozím syna na skejtu a s naditou taškou by měl problém se vejít. To má ostatně i tak, když dcera leží.

terunka88
26. zář 2014

@sghsgh Prcek má 3,5 měsíce a mám vyzkoušeno, že se tam vejde i s fusakem 🙂 Meří 64 cm, takže tam ještě pár cenťáků rezervu má, myslím, že do toho půl roka by se tam mohl vejít v pohodě. Není to teda na nějaký velký roztahování, na šířku je korba fakt úzká, ale tak aspoň mu bude teplo 😀 Rozhodně bych ji koupila znovu.

cacenka_d
14. říj 2014

@sghsgh 2,5 lety dite 🙂 Fakt je to dost velky 🙂

sghsgh
15. říj 2014

Tak to jsou super zpravy, holky! Vsem moc diky! S.

katty16
31. říj 2014

Ahoj holky, váhám mezi Britax Affinity a B-motion 3 nebo B-motion 4 - poradíte některá?Jaký je vhodnější pro 1,5 roční batole (asi 11kg a 82 cm)? Na různých fórech jsem četla, že je v poslední době i dost reklamací na kočárky b-motion, které byly kupované v posledních 4 měsících (šusuje se potah, čvachtá přední kolečko, u čtyřkolky se zase zasekávají přední kolečka při sjíždění z chodníku). Chtěla bych, aby kočárek i projel nějakou tu nerovnost či polní cestu a přitom byl lehký a dobře skladný. Taky by se tam měl malý vejít i se zimním fusakem (mám od Lodgera).Britax kočárky se mi moc líbí, jen fakt nevím, zda to nebude krok špatným směrem. 🙂 Všem velice díky za odpověď.

olusenka
1. lis 2014

@katty16 Affinity neznám, mám B-motion3, vybrala jsem si ho oproti B-motion4, u něj se mi zdála moc malá ta přední kolečka, nedokázala jsem si je představit v terénu. A to jsem nikdy 3kolku nechtěla. Možná je zas ale oproti 4kolce méně stabilní. Kočárek mám chvíli, max. 2měsíce, střídavě v něm jezdí roční dcera a skoro 3letý syn, a někdy jede syn na stupátku a dcera v kočáře. Jsem s ním docela spokojená zatím, jen mi někdy přijde, že tahne mírně doleva, ale to může být třeba nafouknutým kolečkem, co já vím. Zimní fusak jsem ještě do něj nezkoušela, jen podzimní a bez nánožníku (ten jsem vzala ne originál ale Emitex, je větší, má reflexní prvky a po stranách zipy, takže lepší), takže budu muset zkusit. Ale nějak t tam musí jít narvat, jinak by děti zmrzly. 🙂

mmarkii
1. lis 2014

Mám Affinity a jsem moc spokojená, od miminka jsem měla hlubokou korbu a v 7 m šla do sportáku, tam se jí více líbilo, měla větší rozhled🙂 Jinak je lehounky a do auta skladný. Mám ho ve fialové barvičce a je super......Fakt si nemůžu vynachválit 🙂

katty16
1. lis 2014

@mmarkii Moc děkuji za vaše postřehy ohledně Affinity, protože ať jsem hledala jak chtěla, tak jsem příliš postřehů a hodnocení od jiných uživatelek kočárku nenašla.Ještě bych se chtěla proto zeptat, jak staré teď máte děcko - můj malý má 1,5 roku a bojím se, aby mu ten sporťák brzy nebyl malý ☹ (zvlášť teď, když do něj bude potřeba dát i nějaký ten zimní fusak). Zatím jsem kočárek na živo neviděla (chystáme se tento víkend), ale na netu mě dost zaujal. Minulý týden jsme zkoušeli toho B-motiona a malému se v něm líbilo.Naproti tomu Baby jogger byl krize - to řval a sápal se ven! I vzhledově se mi Britax kočárky líbí, jen mě dost znepokojily ty negativní zkušenosti maminek. Zvládá tento kočárek i nějakou tu polní cestu?Máte zkušenost i s jízdou na sněhové břečce?Kolečka jsou v pohodě nebo se nějak zasekávají?Jsou dobře odpružená?Velice díky za odpovědi a vaše postřehy! 😀

katty16
1. lis 2014

@olusenka Děkuji moc za postřehy a vaše zkušenosti. 🙂 Ještě uvidím, který kočárek to nakonec vyhraje. 🙂

mmarkii
1. lis 2014

@katty16 Malá bude mít v lednu rok, už jsem použila i fusak a zimní bundu a vlezla se v pohodě a ještě tam má místo, nebála bych se toho že tam nevleze, ...celkem v pohode se tam naskládala i moje 5 leta dcera 😀
Polní cestu zvládne, to už máme vyzkoušené u babičky a co se týče sněhové břečky, to asi nebude problém, asi bude horší když bude mooooc sněhu,´ty malé kolečka budou mít asi problém, ale to vytahnu sáně a hlavně sázím na to, že chodníky a cesty bývají protáhnuté.

katty16
1. lis 2014

@mmarkii Moc děkuji! Takže by jste klidně bez obav do nej šla znova, kdyby jste měla kupovat sportovní kočárek? Tak se na něj pojedeme juknout i my přímo do obchodu! 🙂 Díky!!!

kajalka
1. lis 2014

@katty16 Ahojda, mám b motion 3 a nejradši bych si do něj vlezla sama 🙂 Je opravdu prostorný, s fusakem v pohodě. Nánožník jsem si nechala ušít u paní z mimibazaru, kočárek to hezky oživilo. Terén zvládá úplně v pohodě, s dítětem to ani moc nehrká. Jen škoda, že nejde dát do úplnýho sedu, to se ale dá vyřešit popruhem se sucháčema, udělala jsem si ho doma. Dá se i celkem vynést do pár schodů, skládá se hezky.
Původně jsem trojkolku vůbec nechtěla, ale oproti čtyřkolce je fakt terénnější, kdo má srovnání, tak prý i stabilnější v terénu. Rozhodně s britaxem neuděláš chybu.
Jo a v obchodě, kde jsme kupovali, říkali, že neměli za ty 2 roky, co se prodává, jedinou reklamaci.

katty16
1. lis 2014

@kajalka Děkuji!! 🙂 Uvidíme, který kočárek to nakonec u našeho malého vyhraje! 🙂

klouzek
13. lis 2014

Holky nevíte některá zda jde na kočárek britax b-motion 4 nasadit hluboká korba i sportovní nástavba affinity popřípadě jiná značka?Díky

phad
1. pro 2014

@klouzek hluboká korba Affinity tam půjde určitě, tak to budu mít i já. Zbytek bohužel neporadím.

hedda
12. led 2015

@sghsgh Ahoj, rozmýšlíme se koupit B-motion 3 nebo 4. Ty máš trojkolku, prosím jak se ti s ní jezdí? Nevím jak se rozhodnout, jestli 4 kolku nebo 3 kolku. Potřebuji aby to dobře zvládalo terén-les,pole,louky atd. Všichni mě tříkolku rozmlouvají, že se špatně ovládá a překlápí. Nemá někdo zkušenost prosím?