Kočárek Britax B-Motion 4, je dobrý s hlubokou korbou?

hermina7
9. dub 2014

Ahoj maminky,
prosím o info. Dle diskuzí a recenzí vím, že tento kočárek je super jako sporťák , ale také by mne zajímalo, jestli je dobrý i s hlubokou korbou. Chtěla bych ho používat už od narození prcka. (Nechci mít po bytě sto kočárů). Takže máte nějaké výstupy, zda je na pohodičku i jako korbička? Prostor, praktičnost, zda se korba dá nasadti čelem k mamince...atd.

Děkuju za info.

eriska
4. únor 2015

@dominka17 @terunka88 holky,nevadí vám tam "tyčka"? Tam jak to polohování rukojeti? A ještě dotaz, hýbe se Vám korbička? Nám totiž fakt dost ☹

dominka17
4. únor 2015

@eriska Mně ta tyčka nevadí, mám na ni připlou přebalovací tašku..A co se týče korbičky, ani nemám pocit, že se hýbe, spíš se bojím, jestli není malý trošku dole hlavou..Ale nevím, jak dlouho v ní ještě vydrží, protože má 7 měsícu a přes 8 kilo a je tam i s fusakem dost natěsno 😒

terunka88
4. únor 2015

@eriska Tyčka mi nevadí, tak jsem tam mívala tašu. Jj korbička se hýbe, ale mi to nevadilo, aspoň to malýho ukodrcalo ke spánku 😀
@dominka17 My jsme přešli na sporťák přesně v 6 měsících, už se tam nemohl vůbec na šířku vejít s fusakem (Lodger) - a to je hubeňour, v tu dobu měl 70 cm a 7,2 kg 🙂)

eriska
4. únor 2015

@dominka17 ještě asi blbý dotaz,ty máš korbu přímo b-motion,viď? Jak ti tam jde nasadit "nánožník"? U hluboké korby. Já si dnes kočárek dovezla a z hluboké jsem upřímně zklamaná ☹ jak z papíru,nejde tam u konstrukce dát nánožník a po straně jsou hrozně cítit ty tyče ☹ ale jinak skvělá barvička, sporťák super 🙂
@terunka88 @dominka17 tak to jsem ráda,že si na tyčku zvyknu,jakou máte holky tašku?

eriska
4. únor 2015

Nevím,jestli jsem to popsala pochopitelně..tady foto..prostě to tam nervu. Leda bych sundala korbičku,nandala potah a pak nandala korbu. A to pak s dítkem fakt dělat nebudu.

dominka17
6. únor 2015

@eriska Já mám nějakou univerzální Britaxovou korbičku, která pasuje na všechny Britaxy,ale s nánožníkem problém nemám, ten tam jde hezky..To pláštěnka jde hůř, to většinou musím sundat korbičku abych ji dostala pod ty boky, kde se to přidělává..Tašku vysloveně přebalovací jsem nekupovala, jen takovou větší kabelku od vietnamců a manžel mi na to přidělal háčky..

eriska
6. únor 2015

@dominka17 diky moc 🙂

dominka17
6. únor 2015
zuziiik12
1. kvě 2015

@terunka88 Ahoj, chci se zeptat na korbičku, právě jsme pořídili. Prvně se viklá v adaptéru /jakoby houpe/ a prý je to normální, dělá Ti to také? A za druhé - jak se Ti povedlo takhle pěkně vypnout stříšku? My jí máme pořád nějak na půl žerdi a nejde s tím nic dělat... popravdě zvažuji reklamaci, skládání podvozku super, ale ta korbička Affinity se mi zdá prostě nějak fórová....

terunka88
2. kvě 2015

@zuziiik12 jj vikla..a striski jsem nijak nepropinala,normalne jen co to slo roztahnout,jinak nijak..

vmm
18. kvě 2015

Ahoj, jj mam stejnou kombinaci - podvozek b-motion a hlubokou korbu affinity. Maleho jsem davala do sportaku az ted v 8.mesicich (ma 8kg). Korba se jakoby vikla, to je pravda a boudicka vypnout nejde..to je asi bohuzel opravdu normalni stav. Ale co me docela znervoznuje a chci se zeptat, zda to mate taky tak... zdani kola, byt maji udajne pruzit, vubec nepruzi??? Proste kdyz na rukojet zatlacim, je tvrda.... musim se na ni celiu svou vahou polozit, aby se aspon trochu pohla... takze kocarek je absolutne nehoupaci, aspon ten muj...pujdu ho reklamovat, pokud to mate jinak a houpe se vam??? Jako uprimne, kde se podivam, tak ma Britax spise kladne recenze, ale za me teda, cekala jsem mnohem vic a ja bych si ho podruhe nekoupila. Aspon co se tyce podvozek+hluboka korba. Nyni jsem presla na sportak, tak to teziste je ted opravdu trochu nekde jinde, takze se kocar ovlada jakoby lip... ale proste vadi mi, ze je tak tvrdy a ta pruzina proste vubec neperuje...☹

cervenejablko
18. kvě 2015

@vmm Mám na to úplně stejný názor, výherce Dtestu a pěkně mě zklamal!! Pořád jsem si říkala, že žádný kočár není ideál, ale za tu cenu bych očekávala o trochu lepší kvalitu.

Malá je zatím v korbě. Stříšku vypnu - zacvaknu ty konflíky na stranách a pak jednou rukou držím stříšku, druhou korbu - ten konec, kde jsou nožičky dítěte a jakoby tlačím obě ruce proti sobě. Pak to cvakne a je vypnuto. Ale blbě se to pak dává dolů.
A taky se mi korba viklá a když v ní malá leží, tak je mírně hlavou dolů.
Jo a malá si proležela důlek hlavičkou v té molitanové podložce. ☹
A na to, že je to kočár do terénu, tak skoro nezvládá ani rozbité chodníky tam u nás na vsi. Těžiště je moc nahoře a jak nepéruje, tak při cestě po lese jsem se bála, že z něj malou vyklepu...
Až se vrátíme domů, tak ho odvezu do obchodu a budu ho chtít reklamovat.
Jo a dá se sporťák dát úplně do lehu?

kasparek_baby
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bruise
20. kvě 2015

@eriska nemohla bys prosim vyfotit ten kocarek s celou korbou? Zajimalo by me jak vypada. Ale nechapu ze tam ten nanoznik nejde. Myslela jsem, ze tento problem dela jen korba z kocarku smile. Díky

gwen84
20. kvě 2015

@cervenejablko @vmm Holky, bohužel to vidím úplně stejně. Jestli je tenhle kočárek vítěz D-testu, tak bych nechtěla vidět ty ostatní ☹ My máme Britax B-motion 4 jen jako sporťák, bez korbičky. Ty pružiny u zadních koleček jsou tam podle všeho jen aby se neřeklo, vůbec nepérují, zkoumala jsem, jestli se nemusí nějak odjistit, ale nic takovýho. Taky mě štve, že se záda nedají polohovat víc do sedu, takže jednak prcek trochu sklouzává a druhak i když má kočár prodlužovací stříšku, tak mu někdy svítí do očí, což by nemuselo být, kdyby seděl víc kolmo. Navíc to polohování na pásky působí docela fórově. Jasně, každý kočárek má něco. Původně jsme pořídili jako univerzální Inglesinu Magnum, ale u ní nejde ve sportovní verzi použít nánožník a ani stříška moc nefunguje. Ale zase parádně houpe, což jsem opravdu ocenila až po zkušenosti s britaxem. Jo, ale do lehu se britax sporťák nastavit dá.

vmm
21. kvě 2015

@cervenejablko Hmm, tak to mám radost....takže nejsem sama, kdo to tak má.... tudíž ta nepérujici pruzina je opravdu normalni stav.... no, co k tomu dodat, nevim, kdo ty Dtesty dela, ale rozhodne ty kocary nezkousela matka, ktera jezdi denne s kocarem.... to by rozhodne nemohl byt vitez! Jako ale asi kazdy kocarek ma neco, no... ale spolehala jsem na nemce, ze to bude mit uroven. Nejspis s britaxem jezdili jen po nakupnich centrech a ne po klasickych vesnickych cestach....

cervenejablko
24. kvě 2015

Dneska jsem byla v jednom nejmenovaném modřickém obchodě s dětským zbožím kočár reklamovat. Přední kolečka se zasekávají, korba se odírá o ty adaptéry, podložka v korbě je promáčklá a druky na nánožníku jdou ztuha. Zmiňovala jsem i to viklání a prý je to NORMÁLNÍ a dělají to tak všechny kočáry a je to v pořádku. A ty pružiny, to mi paní potvrdila, že jsou jen na okrasu. Ta samá, co mi před nákupem tvrdila, jak je díky nim kočár bezvadný do terénu. Vrrrrr.
Úplně mě točí přístup českých obchodníků k reklamacím, ale to je na jiné téma. Takže nám držte palce, ať nám to spraví a už to nemusíme víckrát řešit.

aajda
24. kvě 2015

Jé holky, já kdybych ten dTest dělala, tak u mě ten kočár vyhraje 😀 Já s ním normálně jezdím lesem, tím nemyslím jen lesní cesty, ale jakože fakt i přímo lesem mimo cesty. A po lesních cestách jsem s ním i běhala. Mně to odpružení přijde dobré.
Akorát mě teda taky štvalo, že v korbě jsem měla pocit, že má hlavu níž, než nohy.
A taky se mi odírá korba o adaptéry, ale já koupila bazarovou za pár kaček, tak mi to nevadilo a myslela jsem, že to je tím. Jinak by mě to taky štvalo.
Ale jinak sjem spokojená moc, golfky jsem na druhédítko díky Britaxu snad ani nepoužila, a už se těším, až povozím třetí.

rencatupa
24. kvě 2015
Uživatel rencatupa je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od rencatupa.

Jejda, a to já jsem si myslela, že právě sporťák Britax B-Motion je dobrý do města i do terénu - aspoň to tak píše výrobce. Ale ono záleží asi i na povrchu terénu, kamenné cesty zvládne málokterý, ale klasické polní cesty snad dá, jinak vypadá celkem bytelně....

cervenejablko
25. kvě 2015

@aajda Já byla v lese a teda nic moc, ono se to možná zlepší, až bude malá ve sporťáku, v korbě je těžiště kočáru dost vysoko. A taky už mi blbla ta kolečka, takže to taky nepřidalo. Ale někdy mám problém i na rozbitých chodnících tady ve vsi, takže za mě to tedy vítěz není. Ono ale nezkusila jsem jiný kočár, je možné, že s jiným by to bylo ještě horší...
Jo a k té odřené korbě - ty prodavačky se na mě dívaly, jako bych si to snad odírala já, asi schválně nebo co, a pak řekly, že s tímhle k nim ještě nikdo nepřišel. Jenže já jsem na to přišla náhodou, když jsem korbu před naložením kontrolovala, jestli není někde špinavá a nepotřebuje otřít... Tam se asi nikdo moc nedívá a nebo neřeší...
@rencatupa Je možné, že se sporťákem to bude lepší, ale ona konstrukce kočáru je lehoučká a na tom korba s těžkým dítětem - těžiště vysoko a když se třeba zaseknou kolečka, tak fakt labůžo...

aajda
25. kvě 2015

@cervenejablko Určitě to se sporťákem je lepší. A ta korba - asi některé maminky kočár moc neskládají a mají jí tam prostě nacvaklou, já dávala do auta i 4x denně, tak ta korba dostala na frak. A věřím, že zasekávací kolečka tomu ještě daly tečku...
Já srovnávám leda s Dorjanem a Janéčkem, které má švagrová, a z těch jasný vítěz. A v té cenové kategorii takových kočárků moc není...

ema_s
26. kvě 2015
Uživatel ema_s je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ema_s.

Moje kamarádka Britax B-Motion má a nestěžuje si. Je pravda, že s ním moc do přírody nejezdí, a když už, tak na cyklostezky 🙂
Ale je moc hezký.

gsbzounek
27. kvě 2015

ahoj holky, my máme B-Smarta a B-Motion, korba ze Smarta jde krásně na Motion, přikládám fotky. (a B-Smarta máme na prodej, když by měl někdo zájem 🙂 Jinak já si oba kočárky nemůžu vynachválit, zkusila jsem několik typů a tyto jsou za mě nej 🙂

gsbzounek
27. kvě 2015

Jinak koukám ještě že řešíte zda je Motion do terénu? za mě ANO, zvládli jsme krásně i horší terén, s jiným co jsme měli bych to nedala.

zuzkamay
18. čer 2015

Ahoj, mám prcka 2,5 měsíce v b-motion 4 korbičce, jezdím s ním po Praze - mhd, obrubníky, rozbité chodníky atd. Přijde mi, že se začal vyviklávat v tom místě, kde je zasazený adaptér pro korbičku - myslím ten plast, ve kterém to drží a je tam napsáno Britax. Taky to trochu vrže. Bojím se, aby se to časem nevylomilo :( Nemáte s tímto někdo zkušenosti?

rencatupa
23. čer 2015
Uživatel rencatupa je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od rencatupa.

Kamarádka Britax B-motion má, a taky jí to tam trochu vrže. Zatím se jí nic nevylomilo, tak snad ani tobě 🙂 Ale samozřejmě záleží na konkrétní vadě...

zuzkamay
24. čer 2015

@rencatupa Děkuji za info. Pro klid v duši se zajedu zeptat do obchodu, kde jsem ho koupila. Nejde o vrzání, ale spíš o to, že se to hýbe v tom "kloubu".

tinakari
24. čer 2015

@zuzkamay Já mám kočárek Britax B-motion 4, mám 10ti měsíční dceru a v tom kloubu, jak popisuješ, se mi korbička také trochu hýbala. Ale neřešila jsem to. Jezdím s ním po Praze také, ted už tedy ve sportovní verzi a občas s vajíčkem na podvozku. Pro jistotu a klid svědomí si do obchodu můžeš zajít..

tinakari
24. čer 2015

@gsbzounek mužu mít dotaz, za kolik prodáváte B-Smarta? Děkuji.

gsbzounek
24. čer 2015

@tinakari omlouvam se,min.tyden jsem ho prodala, zitra by mel pani prijit,tak snad bude spokojena. Kdyztak ho mam jeste na svem profilu na bazarku jako pozastaveny inzerat