Kočárek Britax B-Motion 4, je dobrý s hlubokou korbou?

hermina7
9. dub 2014

Ahoj maminky,
prosím o info. Dle diskuzí a recenzí vím, že tento kočárek je super jako sporťák , ale také by mne zajímalo, jestli je dobrý i s hlubokou korbou. Chtěla bych ho používat už od narození prcka. (Nechci mít po bytě sto kočárů). Takže máte nějaké výstupy, zda je na pohodičku i jako korbička? Prostor, praktičnost, zda se korba dá nasadti čelem k mamince...atd.

Děkuju za info.

nikollita
24. čer 2015

@gsbzounek nene, nedám 😀

tinakari
24. čer 2015

@gsbzounek děkuji za info 🙂

kasparek_baby
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
cervenejablko
15. črc 2015

Holky, když zaaretujete u B-motiona 4 ta přední kolečka, taky se vrklají?

pekackova
29. črc 2015

@zuzkamay první na co mě v obchodě při nákupu britax b motion 4 upozornili, byla kynklající se korbička, Má to tak být a je to v pořádku, tak žádný strach.

zuziiik12
3. srp 2015

Dámy a ženy, tak máme za sebou 3 měsíce provozu Britax B motion 4 s korbičkou Affinity. Jsem mírně znechucena. Nacvakávání korbičky je horor, doporučuji provádět bez dítěte, protože hrozí reálné riziko úrazu. Korbička se nejen kynklá, ale zaklání hlavičku dolů, pokud budete mít mimčo s refluxem, fakt si užijete. Stahování boudičky na korbě (sklopení) vymýšlel snad kretén - je potřeba stisknout na obou stranách, použijete tedy obě ruce - třetí ruka na manipulace s boudičkou jaksi chybí. Pokud potřebujete dát dolů, ohebnější si pomohou kolenem, pokud potřebujete dát nahoru, jste v prdeli. Co se týče sporťáku, nemohu zatím hodnotit, ale podvozek má košík tak na tři rohlíky (víc tam přes pásek, kterým se podvozek skládá, v tašce nenarvete) a včera nám začala brutálně vrzat obě přední kolečka. Za ty peníze bych jim to nejradši omlátila o hlavu. Toť můj názor.

marcicek84
3. srp 2015

@zuziiik12 - máme tu samou korbičku, ale tedy takový horor to není, ani se nezaklání, pokud tam uložíš dítě správně, nám se nidky nezakláněla, co se týče nacvakávání, to mi přišlo jednoduché, sklapování boudíčky jsem opravdu taky moc nepřišla na chut, ale vyřešeno, 2 prsty scvaknu a bradou s tím pohnu, kolečka máme taky v pohodě, nic nevrže a že už jezdíme ve sporťáku...no a ke košíku, já tam dala celou tažku hruška s nákupem, tak nevím v čem by u vás mohl být problém...možná by to chtělo si ten sporťák odzkoušet před nákupem, než pak tady nadávat, ne všem bude vyhovoat vše a každý má různé představy o košíku pod kočárem apod....

cervenejablko
3. srp 2015

@zuziiik12 Jojo, ta sklápění boudy..... Dělám to taky rukama a bradou. Po dlouhém přemýšlení jsem asi přišla na důvod, proč to je takhle složité - ta korba se dá za tu boudu přenášet a tohle zacvakávání je tam jako pojistka, aby se nepovedlo při přenášení korby boudu shrnout a vyklopit dítě... Jinak pod matraci se dá dát deka nebo polštářek a dítě hlavou dolů nebude. Taky jsme řešili... ☹

zuziiik12
5. srp 2015

@marcicek84 Tak tažku tam možná dáte, tašku tam dáte hůř 😀 Nejde ani tak o velikost košíku, s tím jsem počítala, že není žádný obr, potřebovala jsem podvozek dobře skládat do kufru a to splňuje, takže je jasné, že nemůže mít veliký košík. Jde o ten pásek (popruh), kterým se podvozek "skládá" - vadí při vkládání čehokoliv, co je vcelku větší než tři rohlíky, a na tom si trvám 🙂 Jinak jsem měla dojem, že cílem zde je ohodnotit kočár pro ty, kteří se rozmýšlí, zda koupit, což činím. Pokud to někoho obtěžuje, tak se omlouvám.

zuziiik12
5. srp 2015

@cervenejablko Ano, přesně na to tam ty pojistky jsou, ale říkám si, proč to někdo nevymyslel nějak elegantněji 😒 Ta korba "hlavou dolů" je možná kus od kusu, ale přijde mi trochu trapné dávat si tam deku, když jsem jsem si koupila nový kočár (no, stejně to děláme, co zbývá, podle prodejce je to "normální"). A nebo tam, jak mi bylo naznačeno, dítě asi blbě strkám. Nebo se jiné děti nehýbají a neposunují se v kočárku a není je potřeba neustále popotahovat dolů, aby se jim nezakláněla hlava. Ano, asi to dělá jen moje dcera 😀

cervenejablko
5. srp 2015

@zuziiik12 Mohli to vyřešit jinak. Asi to vymýšlel někdo, kdo ještě nemá děti a nebo nepoužívá kočár 😀 Naprosto to chápu. "To je vlastnost kočáru" - mi řekla ke všem nedostatkům, co jsem v obchodě zmínila. 🙄 A pokud už se nám povedlo něco reklamovat, tak napsali, že jsme si to stejně rozbili sami. I když tedy dostali jsme vždy nový kus, tak si nestěžuju. Ale už tam nejdu a raději si poradím sama! 🙂

vmm
5. srp 2015

@cervenejablko No já se přidávám, prostě mi nepřijde ten kočár tak hvězdný, jak ho někteří vychvalují v recenzích a je dobré slyšet i názory těch, kdo ho denně používají a již našli i ty mouchy... Mě osobně asi nejvíce vadí to, že vůbec nepruží a pak u sporťáku to polohování zad - jestli někdo psal, že jde úplně do sedu, tak nejde a co se týče té "vymoženosti" u noh - to vyboulení...tak je dost nedostatečné, dítě má pořád nohy, jakoby z kopce...takže v rovině celý nikdy neleží.. Osobně sporťák hodnotím jako hodně drahé golfky... Nejspíš je to vše uzpůsobené tomu, aby byl kočár co nejskladnější do kufru auta, což je, tuto vlastnost mu neupírám😉

marcicek84
5. srp 2015

@zuziiik12 - tak já nevím, ale já jsem tam tu tašku hruška s nákupem měla šuplou do 5 sekund, dítě hlavou dolů jsme neměli nikdy, možná to bude asi individuální i proporcím daného dítěte (těžší nebo lehčí hlavička) a jak se tam uloží, jinak si to nedovedu vysvětlit, někdo problém má, my nikoli...

cervenejablko
5. srp 2015

@vmm Tak tak, ale chytré maminy si už vymyslely vychytávky, jak spoustu těchto nedostatků odstranit - pod sedačku se dá vytvarovaná deska a nožičky jsou rovně. Clony na ten díl stříšky, co je jen síť. Přezky, které sepnou opěrku, takže jde do úplného sedu... Hodně se dá sehnat na FB skupině Britaxačky

eliskaxox
5. srp 2015

Ja mam teda jen sportak ale jsem z nej nestastna. Kocar je pul roku stary a je vysisovany,vrze az hruza a zacina klepat kolecko. To polohovani zad vymyslel nejaky .... , to proste jednou rukou nejde. Pro mimco je podle me nevhodny protoze je tvrdy jak svina. Kupovala jsem ho jako druhy kocar do auta. Ale pujde z domu. Nevim jestli jsem rozmazlena ze sveho Concord Wanderer-houpe,je odpruzeny,ma take polohovani zad na pasky ale to jde jak po masle 1 rukou.

vmm
6. srp 2015

@cervenejablko super, díky za tip. Ty přezky na to polohování zad by se mi hodily. Clonu na tu sít jsem si už ušila😉

vmm
6. srp 2015

@eliskaxox díky za tip, říkala jsem si že bych b-motion vyměnila, ale nechci se spálit znova. Takže říkáš, že Concord wanderer je dobrý jo?

eliskaxox
6. srp 2015

@vmm Jee ja ho miluju,zitra se mi konecne vrati ze servisu,tak jsem zvedava,navymyslela jsem si kravinky,tak uvidime co vse mi napisi ze fakt nasli :D Wanderer je pan kocar, nevim jestli shanite trojkombinaci nebo sportak. S vanickou byl super krasne houpe ale je fakt ze je mala. Nam to nevadilo ve 4,5m sel do sportaku a to je jedna basen. Nikdy jsem kvuli zadnemu hrbolu nemusela nadzvedavat kolecka. On fakt projede vse a krasne ztlumi narazy. Zastavila nas jen trava vysoka po kolena a 10 cm vysoky sterk. Dokonce tak krasne tlumi nerovnosti ze s malym musim jezdit po loukach nebo polni ceste aby usnul. A sportak je obri ma 102x38 cm. Britax je proti nemu kocar na panenky. Polohovani na pasky je skvele,krasne 1 rukou i s lezicim ditetem napolohuju jak potrebuju. Nevyhody- u kolekce 2013 a 2014 maji spatne podlozky v kolech,2015 uz to ma v pohode a taky pokud je kocar po reklamaci tak uz to byva v poho. A ty same kolekce meli kratke pasy,zdarma obchody zasilaji prodlouzeni pasu. My poutame jen kolem pasu tak je to jedno. Jako na kazdodenni nakladani do auta to neni spravny kocar ale jinak je proste bozi.

eliskaxox
6. srp 2015

Napadlo me dalsich asi 1000 plus :D tak jen pro predstavivost muj syn v te dobe 9,5 kg a 75 cm, a nase kazdodenni prochazka :D Jo a jeste nikdy jsem v terenu nezaaretovala kolecka. A to uz jsem jela stezkou tak 1m sirokou vyjetou pro 1 cyklistu. Rozdil na stranach byl i 30cm,takze 1 kolo mi vyselo ve vzduchu. To bylo poprve co jsem mela strach ze maleho vyklopim. Ale ten to prochrapal :D

tynkk1a
6. srp 2015

Takže britax affinity nekupovat,jo?

eliskaxox
6. srp 2015

@tynkk1a Tak jestli to bylo na me,tak to ja nevim. Jako britax b motion nedoporucuju. S afinity nemam zkusenost.

zuziiik12
19. srp 2015

Tak ženy, u korby Affinity naprosto proleželá matrace po třech měsících užívání, reklamuji. Když jsem to napsala na FB do skupiny Britaxačky, ozvaly se mi další dvě maminky se stejným problémem, jedna dokonce nešťastná, že jí syn týdny brečel, než přišla na to, že se proležel až na kovovou výztuž, která ho tlačila do hlavičky! To už je jako zdraví nebezpečné. Zvažuji kroky proti výrobci. Tuto korbu naprosto nedoporučuji.

marcicek84
22. srp 2015

@zuziiik12 - vidíš a u nás bez problému celou dobu co jsme ji 6 měsíců vozili, podle opět vada materiálu

camilla15
6. únor 2016

@gsbzounek
Dobry den, muzu se zeptat co to mate za kocarek? Je to britax to poznam ale jak to ze mate tu sedacku k sobe? Je super 😉 dekuji Kamca

gsbzounek
7. únor 2016

@camilla15 dobry den Kamco, konstrukce je B-Motion a korba B-Smart, Smarta jsme meli pro malou od narozeni a pak jsme presli na Motion, pomoci adapteru, krere jsou u Motiona prilozene,tak se da nacvaknout korbick jina. My byli moc spokojeni, ted uz mame jen B-Motion, je to muj milacek

camilla15
8. únor 2016

Tak to jste vymyslela naprosto uzasne, moc chvalim. Vubec by me to nenapadlo.
Dekuji za zpravu Kamca

gsbzounek
9. únor 2016

@camilla15 no ono to vlastně byla náhoda 🙂 po Motionu jsem pořád pokukovala, ale byl na mě moc drahý, když Smat začal být malý, tak jsem hledala něco jako lehký sporťák, nechtěla jsem přímo golfky, ty mi přijdou taková chrastítka. No a jednou když jsem zas brouzdala, tak na mě vykoukla super cenová akce na Motiona, červený 1ks, jako by byl přímo pro mě 🙂 Smarta jsme taky měli červeného, takže doplňky krásně ladily i sem. A když jsem pročítala recenze na Motiona, tak tam taky jedna paní psala, že přecházeli ze Smarta na Motiona a že bylo úžasné právě to, že se korbičky dají kombinovat. Tak jsem marně sháněla adaptery, aby mi to tedy šlo dohromady, kočárek nový jsem objednala. No adaptéry drahé nebo nedostupné, skoro jsem to obrečela, a když přišel kočárek, tak adaptery byly součástí. A od té doby ho prostě miluju :D za chvíli mi malá už odroste, počítám že na podzim už budeme kočárek odkládat... Tak nějak si říkám, že si ho nechám na panenky :D Nechce se mi ho posílat dál :D Za nás nahradí i golfky na výlety i když bude malá ťapat... nebudeme pořizovat další, váha je dostačující, aspon vim, že něco uveze, když ne malou, tak pobere nákup nebo potřebné věci na výlet 🙂 doporučuji ho

marketabritax
25. bře 2016

Dobry den, da se sportak b smart koupit bez podvozku? Dekuji

anettp
15. kvě 2016

Ahoj, jake mate zkusenosti s hlubokou korbou na zimu? Libi se mi korba Affinity, ale v obchode me odrazovali, ze je to pry nejuzsi korba a v zime se mi mala do ni s fusakem nevedje. Termin mame v zari. Diky 🙂

vmm
17. kvě 2016

Já mám syna taky v září a vydrželi jsme s korbou affinity až do jara😉 Ale narodil se a měl jen 3,25kg. S fusakem se mi tam vlezl. a když byl pak větší, odepla jsem uvnitř takový ten lem a korba byla rázem větší. Mám doma na prodej korbu v zelené barvě, kdyby byl zájem😉 Je kupovaná 2014 a je po jednom dítěti - jak nová😉