Kočárek Bugaboo Cameleon. Jste s ním spokojené?

helik007
20. zář 2009

Ahoj,chtěla jsem se zeptat,zda nějaká z maminek má kočarek Bugaboo a jak je s nim spokojená.Včera jsme se na něj byli mrknout v Průhonicích a takhle na pohled i co se týká funkčnosti se mi moc líbí,ale pokaždé se najde něco co neni vidět a na co nezkušená mamina nepřijde 🙂 ,tak prosím o názory-Vás co nějakou zkušenost máte...

stylly
20. zář 2009

Já bych také chtěla bugaboo,...slyšela jsem na něj jen samou chválu,..určitě do něj půjdeme 😀

helik007
autor
20. zář 2009

No právě,že kočárek mi přijde že nemá chybu-jak přehazovací rukojet,tak přední odpružení kol,prý se s ním skvěle jezdí v terénu-což dost potřebuju-bydlíme kousek za Prahou takže pole lesy lány 🙂 ..Má největší korbičku z těch kočárků co jsem viděla-je sice pravda,že je nějaká nízko,ale zase za tu velkou korbu(myslim jako pohodlí mimi)trochu toho ohejbání stojí..
Má 9kg se všim všudy.No a na tan barevnej výběr-neřikám nic-to je paráda!!!Jen je mi divné že to na sportáka nemá nánožník,ale jen ten fusak??!Nebude miminku zima 😠 ??Teda do sportáku miminko ne,ale i když bude větší a bude to na podzim fučet-tak jestli bude stačit jen ten fusáček bez toho nánožníku??Z toho jsem trochu divá-kamarádka má Jane a nánožník je....

stylly
20. zář 2009

heli:Já ho mám i v albíčku,....jen jsme ho ještě neviděla v obchodě 😒

helik007
autor
20. zář 2009

stylly:Tak já právě jo-včera jsem koukala na nějaké testy kočárků v německu či kde??? a vypadl na nás BGB-jako vítěz-takže jsem nelenila a hledala dál kde se na něj mrknout na živo a vypadli na mě Průhonky-tedy ted jsem koukala a ty to máš trošku z ruky 🙂 no my hupky dupky a už jsme tam byli-pani prodavačka od Anny a Viktorie nám ho fakt předvedla uplně s vyčerpávájícíma informacema a byla jsem z něj uplně paf 🙂 a ta deka od PF i s fusakem PF mi fakt přijde bombardácká vůbec ta limitovaná edice PF se mi líbí...jen ten nánožník mi tam chybí...

stylly
20. zář 2009

heli:jojo,..ty testy jsem viděla 😀

ejaja
20. zář 2009

Mně se taky líbí moc. Holky tu ale psaly, že dítě v golfáči nemůže zcela ležet. Je lehkej, vypadá hezky ... jen ta cena 😒

ejaja
20. zář 2009

je tady ještě jedna diskuze o o bugaboo. mrkněte tam 😎

stylly
21. zář 2009

eja:Jojo,...všimla jsem si🙂

janac
21. zář 2009

holky muzete si nechat usit nanoznik od jedne pani na mimibazaru.... osobne myslim, ze jen fusak do nejvetsich mrazu nestaci !! je opravdu slaby..

helik007
autor
21. zář 2009

janac:na diskuzi jsem koukala a vesměs mě přijde,že cokoliv kde čtu o tomhle kočáru-tak jsou to pozitivní reakce a pokud negativní-tak většinou od maminek které ho nevlastní 😠 jinak jsem dále pátrala o info a ten fusáček je z nějakého materiálu ze kterého jsou třeba velmi kvalitní spacáky..hm a stěma golfama a hají 🙂 to je asi taky fakt..

janac
21. zář 2009

helik to timusim oponovat.. kocarek jsem vlastnila a prodala..... po dvou mesicich, ale nebyl to cameleon ale BEE... mela jsem ho i s fusakem a ten jsem take prodala... mela jsem k nemu sity na miru nanoznik prave od teto maminky a padl jako ulity jakoby tam patril, ona BEE totiz take vlastnila .... ted mam Brio Sing a na podzim jsem si koupila fusak z Bugaboo Cameleon misto deky.. a navrch mi pasuje ten nanoznik z BEE a dovnitr dam male deku proti zime v nejvetsich mrazech a bude to.... opravdu nemluvim o necem co bych sama nevidela nevyzkousela.... je to slabounka latka..jako mikrovlakno... uvnitr vyteplena fleesem... no o tech zazracnych vlastnostech pochybuji 🙂 :_) ale kdyz tam budou tak jenom lip 🙂 🙂

ejaja
22. zář 2009

a co koupit emitex nebo lodger? já jsem děsně nerozhodná a stále nevím, zda je to dobrá investice. potřebuju kočárek na špatnou dlažbu ale i do lesa. jsem asi náročná 😝

janac
22. zář 2009

emitex tam bude vypadat bez nanozniku desne, mela jsem ho na Casuaplay a byl to hnus... je to strasne dlouhy zbytecne a i pod nanoznikem mi to na kocarku udelalo takovej hrb jak to bylo nahrnuty.... chce to ale urcite vyzkouset... zeptejte se na te druhe diskuzi , tak je spousta holek co rady poradi...

ejaja
23. zář 2009

a lodger?

janac
24. zář 2009

no ten nemam vyzkouseny, takze s tim radit nemuzu, ale jedna uzivatelka.. myslim, ze to je zajo ho má...

gingerlady
25. zář 2009

Ahoj holky, ja mam Cameleona a spokojena jsem naprosto. Co se nanozniku tyce, tak ten mi tam taky hodne chybi, tak jsem zabrousila na ofiko stranky BGB a docetla jsem se, ze nepokracuji s vyrobou nanozniku, protoze vetsina majitelu BGB ho nepouzivala....no, pokud byla ta "vetsina" z jiznich statu, neprekvapuje me to 😎 Kazdopadne ten nanoznik chybi, to je fakt, ale jak uz se tu psalo, jedna pani na mimibazaru je sije. Ja teda spokojena nebyla, ackoliv je pani strasne prijemna a snazila se. My jsme na tu nejtvrdsi zimu vyzbrojeni fusakem z beranka Womar, ale na co mam jeste zalusk je fusak Julius od PF...deku uz mam, tak jeste ten fusak, je bohovej😉 A co se tyce origos fusaku na Cam., tak si myslim, ze sice je tenky, ale hreje teda radne. A ptala jsem se i v Anne a Viktorii, kde jsem BGB kupovala a prodavac mi rikal, ze co vi, tak vsem na zimu stacil, at byli z jakehokoliv konce republiky. No, uvidime. Jo a ten leh......decko ma zadicka rovne, jen nozky nahore, takze do lehu jde, jen ma nozicky nahoru a napr. nasemu malemu to perfektne vyhovuje.

ejaja
26. zář 2009

takže vlastně ten leh není takový problém. to jsem ráda. tady někdo psal, že bugaboo je super kočárek pro rodiče, ale není pohodlný a praktický pro dítě. že je hodně okleštěný. to mě překvapilo a trochu zviklalo. jsem nerozhodná.

carys
26. zář 2009

ahoj holky,taky jsem měla Bugaboo a mám zkušenost že jízdní vlastnosti jsou super,kočík je lehulinký,koš prostorný,hluboký velký a dlouho využiješ.Sporták dobrý ale menší,do tří let ho fakt nevyužiješ tak do 1,5 roka.Střecha dobře kryje proti větru,já nánožník měla origoš ale o nic jste nepřišly byl velmi mělký.Když malá kopla nožkama,nánožníkprostě nedržel.Super skladný,můžeš otočit sedačku po i proti směru jízdy a taky můžeš dokoupit hafo doplnků i jiný potah.Měli jsme květovaný,byl retro a byla jsem s kočárkem moc spokojená.Jen není vhodný do kraje kde je hodně sněhu kvůli malým předním kolečkům.Golfáč bee je malinký není pro větší dítě prostorný a na živo se mi vůbec nelíbil ani nemá madlo.

gingerlady
26. zář 2009

ejaja: to vis, co clovek, to nazor....a nejlepsi je ten nazor od nekoho, kdo BGB videl jen ve vyloze, max. si s nim zajezdil po prodejne bez decka uvnitr 😎 Nasemu malemu tenhle leh maximalne vyhovuje, usina mi tam rychleji nez v hluboke🙂
carys: ted se daji koupit i kola do snehu 😉 O bee jsem snila, ale nasemu malemu bylo male uz ve 4 mesicich. Sice to bylo pro spoustu beeckovych maminek nepochopitelny....Vzdyt Cameleon je nam tak akorat😉
ygreen: to uz je starsi zalezitost a na ofiko strankach BGB vypises formular a oni ti poslou nejaky blbinec, aby to brzdilo

ejaja
27. zář 2009

carys - a co jste měli po roce a půl? koupili jiný kočárek?

carys
27. zář 2009

ejaja koupila jsem golfáč mám ho i v albu je to gesslein svift a k tomu jsem měla ještě Bebe comfort Loola.Gin vím že se dají koupit větší kola do sněhu,ovšem jsou celkem drahý a kočík se mi s nima příliš nelíbí.(mluvím sama za sebe),ale jinak jako jsem řekla,je to nej kočárek jaký jsem měla . 😀 😀 😀

venuse333
29. zář 2009

Ja jsem s BGBC moc spokojena, mala si uz do nej vleze sama, kdyz chce i vyleze 😉 . Zimni kolecka jsou vyborny do terenu, udelate z BGBC perfektni ctyrkolak a projedete vsechno, mensi orig. kolecka se daji zaretovat, otocite madlo na druhou stranu a projedete spatny teren take (byvala lesni cesta atd.) Ale na pravidelny spatny teren delany nejsou, to jedine s temi zimnimi.
S tim nanoznikem je to pravda, ale resim to pomoci fusaku, jsou na nem knoflicky a dite muze mit schovane jenom nohy. Vyhoda je, ze si dite muzete otocit na sebe, kdyz hodne fouka a je chranene.
Jinak ve sportaku uz jezdila mala minulou zimu a orig. fusak byl uplne v pohode, davala jsem ji dovnitr kombinezu a ve velkych mrazech do fusaku jeste deku (ale to kdyz jsem ji nechavala spat u babicky na zahrade, bylo kolem -6), studena nebyla nikdy.
Jinak mala ve sportaku spi rada a nohy nahore ji nevadi, kocar ma totiz prijemne delany zada a myslim, ze se v nem citi bezpecne.

ejaja
29. zář 2009

venuse333 - zkoušela jsi jezdit s kočárkem po lese? my máme kousek park i les.
diky za odpovedi, holky! jak jsem uz psala, jsem nerozhodna. i kdyz amme jeste cas 🙂

yanna.o
29. zář 2009

ale když se daj ty zimní/terenní, tak asi nejsou skoro vůbec/málo/vůbec odpružený. A to je do terénu dost důležitý..jedno kritérium je velkost kol a druhý je odpružení. kola sice projedou podle pravidla čím větší - tím lepší.. ale víc to pak drncá nejen s kočárem (námaha konstrukce), tak hlavně s miminkem (čím je mladší a lehčí, tím víc). Další věc co lze řešit v terénu je materiál kol.. gumový jsou měkký a nehlučný. Ty umělý tvrdý jsou hlučný a drkotaj i na kočičích hlavách, rachtá to.. u některých kočárů s těmito kolečky (včetně BGB Cameleon) se do těch koleček dost zasekávájí kamínky a jsou v nich pak díry.. např. na golfáčích se mi tyto díry nedělají a taky jsou to ta tvrdá kolečka.

yanna.o
29. zář 2009

a taky je asi třeba předem vědět, kam se pojede.. no vzhledem ke kvalitě českých chodníků 😖 a tomu, že občas je třeba přejet terénní úsek, tak to někdy není snadné rozhodnout.. malá jsou dobrá na rovinu a že se člověk snadno otočí na místě..(rovné chodníky, obchoďáky, sem tam přejet krátký úsek, který je hrbolatý). Ta velká zas nejsou otočná, ale dávají mnohem větší svobodu pohybu kdekoliv venku (což je většinou směs všech možných terénů). Mnoho lidí má na BGB nasazená velká kola na lesních pěšinách, ale často i v zoo (jezdí jich tu fakt hodně). Do přírody se určitě hodí ta velká, protože malá se musejí dát dozadu - tj. přehodit ručku, ale pak se kočár špatně ovládá (např. BGB cameleon, pp uno). V přírodním terénu velmi špatně (musí se různě přizvedávat na zadní atd.. je mnoho situací, kdy nejde jet s malými odpruženými kolečky vpředu ani vzadu).
Když se to bere tak, že bgb má malá kola s možností dokoupení velkých kol, tak ano. Když se to bere tak, že je třeba pokaždé rozhodovat, která nasadit, vyměňovat to nebo prostě horší úseky nějak přeskákat, tak to může někdy i obtěžovat, vypadat nesmyslně.. Takže jak to každý cítí, podle toho kde bydlí 😉 🙂

yanna.o
29. zář 2009

a ještě není dobrý bláto.. takový to blátivý počasí... malá kolečka se snadno zacákají, ušpiní se i odkryté pružinky.. na rozblácených cestách se zaboří. Takže i na to se hodí koupit ta BGB kola tzv. do sněhu.. 😉 pokud se jezdí venku jen po městských chodnících, co se v zimě udržují, tak je to ale v pohodě a stačí ta malá. Sněhu poslední dobou moc nepadá.. 😒 😕

venuse333
29. zář 2009

ejaja: park v klidu, les je otazka: po normalni lehce udrzovany lesni ceste projedes (male drobne kaminky), projedes i po horsi, ale je to zahul a kocar ztraci sve vyhody, problem je kdyz kolecka mohou zapadnout do der, ale treba na snih to chce zimni kola, to bys nikam nedojela, ani po Praze 😝 , to mam vyzkousene. Spis bych rekla, ze je to mestsky kocar, ktery se da vyborne se zimnimi koly vyuzit v horsich terenech
jo, ale dlazba ve meste je vyborna s malymi koly na spani, J. na nam na nich usinala behem 10 minut a kdyz jsme kolikrat jeli po asfaltu, tak jsem jednou pulkou kocaru musela jet v trave, aby to drncalo 😉

yanna.o
29. zář 2009

Na hladké rovině dítě špatně usíná, to je fakt.. teda jak které 😀 Tam jde spíš o ten terén nebo hrbolaté městské chodníky. Když je kočár houpací nebo měkce odpružený, tak to drncá taky, ne že ne - ale jinak.. s mimčem to zhoupává, na dlažebních kostkách to drncá míň než s neodpruženým kočárkem.. Nenadskakuje tam. Tak ale to je jasný 🙂 Prostě je to taková příjemnější jízda, i když pohyb a drncání samozřejmě ani tady nechybí. Děti to maj rádi 😉 A to houpání taky. Když není kočár přímo houpací, tak maminky s ním viklají do stran. čím víc je kočár odpružený, tím líp se s ním viklá a houpe. Pokud jde o negumová (ta malá) kola na dlažbě, tak rachtají. Na díry, bláto, sníh.. se nehodí. A vyloženě do přírody, přírodní cesty, vesnický terén.. to chce velká kola, nejlépe gumová a dobré odpružení. I když samozřejmě odjezdí se to i bez něj.. Ale je lepší, když je 😉 Já v terénu projedu i s golfkama. Jde o to jak.. 😉 Je to záhul jak pro mě, tak pro dítě (drncá to moc - malá a málo odpružená kola) a to jsou lehký. Jenže to samo o sobě nestačí..