Kočárek Bugaboo Cameleon vs. Teutonia Be You

athens26
6. říj 2012

Ahoj holky, tak se nám do užšího výběru kočárků dostali tito dva favoriti. Co se týče technických parametrů, Bugaboo zatím vede a co se týče celkového vzhledu, tak je o trochu napřed Tetuonia 🙂 Prosím napiště mi vaše postřehy, výhody, nevýhody, zkrátka vše co by mi mohlo pomoct v rozhodování! Předem díky.

zlatelevizeedna
7. říj 2012

Mam BeYou a jsem moc spokojena (zatim pouzivam hlubokou korbu Comfort). Patri sice podle uvedene vahy k tezsim kocarkum, ale je perfektne ovladatelna i v nasich polovesnickych/polomestskych podminkach, na rozbombardovanych chodnicich a tak🙂, je to dobre odpruzene. Mam model s rucni brzdou, kterou si budu muse teda (nechat) jeste seridit, ale na jizdu z kopce je to fajn. Hlavni brzda je umistena na jedne strane rukojeti a pri manipulaci vyzaduje docela silu.
Kocarek ma bytelnou konstrukci, zadne forove nebo vyviklane casti, snadno se sklada do auta, ma dobre pristupny a velky nakupni kos, nastavitelnou vysku madla.
Jestli te zajima neco konkretniho, tak jak k Bugaboo, tak k Teutonkam, jsou tu obsahle diskuze.

zlatelevizeedna
7. říj 2012

@athens26 jo, jeste se divam na tvuj termin... Teutonia ma hodne dlouhe dodaci lhuty, asi by ses musela spokojit s barvou, kterou maji nekde na sklade

athens26
autor
7. říj 2012

@zlatelevizeedna ahoj moc diky, my bydlime v nemecku a kdyz to objedname pres net tek to dodaji za tri dny 😉

zzikk
8. říj 2012

Ahoj, tak teď jsi mě dostala, měli jsme naprosto totožný výběr - mezi Cameleonem3 a Teutonií. Musím se přiznat, že jsem si snad po celou dobu myslela, že to bude Hartan VIP XL, pak jsme měli problém s látkou - do konce roku už nemají všechny motivy a novou kolekci pro novoroční mimi nestihneme, a proto jsme přešli na německého konkurenta Teutonia (taktéž min. 12 týdnů dodávka dle přání, tzn. musela bys zvolit vzor z obchodu). Jenže v den, kdy jsme šli objednat manžel začal brousit kolem Bogaboo, a já proti své vůli začala kočárek testovat - je opravdu mimořádně snadno složitelný, lehký a má jednu z nejprostornějších korbiček, což je při fusaku fakt super....a začala jsem váhat, musím dodat, že barvy více odpovídají mému vkusu. I když jsem si nikdy nemyslela, že takový kočár pořídíme po 2 týdnech jej manžel přivezl, babička je taktéž nadšená, jak je lehounký (a to dodám, že s Teutonií Bey You jsem jezdila v reálu, a je to markantní rozdíl). Jediná nevýhoda je, že B. nemá ruční brzdu, a na sporťáku se nepolohují nožičky, ale naklápí se sedačka. Ale jak mi sdělily prodavačky v obchodě, je to totéž jako BMW a Mercedes, ani s jedním chybu neuděláš, je to jen o osobních preferencích.
@athens26

bata66
13. říj 2012

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli někdo máte problémy s Teutonii BeYou - přehazovatelná rukojeť má vůli v přehazovacím kloubu - na madle to dělá volný pohyb tak 1cm - je to dost nepříjemné. Děkuji za informace.

palomina8
5. bře 2016

Mam ten samy problem s Bugaboo Cameleonem 2 🙂 asi je to proste tak...

katherinaa
Moderátor
5. bře 2016

@palomina8 je.. ma to tak bejt 🙂 taky me to občas stve 😀

mississka11
5. bře 2016

@palomina8 u Bugaboo je to normální, i nové kočáry mají vůli nad 2 cm....

mariemariemarie
5. bře 2016

Vždycky nechápu jak může někdo váhat mezi cameleonem a jakýmkoliv jiným kočárkem 😉 🙂 .To myslím samozřejmě z legrace a ne jako narážku 🙂 .Teutonii neznám ,ale cam mi odvozil dvě děti, je nádherný, nepřehlednutelný, stylový, pohodlný pro dítě i řidiče🙂, lehký, jízda s ním je sen(stačí jedna ruka🙂,to jiný kočár nezvládne), korbička prostorná-používala jsem hlubokou korbu do sedmi měsícců.Skvělý servis a spousty doplnků. Za nás jediná výtka a tou je málo přístupný košík u hluboké korbičky🙂, ale to je drobnost🙂Já ho miluju 🙂