Kočárek Bumbleride Queen B. Máte zkušenosti?

helenkaa
16. kvě 2009

Máte s ním někdo zkušenosti? Jak vypadá naživo?
Jedná se o tento:
http://www.malvik.cz/Kocarky/trojkombinace/Bumb...

ladylavender
1. srp 2009

Zdravím a připojuji se k dotazu. Naživo jsem ho zatím neviděla, ale na www.bumbleride.com mají hezké instruktážní video a dost informací 🙂

Je to pěkný kočárek podobný Inglesině Magnum i cena je srovnatelná, ale obrovskou výhodou u něj je, že má zvlášť vaničku pro novorozence a zvlášť sedačku pro sedící mimčo - u Magnumu to všechno taháte najednou. Navíc má přední natáčecí kolečka s možností aretace, to je u houpacích podvozků výjimka 😲 A do třetice je možné dokoupit ještě jednu sedačku, která se připojí za přední madlo a tak můžete vozit dvě děti najednou 😎

Pro mě je ale nepřijatelné, že nemají možnost na tento model nasadit autosedačku (ani jiné značky) 😠 Ani výběr barev není nic moc. Jinak bych o něm taky uvažovala.

yanna.o
1. srp 2009

K Inglesině Magnum (a houpacím kočárům obecně).. nic se netahá najednou. Tam je to tak, že Inglesina vyrábí houpací podvozek Ergo Bike. Ten je supr, hodně vydrží, dobře se s ním manévruje. A na něj se dá nasadit hluboká korba a sedačka zvlášť (jsou to inglesina ottutina, inglesina sofia) a nebo sportovní sedačka rovnou, ale ta má speciálně šitý nánožník, který kočárek uzavře stejně jako by to byla korba, ale nánožník je měkký, takže u nožek není pevná část, která by je nepustila dál, pokud by dítě povyrostlo (to je inglesina Magnum). U Magnuma se neskladuje tedy doma korba a sedačka zvlášť, ale po celou dobu užívání je na podvozek nacvaklá jen ta sedačka. Mám Magnuma, od narození sloužil jako každý jiný hluboký houpací kočár, ale v případě potřeby jsem kdykoliv mohla polohovat záda z úplného lehu do úplného sedu (řev v leže, spánek, bdění, růst dítěte). Ovládá se velmi snadno bez otočných kol, jelikož je poměrně lehký a má dobré těžiště - páku. S lehčím kojencem se člověk otočí na místě, stačí zatlačit na rukojeť jedním prstem a při běžné jízdě po chodníku a táhlém kličkování se kočár nepřizvedává vůbec. S těžším dítětem už to jde o něco hůř a s ještě těžším se bude při přizvedávání víc přiklápět k řidiči, to je ovšem u všech houpacích kočárů a některých sporťáků a golfek 😉 Já s Magnume jezdila rok a půl, takže se to v pohodě dá 🙂 Terén to zvládne i hodně hrbolatý, ztvrdlé bahno atd. Po městě to jede snadno. Qeen B vypadá pěkně. Rozdíl tedy vidím především v přední otáčecí nápravě. Pokud by s ní byl moc těžký, tak bych šla do lehčího bez otočných kol. Pokud váží i tak kolem 14 kilo, tak bych šla klidně do Qeen B. Houpací kočár je pohodlný pro mimčo, jelikož hezky tlumí nerovnosti. Musela bych ho ale vidět, kouknout na větrání a takové ty věci a pak bych se rozhodla. Jinak obecně si jsou houpací kočáry podobné, ale nejde říct, že se dá koupit jakýkoliv, jelikož spousta z nich je těžkých. Např. bebecar s otáčecí nápravou je těžký dost nepříjemně, to samé silver cross.. Těžké kočáry už dají zabrat jak při jízdě do kopce, tak při přizvedávání. Některé nemají polohovatelné madlo, překlápěcí boudu, větrání.. Kdybych brala zvlášť korbu a sportovní sedačku, tak bych chtěla, aby ta korba měla polohování zad. Pokud bych věděla, že tu sportovní sedačku k tomu určitě koupím (a nekoupím si mezitím jiný sporťák), tak pokud by šla přecvakávat po a proti směru a polohovat do úplného lehu a mělo to dobrý nánožník, který v zimě bude krýt, tak bych na polohování zad v korbě možná netrvala. Mně mezi houpacími kočáry (neznám je pochopitelně všechny 😀 ) přijde lepší volba právě Magnum, protože je variabilní a tolik neomezuje v délce lehu. Qeen B otáčecí sedačku zřejmě má, jak na to koukám.. Vypadá dobře. U sporťáku píšou délku 100 cm?! koukám dobře? to zní fajn 😉 a píšou, že na to lze nasadit sedačka pro starší dítě a to je fakt ojedinělé.. A (udávaná) váha 14 kilo je super. Proč ne 😉 Jen já nedokážu něco koupit, když to nevidím. Autosedačku nacvakávací na podvozek jsem využila velmi, jelikož bez auta ani nenakoupím, nenavštívím doktora atd., prostě se nehnu z místa. To musí každý vědět, jak často potřebuje auto.

ladylavender
1. srp 2009

Magnum je výborný, to uznávám 😀 Taky o něm dost vážně uvažuju (pro takové to denní praktické popojíždění, na korzo doufám budu mít "historického krasavce"). Jen ta kombi vanička je vždycky trochu kompromis. Třeba nemá jako ostatní vaničky od Inglesiny spodní nastavitelné větrání, pokud vím. A kupovat Sofii + sportovní sedačku vyjde poměrně dráž 🙂 To už je lepší ta Otutina.

Ale zpátky k Bumbleride. Vím, že ho mají v Malvíku v Hostivicích kousek od Prahy. Občas kolem projíždíme, tak tam někdy mrknu. Jak už jsem řekla, dokud nebudou mít možnost připevnit tu autosedačku, tak to pro mě není favorit. Ale mimčo zatím na cestě není, tak mají ještě možnost se polepšit 🙂

yanna.o
1. srp 2009

já to psala hlavně kvůli qeen B, resp. těch houpacích kočárech obecně. S tím větráním u Magnuma nevím, já jsem ráda za ten obří půlměsíc v boudě - to bylo v létě u maličkého mimča k nezaplacení. Teď už je tam ale jen čtvereček a ještě jen tak lehce připláclý textilem. nějaké větrání zespoda mi bylo fuk, měla jsem tam stejně matraci, aby to bylo měkčí a pohodlnější a kdybych tam neměla matraci, tak tam stejně dám aspoň plínu, taky třeba deku, mimčo v rychlozavinovačce a v zimě zas fusak, taky deku.. Tak neumím posoudit důležitost. V boudě jo, tam se mi síťka šikla 😀 Ta kombi vanička není kompromis. Mimčo ti tam leží, nic jinýho neumí. A je jedno jestli leží tam či onam. V zimě to izoluje stejně jako korba, je tam krásně teplo. V létě jsem zarolovala nánožník k nožkám nebo jen pootevřela zipy na bocích a odvětrala. Dneska už maj ale nánožník jinak a musí se klasicky sundat, jak to tak všude bývá a hodit třeba do košíku. Aspoň mi to tak připadá. Ten můj typ se naposled vyráběl v r. 2007. Naopak ta kombi vanička má výhodu v tom, že neomezuje jako klasická korba a v tom polohování (tam se to hodí průběžně z různých důvodů, jak už jsem psala).

Jestli má qeen b fakt 14 kilo a sporťák 100 cm, tak proč ne 😉 Chtělo by ho to vidět! 😀

ili111
3. srp 2009

to som rada že ste otvorili tuto temu ja som založila novu na sk
kočík bumbleride queen b som videla naživo u nás v predajni alltoys je
fakt fantastický hupe velmi dobre aj tie natáčacie kolesá dost pomožu
my budeme mat drobca v oktorbri tak uvažujem niečo do terenu .
autosedačka sa dá dat na kočík ale nie na konštrukciu
je k nemu taký špeciálny popruh na upevnenie .
mám kamarátky v USA a tam to je bežne.
v predajni my to predviedli a je to super. Pasuje tam vela typov autosedačiek .
My sa rozhodujeme že by sme kupili čiernu farbu LAVA je pekný a má take pekne čiste línie
proste klasika v modernom . Maju k nemu aj doplnky flesove deky s nimi je to užásne 🙂 🙂 🙂
ešte by som k opisu yanny bumbleride má tiež tu možnost kupit si ho bez vaničky
ked sa dá držiak na nožičky celkom hore + nánožníka utovrí sa taká ako keby korba .
samozrejme že cena je nižšia pozerala som malvík a tam ho maju bez vaničky 10 tis
ale aj s vaničkou mi pripadá cena super .
vaničku som videla osobne je velá a priestranná nemá taký ovál že mám mimčo málo miesta na nožičky je to skor obdlžnik so zaoblenými rohmi
budem rada za každý váš príspevok

krista
4. srp 2009

ili111 • Včera ve 21:28
dobrý večer som tu nová a potrebovala by som poradiť
viem že mamičky vela diskutujete o značke Bumbleride ale INDIE mna velmi zaujal kočík
Queen B . Budeme mat dieťako v októbri a hladám niečo do horšieho terénu s nafukovacími kolesami a s vaničkou .
Video na ich stránke som si pozrela asi 5x . Bola som si ho pozriet aj v predajni
v alltoysi . Má velku naklikávaciu vaničku a hliníkovú konštrukciu .
Čo sa mi velmi pozdáva že skvele hupe a má zujímavá dizajn . V skutočnosti je krajší ako na fotkách . Niechcem tie poľské opachy tento má aj take čiste línie .
viete mi poradit kto má tento kočík aký je , či ste s ním spokojní ?
😕
😕

ivana33
5. srp 2009

Ahojte!
Vidim,ze sa tu pise o kociku Bumbleride-Indie,ja mam sice iny druh-Queen B,ale som s nim velmi spokojna.Na prechadzky je perfektny a aj zlozenie a ukladanie do auta sa da zvladnut v pohode....ja ho dokonca vykladam s jednou rukou,kedze v druhej mam synceka. Urcite je to investicia na viac rokov,mam ho od narodenia syna a zatial vobec nepomyslam nad kupou ineho kocika.Aj opierka vzadu sa da hybat jednou rukou...chce to trochu prax,ale da sa to zvladnut.Inak vobec som nepotrebovala tu vanicku,kocik je dobry aj pre novorodencov,aspon pre mna to nebol problem.... 🙂

ivana33
5. srp 2009

A este dalsia vec na nom je super,ze sa da hojdat....to je hlavne pri novorodencoch skvele.Sice aj teraz to vyuzivam,ked sme niekde von a maly nechce zaspat.Pomaha to...ak mate nejake otazky,rada odpoviem. 🙂

ladylavender
7. srp 2009

Tak jsem se znovu mrkla na bumbleride.com a fakt je tam několik typů sedaček, které na Queen B pasují. Ale nějak nevím, co si mám představit pod tím, že nejdou nasadit na konstrukci, ale že se připoutávají popruhem (jak píše ili111). To mi nepřijde moc bezpečný...

tinika33
8. srp 2009

ladylavender my sice nemáme bumbleride queen b ale typ INDIE . Indie máme aj s autosedačkou
Romer Baby Safe PLus . Ano je to iný spôsob uchytávania ako tu v europe ale ja som s ním velmi spokojná
na to že má kočík 9 ks aj so športovou verziou tak si autosedačku vložím do kočíka kedykolvek
a ked sa mi zobudí lahko ho preložím spat do kočíka. My máme ku kočíku i adapter .
Ked sme kupovali INDIE tak sme sa rozhodovali medzi týmit dvomi kočíkmi . Manžel chcel QUEEN B
a ja trojkolku . Queen má tiež autosedačku na vkladanie a s tým špeciálnym poruhom to drží super. 🙂 🙂 🙂
oba tieto kočíky su podla mna velmi dobre ide už potom len o názor či trojkolku alebo štorkolku .
na MMB som videla fotky je nafotený tu u nás pred AUPARKOM . Len sa mi zdá že tá modelka je tá playmajtka čo sa o nej teraz píše že čaká dieťa s kollárom 😎 😎 😎
uvidíme 😀 😀 😀

🙂 🙂 🙂

sakura77
8. srp 2009

tinika a mas uz len sportovu verziu ,alebo od babetka aj tu fusakotasku?ja by som potrebovala od narodenia,ale odradza ma prave ta taska

deina
24. srp 2009

Pouzivali ste niekto tento kocik aj s pridavnou sedackou?

tinacolada
25. srp 2009

sakura77 dá používať kočík QueenB od narodenia ak do tej športovej verzie dáš vložnú prenosnú vaničku vo farbe kočíka na dieťatko, tiež to pekne ukáže a je to aj praktické, hlavne ak Ti dieťatko zaspinká v kočíku tak ho nevyberieš ale ho zoberieš pekne s celou vaničkou a nezobudíš ho.

patriciaz
10. kvě 2010

ahoj , neviem ci je tato diskusia aktuakna ,ale chcem sa spytat ci mate niektora skusenost s QUEN B ,ci nevybledne potah,dnes som ho bola pozriet a pacil sa mi (aj mojmu manzelovi) 🙂 .zial zabudla som sa pri tom nadseni spytat na tento problem,kedze je len v ciernej a cervenej farbe.

patriciaz
10. kvě 2010

dufam ,ze mi niekto odpovie ,dkujem 😉

fnafn
16. kvě 2010

Ahoj, chtěla bych se zeptat na možnost připevnění autosedačky na podvozek kočárku bumbleride queen b. Už tu někdo psal, že to jde, ale nikde jsem nenašla žádný adaptér a výpis autosedaček, které jde takto používat. A taky bych se chtěla zeptat těch, které už tenhle kočárek doma mají, jak se řídí kočárek na klasickém podvozku s částečně natáčecími kolečky? Díky za odpověď, doufám, že se někdo ozve ... díky, f.

adkasladka
29. kvě 2010

@patriciaz
nemam sice osobnu skusenost s tymto kocikom, ale podla mna nevybledne, je to kvalitna znacka, maju zovsadial velmi dobre referencie. urcite pouzivaju kvalitne materialy

adkasladka
29. kvě 2010

sa este nenasla mamicka so skusenou s pridavnou sedackou pre starsie dietatko.... najde sa nejaka? aj mna by to velmi zaujimalo, najma kvoli tomu, ze strieska kocika nedosahuje aj na pridavnu sedacku..mozno v realite to nie je problem...pripadne s pouzitym slnecnika, resp. ta opierka sa mi zda dost nizka..ci je to teda pohodlna sedacka pre deticky..napr. 1.5rocne.

fnafn
31. kvě 2010

Ahoj, mám zprávu k bumbleride queen b - výrobce prý musel všechny své kočárky stáhnout z ČR kvůli nějaké technické závadě na kočárcích pro dvojčata, takže k dispozici bude až od srpna 2010. Nicméně prodavačka v obchodě mi doporučila spíšinglesinu magnum, která je prý praktičtější např. na skládání do auta. S možností aretace koleček je to prý tak, že je u předních kol páčka, ke které se musíte zohnout a zašpiníte si ruku při jejím uvolnění. Autosedačka se dá připevnit jen k modelům 2010, ale ne na konstrukci, ale pomocí popruhů přímo do kočárku - nevypadá to moc hezky...

tyta
3. lis 2010

Ahojte, vidim ze tato tema velmi nezije 🙂, tak ja len pre info... my mame doma Bumbleride Queen B a som spokojna. Ak niekto nahodou budete chciet nejake blizsie info, tak kludne napiste IP.

patriciaz
2. pro 2010

ahojte,no my sme sa tiez rozhodli pre Queen B a tiez som velmi spokojna.mame ho uz 5 mesiacov a sluzi naozaj dobre.co sa aretacie tyka ,hlavne neaku ma ,co hupacie vetsinou nemaju .som naozaj spokojna.mozem doporucit.

sebastianna
23. únor 2011

ahoj holky,
nebudete někdo kočárek prodávat i s přídavným sedátkem? díky

nsoci
Odpověď byla odstraněná
Zobraz