Kočárek černé barvy. Ano nebo ne? Máte zkušenost?

yasmin07
29. led 2008

Ahoj holky, měla bych dotaz na ty, které mají kočárek černé barvy. Ráda bych ho pořídila, ale dost lidí mi to rozmlouvá, že se rychle vyšisuje a hlavně v něm bude mimču v létě vedro tím, jak do něj bude prát sluníčko 😒 Tak nevím....Jakou vy máte zkušenost? Díky za info.

ladylavender
25. bře 2009

Zdravím. Nečetla jsem teda úplně všechny příspěvky, ale většina maminek, které obhajují černou, používá neustále 1. osobu. 😖 Tedy: JÁ mám tu barvu ráda, JÁ se s tím barevně sladím, MĚ to připadá moderní...... Asi jsem divná, ale pro mě je na prvním místě dítě. Aby jemu bylo dobře, aby se cítilo v pohodě. To by se snad mělo řešit nejdřív (rozhodně dřív než to, jaká barva šisuje a jaká ne). Černá je negativní a novorozenec by měl být obklopen jemnými tlumenými, ale pozitivními barvami. Tzn. pastelové barvy (růžová, modrá, zelená, fialová...), béžová, bílá. To vám poví každý dětský psycholog. Dámy, myslete taky na své děti a ne jen na sebe. Na svůj vzhled a to, abyste byly za každou cenu in. 😨

pyranja
17. říj 2009

Pokud vím, tak doktoři upřednostňují tmavé barvy do kočárku, protože si mimčo připadne jak v bříšku a je klidnější. Takže nejde o žádné potřeby maminky, ale miminka. Pro mě je negativní barva oranžová, černou beru jako pozitivní. Tak se teď můžeme donekonečna hádat, kdo řekl že černá je negativní a proč...rakve jsou hnědé, pro děti bílé, tak nechápu přirovnání že je dítě jako v rakvičce 🙂

Faktr trnu hrůzou a úžasem když potkám maminku s lesklým růžovým či fialovým kočárkem, to musí hrábnout zaručeně i miminu 🙂)

Nevím jak někdo přišel na to, že dítě upřednostňuje pastelové barvy....čtete mu myšlenky?
popravdě mě tahle diskuze děsně vytočila...maminky co jsou ochotné jít do černého kočárku jsou ve většině otevřené i decentním barevným kočárkům...naopak barevňačky 🙂 jsou tak negativistické, že nějaká černá barva se může jít zahrabat.

A s prominutím, dávat ze zdi dětmi snad nejvíce oblíbeného krtečka, jen proto, že je černý - mi přijde už opravdu jako šílenost...no tož tak no... 😉

beata.n
17. říj 2009

u nás ve městě je blondýna a má celý růžový kočárek,růžově oblečenou holku,ona sama se obléká do růžové-teda aspon tričko,no a dostala mě,když vytáhla růžový telefon,to už na mě bylo moc 🤐 😀 😀 ale její věc,at si každej má co chce,mě to teda přišlo až moc přehnané-nechtěla bych vidět její byt,to má asi růžový i záchod 😅 😀 ale když to chce,tak at to má.to samé s barvou kočárku,lidi sou různí,tak at mají i různě barevný kočárky,je to každého věc.přeci jen,kdyby všichni jezdili jen v černých,tak by to bylo docela nudný.ale mě osobně se moc líbí-ted máme taky černý sporták 😝 a pochybuji,že dítě vnímá,jestli má z venku černý,nebo růžový kočárek 😝 většinou ty černý korbičky bývají podšité jinou barevnou látkou,tak o co go???? 🙄 řešíte tu blbiny,než aby ste se zajímali o důležitější věci

berenika39
17. říj 2009

...teda bavit se na 5 stranách, jestli je černá hezká....to je věc. To přece nejde rozlouskonout, někomu se líbí, tak ji nosí - i na kočárku, někomu ne. To je snad normální, ne?

Nikdy by mě nenapadlo někomu vnucovat názor na barvy, to je tak subjektivní záležitost....a že by barva kočárku měla vliv na mimčo, tak to je ptákovina. Hlavní je, aby z něj vidělo mamču nebo někoho blízkého a mohlo pozorovat okolí, to jo, ale barva? Za chvíli by se řešilo, jestli jednorázovky nemají být taky barevné, aby se jim líp čůralo 😉 😉

mkr
19. říj 2009

ano souhlasím s názorem bereniky, ať si každá vybere co se jí líbí, já měla bílo-černý, známá má černý maxi cosi a je moc pěkný, je to hodně o vkusu, já bych se nenechala odradit
taky jsem se setkala s názorem, že dítě budu vozit v rakvi, no to bych hned těm lidem dala přes hubu, každej si obhajuje svoje, ale proč se do někoho rovnou navážet, že pro dítě nechce to nejlepší, je zajímavé, že pro spánek se mají upřednostňovat tlumené barvy, né pastelové, takže i pro dítě by měli být vhodné

berenika39
19. říj 2009

Tak. A na just - kvůli téhle duchaplné diskusi jsem koupila černej sporťák. Dneska s ním jdem podruhé ven. Je krááásnej 😀 😀 , petasovi se v něm krásně vykukuje na svět a mě taky sluší 😀 😀 .

pyranja
19. říj 2009

berenika39: super koupě 😉 není nad to, když je dítě šťastné a mamča taky plus navíc krásná 😀

alucca
19. říj 2009

my máme černý kočárek a že by měl malý kvůli tomu deprese?????? no nevím, hlavně ten černý kočárek - konkrétně korbička má vevnitř stejně látku takže není vevnitř černý.. přijde mi to hloupé. Ať si každý koupí co se mu líbí, já chtěla původně zelený nebo tyrkys ale prodavačka mě upozornila že na tyhle dvě barvy (u mého typu byly svítívé) se chytá hodně těch mušek a mě nelákalo ít kočár olepený muškama 😀 černá je fajn, hodím k tomu barevnou deku malý tam má barevné hračky a je spokojený, máme veselé, živé a málo plačící dítě

ejaja
4. lis 2009

mně přijde černý kočárek skvělý. můžete do něj dát pestré doplňky, třeba zimní fusak v bláznivé pestré barvě. třeba kaiser má skvělý pestrý barvy, dita angel taky. k tomu barevný hračky a oblečky pro děti jsou taky hodně barevný. velkou výhodou je, dle meho, že na něj nebudou lítat mušky a obdobná havěť. s čimž mám od kamarádky špatnou zkušenost (má světle zelený kočárek) 😎
moc mě pobavilo to s tou růžovou blondýnou a růžovou dcerou.hihi!

josifek
4. lis 2009

tak já mámnutrál 😉 ale opravdu černý vypadá pěkně hlavně když je krásně doladěn barvičkami na oblečení a doplňky 😀 Vybrala jsem si kočárek v barvě melty a jsem spokojená také můžeme kombinovat a myslím že špinit se bude stejně jako červený černý, zelený nebo černý.Hold záleží na dítku 😀 😀 😀 😀 Mušky na něj nelítají je fakt že na zářivé barvy hmyz leze 🙂 fujfujfuj 😒 A růžový ala celá rodina musí být k smíchu taková marshmallow 😀 😀 😀 😀 ale je to na každé mamče 😉 Děvčátka mějte kočárek jaký se vám líbí a bude se líbit i vašemu mrňouskovi 😉

josifek
4. lis 2009

Mám neutrál prominTe za překlep 😉

krista
12. lis 2009

johanka08 • 1d • Dnes v 16:22
Holky, která máte zkušenost s černým kočárkem, je to nějak na závadu?
Zvažuji koupi kočárku, který dělají jen v černé, tak sháním informace. Díky.

xxksena • 1d • Dnes v 16:42
někde jsem tu už stejnou debatu viděla. koukni na to.

marselina • 2d • Dnes v 17:19
jj někde tady tahle diskuze je.
já mám černý golfky a jsem maxim spokojená,sporták mám bledě modrý a to jen peru a peru

renatajjj
18. lis 2009

Měla jsem černej kočár a i jedna stará paní o holi co šla kolem konstatovala: "Černý kočár, ke všemu se hodí." A babka měla pravdu 😀 . Šel ale na reklamaci. Každopádně vyšisujou všechny barvy nejen černý. Ale abych řekla za sebe pravdu, tak ten můj nevyšisovat. S korbou jsme jezdili v zimě a se sporťákem v létě. Na černém sporťáku je té látky podstatně méně, tak asi proto. Dítě se v něm v létě navzdory pověrám nepaří, protože každá normální máma dá v létě miminku přes nohy plínku. Takže já jsem pro. Jo a v létě na to nelítaj mušky.

germik
18. lis 2009

ahoj,tak my máme čiernu teutoniu mistral s /teda mali sme hlbokú korbičku/, skoro v šiestom mesiaci sme zmenili za športák,ktorý je červeno-šedý. Bola som velmi spokojná a malej sa spinkalo mooooc dobre 😀 Źiadne vyblednutie farieb sa nekonalo 😉 A nie je problém si kočárek oživiť, pestrou dekou, alebo fusakom, v prípade mojho kočárku sa dá dokúpit pestrofarebná vnútorná vložka ktorá krásne kočárek oživí. Takže za nás: ANO

valsik
18. lis 2009

ahoj, máme černožlutou inglesinu, byl nový, teď v něm vozím druhé a vyšisoval.. hodně. v každé boudičce je v létě vedro, na barvě podle mého nezáleží.

maceek
18. lis 2009

teda nestacim se divit, jak obsahla diskuse se da vest na tema "cerny kocarek". U vnitr je vzdy nejaka potahova latka - vetsinou bila nebo bezova a z venku je to jedno. My tedy cerny kocarek nemame, mame barevny, nebot ja na cernou moc nejsem - ani u sebe v oblekani, ale pokud se nekomu libi, tak at si jej klidne koupi. Ja spis volila barevny, nebot budeme mit zimni mimi a budu jezdit i k veceru ven, tak by byl alespon trochu videt v provozu. Cerna mi prijde moc splyvava s okolim - hlavne v zimne. Hlavne ze je kocarek funkci, miminku se v nem hezky hajaaa a maminkam se bezchybne ovlada. 😀

aklus
18. lis 2009

Já mám černý kočárek také, celý černý, na zimu máme dva barevné fusaky (zelený a modrý) a v létě jsem v něm měla barevnou podložku, k tomu hliníková konstrukce, barevná hračka, barevně oblečené dítko, v žádném případě to není rakev, spíše elegantní záležitost 🙂. Máme Mutsy, v létě se dá boudička sundat, měli jsme jen slunečník a tak malému žádné extra horko nebylo.

soanpe
19. lis 2009

holky,
vy co máte bebe confort loola, jde boudička přetáhnout,aby na prcka nesvítilo slunce? tak jako to má PP pliko?

kaa
19. lis 2009

Mám černo-šedý kočárek Quinny speedi a nedám na něj dopustit,malý je narozený koncem srpna a když bylo ještě teplo, nezdálo se mi, že by korba byla extra vyhřátá. Vnitřek má šedý.
Korbička má reflexní pruhy, takže jde pěkně vidět i ve tmě, už jsme to párkrát vyzkoušeli, když jsme nestihli včas dojet domů.
Už se moc těším na to, až vytáhnu sporťák, s tím jak se mi malý vytahuje, tak to bude brzo, a v létě mu oživím kočár hračkami, navlíknu do barevného oblečení a nebude jak cirkusák.

lamarika
19. lis 2009

Když jsem byla těhotná a vybírala kočárek, tak jsem pořád prohlašovala, že chci barevnej a že bych si nikdy nepořídila černej, protože má mít dítě kolem sebe barvy. Nakonec jsem si pořídila šedej kočárek (opravdu je velice barevný 😝 ). Dnes už se na to dívám jinak a myslím si, že barva kočárku není nijak moc důležitá. Vše se dá oživit hračkami. Barva záleží spíš na vkusu maminky a spíš bych se dívala po značce než řešila barvu 😉