Kočárek Chipolino Swift. Je super?

eiska
1. říj 2010

holky máte některá sporták chipolino swift?chci ho koupit tak jestli je super nebo jestli má nakou vadu díky 😀

emka1
9. kvě 2011

@eiska ... ja som si ho kupila - sportovy kocik Chipolino Swift model roku 2010 - zeleno zlta kombinacia, trojkolka. Dlho som nad nim uvazovala, lebo som mala spociatku vybrany iny typ kociku, ale nakoniec som urobila velmi dobre, ze som ho kupila. Nechcela som totiz golfac, kvoli jeho skladaniu do kufra auta. Swift sa sklada jednoducho, je dostatocne siroky pre dieta, takze aj starsie dieta sa v nom pohodlne odvezie. Opierka chrbta sa da ulozit do polohy uplneho lahu, takze sa dieta kludne vyspi. Kocik ma velky nakupny kosik, je dostaocne pevny a lahky. Moj tip - urcite ano = kvalita = cena. Videla som aj modely roku 2011, ide pri nich len o zmenu farby potahu, parametre kocika zostavaju rovnake.

dzanka11
17. bře 2012

ahoj emka1,
takže odporúčaš kočík Chipolino Swift? Ja tiež nechcem golfáč, tento sa mi páči a je super, že ide až do ľahu. Moja dcérka má za 3 týždne 1. rôčik, tak by som ho chcela objednať. Škoda, že som ho nevidela naživo, inak je veľmi pekný. A dá sa s ním ísť aj do terénu?

emka1
17. bře 2012

@dzanka11 .... ja ho pouzivam od dcerkinych 9.mesiacov, teraz bude mat 2.roky a stale sa v nom vozi. Ja som s nim stale velmi spokojna, bolo obdobie, ked v nom pravidelne spavala aj cez obed doma, kedze inak zaspat nevedela. Ma pevnejsie kolesa, takze aj teren znesie, ale nie zas natolko ako sportove kocare s nafukovacimi kolieskami. Ak sme chodili do terenu pouzivali sme sportak z trojkombinacie - s nafuk.kolesami. Mne vyhovuje Chipollino Swift hlavne preto, ze je pevny a mozem s nim chodit na velky nakup, kedze vsetko sa mi pekne zmesti dole do velkeho kosika. Pre dcerku je pohodlny, dostatocne siroky, aj na poobedny spanok velmi vhodny. Ked som ho porovnavala s goflacmi, tak vsetky golface sa mi zdali velmi uzke, vhodne len na rychly prevoz v bodu A do bodu B, ale tento kocik je velmi vhodny na celodenne vylety.

dzanka11
18. bře 2012

Ahoj emka1,
vdaka za odpoved, este mam par otazociek:
1/ ma sklapaciu striesku?
2/ vsetky kolieska su odpruzene?
3/ to predne otocne dvojkoliesko je otocne o 360 stupnov predpokladam, da sa aj zaaretovať? ide pekne rovno?
4/ ty si ho kupila aj s nanoznikoma plastenkuo v akej cene? teraz je za 114 €
5/ kolko asi priblizne vazi?

Neviem sa rozhodnut, este uvazujem o babypoint fortuna - cca 96 €, link: http://www.maderna.sk/katalog/product/13368/
Aj ked viac sa mi paci swift, fakt neviem ktory, pomooooc 🙂
Zatial tiez pouzivame sportovu cast z trojkombinacie Tako, ale tam je hrozne rieseny kosik, nakup tam nenapraces ani keby si chcela a je tazky
Prepac, ze zas tolko otazok, ale budem velmi rada ak mi poradis
ahoj a vdaka

emka1
18. bře 2012

@dzanka11
1) ano, ma sklapaciu striesku, ma v nej aj priehladne okienko, cez ktore vidis na dieta
2) kolieska nie su odpruzene, ale to mi vobec neprekazalo
3) ano, predne koliesko sa da otacat o 360 stupnov a da sa aj zaaretovat, aby islo len rovno
4) samotny kocik bez prislusenstva stal 96 EUR, k nemu som si dokupila nanoznik (10 EUR), plastenku (10 EUR) a taky ruksak, ktory sa da pripnut priamo na rukovat kocika (9,50 EUR). Neviem, ake su teraz ceny kocikov, ja som ho kupovala v 1/2011 priamo v predajni www.samo-kociky.sk, kde som si chcela kupit fortunu, ale vyhral nakoniec swift
5) vazi cca 7,8 kg

Ja som sa tiez rozhodovala medzi fortunou a swiftom, ale ked som videla fortunu nazivo zdala sa mi strasne velka a mohutna, oproti nej bol swift skladnejsi a lahsi.

citronius
2. dub 2014

@emka1 Ahoj, ako to bolo s chipolinom swift pri vychádzaní na obrubníky? Ja som kúpila hauck sport a tiež nie je odpružený a to je hrôza a teraz rozmýšľam nad chipolinom tak sa zas nechcem popáliť. Ďakujem

citronius
2. dub 2014

@emka1 Ahoj, ako to bolo s chipolinom swift pri vychádzaní na obrubníky? Ja som kúpila hauck sport a tiež nie je odpružený a to je hrôza a teraz rozmýšľam nad chipolinom tak sa zas nechcem popáliť. Ďakujem
@dzanka11 Dobrý deň, kúpili ste nakoniec chipolino swift?

emka1
2. dub 2014

@citronius.... Odpruzeny nie je, ale mne to nejak neprekáža, odpruzeny mám druhý kočík z dvoj kombinácie, ten už ani nepoužívam, len keď chodíme do terénu. Swift používam už 4 rok, teraz ho užíva moja druhá 2-ročná dcérka. S kočíkom som stále spokojná, nato že je už tak dlho v prevádzke, nemá žiadne chyby, len bežné opotrebenie. Pri vychádzani na chodník vždy nadvihnem predné koleso, problém mi to nerobí. Všetky výhody Swiftu, ktoré som uviedla vyššie, stále platia 🙂

citronius
5. dub 2014

@emka1
Ďakujem krásne za odpoveď, ešte keby som vás mohla poprosiť, aký má priemer koliesok? Neviem to nikde nájsť. Ďakujem

emka1
10. dub 2014

@citronius Kolieska som premerala, majú priemer 19 cm. Keby ste ešte mali nejakú otázku, kľudne sa ozvite. Ja som s kočíkom maximálne spokojná 😉