Kočárek Coneco Toledo. Nemáte někdo nějaké zkušenosti?

denysek.g
25. črc 2008

Ahoj maminy,
chci se zeptat, jestli nemáte někdo nějaké zkušenosti s kočárkem Coneco Toledo. Včera jsem ho objevila a vzhledem k jeho podobě s X-landerem XA, ale podstatně nižší cenou, se mi moc zalíbil. Jen se trochu bojím té značky, nikdy jsem o ní neslyšela...
Díky za info 😉

katavinka
25. črc 2008

denysek.g - ja som tu tiež zakladala túto tému, Coneco toledo aj x-lander sú poľské kočíky, mala som možnosť v obchode obidva porovnať a toledo sa ťažšie ovláda, všade mi odporučili x-lander. Toledo má vraj aj veľmi nekvalitný materiál.

denysek.g
autor
25. črc 2008

Díky moc za info 🙂

nikap
28. črc 2008

Toledo jsem měla,´má velmi nekvalitní potah. Není voděodpudivý a při každém poprchání musíš dát pláštěnku. Jinak v korbě jsou výstuhy a ty tlačí těžší mimi.
Ve sportovní nástavbě je na zádové opěrce ze zadu použit jiný materiál (jako podšívkovina) a ten ti dře sololitová deska, která tvoří oporu v zádech a totéž je v sedu.

Byla jsem jej reklamovat 3x a vrátili mi peníze. Už bych jej nikdy nekoupila a když vidím nějakou maminku, tak mi je jí líto, protože ještě neví, co jí čeká.

Pokud by jsi chtěla nějaké další info, písni si ke mě do IP

pistacio
10. srp 2008

Ahojky mám kočárek Toledo a jsem s ním maximálně spokojená.Je velmi lehký a perfektně se ovlásá a skvěle se s ním zatáčí.Myslím že kočárku dávám zabrat protože s ním jezdím do krpálů po lese když venčím psa.Jediná nevýhoda je že korba kočárku není moc velká tak že se vám tam vejde mimčo tak do 4-5 měsíce.Ale kterej kočárek má dnes velkou korbu?Tak že Toledo doporučuji.

nikap
12. srp 2008

pistacio:

tak až tam hodíš sportovní sedačku, tak napiš jak dlouho ti vydržela zádová opěrka 😀

soficianna
12. srp 2008

nikap, cena zodpoveda kvalite vyrobku.....a kvalitne, nepriepustne materialy maju potom SPORTOVE kociky nad 10.000,-Sk vyssie a nie Toledo, co ma v cene sportovy kocik + vanicku + fusak + nanoznik + pumpa......tak bud chces lacny a menej kvalitny kociarik, alebo vsadis na kvalitu a si priplatis. Co si si vybrala Ty?? 😉 .....x dalsich mamiciek ma tento kociarik a su spokojne, bez toho, aby ho reklamovali, u Teba blba nahoda, ze si natrafila od vyroby chybny kocik, alebo si od neho ocakavala az prilis vela...
a porovnavat toledo a x-lander nema ziaden zmysel, preto stoji toledo komplet 7.990,-Sk a X-lander LEn sportovy cca 8.590,-Sk trojkolka!...stvorkolka o tisicku drahsia a este tam nemas vanicku a fusak.

nikap
12. srp 2008

No jenomže vzhledem k tomu, že právě Toledo je novinka, tak sposta maminek má zkušenost zatím jen s korbou.

Já jej kupovala sice komplet, ale jezdila pouze se sportovní sedačkou a to pouhé 2 týdny....

A máš pravdu v tom, že cena odpovídá kvalitě a spíše nekvalitě. Přesedlala jsem na Quinny a pohodička...

Já si právě raději po této zkušenosti připlatila

soficianna
13. srp 2008

ano, toledo je novinka, ale iba u nas, v Polsku sa uz dlhsie vyraba a predava, mamicky si ich prave tam zakupili ako prve. Ich deticky si uz davno odskusali sportiak, pokial u nas tento kociarik nebol mozno ani v plane 😉
Quinny je uz ina kapitola, radi sa medzi renomovane znacky spickovej kvality, a za takuto paradu si zakaznik riadne priplati, pretoze quinny, maxi- cosi, mutsy..., patria medzi najdrahsie znacky.
A to, ze mas pohodicku Ti verim, ktory kocik sa rozklada automaticky, stlacenim jedneho tlacitka! To je komfort, nie ale kazdy si ho moze dovolit, preto Toledo je dobry kociarik pre nenarocnych rodicov a svoju podstatu splna, bez ohladu na to, ci ho niekto reklamoval, alebo nie.

nikap
13. srp 2008

Trochu tě opravím, rozhodně se Quinny Freestyle nerozkládá ani neskládá stlačením jednoho tlačítka.

A uvidíme, jak budou maminky spokojené až tam dají prcka do sportovní sedačky. A bude tak mít těch 11 kg.

Chodím do Polska dost často, mám to přes řeku a někteří prodejci jej už ani neobjednávají právě kvůli kvalitě potahu.

Ale jinak se s ním jezdilo dobře.

martina48
13. srp 2008

soficianna...nemám skúsenosti s Conecom Toledom,ale mám skúsenosti s conecom V3...Keď som zháňala kočík objavyla som V3 a hneď som sa doňho "zalúbila",dala som si ho rezervovať,pretože som troška poverčíva,takže my ho manžel priniesol,keď som prišla z pôrodnice..keď som ho uvidela veľmy som sa mu potešila,aaale mama si všimla že niečo nieje v poriadku s opierkou chrbta,keď my to povedala tak som si ju lepšie všimla a radosť z neho ma hneď prešla ☹ ...opierka bola naklonená dole..švagor my naň kukol a skonštatoval,že niečo dali naopak"tak nejak,ja sa nevyznám 😅 ",tak som ho išla reklamovať 😠 ...zatial my dali taký šrot 😒 ...o 2 týždne priniesli ďalší,taký istý ovšem..hneď sme s ním vybehli do mesta 😎 ...išli sme do detského obchodu pozrieť niečo malému a tam som objavyla taký istý kočík...Všimla som si na ňom striešku,moja bola povolená a v obchode pekne napnutá...tak som poprosila predavačku či by my mohla ukazať,kde sa nastavuje...skúšala to aj na mojom kočíku a nevedela ju napnúť...tak som išla znova reklamovať 😠 s tým,že chcem naspeť peniaze 😠 ...a od vtedy coneco ani vydieť 😒 ...Takže ja sa pripájam k nikap,pretože si myslím že asi samotná značka coneco,či je to toledo,alebo V3,...nestojí za vela 😖 ...aj ja som si radšej priplatila a kúpila x lander a som s ním zatial spokojná 😀 ..radšej si priplatím o niečo viac a som kludnejšia...viem,nie každý má na to 😖 .ale určite sa nájdu aj lepšie značky v hodnote coneca..podla mňa 😵

martina48
13. srp 2008

ježíííš ja som sa pomýlila soficianna sory 😅 ,to nie tebe"už spím 😀 "DENISEK.G to tebe 😅 ....idem radšej spať 😀

martina48
13. srp 2008

nie,nie defiitívne a naposledy to je teoreticky vám obom 😅 a ostatným ktorý uvažujú o téjto značke...ospravedňujem sa,už som pomýlená 😀

nikap
14. srp 2008

soficianna: nevím, kde jsi přišla na to, že se Toledo vyrábí dlouho a jen u nás je to novinka

Ale je to celkově novinka, takže zkušenosti, které jsou. Jsou pouze ty letošní.

Viz. zde http://www.coneco.pl/ a pokud umíš trochu polsky, tak ti hned na hlavné straně vyjede Toledo

jako nowośc což znamená novinka, to jen tak, že sis sama naběhla

rubi26
28. srp 2008

Ahojda lidicky chtela sem se zeptat na par zkusenosti s kocarkem zn.TOLEDO nekdo rika ze je v pohode jiny zas ne .Jsem cerstva mamina a pro sve mimi chci jen to nejlepsi tak mi napiste aspon neco k nemu diky moc 🙂

pippi
19. zář 2008

ahoj,
tak já kočárek NEDOPORUČÍM.Souhlasím s názorem jedné pisatelky.Koupili jsme ho letos v květnu a jezdila jsem s ním dohromady 14 dní.Zbytek času strávil na reklamacích.Které nebyli uznány a mě nezbývá než se soudit a přes soudního znalce si nechat udělat posudek.Je to KŠUNT!!!! Přesně jak tu někdo psal, je tam použit nekvalitní materiál na sporťáku.Kluk mi propadl sedačkou, která se pod ním utrhla.Bouda je okolo konstrukce už po čtvrté roztrhaná a brzdu opravovali dvakrát.Naposledy když mi kluk propadl jsem se už fakt rozčílila a zavolala TV NOVA a ČOI.Samozřejmě vše řeším přes sdružení na ochranu spotřebitele a ti mi radí jak dál. v TV nova mi řekli že nejsem jediná kdo je kontaktoval. Teď koupím x-lander a doufám že bude pokoj.Od 9 měsíců kluka (teď je mu rok) jsme bez kočáru, tak si asi dokážete představit jaké to je. 😖 Zkusím to uhrát na mimosoudní řešení, ale prodejce nekomunikuju.Držte palce ať máme kočár aspoň na zimu 😉

danuska24
20. zář 2008

my sme mali V3 .. no comment... teraz mame quinny speedy sx 😉 😉 🙄

maryshka
19. lis 2008

ahoj....ja som tento kocik kupovala naslepo, pretoze som od 30 tt lezala v nemocnici a musela som nieco objednat, plus som na tom nebola bohvieako s financiami, takze som sa musela rozhodnut aj kvoli cene. Pacila sa mi pevna vanicka, ktoru som potrebovala pre prevoz miminka z porodnice domov. Mame tento kocik uz 6 mesiacov a az teraz zistujem aky je to otrasny vyrobok. Kym bolo leto a maly sa zmestil do vanicky, tak to bola pohodicka. Hlavne v lete. Takze poporiadku....najprv mi zacala blbnut brzda. Proste sa z nicoho-nic zasekla a nesla zoslapnut dole. O dva-tri dni sa to uvolnilo a slo to. Potom sa to stalo opat a bum....nieco sa ulomilo a vypadlo zvnutra a momentalne mi kocik brzi len jedno koleso. Popritom som na to nesla silou, nedupala som na to....ziadne brutalna sila. Dalsia vec.....na bocnej strane krytu, ktory sa pripina na vanicku mi odletela mi odopinani patentka....ten cierny orkuhly cvok. Zostala tam diera. Jednoducho sa to vytrhlo. Ale to som este nevedela ako vyzera sportova cast. Nehovoriac o tom, ze kocik nema ani poriadny navod, podla ktoreho by clovek mohol postupovat. Nakonieco som to poskladala.....skoro som omdlela, ked som videla opierku na chrbatik pre dieta. Ved je to len nejaka preglejka v potahu, tvrda a nepodlna opierka, ktora ani neni poriadne vypolstrovana. A ten system sklapania pri polohovani......taky strasny smejd som v zivote kupit nechcela. Kazdy den lutujem tuto kupu, ale moja chyba...co som vlastne cakala od ceny....hovorim si, ze este vydrzime do jary.....ak to pojde. Ale uz teraz viem, ze sportovy kocik kupime tak, ci tak....pretoze si nedokazem predstavit, ze by moj syn mal tento kocik, resp. sporotvu cast pouzivat do nejaky 2-3 rokov. Som maximalne nespokojna.....cim dlhsie ho pouzivam, tym vidim viac nedostatkov. A hovorim si, ze ak budeme mat dalsie miminko v buducnosti, na kociku rozhodne setrit nebudem.....moja chyba. Dufam, ze ostatne maminky prehodnotia zamer si tento kocik kupit. Skutocne je to velmi nekvalitny kocik. Tot moj osobny nazor.

bolk
18. led 2009

Ahoj,
s kočárkem jsem zatím velmi spokojena. Používám ho od srpna 2008. Jezdím s ním každý den minimálně dvě hodiny a zatím bez problémů. Zvládne všechny terény(bydlím na vesnici) a ve sněhu také nejsou žádné problémy.Naše holčička se do něj bez problémů vejde i s fusakem. Původně jsme chtěli koupit X-lander, ale tenhle kočárek se nám líbil víc barevně a rozhodla taky cena. Vvýhodou také je, že má kolečka blíž u sebe než X-lander a vejde se tak do každého výtahu a dveří. Pruhovaný vnitřek korbičky se naší malé také moc líbí. Původně jsem chtěla jednobarevný vnitřek a tak mě to docela překvapilo. Je pravda,že jsem ještě nevybalila sportovní verzi, ale i kdyby nevyhovovala tak finančně i ta hluboká verze vyjde skvěle. Ještě jedno plus a u končím, protože si připadám jo dealer těchto kočárků, což rozhodně nejsem!!!! Korbička je velmi lehká (2kg) a celý kočár jsem bez problémů zvládala skládat do auta téměř hned po porodu císařem.

jana83
19. led 2009

Ahoj! Tak jsem hledala diskuze ke kočárku Toledo. V pátek jsme si ho vybrali, i když původně vyhrával X-lander. Po vyzkoušení skladnosti do našeho pidi auta ale na plné čáře zvítězil kočárek Toledo. I já ho budu schopná sama bez sebevětší námahy složit a bude to i bez ušpinění, protože jsou kolečka na jednu stranu, zatímco u X-landeru jsou kolečka na dvě strany a skládá se naprosto šíleně, opačně a ještě se u toho musí udělat milion dalších věcí! Takže u nás z toho hlediska vyhrál Toledo. Jinak jsou kočárky na první pohled stejné. Snad Toledo má ještě lepší madlo pro držení kočárku, pro malou ženskou ruku lépe padne do ruky. Snad jedinou výtku, kterou bych teď uvedla, že při sklápění stříšky na korbě to docela rachtá, takže když bude dítě spát a já budu chtít zvednout stříšku, tak ho vzbudím. Vyhrála u nás ale samozřejmě cena. Když čtu výše uvedené, tak se částečně hrozím, ale snad to bude bez problémů, slyším i dobré ovace na tento kočárek, tak se necháme podat a překvapit, jak do dopadne. Navíc chceme hlavně kvůli odstínu počkat až v březnu vyjedou s novými typy (zda se tak stane), tak snad budou kočárky vychytanější. Jinak ovládání mi přijde u Toleda i X-landeru stejně lehké. Tak pa

andy80
20. led 2009

Já bych si to nekoupila, je to až moc levné, vždyť i x-lander se dá po akcích sehnat za rozumné peníze. Mě vyšel na 9600 i s autosedačkou. Navíc Toledo má kamarádka a asi 14 dní po tom, co dala sportovní nástavbu se rozhodla, že ho prodá. Prý je to něco šíleného.

lubecka
30. led 2009

Ahojte, ja predávam kočík Coneco Toledo, cerveno-ciernej farby.. ale nie preto, ze by sa mi nepacil, je dobry a bola som s nim spokojna, lenze mi sme ho kupili teraz v decembri, islo mi hlavne o sportovu verziu pre dceru, lebo povodny kocik sa mi pokazil, no lenze dcera mi v nom nechce byt,ako zacala chodit nechce byt v ziadnom kociku, tak ho predavam kuk https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...
Vanicka je zabalena, vobec nepouzita, rozbalila osm ju ioba na fotenie, a v sportovej verzii bola dcera si 2x
tak ak mate zaujem, predavam ho za 209,- EUR (6300,- Sk) ale samozrejem sa mozem este dohodnut na cene..

suzamen
16. únor 2009

Ahojky nemáte někdo zkušenosti s kočárem Coneco Flash?

petrakouk
3. bře 2009

Ahoj, tak mě na pohled Coneco Toledo okouzlil, vypadá dobře vzhledově i cenově. V obchodě mi ochotně předvedli složení kočárku, jde to lehce a je skladný. Ale teď když to tu čtu tak teda nevím...Pravda ale je, že špatný výrobek se dá nalézt i mezi kočárky dražších značek. Kamarádka má Mutsy a také ho už měla na reklamaci.

maryshka
2. dub 2009

Ahoj...opat musim konstatovat svoju nespokojnost s tymto kocikom.....teda okrem malej pevnej vanicky, ktoru som vyuzila. Okrem brzdy, ktora sa opakovane kazi, velmi, ale velmi nekvalitnemu matierialu, ktory nie je absolutne odolny, musim upozornit na sportovu verziu. Opierka chrbta nie je vobec vystuzena, ani anatomicky prisposobena detskemu chrbatiku. Okrem toho je velmi neprakticke polohovanie opierky. Dietatko bez pouzitia zimneho fusaku, kt. musi byt dobre hruby absolutne nema ziadny komfort pri sedi. Zosmykava sa, je cele zohnute. Taktiez je velmi nelogicky riesena cela stavba kocika. Toto vsetko sa vsak zisti hlavne, ked si mamicka je schopna porovnat tento kocik s nejakym uplne inym. Aj lacne kociky su dobre, netvrdim, ze len drahe talianske znacky su to naj. Ale kocik Coneco Toledo skutocne nikomu nedoporucujem. Okrem sikovnych koliesok a celkom fajn malej hlbokej vanicky. Okrem toho som si povsimla presne ten isty typ, uplne do detailov, akurat sa pisi napisom Pierre Cardin...deti mozu dat svoju nespokojnost najavo tym, ze jednoducho sediet v kociku nechcu, lebo im je nepohodlny....

svetlanka
24. čer 2009

..ahoj, teda aj ja sa pripajam so svojimi skusenostami s kocikom toledo - verzia pierre cardin: kocik sme kupili v oktobri, aj ked sme mali vyhliadnuty x lander, no poviem pravdu - zlakala ma cena. na pohlad bol velmi pekny, super vybaveny, spratny, aj vanicku sme plne vyuzili, bolo fajn ze sa da odkliknut a dietatko si mozte preniest s nou kam potrebujete. lahko sa ovladal a zvladol aj tazsi teren. uz vtedy som si precitala tieto prispevky a zhrozila som sa o com sa tu pise, povedala som si ze snad to nebude nas pripad. sranda nastala ked som malemu vymenila vanicku za sportovu cast. hned pri prvom sklopeni maleho do lahu chrbtova opierka pod nim praskla (inak nie je tam ziadne pevne vystuzenie kovom alebo nejak inak len proste tenka asi najaka smrekolitova dosticka a dost)! fuuuha...a to krpcek nie je ziaden valibuk, normalne vtedy este ani nie 6 mesacne dieta. hovorim si, snad to nejak musi vydrzat, nie je mozne aby sa to uplne prelomilo. chodili sme tak asi 2 tyzdne kym sa to neprelomilo uplne! presne ako baby pisu tu v diskusii.no a to nesmiem zabudnut spomenut ten hrozny system sklapania opierky chrbta, skoda ze som si to poriadne neprezrela uz pri jeho kupe. preto kazdemu skutocne odporucam nech sa nenecha osaliet cenou - nestoji to za tie opletacky pri reklamackach, ktore hlavny problem s nekvalitnym materialom a vypracovanim nevyriesia.

maryshka
2. črc 2009

no, konecne som sa dostala k tomu, ze som objednala novy kocik pre maleho....pretoze doslo k tomu, ze mi zacalo dokonca "blbnut" prave predne koleso. Nerotuje uz po svojej osi a vlastne "si ide" kam chce. Ked mi dorazi objednany kocik (take lahke golfly Chicco Multiway) zanesiem Coneco na reklamaciu a som velmi zvedava, ako sa k tomu predavajuci (myslim zastupenie v SR) postavi. pekny den a len prijemne skusenosti zelam🙂

svetlanka
4. črc 2009

maryshka, my uz mame tiez multiway a zatial som s nim velmi spokojna, odporucam 🙂

maryshka
6. črc 2009

aj my ho uz mame.....to je nahodicka, co? hehe....zase cerveny...neviem, aky si mala ty Toledo...

svetlanka
8. črc 2009

tiez sme mali cerveny, bol fakt pekny to sa musi uznat, chcela som aj sportiak cerveny, ale na predajni ho nemali a nechcelo sa mi cakat kym by ho zase objednali, tak sme vzali modry, ten je tiez pekny a aspon sa ma uz nikto nepyta ,,ako sa vola malicka ?" 😀 neviem preco si vsetci myslia ze cerveny kocik musi mat len dievcatko!

maryshka
10. črc 2009

ved prave....ako keby chlapi nemali cervene auta, cervene tricka.....cervene kravaty....atd. hehe