Kočárek Deltim. Máte zkušenost?

tiki
5. led 2007

Ahoj, nemáte někdo zkušenost s kočárkama zn. Deltim? Mně připadají jako docela rozumný kompromis mezi cenou a kvalitou, ale než do něj zainvestujem, chtěla bych se zeptat na konkrétní reference uživatelů... Dík moc.

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
womann
5. led 2007

Hm,strasne tezkej a dost nekvalitni,kolecka padaji... 😒

tiki
autor
5. led 2007

Mne ho právě jední známí doporučovali, vozí v něm dcerku už půldruhého roku, ale mně taky přijde, že 20 kg je docela dost. I když jsou tam od tohodle výrobce i lehčí (kolem 15 kg).
Jakou značku byste, v nějakých ruzumných cenových relacích, doporučili???

majka07
5. led 2007

ahoj tiki, tento kočárek je pro nás favoritem, původně se mi líbil ekonomic ale když jsem mluvila s jednou maminkou co ho má tak říkala, že výhodnější je skippy, ten má její sestra, která v něm momentálně vozí své druhé dítko. Slyšela su na něj jak pozitiva tak negativa, je dobré ho vidět ve skutečnosti a porovnat s jinými, mně se zdál naopak lehký, krásně se mi s ním manipulovalo narozdíl od taka, který mi přišel jak slon, při představě najíždění na chodník pro mě děs.
Jinak jedna mamina tady z koníka mi psala, že ho mají a jsou nad míru spokojeni a jezdí s ním do terénu. Asi záleží na tipu, slyšela jsem hodně negativ na fokus nebo sport co říkaly maminky. No ale jako na každej kočárek slyším pozitiva a negativa.

mapris
5. led 2007

tiki,
ahoj. My máme od deltimu Voyager 005 a jsem s ním nadmíru spokojená
http://www.babypoint.cz/index1.htm
Je pravda, že známí ho mají taky, a už ho měli párkrát v opravě, protože jim píchlo kolečko, jenže je fakt, že oni s tím jezdí dost na terény, měli ho dokonce někde i na horách. Tak na hory to fakt není. Jinak já mám 151 cm, a docela dobře ten Voyager ovládám. Chtěla jsem jít původně do Travelu, ale manželovi se nelíbila konstrukce, tak jsme šli do Voyageru. Hodím o víkendu foto do alba. Známí měli ten Travel, mají 2ročního kluka a známá si stěžovala, že je to slabej kočárek, protože jezdí ven tak na 5 hodin a malýmu to nestačí. Takže tak. Co kočárek, to názor. Kamarádka si zas vynachvaluje X-lander od deltimu, byli jsme totiž kočárky vybírat spolu. Kdyžtak se podívej na www.babypoint.cz, tam jsou popsaný podrobně míry i váhy kočárků.

majka07
5. led 2007

Mapris, já myslela, že X-lander není od deltimu, ale díky za upozornění, páč jedna známá řekla, že deltim by si nikdy nekoupila a chválí jen X-lander jak se skvělej atd., tak mě to hezky překvapilo, myslím, že ani neví od koho ten kočárek je 😀 😀 😀

raculka
5. led 2007

Tiki,to je opravdu těžký.Já na Deltim slyšela chválu i kritiku.Ale dvě známé s ním byly spokojené.Jejich velká výhoda je cena a velikost na ležení.Ale zase 20 kg je dost.Každopádně NEDOPORUČUJI -TAKO-na to jsem slyšela víc stížností.
Projdi si starší diskuze,kočárky se tady řešily několikrát.Ale nevím,jestli z těch rozdílných reakcí nebudeš spíš rozpolcená 😀

mapris
5. led 2007

majka07,
máš pravdu, já to na těch stránkách nepostřehla :o))

tak ještě jenou pro tiki : x-lander není od deltimu :o))

tiki,
podle mého názoru, na všechno uslyšíš pro a proti. To si musíš zvolit ty, hlavně co od toho kočárku očekáváš, a jaké chceš, aby to splňovalo funkce. Pokud chceš ten kočárek brát někde po horských stezkách, tak budeš muset koukat po silnější konstrukci. Pokud ho chceš jen po chození po "sídlišti" a občas do města, tak by ti stačil třeba x-lander trojkolka :o)) názory jsou různé ...

lienkal
5. led 2007

ahoj, měla jsem chicco trojkolku, z které mi dítě během chvilky vyrostlo a pak mi sousedka nabídla Deltim a byla jsem s ním maximálně spokojená, kočár používá nyní můj bratr pro dceru a jsou taky spokojení 🙂

boadella
6. led 2007

Ahojky,
náhodou jsem jukla na diskuzi a koukám, že tu řešíte Deltim. My jsme kupovali v prosinci 2005 Deltim Travel soft a od února 2006 v něm vozíme naší holčičku. Tak jestli můžu písnout pár poznatků a trochu informovat. Vybrala jsem si ho na netu. Líbila se mi barva, na Deltim jsem slyšela jen samou chválu. Kočárek mi objednali, předvedli, ukázali všechny možnosti, jak se dá používat, moc se nám to líbilo, já byla v 8 měsíci, takže tíhu kočárku jsem nezkoušela, ale byla jsem v domění, že "soft" znamená lehký. I paní prodavačka mi to tvrdila. No, kočárek je prostorný, to ano. Plno kapes, na pohled hezké vozítko. První nedostatek jsme zjistili, když jsme vyjeli na delší trasu, ne jen po obchodě. Kočárek zatáčí a v záručním listě je uvedeno, že na případné zatáčení se nevztahuje záruka. Dále: jezdíme tedy od února a v létě jsem spíš využívala klokanku, takže že by byl v denním zápřahu se říct nedá. Kočárek vrže. No, když se na brzdy a kolečka stříkne silikon, je na pár dní klid. No a co se týče hmotnosti...naše kojená holčička má v 10 měsících 12kg, je jak z reklamy na sunar a tak i s kočárkem a fusakem a taškou před sebou tlačím přes 30kg. Takže SOFT znamená 17kg. No na jaře budu kupovat golfáče, tam si dám obzvlášť pozor na hmotnost kočárku. Zimu ještě odjezdíme v tomhle a pak už ho budu používat jen na procházky, ale na cestování, jako že já ráda sednu s malou na vlak a jedeme na výlet, tak je tenhle kočár naprosto nepoužitelej. Do auta se vejde krásně, je opravdu dobře složitelný.
No nechci odrazovat, ale při výběru buďtě vybíravé 😉

helen78
6. led 2007

boadella - já ho mám od ledna 2006 🙂 . Souhlas, že zatáčí,vrže a když přehodím rukojeť,tak se s ním blbě jede. Soft je podle mě měkký a značí to, že tenhle kočár je super odpružený a dost houpací. Já si ho v obchodě zkoušela a ještě další podobné kočárky v téhle váhové kategorii - tako, bebetto, dorjan a musím říct, že se mi ovládal jednoznačně nejlíp. Na cestování mhd jsem si koupila golfáčky Peg Pérego Aria, mají 5,9 kg, malá kolečka, do města a mhd super, ale když jedu někam, kde nepotřebuju autobus a je to na dýl, tak beru deltim, můžu dělat dlouhý kroky a jede se mi s ním líp a pro prcka je to pohodlnější. Jestli chceš golfky na výletování, tak to si asi nevybereš, protože ty malý kolečka moc do terénu nejsou a sporťáček s většíma kolama už bude mít min. 10 kg a to zase na zvedání do vlaku nic moc. Jo jo, kočárky, je to docela věda 😉 .

boadella
6. led 2007

helen78-myslela jsem golfáče na cestování, jako že jezdím třeba do Prahy a tak do vlaku, z vlaku, do metra, z metra, do tramvaje a z tramvaje 😉 Jinak vím, že golfáče nejsou na dlouhé vyjížďky. Prostě abych tu mojí malou vytáhla sama, aniž bych se musela doprošovat velmi ochotných lidí na zastávce. 😠

helen78
6. led 2007

Přesně, tak na tohle jsou ty Aria super, i když je fakt, že Ondra měl 8 kg a měla jsem co dělat, ale já jsem muší váha a sílu moc nemám. Jo, taky se mi nechce nikoho doprošovat. Akorát je blbý, že nemají polohovací nožičky - měla jsem požadavek - spojená rukojeť, madlo, váha do 6 kg a vyšly mi jen tyhle a pak jedny od chicca.
Jo a na to zatáčení Deltimu mi někdo říkal, že prý je to tím, že se často skládá a to my ho teda skládáme dost často. Prý ty áčkový konstrukce začnou dřív nebo později zatáčet všechny 😖

boadella
6. led 2007

No tak leda že by ho skládali často v obchodě, protože nám stojí pořád rozložený v bytě a jestli jsme ho složili maximálně 5x do auta... 😒
Jinak pro představu, malá mě tak vysává (myslím kojením 🙂 ) že ona má tedy něco málo přes 12kg a já 49kg ☹ Za chvíli bude nosit ona mě. 😀

helen78
6. led 2007

Já mám taky 49, před vánocema 48 😖 , ale Ondra vážil v 8 měsících 8 kg, takže jsme proti vám žabaři 😉

carodkaa
6. led 2007

Ahojky kamaradka ma kocarek Deltim Skippy a kdyz jsme spolu jeli na prochazku tak celou cestu neuveritelne vrzal,je desne tezkej a po vyjeti jednouho kopecku ji upadlo kolo a po chvili druhy 😀 takze nevim nevim

majka07
25. led 2007

Mapris měla jsi pravdu, pátrala jsem a X-lander je deltim 😉 tady je netová stránka deltimu

http://www.deltim.com.pl/premier.htm#tech

servis pro X-lander ještě zde
http://www.xlander.com.pl/

Takže já pravdu neměla, ale myslela jsem si, když je deltim tak opovrhovaný a x-lader ne, že to tak je 🙂

mapris
25. led 2007

majka07,
no vidíš, já se nechtěla hádat, ale na tom www.babypoint.cz je právě, že to je od deltimu, ale nebyla jsem si jistá :o))

Jinak jediný, co mně na tomhle kočárku šíleně deptá, je úložnej prostor dole. Je fajn, je velký, je tam taková pružina - takže to můžeš posunout dolů a něco tam dát, ale ne nákup a ne, když je tam NOVOROZENEC VE VANIČCE 😠 , to je dobrý, až když se začne kočárek polohovat a nebo v tom dítě sedí, takže MNĚ je to teď pěkně NA PRD a musím nosit nákup v tašce mimo. Fakt nedořešený 😖 😖

majka07
25. led 2007

mapris já si taky nebyla jistá, právě mě to překvapilo:o)))páč my chceme no vlastně už máme deltim skippy a hodně mi ho vymlouvali, že je poslké výroby a že X-lander je lepší a kvalitnější....no a přitom je to taky polské výroby. My uděli akcičku a vyhrál u nás skippy, právě aj kvůli tomu většímu dolejšímu uložnému prostoru:o))) aj su si povozila mimina a aj starší a skippy vyhrál:o)

mapris
25. led 2007

majka07,
tak to je dobře, že jste si vybrali, tak držím pakce, ať co nejvíc vydrží. Já jsem s tímhle voyagerem moc spokojená, a s tím úložným prostorem budu za půl roku taky 😀 😀

majka07
25. led 2007

mapris díky, myslím si, že budeme. 😉

chechta
16. dub 2007

Holky mám dotaz, naskytla se mi výhodná koupě 10měsíců starého kočárku deltim travel - mám dotaz jeslti někdo neví zda lze připevnit na podvozek nějakou autosedačku od deltimu - díky

danielah
16. dub 2007

AHoj, já myslím že ne (pokud je to kombinovaný kočár). My máme D economic, tam to jde, ale to je kočár se samostatnou korbou a sportovní nástavbou.

lakme
16. dub 2007

Chechto nevím jestli na nový se přidělat autosedačka přidělat dá, ale na starší typ nikoliv.

Měli jsme takový:
http://mimi-vyskov.com/Web/Katalog/Detail/00065...

A veliká spokojesnost. Krom prasklých pružinek se nám s ním nic nedělo. Teď doma čeká na další mimi.

Jinak na cestování jsme pak pořídili Jane energy, projedou i dveřma do kupe ve vlaku. Jsou polohovací do lehu a mají celkem veliká kolečka, tedy na golfky. Váha je 5,6kg. S těmi jezdíme do teď. I když poslední měsíce malý v kočárku jezdit nechce.

chechta
17. dub 2007

holky díky ještě to zkusím prolízt na netu - no kdyžtak to hold nepůjde

bukos
17. dub 2007

Ahoj, tak já jsem zase zastánce Deltimu, měli jsme na prvního syna Deltik Clasic a na druhého syna Deltim sport, nemůžu si na nic stěžovat, je fakt že Clasic byl těžkej při skládání, ale jezdilo se s ním báječně, kamarádka v něm odvozilaještě další 2děti a je stále jako novej-žádnej vybledlej ani pochroumanej, nyní máme Sport-synovi jsou 2roky a ještě se občas sveze, naopak si myslím že sport je jeden z největších kočárků na trhu za super cenu. takže po mojí zkušenosti dávám DELTIMU 1*

majka07
17. dub 2007

chechti, autosedačky na deltimy jdou, jen si musíš pořídit adaptér, který stojí asi 300,-, máme ho také, můžu tě informovat 😉

haluskacz
17. dub 2007

ahoj,
mam Deltim travel, odvozila jsem v nem 2 deti, treti uz moc nevozim, temer vyhradne ho nosim.

Ale s kocarkem jsem naprosto spokojena. Kupovala jsem ho 2002, takze uz je to starsi model. O tech novych nemam paru. Vybrala jsem si ho vlastne predevsim podle vahy, protoze tehdy byly vsechny ostatni dostupne kocarky daleko tezsi. Je to vyborny terenni typ, ma bytelna kolecka, zvladnul jizdu velmi obtiznym terenem. Nemuzu nez doporucit, ale jak rikam, ty nove typy fakt neznam.

barag
11. lis 2008

ahoj holky, toto téma utichlo, já mám zatím na kočárek ještě čas, už sem tu řešila jiné tipy kočárků a mám poměrně jasno, ale teď se mi naskytla nabídka na kočárek deltim, jednak jeden houpací a pak i sporťák, jenže o tom deltimu vůbec nic nevím. v téhle di¨skuzi zase tolik příspěvků na deltim nebylo, takže nevim nevim, sem tam kde jsem byla.

Blbý je, že ani nevím, jaký tip to je a ani z jakýho roku, ale budu ráda za jakoukoliv referenci... jestli má cenu do toho jít nebo nee

já mám jinou srdeční záležitost, ale teď ve mě hlodá červ díky té nabídce...

dodávám, že budeme jezdit v terénu, polní a lesní cesty, občas to budu muset tlačit do kopce...no četla sem už, že Vám přijde těžký, já mám vyhlídnutej kočár do 15 kg...tak nevim, třeba dva tři roky starý deltimy? nevíte kolik váží? alůe vážně jakákoliv infoška mě potěší, dík

johanda
11. lis 2008

barag, já měla půjčený cca 3 roky starý Deltim sport. Je to kočár typ tank, měl asi 100 kg 🙂 (udávali 15 kg). Je sice zateplený, ale bouda nepřiléhá pevně ke korbě, po okrajích jsou takové díry. Celkem mi to vadilo, ačkoli si neuvědomuju, že by do kočáru nějak výjmečně foukalo. Řekla bych, že je to dobrá volba na vesnici a do složitějšího terénu, případně mít k dispozici bezbariérový vstup do baráku, já jsem neměla sílu tahat se s ním ani těch 5 schodů k nám do chodby. Pokud chceš jezdit mhd, zabere půlku tramvaje 😅 . Ta velikost je na druhé straně výhodou u batolat, protože se vejdou do korby nepředělané na sporťák, takže se člověk nemusí bát studených nožek. Já v něm holku vezla asi jen 5 x.