Kočárek do přírody. Se 3mi nebo 4mi koly?

rosnicka2
1. říj 2007

ahoj,

kdyz se vse podari, tak se nam koncem brezna narodi potomek🙂Jsem hodne aktivni a nez ve meste, planuji travit cas v prirode a v terenu. Byla bych Vam vdecna za osobni zkusenostmi s kocarky vhodnymi do terenu. Rada bych nejaky lehky (asi duralovy ram), ale stabilni s pevnou konstrukci, s vetsimi nafukovacimi koly. Svagrova ma "trojkolku", ale na jare jsem s ni horko tezko prijizdela pres vymoly a rozblacenou cestou - neni mozne kocarek napr. naklonit na jednu stranu, jako u 4kolky, a vyhnout se tak napr. vymolu, trojkolka na dvou kolech nedrzi stabilitu a kocar se hned prevraci. Zase je asi skladnejsi.
Je tu nejaka maminka ci tehulka podobneho razeni, ktera resi obdobny problem nebo lepe, jiz zkusena uzivatelka takovych kocaru do terenu? Diky moc za vsechny osobni ci zprostredkovane informace.

susik77
1. říj 2007

ahoj, my mame Inglesinu Magnum-ja to super kocik do terenu, trojkombinacia, je to 4-kolka, akurat nenim az tak lahky-asi 13 kg, ale je dobre skladny-vojde sa nam do maleho vytahu aj do auta-nemame kombi 😎 tu je stranka: www.inglesina.cz

brendi
1. říj 2007

no kočárků je spousta, záleží na tobě kdy ho chceš kupovat, koncem roku se objevují nové kolekce a zase se budou na druhou stranu vyprodávat ty stávající.
Píšeš že trojkolku nechceš ale já ji mám a v terénu jsem spokojená, teda už máme přes rok a spíš sedáme na kolo.
kvalitu najdeš v Jané - trojkolce, Mutsi, Casuplai, X-lander, záleží na tobě kolik by jsi chtěla investovat, i když mezi celebritama se ted hodně rozmohl Bugaboo, pro mě je to spíš rakvička na kolečkách:o))))))

johanda
1. říj 2007

Rosnicko, rozhodně si pořiď 4 kolku s velkými nafukovacími a odpruženými koly (a pevným pláštěm, abyste hned nepíchli). Kamárádka má X Lander a je vcelku spokojená. Trojkolka vhodná není, není stabilní a špatně se s ní manévruje, jak píšeš.
Já jsem v terénu pořád (pracuju v něm) a nevíce se mi osvědčil šátek, později nějaké ergonomické nosítko (Ergo, mai tai apod., klokanka ale ne).Máš obě ruce volné, a nějaký ten kořen nevadí, dítě se nenudí, klidně ho i nakojíš a bez problémů usíná.

brendi
1. říj 2007

nevím co jste zkusili za trojkolky ale kvalitní trojkolky problém se stabilitou nemají, já si nemůžu vynachválit aretaci a taky skladnost, máme zatím jen felicii ale problém by s uskladněním čtyřkolky byl

rosnicka2
autor
1. říj 2007

Holky,

to je rychlost. Diky. Nastesti nemusime az tak resit otazku financi, takze rozhodujici je pro me spise prakticnost a vydrz🙂 Mrknu na vsechny tipy.

Johando, diky za tip na satek a ergo nositko (musim mrknou, co ze to vlastne je😉

johanda
1. říj 2007

Pokud je terénem myšlena jízda po cestách víceméně upravovaných, bez přemíry kamenů a kořenů , pak asi kvalitní 3 kolka poslouží taky, to má Brendi pravdu. Pokud se s mimčem vydáte cesou necestou (spíše tou necestou 😉 ), je delší jízda s kočárkem děs a to i když má 4 kola(vlastní zkušenost).

rosnicka2
autor
1. říj 2007

Brendi,

zaboha si ted nemohu vzpomenout na znacku trojkolky svagrove, ale je to rozhodne kvalitni vyrobek (material, kola etc.)a stal urcite pres 12 tisic. Moc by se mi libil, ale problem se stabilitou v terenu prave ze ma. Nemyslim tim bezne lesni cesty, ale prave treba v okamziku, kdyz potrebujes prekonat nerovnou strouhu, prikop, ci chces kocarek naklonit na stranu, abys minula velky koren ci kamen, projet rozblacenou cestou etc.

rosnicka2
autor
1. říj 2007

Jo, jinak na hodne sportovni vykony a do hor, chceme potridit Croozer nebo Chariot. Ja vim, ze se opakuji, ale jsme zvykli se hodne hybat, tak si u toho nechci vykloubit pri tlaceni kocaru ruce (coz se mi teda u te trojkolky nekolikrat malem stalo😉

brendi
1. říj 2007

rosnicka:a právě proto je na trhu tolika kočárku aby si každý vybral podle svého uvážení a gusta, je zbytečné tu někomu vnucovat určitý výrobek, sto hlav - sto názorů , třeba zrovna já, kdyby bylo na mě tak mám každý měsíc jiný kočárek:o)) bohužel manžel mou vášeň nezdílí :(())))

rosnicka2
autor
1. říj 2007

Brendi,jojo, je to tezke..ja budu muset volit mezi skladnym a min praktickym nebo terennim a mene neskladnym. Hlavni problem je u nas maly vytah, kam by se veslo jen takove to male mestske skladaci vozitko..ale to je mi dost na nic🙂A vubec vytahy jsou problem, proto nezavrhuji tu trojkolku.

Jinak, resite taky nekdo problem s vytahem? Ja asi budu muset nechavat konstrukci kocarku dole v chodbe (asi v krabici) a korby odebinat a tahat s sebou do vytahu.Zatim jsem videla bezva vec u Bebe confort Windoo, a to byly zasouvaci uchytky na noseni korby - velmi prakticka vec🙂 Mate to u hlubokych kocaru resene nejak obdobne? Dik.

natama
1. říj 2007

ahojky, super, ze je tu takova diskuze 🙂 nejdriv jsem 3 kolku vubec nechtela, ale nakonec to na ni vypada. kamaradka ma Jane 3 kolku a neverila jsem, co vsechno s ni zvladaji za tereny i ty horske. naklopit se urcite taky da, jen je zkratka zpusob jezdeni kocarku se 3 a 4 kolama uplne jiny. je to urcite o zvyk, s 3 kolkou se neda jezdit zpusobem 4 kolky. takze u nas vitezi 3 kolka, pro sve dalsi vyhody 🙂 a kazdy terenem taky urcite mini i neco jineho 😉
tak jsem zvedava na dalsi zkusenosti, doufam, ze jich bude hodne 🙂

ene
1. říj 2007

Do terenu u me zatim jednoznacne vede ctyrkolka Hauck Ontario, ktera ma perfektni odpruzeni na vsechna kolecka. S nim bych se nebala ani na kameny. Vazi 14 kilo a po Iglesine je to zatim nejlehci ctyrkolka, kterou jsem videla. Velmi prijemna je u ni cena, ktera se pohybuje kolem sesti a pul tisic. Tady hodne zalezi, na jake obdobi to chces. Jak to ale sleduji, ze to kolem me dopada, tak staci tento kocarek, ktery ma vlozenou tasku a na starsi dite, kdyz uz se do tasky nevejde, si asi stejne spis zvyknete na satek nebo jine nositko, ktere tu uz nekdo popisoval. Pokud mas ale predstavu vozit dite v kocarku opravdu maximalne dlouho, tak doporucuju Iglesinu, ve ktere kamaradka vozi dite jeste v roce a pul (ted tedy dovozila a koupila jeste vetsi, protoze ma kocarek u mrnouse velky uspech). Ta uz je ale na maly panelakovy vytah moc velka. Iglesina se mi moc nelibi, takze spis koukam po tom Haucku a ten se uzasne rozklada do auta - dve vteriny a je to. Korbu ma stejne velkou jako Iglesina, ale na zimu by byla potreba dokoupit nanoznik. Vic infa k nemu me ted nenapada, obrazek mam v albu.

tiki
1. říj 2007

Podle meho je u trojkolky nevyhodne hlavne to, ze je to tristope vozidlo, coz sice nevadi na silnici, ale ve snehu nebo na rozbahnene ceste je to urcite znat. Ja jsem taky porizovala terenni kocarek, koupili jsme Patrona, jsme spokojeni, ale pouzivam ho jen na jezdeni po vsi a nejblizsim okoli(coz je ovsem teren nekdy dost hrozny). Jinak ale do opravdoveho terenu jezdim jedine se satkem, ono by se na takovem raselinisti zaborilo asi opravdu vsechno 😉

androna
1. říj 2007

tak ja suhlasim s tiki.3stopy v zime nic moc.vsetky zname v meste mali trojkolku ale mali vytah.my sme na vesnici a mame 4kolku a maximalna spokojenost.kazdy den jazdime do lesa po velmi narocnom terene a tiez taham kociar po schodoch kludne aj s dietatom a v pohode.to by asi trojkolka nezvladla to uz by dieta teda vypadlo.mame breaker ale neviem ako v malych vytahoch.

ene
1. říj 2007

Koukam na toho Patrona, vypada velmi dobre, hlavne me zaujal ten "nastavec luzka". Znamena to, ze kdyz se vynda taska, zustava uzavreny prostor na ditko i u nozicek?

jumik
1. říj 2007

rosnicka2 - já zatím mimčo nemám ale moje kamarádka má velice obdobné požadavky na kočár jako ty 😉 výtah mají malinký - takový ten pouze pro 3 osoby a bydlí v posledním patře na druhou stranu jsou aktivní přírodní lidé zvyklí jezdit na čundry a především mají psa - retrievera, který každý den potřebuje pořádnou prochajdu po lese, takže kočár ostává slušně zabrat...tyhle požadavky jim naprosto splňuje trojkolka od x-lander, která se jim vejde do výtahu a vedle předního kola i pes 😉 a která jim naprosto vyhovuje i v terénu, mně osobně se s tou trojkolkou manipuluje divně ale asi jde o zvyk..takže já za sebe bych volila nějaký x-lander ale 4 kola 😉 jinak mám od známých retrívářů ještě dobré reference na inglesinu 😉

izy
1. říj 2007

My mame patrona - trojkolku F3. A teren s nim zvladam dobre. s tou stabilitou je to podle me o zvyku. ja dokazu i naklonit a prejet tak vymol. jezdim s tim po rozoranem poli i v lese🙂ale ctyrkolka je na to asi lepsi. kdyz clovek nevyzkousi lepsi, tak je spokojeny s cimkoliv🙂
a na zimu jsem celkem zvedava. ale mame tazneho psa, tak ho kdyz tak zaprahnu🙂

natalien
1. říj 2007

My jezdíme s tříkolkou X-lander XT, naprosto dokonalej - lehká manipulace, skladný a hezký 😉 Do výtahu se i se psem složíme, když sundám jedno kolečko, který jde velice jednoduše. Na zimu máme čtyřkolku Mikrus (mmch - hrůza, ale přežijem to) a do lesa se Nell nosí v šátku - to je nej nej nej 😀

tiki
1. říj 2007

Izy - jakeho pejsana mate? My mame taky dva cechohoraky, zatim teda u maminky, ale uz jsme zacali s plotem, tak snad casem bude pejsan zase u mne. A premyslim o tom, jestli bych si troufla jedno psisko do kocarku zaprahnout. Co kdyby bezel nejakej zajicek moc rychle 😲

izy
2. říj 2007

mame evropskeho sanoveho. je rychly, ale nema zas takovou silu, ze bych ho nudrzela, kdyby se rozhodl zmenit smer🙂 a navic kdyz bezi, tak bezi a nic ho nezajima🙂 uz jsme to zkouseli zaprahnout pred kocar a treba do kopce je to parada🙂

rosnicka2
autor
2. říj 2007

Holky,

diky moc za postrehy a osobni zkusenosti. Mrknu na vsechny Vami doporucovane kocarky....driv jsme nadavali, ze neni v nicem zadny vyber, ale vse se zvladlo s tim, co proste bylo, dnes ta moznost nekonecneho vyberu, no, nevim jak Vam, ale mne "ztezuje" zivot😉
Kdyz si vzpomenu, v cem nas odtahala mamka a kde vsude s nama chodili a lezli, tak ani nemuzu pochopit jak to zvladli...no, proste museli.

rosnicka2
autor
2. říj 2007

Ted jsem nasla docela prehlednou stranku sportovnich kocarku

http://www.ajuty.cz/sportkoc.htm

tiki
2. říj 2007

Izy, to ja jednoho pejsana taky udrzim, ale dva uz jen s bidou. Ale mam pocit, ze by mne manzel zabil, kdybych psa zaprahla do kocarku 😉 . Ja totiz bohuzel nemuzu rict, ze kdyz bezi, tak ho nic nezajima. Naopak kdyz bezi a vidi zajice, kocku, srnku nebo treba jen veverku, nezajima ho pak nic ostatniho 😒 . Ale kdyz obcas jedu k nasim, zapraham oba do kolobezky a zatim jsem jeste mezi zivyma 😉

izy
2. říj 2007

my mame taky dva. ale ted druhy je pekny zdechloun🙂ale ten nas tahoun byl trenovany na zavody (takze to tahani bere profesionalne🙂

haluskacz
2. říj 2007

kdyz uz kocarek (a je fakt, ze i kdyz spis nosim nez vozim, obcas kocarek taky vyuziju i v terenu), tak taky aby byl lehky a dal se snadno prenaset v mistech, kde se opravdu projet neda. Mam kocarek cesky - Deltim Travel a jsem s nim opravdu spokojena po vsech strankach. V terenu obstal na jednicku a vydrzel tri deti (nejvic jsem ho pouzivala s prvnim ditetem, s tretim nejmin).

zdenik123
2. říj 2007

tak já doporučuju určitě 4kolku....řešila jsem nedávno stejný problém...a už jí mám doma 🙂

tiki
2. říj 2007

Halusko, ale Deltim je polsky kocarek, cesky je jedine Patron Bohemia 🙂

slevik
2. říj 2007

Ahojky,
tak já jsem rozhodně pro tříkolku 😉 . Ale s velkýma kolečkama, nejlíp plast 😎 . Kočárek jsme vybírali opravdu pečlivě, a to hlavně do terénu, jsme totiž náruživí turisti 😅 . Bydlíme sice ve městě, ale do lesa není daleko a jakmile máme volný den či víkend, frčíme někam na výlet, a to turistický 😎 . Dokonce jsme už byli i na dovče 😎 . Vyzkoušeli jsme snad všechny terény a jsme naprosto spokojení s kočárkem, který máme - cortina X3.
Jak tu někdo psal, že čtyřkolka se dá naklonit na stranu a tříkolka ne, tak to vyvracím. A navíc tříkolka má OBROVSKOU výhodu v tom, že se dá jet jen po předním kolečku. Zkuste si představit cestu, kde je na každém kroku kořen zprava, zleva,... než abych nakláněla čtyřkolku z jedný strany na druhou, radši zdvihnu zadní kola a jedu slalom 😀. A co úzká prkna užší než kočárek? U čtyřkolky musíte přenést, tříkolkou zase můžete jet po předním kolečku 🙂 . Já si prostě tříkolku nemůžu vynachválit, i ta plastová kola, kde není možnost píchnout 😉. Pro náš způsob života je to prostě jednička 😎 .
Ale samo nic proti čtyřkolkám 😉 .

haluskacz
2. říj 2007

tiki, fakt?
ja celou dobu ziju v tom, ze Deltim je cesky.

ronie
2. říj 2007

inglesina magnum-jezdíme s ní po lese-ne po cestách-přes pařezy, kameny, vše zvládne, super se skládá, jen je dost těžká, ale jsou i těžší 🙂