Kočárek do přírody. Se 3mi nebo 4mi koly?

rosnicka2
1. říj 2007

ahoj,

kdyz se vse podari, tak se nam koncem brezna narodi potomek🙂Jsem hodne aktivni a nez ve meste, planuji travit cas v prirode a v terenu. Byla bych Vam vdecna za osobni zkusenostmi s kocarky vhodnymi do terenu. Rada bych nejaky lehky (asi duralovy ram), ale stabilni s pevnou konstrukci, s vetsimi nafukovacimi koly. Svagrova ma "trojkolku", ale na jare jsem s ni horko tezko prijizdela pres vymoly a rozblacenou cestou - neni mozne kocarek napr. naklonit na jednu stranu, jako u 4kolky, a vyhnout se tak napr. vymolu, trojkolka na dvou kolech nedrzi stabilitu a kocar se hned prevraci. Zase je asi skladnejsi.
Je tu nejaka maminka ci tehulka podobneho razeni, ktera resi obdobny problem nebo lepe, jiz zkusena uzivatelka takovych kocaru do terenu? Diky moc za vsechny osobni ci zprostredkovane informace.

ene
2. říj 2007

Coze, tezka? Vzdyt to jsou nejlehci ctyrkolky, co se daji sehnat 😅

petty
2. říj 2007

Vlastní zkušenost ještě nemám, ale ze zkušeností známých a kamarádek jsem si udělala takový názor, že do přírody asi raději 4kolku s velkýma nafukovacíma kolama, popřípadě tedy 3kolku, ale opět, aby měla velká kola, ne malá.

Co se týče Inglesiny magnum, tak údajně je to opravdu jeden z nejlehčích 4kolových kočárků 😉 Záleží na typu podvozku, ale nejtěžší je tuším bike něco málo přes 13 kg i s korbou, což si myslim, že je na kombinovaný kočárek super hmotnost v porovnání třeba s kombinovaným Deltimem skippy, který má skoro 20 kg 😅

makelka
2. říj 2007

My máme pár měsíců X-lander XT trojkolku a jsem s ní maximálně spokojená. Byli jsme před měsícem na dovči na Vysočině a všechno zvládla, lesy, pařezy, kameny, výlety no prostě všechno. Má velký nafukovací kola a není vůbec těžká 😉

beruskaveruska
4. říj 2007

mám vybraný kočárek Mikado Oxford padl mi do oka na netu, ale už jsem se na něj byla podívat. Nemá chybu a má samostatnou korbu což mi přijde lepší než vložné tašky . Je to trojkolka a přední kolo má zdvojené a zadní nafukovací.
Koncem října si pro něj jedeme tak doufám, že této volby nebudu litovat. Jestli s ním máte zkušenosti , prosím poraďte. Budu jezdit hlavně ve městě a v parku - lesy a terén u nás nějak nehrozí. 🙂

karotky
5. říj 2007

Máme Inglesinu Magnum kolekci 2006 a jsem s ní nadmíru spokojená.Zvládne i zuřivou projížďku po lese přes kořeny stromů.

honzina
5. říj 2007

Myslím si, že do terénu je lepší (a pro řidiče pohodlnější a lépe ovladatelná) čtyřkolka s velkýma nafukovacíma kolama. Máme od Babyactive typ Breaker a zatím jsme všude bez problémů projeli. 😉

aponchie
8. říj 2007

Ahoj holki🙂taky Vam pridam muj nazor,ja mela u prvniho ditete Takko a byla jsem spokojen,kocarek hezky,ale pravda,ze tezky nedal se dat do auta,a byl spis pro mininko jinak skvele houpal,pruzil a velky nak.kosik jenze tim to skoncilo,pak sem mela golfky Chicco CT0.4a byla jsem s nema spokojena jenze jen par mesicu mala neni v kocarku od2let.Ty golfky byly uzasne s tou aretaci kol ale malicky kosik na muj vkus jinak super,ale taky jsem slysela ,ze neni koser to asi zadny🙂k tomu stabilnimu kocarku..ja osobne po zkusenostech kamaradek a osobnim vyzkouseni bych dala prednost4kolce,vzdycky to tak bylo a nikoho nenapadlo delat3kolky uz jen od pohledu je jasne ,ze nikdy nebude mit takovou stabilitu jak4kolka a to mi nikdo nenamluvi ikdyby byl sebedrazsi,podle me jsou dulezite do terenu nafuk.kola,vyborne odpruzeni ,hlub.nakup.kos na veci,velka bouda a kvalitni nanoznik.Zkusila sem u svagrove trojkolku Graco Trekko a reknu vam nic moc jen sem zatocila k autu a kocarek sel k zemi takze nevim co by to udelalo kdyby se dite vic naklonilo do boku,to muze i ze4koloveho,ale jak rikam uz od pohledu to nevzbuzuje dobry pocit.Mate nekdo zkusenosti s kocarky X Lander,Hoco,Patron?nejsou sice designove uzasne ,ale prijdou mi ,ze oc jsou mene krasnejsi nez trojkolni tak o to vic davaji do kvality,uz si take vsimam spis technicke casti jak vzhledu.Jo a jeste jsem nasla na netu kocarek Atlantic jen tak do placu nemate s nim nekdo zkusenost?ale asi to bude neco jako Takko polska vyroba co?🙂nicmene me Chicco je vyrabene taky v Polsku tak uz fakt nevim.Jo a co vim ,ze je dobra kvalita ale vysoka cena je Mammas and Pappas

kasti
18. říj 2007

rosnicko, my cekame prirustek skoro nastejno - v puli dubna a resim uplne stejne otazky, jako ty. Az doted jsme byli velice aktivni - letni i zimni turisti, kolo, brusle... a pokud to jen trochu pujde, radi bychom i nadale, i kdyz si to zatim asi predstavuju moc ruzove 🙂 Trochu uz take pokoukavam po kocarkach, rovnez chci hlavne nejaky do terenu, zaroven i lehky, pze jsem docela musi vaha 😢 ale v te nabidce se zatim ponekud "ztracim". Nejsem moc na zadne dlouhe vybirani, a proto by pro me bylo take nejjednodussi mit dve az tri varianty 😉 Fakt dobry tip jsou vozitka Croozer ci Chariot, koukala jsem, ze se snad daji pouzit v zime k bezkam !!! Myslim i na brusle by to bylo super. Rada uvitam i jakekoliv dalsi poznatky ci zkusenosti jinych mamin s podobnymi zajmy.

michaela1984
5. kvě 2008

já můžu doporučit bébé confort high trek na to korbičku windoo

kpetra
8. kvě 2008

Ahoj. Pokud někdo sháníte vozítko za kolo nebo na brusle, na MMA je jedno v aukci za super peníze. 🙂 http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=1412067

tvarohacek
8. kvě 2008

já doporučuju inglesinu magnum, lehký cca 13 kg, velká nafukovací kola, houpavý, do terénu opravdu jak dělaný. Jezdíme často na výlety a zatím jsme každou překážku zdolali. 🙂

tlapicka
8. kvě 2008

myslim si, ze do terenu kocarek nepatri, jestli je rodina aktivni, tak jezdi i na kole... takze pokud potrebujete nutne sebou kolove vozitko, coz nechapu, tak doporucuju vozik za kolo s kocarkovou upravou...

astrane
9. kvě 2008

Ahoj,já mám taky Deltim travel: http://www.klokanek-online.cz/index.php?l=cz&p=... Nemá sice bůhví jakej design,ale já jsem vybírala podle technických parametrů.Vejde se do kufru Fordu fiesta úplně v pohodě.A to není velký auto.Jezdíme s ním přes rok po lese,loukách,potokem,cestou necestou a jsem spokojená.Barvy jak nový.Trochu zatáčel,tak jsme se o něho opřeli a je to spravený a zase jezdí rovně.A je celkem prostornej a vejde se do 60cm dveří.Sjkládám ho do auta 2x týdně a není to tak hrozný-mám 48 kg a 158 cm.Váží 14,5 kg.A malej je v něm rád(v golfkách moc ne).Jo a houpe!Má super měkký odpružení.
Magnum by podle mě taky nebyla špatná volba-je lehkej a dobře se sním manipuluje a hodně vydrží,leč pro mě cenově někde jinde...

lenkabu
9. kvě 2008

aponchie: Atlantic má švagrová...je super, velmi stabilní a i pěkný design.Je kola jsou možná až moc daleko od sebe, občas má někde problém projet 😉

anatanka
9. kvě 2008

Myslim, ze vic nez na tom, zda jde o trikolku nebo ctyrkolku zalezi na koleckach.
Ja mam Jane a jsem naprosto spokojena a to i v terenu.

kalo
9. kvě 2008

Nečetla jsem všechny příspěvky, ale doporučuji X-lander X1...Parádní, hooodně odpružený teréňák s nafukovacími koly. Měli jsme nejdříve XA, ale koupili jsme X1-sporťák. V lese, polích, malá se nevzbudí a kočár zvládá i velice kamenité terény

jana.1
10. kvě 2008

Kočárek do terénu by měl být lehko ovladatelný pro rodiče, kvalitní, aby vydržel nápor a dobře odpružený nebo houpací, aby jízda byla co nejpohodlnější pro dítě - ze stejného důvodu jsou vhodná i gumová kolečka. 4kolka je stabilnější než 3kolka, pevný podvozek je stabilnější než houpací a konstrukce do X je lepší než konstrukce do A, otáčecí kola jsou do terénu méně vhodná, i když je lze zaaretovat, jelikož uchycení není tak dobré. Ale to neznamená, že tříkolka nebo kočár na houpacím podvozku se převrátí nebo nezvládne terén. Kdo tyto kočárky má, bude tvrdit, že v praxi nemá žádný problém.

Já mám zkušenost s lehkým kočárkem na houpacím podvozku se 4 nafukovacími koly:
- kola nafukovací - lepší na nerovnosti = komfortnější jízda pro dítě (duši lze dokoupit, k deformacím nedochází, píchnutí se prostě nestává.. 😕 😀 a když, tak jednou za uherák 😉 ) - auta i horská kola samozřejmě mají gumy, nic jiného se na ně nemontuje.. 😉
- velká kola = lépe zvládnou projet přes kameny, hrboly, výmoly, písek, bláto, sníh, čvachtu ...
- 4 stejně velká kola ve dvou řadách = drží stopu; dále je možné naklopit kočár k jedné straně (dělám automaticky bez přemýšlení a využívám velmi často na hrbolech - i při zatáčení na nich, na šikmých nakloněných cestách), samozřejmě lze kočárek přiklonit k sobě nebo naklonit od sebe na 2 kola..
- houpací podvozek = neslouží pouze k uhoupání dítěte na zahradě, také výborně tlumí nerovnosti, při přejezdu přes hrboly neustále pohupuje a vyrovnává jízdu; zajistí lehčí průjezd přírodním terénem a především miminku co nejpohodlnější možnou jízdu (na typických českých rozbitých chodnících žádné otřesy nejsou znát)
- dobře umístěné těžiště - to je velice důležité, jelikož pokud je umístěné špatně, tak i lehký kočár ztěžkne a bude špatně ovladatelný. (Nutno vyzkoušet v obchodě přizvednutím kočárku na zadní i přední kola.)
- nízká váha - čím nižší tím lepší.. s dítětem totiž kočárek řádně ztěžkne a rozdíly jsou citelné. S těžkým kočárem se špatným těžištěm nejen neprojedete nikudy, jelikož ho neutáhnete, ale navíc vás budou bolet ruce. Každé kilo je znát.
- drátěný košík - klasický drátěný košík umožní naložit plnou polní na delší výlety do přírody (deky, bágl, jídlo, velký pití, bundy, když vyleze slunce.. nebo velký víkendový nákup (v praxi velmi oceňuji)
Mám Inglesinu Magnum ve slevě za 9500,- Alternativa je Roan, levnější Deltim nebo i Patron např. houpací kočáry vyrábí.. Ale Magnum má plně polohovatelná záda z lehu do sedu, za což jsem opravdu ráda já, ale hlavně to je lepší pro Tomáška 😉 Záleží samozřemě na finančním stropu, ale mně se investice fakt vyplatila. Kočárek je lehký, má dobré těžiště, ovladatelný jednou rukou, aretace nechybí ani omylem. Jezdím denně v terénu, ale tím nemyslím jen tak nějaké vesnické cestičky a lesní pěšinky.. kočár dostává fakt zabrat v bahně, po rozmlácené asfaltce, kamínkách, šutrech, neupravených lesních cestách, v terénu vyjetém těžkou technikou (mám tu kolem baráku hned 3 stavby RD najednou.. 😠 ), drnech, výmolech, do kopců, z kopců + nějaké ty krátké prudké sešupy, jezdím po úzkých zarostlých pěšinách, vysokou travou apod. Pro maminky, které se pohybují v přírodě je výborný.
Něco málo mám nafoceno tady.. http://janule1.rajce.idnes.cz/At_zijou_novostavby/

jana.1
10. kvě 2008

jo a ještě by měl být dobře udržovatelný materiál, pratelný potah, omyvatelný košík.. bahno je bahno 😉

krista
27. říj 2008

jafi • 1d • Včera ve 21:45
Ahoj holky,ráda bych Vás poprosila o radu. Jezdíte některá často v létě s dítětem po horách,lesích apod. a máte sportovní kočárek? Jaky byste doporučily. Hodně záleží na váze kočáru a prostoru pro dítě, jelikož 4hodinové tury není pro dítě v úzkém kočáre to nejlepší. Co byste mi doporučily? Zatím se koukam po Icoo Platon 08. Ale ráda se nechám inspirovat zkušenou maminou se sportovním duchem.

pietra • 1d • Včera ve 23:12
my sme vybrali x-lander x1 prave kvoli tomu, aby kocik zvladal super teren a sme spokojni. Kocik sa super prisposobuje terenu. Ale je pravda, ze na dlhsie tury vyuzivame skor nosic

jafi • 1d • Dnes v 08:56
ahoj pietra, ja jsem o xlandru uvazovala jako o prvnim kocarku, ale hodne lidi mi potvrdilo, ze sportak je moc uzky pro dite. Neni moc pohodlny. Takze jsem od toho upustila nakonec. Ale moc se mi libil.

campi
27. říj 2008

jafi: I´coo jsme meli taky vybrany - v nemeckym obchode nam ale rekli, ze je to smejd vyrabenej v Cine, ze na nej maji hodne reklamaci a dlouho trva jejich vyrizeni. Doporucili nam teutonii. To, ze na ni nemeli ani jednu jedinou reklamaci, nam doporucili i v detskym oddeleni v Kika, tak ji ted zvazujeme... Není to sice specializovaný kočárkový obchod, ale paní prodavačka byla velmi kompetentní a zjevně věděla, o čem mluví.

Xlander X1 - puvodne jsem chtela Quinny Freelander, byla s nim moc spokojena kamaradka, ale pry se uz nevyrabi, protoze ho okopirovali Cinani (nebo Polaci??) a prodavaji jako Xlander X1 - to mě tedy odradilo.

U nás zatím vyhrává teutonia Spirit 3. Teutonia delá i 4kolku, ale ta je hur manipulovatelna a dost tezka. Preci jen krome prirody budu jezdit s kocarkem hodne po Praze a potrebuju takovej trochu kompromis. Do prirody planujeme nosítko, ale o víkendech jsme chodívali hodně po lese nebo na nezpevnenych cestach, tak se bude hodit kocar, kterej zvladne i horsi teren (zamerne ho vyhledavat nebudeme, diteti asi nadskakování po kořenech nebude dělat zrovna nejlíp...).

katerinacernotova
9. zář 2013

baby jogger sumit xc je super