Kočárek do sněhu. Jaký používáte? Čtyřkolku?

radkar
13. bře 2009

Ahojky,zakládám nové téma. Prosím poraďte mi,kdo jste z míst jako já,kde je v zimě hodně sněhu,jaký používáte kočárek. Určitě nafukovací kola-to je jasné. Ale jestli klasickou čtyřkolku nebo jestli se dá i v pohodě s předními otáčecími koly,když se zaaretují atd. Děkuji.

beruska2x
13. bře 2009

ja mam 4kolku, nafukovaci kola a nataceci napravu, kdyz byla brecka tak ji zaaretuji a jezdi se pekne.. samo v ramcich moznosti, byly tu 2 metry zaveje a brecka na chodnikach 20cm ale dalo se to v pohode celkem... v takovem pocasi je to trosku drina asi s kazdym kocikem 😅 😀

lendy1
13. bře 2009

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

v Liberci je sněhu až až a v pohodě jsem jezdila s trojkolkou a bez nafukovacích kol a nikdy jsem kola nezaaretovala. Kamarádka má 4-kolku a když jsme šli spolu, tak měla co dělat, aby se prodrala sněhem a nechápala, jak to, že mě to jde tak lehce 😉

radkar
autor
13. bře 2009

lendy fakt? Já už jsem z toho jelen. Já jsem z Jablonce. Mám teď tříkolku,ale přední kolo nenafukovací a jde to fakt mizerně, kolo se boří do sněhu. Tak jsem přemýšlela,že na příští zimu pořídím klasickou čtyřkolku, ale oni jsou zase strašně obrovský, sotva se vejdou do auta, tak já nevim

beruska2x
13. bře 2009

taky jsem z JBC 😀 a v pho s kocarkem... trikolka mi pripada desne nestabilni, pri najizdeni na chodnik, kdyz potrebujes nejake valy snehu prejet... 😅

yanna.o
13. bře 2009

velký průměr kol (ne ta moderní pidikola) a čím méně stop, tím lépe - tzn. lepší 4kolka se stejným rozchodem zadních i předních kol = 2 stopy

astrane
13. bře 2009

nejlepší by bylo přidělat na 4kolku lyže 😉 😀 Už jsme nad tím letos uvažovali....
(do auta je to asi nastejno-trojkolka nebo 4 kolka)

radkar
autor
13. bře 2009

zdravím Jablonec beruska 😉 , yanna to jsem si taky říkala,čím méně stop tím ve sněhu líp. To máš pravdu. Ale štve mě ,že ty čtyřkolky jsou tak veliký jako např. patron. Oni je dělaj už dneska supr odlehčený,takže váha by mi ani tak nevadila,ale zkošela jsem jí v krámě složit a to je prostě přes celý velký kufr.

radkar
autor
13. bře 2009

a beruska co máš za kočárek-značku?

astrane
13. bře 2009

Patrony jsou obrovský.....já mám tuto:
http://www.klokanek-online.cz/index.php?l=cz&p=... (ten typ jak je ten kostkovanej)
a není to tak zlý-mám ford fiesta,malý auto a menší nákup,tak 2 igelitky tam ještě k tomu kočáru vejdou 😉
Určitě se najde víc rozměrově přijatelných a pohodlných sporťáků.....

beruska2x
13. bře 2009

Implast Bolder a za celou zime nemem stiznost a to jezdime i za nasima na vesnici, kde je to opravdu maso. Nafoukano, jen se pluhuje a tak... fakt zaveje jak blazen. Navic jezdim s korbou jeste ted a malej neni zadnej drobek..

beruska2x
13. bře 2009

jinak dam ho i do Renaultu clio 😉

astrane
13. bře 2009

Tady se taky jen pluhuje-nesype a nesolí,jsme CHKO a za vesnicí ani to ne,tam se brodíme závějama jak hrom-jsem se pěkně naposilovala,kór do kopce-to teda byla jízda!A navíc mám v kočárku už pořádný závaží 😀

radkar
autor
13. bře 2009

ten implast bolder nevypadá špatně. Škoda, že neprodávaj jen samotný sporťák. A ty přední kolečka jsou taky víc u sebe viď. Tak by možná ty kočárky čtyřkolkový, co maj před otáčecí s aretací jako např. x-lander taky mohly ve sněhu jít ne?

mimap
13. bře 2009

Supr do sněhu je Mutsy Urbarider - nafukovací čtyřkolka s velkými koly a zatáčecí zadní nápravou. Jinak jsem na sněhu jezdila ještě s Implast Bolderem (s tříkolkou) - nebylo to úplně tragický, ale docela dost jsem se nadřela, s Mutsy se to nedá srovnat..

beruska2x
13. bře 2009

hele ja jsem moc spokojena s kocarkem, jezdi se opravdu pekne, taham velike nakupy, protoze nemam auto a dobry... navic malej ma dost mista, do hodne kocarku se ti pomalu pulrocni dite nevejde... sportak vatahnu jen co prestanou padat ty srajdy 😠 ted mu polohuju korbu at vidi ven kdyz nespi..

radkar
autor
13. bře 2009

ten mutsy je taky hezkej 😀 já jsem si zkoušela jednou jet -teda jen kousíček s tou natáčecí nápravou a přišlo mi to zvláštní. ale asi jde o zvyk

beruska2x
13. bře 2009

hele to si zvyknes za 2 dny ani ne.. i couvat 😉

radkar
autor
13. bře 2009

Tak ještě prosím někdo piště další návrhy 😀 . Zajímalo by mě ještě ta náprava s předníma otačecíma kolečka-nafukovací samozřejmě. Beruska kde bydlíš v Jbc,jestli se můžu zeptat?

beruska2x
13. bře 2009

v Pasekach, chces se stavit? nebo muzeme zajit nekam na kafo 😀

radkar
autor
13. bře 2009

Tak klidně můžem 😀 . Tak třeba příští týden. Můžem si napsat na interní poštu 😉

beruska2x
13. bře 2009

jasan tak mi pisni telefon a kdy se ti to hodi 😀

radkar
autor
13. bře 2009

Piště prosím ještě postřehy-typy podvozků versus sníh 😉 díky

yanna.o
13. bře 2009

astrane, tak tak.. do hodně sněhu lyže nebo pásy 😀
a ať to hodně neváží..

astrane
13. bře 2009

Kamarádka jezdí s tímto-má opravdu kola jako hrom! Velký a široký....
http://www.detskyraj.cz/zbozi/6274-deltim-voyager-
Taky tam mají trojkolku bebeconfort high trek za podle mě dobrou cenu....prý se s ní jezdí taky dobře i v terénu....jen u ní myslím není polohovací ta sedačka... ☹

kikimaruska
13. bře 2009

Do sněhu se nám nejlíp osvědčil Peg Perego GT3...a v závěsu je Trend Line RIDER..Proti XA též nic nemám a bolder nedoporučuji z vlastní zkušenosti (viz.diskuse IMPLAST BOLDER).

astrane
13. bře 2009

Ten bebe confort myslíš že je podobnej jako Gt3?(možná někdy nějakou 3 kolku vyzkouším....aspoň u nějaké kámošky 😉)
Jinak teda taky jste vzhůru až bůhvídokdy,co? 😉

kikimaruska
13. bře 2009

astrane, přijed vizkoušet k nám.... 😉

astrane
13. bře 2009

Děsně ráda 😀 až nebudu roupama vědět co by,koupím si dálniční známku a jedu! 😉 😀

kikimaruska
13. bře 2009

VYZKOUŠET---už na to pomalu ani nevidím 😕

beruska2x
14. bře 2009

kilimaruska.. nechapu jak muze nedoporucit kocarek do snehu kdyz jsi s nim ve snehu ani nejezdila, nebo se pletu?? ty jsi tedy vseved 😕