Kočárek do terénu i města, poradíte nejvhodnější?

anajsi
13. bře 2013

Děvčata můžete mi poradit? Nevím jaký si vybrat kočárek.Pořád jen brouzdám po netu a nic.Potřebovala bych kočárek do terénu,ale i do města a hlavně v zimě tady u nás máme hory sněhu,tak aby to zvládlo i to.Jsem na rozpacích ☹

lucajdak
13. bře 2013

@anajsi koukni do meho alba, jsem s nim moc spokojena 😉

hav81
13. bře 2013

Já měla na první dítě (září 2007) kočárek od Dor Janu http://www.dorjan.cz/Kocarky-DorJan/Cross-Country/.
Měl široká kola a dost dlouhou stříšku,takže do kočáru nefoukalo.V zimně jsem s nim v pohodě jezdila ve sněhu i v terénu.Ale jako sporťák mě moc nevyhovoval,byl těžký.
Teďka mám trojkombinaci od Queen,je to sice trojkolka,ale má taky široké gumy a když se zaaretuje přední kolo,tak se projede všude,i ve sněhu.

anajsi
autor
14. bře 2013

Děkuji 🙂

lucajdak
14. bře 2013

@anajsi neni zac at dobre vyberes😉

steffik
14. bře 2013

Tak to nejsi sama🙂 Čím více to zkoumám, tím je to horší a mám pocit, jakoby žádný výrobce nechtěl udělat stoprocentní kočárek🙂 Polské kočárky už tak nějak z principu s manželem odmítáme (smíšené pocity, nedůvěra), ačkoliv cena je lákavá...pak je velká mezera a pak je tu střední třída zahraničních výrobců. Z těch jsme uvažovali dost vážně o CAM Cortina X3tris 2012, ale...jen tříbodové bezpečnostní pásy ve vajíčku i sporťáku, rukojeť molitan (mám problém, molitanu se nemůžu ani dotknout, dělá mi to husinu, brrr🙂), stejně tak držátko ve sporťáku (nedovedu si představit mimino žužlající molitan) no a samozřejmě cena... Jinak je velký, relativně stabilní a hezký na pohled🙂 Kdybychom nemuseli řešit cenu, tak asi zvolíme Teutonii včetně sedačky (vítěz testů Stiftung Warentest ). Základní kritérium pro výběr u nás je: větší hluboká korbička (letní mimi v zimě ještě nebude sedět, takže fusak a do hlubokého), bezpečnost, snadné složení, korba s držákem a žádná těžká herka, kdo se s tím má v zimě tlačit ve sněhu🙂

anajsi
autor
16. bře 2013

@steffik No právě...je toho tolik na výběr a každý má něco....už jsem z toho na prášky.Já jsem u syna měla polský kočárek a byla jsem s ním velice spokojená,proto teď přemýšlím o Prampolu Solam,ale pořád nevím.Tím,že mám doma už dvě děti,tak musím hodně koukat na cenu.No uvidíme.Pořád brouzdám a vyhledávám 🙂

steffik
17. bře 2013

@anajsi Tak to je podobné, taky brouzdám a zjišťuji, že zatím marně🙂 Ještě narážím často na variantu - nekupovat trojkombinaci, ale zatím jen hluboký (velikost dle potřeby) a poté až koupit sporťák. Taky by to bylo řešení, ale obávám se, že ve finále to vyje dráž...No v nejhorším je u prarodičů na půdě pravěký kočárek po tátovi🙂)))

kacka.l
17. bře 2013

Mám v albu babyjogger city elite. pro mě to byl ten nejlepší kočárek. .-)

petrusew
17. bře 2013

Máme Jané slalom pro limited a jsem naprosto spokojená, zvládá závaly sněhu i terén (hory, lesy i mimo cestičky!) ve městě je to perfektní poježděníčko🙂 Jsem max spokojená i malá vypadá spokojeně. Dá se za hodně slušné peníze koupit i jetý, kamaráda má už po dvou dětech a kupovala pro svého a vydržel tři roky ježdění a stále je v super stavu. (a to mu malej dal fakt zabrat😀 )
@steffik fakt to vyjde dráž, počítali jsme to a dělalo to cca nějakých 6tisíc- možná i víc (máme u kočárku všechno, pláštěnku, nánožník, pumpičku, hlubokou vaničku, autosedačku, tašku na kočárek, ....)

neslusanka
17. bře 2013

@anajsi kočárků je opravdu hodně. Chce to mít více kritérií, aby se dalo radit. Kdy se má dítě narodit, podle toho se zaměřit i na hlubokou korbu. Jestli chcete spíše lehkčí kočárek, skladný, brzdu na rukojeti, otočnou sedačku, boudičku co dobře kryje, prostorný, velký nákupní koš, 4 kola, 3kola, polohování ...... Vyzkoušela jsem několik kočárů, viz.moje album

steffik
17. bře 2013

@neslusanka Super album, jsem ráda, že od někoho slyším i negativa na Firkony, nechtělo se mi věřit, že by to byl zázračný kočárek🙂 Ale jde vidět, že u každého kočáru je nejedna nevýhoda...A to nemluvě o vajíčkách. To by byla asi další kapitolka🙂

monalis
17. bře 2013

Za sebe mohu doporučit Jané Slalom Pro. Jak ve městě i v terénu jezdí suprově. Je to trojkolka, ale do Tater jsme si lepší kočár přát nemohli. Zvládal v Tatrách veškerý terén a dávali jsme mu zabrat. Naprosto skvěle se s ním jezdilo a za celou dobu neutrpěl žádnou škodu. Mohu opravdu jen doporučit. Ikdyž se to nezdá na trojkolku skvělý terénní kočárek 🙂

neslusanka
17. bře 2013

@steffik 🙂 děkuji za pochvalu. Samozřejmě, každý kočár má minimálně jednu nevýhodu. I ten sebelepší. Pokud uvažuješ o Veranu, tak i přes ta veškerá negativa, bych ho doporučila. Já měla ještě původní verzi, teď už se dělá Firkon Verano Long a ten řeší spoustu nedostatků předešlého typu. Už není společná bouda, ale sporťák má svoji vlastní, takže se dá polohovat a nikde neplandá. Také je sporťák větší a myslím, že i nákupní koš je lépe řešen. Jinak korba byla super a podvozek taky fajn. Kočár zvládl vše, skvěle se ovládal, super jízda. Ale vajíčko nebrat, to je fakt děs. Myslím, že vajíčkem maxi cosi cabrio fix nic nezkazíš, je dobré, dostatečně velké a s pomocí adaptérů pasuje snad na každý kočár 😀 Kdyby bylo Verano trochu skladnější, jak ve složeném, tak v rozloženém stavu, tak bych do verze Long šla znova. Ono ale všechny tyto polské kočárky mají problém ve velikosti. Jsou to prostě takové robustní tanky ☹

steffik
17. bře 2013

@neslusanka No právě, že jsou to tanky🙂 Kamarádka v zimě ve sněhu pěkně funěla...ale i přes tuto vlastnost (nebo právě pro ni) má Firkon spousta známých a nemůžou si jej vynachválit. Svým způsobem klasika zůstane klasikou a hodně maminek si rádo mimi pohoupá a Firkon je ten kočárek, že když mamince nakouknete do kočárku na novorozeně, tak abyste pořádně pohledali, než mimčo najdete🙂 Na druhou stranu si myslím, že je to pořád mnohem lepší než cpát 5-ti měsíční dítě v zimě do sporťáku☹ A co z toho vyplývá? Že stejně ještě pohledám a hlavně si na ty kočárky sáhnu, povozím si je a zkusím si je složit🙂 Kufr auta není nafukovací, výtahy mají taky limity (s Firkonem má kamarádka s výtahem problém). Asi bychom brali Teutonii Be You, kdybychom měli sponzora🙂

lile
17. bře 2013

holky resim to same...Firkon je moc hezky, ale bojim se polske vyroby. A tak nakonec to asi vyresim tak, ze popatram na nemeckym ebayi a poridim teutonku z druhe ruky, nemci se o ty veci tak nejak vic staraj, ale i nova se tam da sehnat kolem 500EUR, co je fajn🙂

neslusanka
17. bře 2013

@steffik ale váhově ty firkony nejsou těžké. Právě myslím ta teutonka nebo peg perego jsou o dost těžší. A také některé x-landery.... firkon má "jen" kolem 14kg. Já bydlím v opravdu šííííleném kopci a nefuněla jsem. Spíše je fakt velký, v autobuse problém, rozchod kol 65cm, takže výtah tak tak, některé menší výtahy to nedá, u užších dveří se muselo otevírat druhé křídlo....A co se týče korby, tak poláci mají snad všichni ty korby veliké, ale už i jiní výrobci je mají celkem prostorné. Třeba Brio Go je fajn, celkem i bugaboo a ten JOOLZ ji má hodně velikou, srovnatelnou s firkonem. Jen ta stříška, ta je na prd. Za to quinny, to je pidi mini korbička

ivaanka
17. bře 2013

Za me Casualplay S4, projel se mnou spoustu terenu a do mesta taky fajn, navic je moc pekny, teda myslim 🙂

aja.f
17. bře 2013

nedám dopustit na Easy Walker čtyřkolku, korbu má obrovskou, sporťák nemá chybu, jen je drahý. Zvládá v klidu dost náročný terén, dneska jsem s ním jezdila po poli...🙂. Sníh pro něj není problém, vejde se do kufru malého auta (dá se složit i hluboká korba), projede úzkými dveřmi, výtahy nejsou problém a je velmi lehký...

silviesoldanova
21. bře 2013

Ja jsem mela(resp.porad mam-ted uz na bazarku) Brio Go a byl paradni-lehounky,skladny,dobre odpruzeny. Teren zvladal taky v pohode 🙂

boban
21. bře 2013

Také doporučuji Jané slalom pro 😵 😵 je lehký, skvěle se ovládá jen jednou rukou..vhodný do města i do terénu..kdyš bylo hodně sněhu projela jsem dokonce líp, než maminka co jela s klasickou čtyřkolkou 😉 😉

pooh
21. bře 2013

@anajsi Já řešila stejnou situaci. Hledala jsem dlouho, četla recenze, nakonec jsme vybrali Hartan Topline S a k tomu jsem si přikoupila adaptér se dvěma dalšími koly, které se nasadí místo otočných menších, když jedeš do terénu. Kočár je opravdu stabilní, krásý, mám na něm ruční i velkou brzdu, přehazovací rukojeť, což je také super, to jsem chtěla a u prvního dítěte mi to chybělo. Krásně se skládá i nasazují korby. Dělají to Němci, měl by být kvalitní. Rozhodně bych ti do sněhu a terénu nedoporučovala Brio Go, jak tady někdo psal...já jsem jako první měla Teutoniu Mistral S (trojkolku, ale už bych do trojkolky nešla, do terénu to fakt není.

anajsi
autor
21. bře 2013

@pooh MOc děkuji 🙂 .Pořád přemýšlím,ale ten hartan taky nevypadá špatně.

silviesoldanova
21. bře 2013

Pooh:jestli tou trojkolkou myslite i Brio,tak jen ma kola 4,ktera jdou zaaretovat 🙂 A ja jej doporucuji,protoze jsem jdj mela.

kremilekavochomurka
21. bře 2013

Mám Kajtex Tramonto. Už jsem někde psala, že do města i terénu jej doporučuju. Říkám mu "náš tank", protože jsem s ním projela snad každou závěj - taky u nás bývá hodně sněhu.

ratatooy
21. bře 2013

tak bych asi volila možna kvuly velkým kolům lehkymu ovládáni mutsy urban rider

pooh
21. bře 2013

@silviesoldanova Ne ne, vím, že Brio má čtyři kola. Ale má jej známá a do sněhu kupovala jiný kočár, opravdu s těmi malinkými kolečky vpředu neprojela, ono když napadne třeba 25 cm, tak to fakt nejde. A u nás to tak v zimě bývá. 🙂

pooh
21. bře 2013

@anajsi Jo, jo, určitě ho zvažte, patří sice mezi dražší, ale já jsem lepší kočár na trhu neobjevila. Mutsy je sice bytelný, ale zase mě přijde, že Hartan je elegantní i do města, když maminka potřebuje manévrovat jednou rukou, tak jsou tam ta malá kolečka vepředu odaretovaná a když pak jedu do terénu, tak velmi jednoduše kola přehodím za velká. A má i nastavitelné odpružení podvozku, houpání nebo potom tužší...

silviesoldanova
21. bře 2013

Pooh:to je asi na dlouhou debatu 😀 ale verte,ze ja tim snehem projela v pohode,klidne poslu fotku 😉 kazdej ma svuj zamilovanej kocarek a bude za nej bojovat,ja si ho nemohla vynachvalit 🙂

lulii
21. bře 2013

@anajsi Souhlasím s @silviesoldanova. Brio go je fakt super kočárek, líp jsem nemohla koupit 😉