Kočárek do terénu - poradíte?

palma111
2. srp 2013

Ahojda, chtěla bych se poradit ohledně kočárku. Prcek se má narodit v lednu. Chtěla bych určitě čtyřkolku, nafukovací kola, s kočárkem budu jezdit hodně v terénu - na vesnici po polňačkách, cestách, co se moc neudržují. Aby se dobře skládal a byl pokud možno lehký - hodně jezdím autem. Pak bych chtěla, aby měl dobře přístupný košík na nákupy (minulé jsem měla kočárek, kde jsem pomalu dávala rohlík po rohlíku, nebylo tam místo na výšku, celá taška se tam dát nedala). Kočárek bude muset zůstávat venku - domů se nám nevejde a garáž nebo sklep nemáme, takže aby šla jednoduše sundat korbička, abych nemusela dávat miminko do vymrzlého kočárku - abych mimčo mohla vzít i s korbičkou domů. To je moje představa, jen nevím, jestli je vůbec reálná. A samo budu shánět co nejlevnější, klidně i jetý. Máte nějaké tipy, které by vyhovovaly? 🙂

tvarohacek
2. srp 2013

asi nějaký typ x-landeru.

terka3
2. srp 2013

Máme I'Coo Peak Air. Je super, nafukovací kola, přední kola natáčecí s možností aretace, velká korba jde lehce sundat. Nevýhodami jsou větší hmotnost a malý nákupní košík.

palma111
autor
2. srp 2013

@terka3 moc díky, přesně takovou odpověď potřebuju - zkušenosti, výhody, nevýhody... 😀

dostyna
2. srp 2013

Easywalker-lehký, velmi dobře se skládá, čtyřkolka i trojkolka,nicméně jeden z nejlehčích kočárku na trhu, u korbicky-prostorná. Muzu jen doporučit. Za dva roky jsem nenašla jedinou vytku.

calabasa
3. srp 2013

já teda nevím, mám asi 5 let starý x-lander, ono je jich asi hodně typů, ale ten můj je klasika, 4 kola nafukovací a moje děti v tom nevydrží ani jízdu po horším asfaltě, drncá to teda hodně - nechtějí v něm ležet, takže spíš myslím, že po polňačce nosit a kočár vybírat pro to ostatní použití

dostyna
3. srp 2013

Ještě k tpmu Easywalkeru, mnoha lidem se třeba vůbec nelíbí,ale tady to stokrát vynahradí ta finkčnost.perfektně se skládá do auta,je to cvak cvak a je v kufru. lehce se ovládá, ovládat se dá i jedním prstem 🙂 Komplet celý se dá prát(soorťákové potahy) korbička u hlubokého se dí zplacatit do kufru(u menších kufrů knezaplacení) a jak jsi mluvila o odejmutí korbičky,opět naprosto jednoduchým cvak cvak. Mrkni an stránky www.kocarky.cz resp přikládám video k obsluze http://www.kocarky.cz/video-easy.html
Nejsem žádný zástupce tétomprodejny, jen opravdu spokojený a nadšený uživatel. Sjezdili jsem s ním Jeseníky i Šumavu 🙂

tess85
3. srp 2013

My máme Firkon Verano. Sice ho podle posledních testů zas nedoporučují, ale já jsem s ním naprosto spokojená. Zvládáme jak polní cesty, tak jsme s ním dali i dovolenou v českém švýcarsku s výstupy na vyhlídky (např. na Mariinu vyhlídku po červené...)
Obsluhuje se mi dobře, korbička se snadno sundavá i nandavá. Je relativně i lehký, ale s mými 50kg je těžký skoro každý kočár 😀
Nákupní košík je velký, jen je tam nevýhoda, že je na druky a ty mají tendenci se rozepínat. Ale zatím se mi nestalo, že by se rozepnuly všechny najednou a nákup vypadl. Spíš se rozepne tak jeden dva.
Do auta se vejde dobře a taky se dá hezky rozložit. Asistenci manžela nepotřebuješ 😉

sona_sv
3. srp 2013

Gesslein F5,má vyměnitelná přední otočná kolečka za terénní...spokojenost

yavvie
4. srp 2013

maxi cosi Mura 4, stara verzia ma nafukovacie, verzia 2013 (mura 4 plus) ma kola napustene penou (rovnake vlastnosti ako nafukovacie ale nedostanes defekt). starsiu verziu kupis aj na bazare, nova sa predava za 18000 s hlbokou korbickou a sedackou. ja som povodny model skusala u sestry a je do terenu super, vyborne sa ovlada aj jednou rukou, otocis sa na mieste, kocik mas rozlozeny za chvilocku. je kompatibilny s autosedackou maxi cosi (v nastaveni na korbicku su uz spravne redukcie pripravene). ked sundas korbicku tak podvozok zlozis na cca 30x60cm (detailne rozmery budu na nete). ja mam mura 4 plus, zatial testovane iba v obchode, je to trosku vylepsena verzia - okrem kolies ma nejak vynovenu konstrukciu a rucku, ale v principe stale to iste.

ducik
4. srp 2013

@palma111 mam stejny problem i termin 🙂 jen jeste podminku, ze by to nemelo byt polske, tem nejak neduveruji. Zatim jsem koukala jen na netu a zatim vedou s vymenutelnymi koly Gesslein, ja radi @sona_sv a nebo Hartan, prijdou mi podobne vlastnostmi.

@sona_sv napsala bys jeste neco konkretnejsiho ke gessleinu, jestli mas chvilku? Proc sis ho vybrala a tak, co je na nem dobre a jestli neco neni

prajzula
4. srp 2013

máme klasiku - Inglesinu magnum a je super do terénu, nafukovací kola, velký košík na nákupy, prostorná korbička a je skvěle odpružená, takže krásně houpe. Drandím denně polní a lesní cesty, v zimě jsme projeli i závěje - spokojenost.

palma111
autor
4. srp 2013

@ducik Polský taky nechci. Ten jsem měla před tím a nadávala jsem, kudy jsem chodila. Teda pravda - do terénu byl suprový, cenově taky... jezdila jsem s ním i v 15 cm sněhu a bez problému, vysokou trávou, po poli, když jsem honila psa a všechno zvládnul 🙂 ale složit ho, to vyžadovalo vyšší dívčí a strčit do auta taktéž (byl hrozně těžký) - ale kupovala jsem ho od švagrové za pár korun, takže asi tak... do košíku jsem nákup musela dávat po kouskách, dát tam tašku bylo nemožné - na výšku tak 15 cm, co tam byla mezera mezi konstrukcí se nic moc nevešlo ☹. Na nákupy jsem chodila v létě pěšky 5 km po kostkách, sice to dal, ale jen proti směru jízdy, jak jsem sedačku otočila, stal se téměř neovladatelným - špatně asi vyvážený. Takže teď hledám pravý opak... Gesslein je sice asi dobrý, ale cenově trochu někde jinde než jsem ochotná investovat - přeci jen na polňačkách, poli, kostkách dostane ten kočárek pěkný záhul a tak raději odrovnám nějaký levnější 🙂
Ještě jsem koukala na V - travel - máte někdo zkušenosti?

palma111
autor
4. srp 2013

@prajzula jde sundávat korbička, abych ji nemusela nechávat na kočárku?

prajzula
4. srp 2013

@palma111 jde sundávat velmi jednoduše 🙂

ducik
5. srp 2013

@palma111 cenove je opravdu drazsi, jsem pripravena mrknout na nejaky bazarovy

lyndina
1. zář 2013

maked lucky je výborný kočárek 🙂