Kočárek do terénu, poradíte šikovný?

alenavy
4. led 2013

Ahoj všem, od jara by se mi hodil nějaký kočárek do terénu. Budu se pohybovat na louce, po lesních cestách, zpevněných cestách, po štěrku a tak. A kočárek budeme potřebovat dát do auta. Mimču bude v té době půl roku. Rozhlížím se po netu a zatím v tom mám chaos. Poradíte nějaké šikovné? Díky předem moc!

kkouzlo
4. led 2013

my máme CAM Cortina, sice zatim korbu, sporták je nam velikej, ale jezdíme na vsi, sníh vydržel, silnice děravý, les, pole... má nafukovací kola, dobře se ovládá 🙂

martinan4
4. led 2013

Ahoj, rozhodně bych volila nafukovací kola, čtyřkolku a pokud možno odpružený kočárek typu Inglesina Magnum, nebo třeba Bebecar na podvozku Style. Osobní zkušenost mám s Bebecarem, fakt přejede všechno. Mám teď porovnání s Hartanem Topline S, na který mám i výměnná kola, takže se jedná o regulérní čtyřkolku. Na hladkém povrchu je lepší Hartan, ale v terénu jasně vítězí Bebecar 🙂

blahova_andrea
4. led 2013

já mám 4runner a je nám jedno kam jedeme, všechno zvládl

jahodarka
4. led 2013

my máme xlander x-run, je větší, ale do terénu nepřekonatelný 🙂 nicméně rozhodně kup s nafukovacíma kolama! 😉

alyssa.anna
4. led 2013

Já bych doporučila Inglesina Magnum. Je to čtyřkolka s klasickými nafukovacími koly s dušemi a má dobré odpržení podvozku ergo bike takže lépe vyrovnává nerovnosti.

madormi
4. led 2013

já bch teda do terénu doporučovala trojkolku s ruční brzdou, třeba jane slalom, dobře skladný, jde do lehu, takže vhodný i pro 6 měsíční mimčo.

yamdena
4. led 2013

taky doporučuju Inglesinu Magnum - jde také do lehu, nebo Jane Slalom, který je zase skladnější do auta.

zuzik24
4. led 2013

Ahojky, my máme Dorjan Cross Country a jak název napovídá, do terénu se hodí skvěle. Bydlíme na vesnici, kde se dá chodit na delší prochajdy jen po polní cestě, chodili jsme s ním i na houby do lesa, pravda, to ho tlačil přítel, ale nestěžoval si, tak se mu asi jezdilo dobře 😀 Má nafukovací kolečka, do auta se dá složit normálně, ale máme kombíka, takže nevím, jak do normálního kufru. Jeho nevýhoda je, že je docela těžký, ale já ho mám teď na druhé dítko a opravdu si ho můžu jen vynachválit, doporučuju. A hodně štěstí při výběru, teď je na trhu tolik kočárů, že člověk neví, který vybrat 😀 Za nás bylo pár modelů, tak to bylo jednodušší 😀 😀 😀

leni78
4. led 2013

Jané Slalom. Pokud je to na louky, pole, tak čtyřkolku nebrat. A Jané je nejlehčí kočár a s nafukovacími koly. Projela jsem s ním i závějemi ve sněhu. Jako trakárkem, po předním kole. .-)

arsiella
4. led 2013

Určitě čtyřkolku. Tříkolky jsou v terénu nestabilní. Terén se s něma sice projede ale člověk se více nadře a musí se více soustředit. Jak už bylo zmíněno něco houpacího na nafukovacích kolech. Např. Bebecar Stylo/Style, Inglesina Magnum, Deltim, Takko nebo Dorjan s pevnými koly. Chválí i I´coo ale ten je prý dost těžký.

gabour
4. led 2013

První půlrok ve sněhu a další v terénu (polňačky, lesní cesty apod) na horách a měla jsem Inglesina Magnum. Kupovala bych ji ale podruhé novou, dostala dost zabrat a musela jsem vyměňovat pružinky apod. Na to co projela ale nesmrtelnej kočár!

abecedka
5. led 2013

rozhodně sportovní vozík Chariot, odpružená kola - každé zvlášt, bubnové brzdy. Bezkonkurenční v terénu, na hory, do lesa. Projede vše a dítě o tom ani neví.
taky se výborně tlačí, mnohem lehčí než obyč kočáry.

gletnulka
5. led 2013

souhlas s abecedka, já malého nevozím v ničem jiném a ani nepotřebuju aby mi lidi pomáhali do schodů, nebo ze schodů. Díky velkým zadním kolům sjede a vyjede všechno. Je lehký a složit lze jedna dva a místo nezabere. My i hodně sportujeme, takže využíváme i na běžky, za kolo a na běhání. V bazaru se dá pořídit i za slušnou cenu

ebsian
5. led 2013

Naopak x lander XA je super, že má velký kola, ale do takových cest jako je šutrová cesta nee. na to bacha, není odpružený a korbička hrozně třepe a litá na kočárku, tak jde člověk krokem, aby malé nevytřepal duši..Jinak na ostatní cesty lehoučká manipulace, perfektní!! Jen ta totálně šutrová fakt ne, nebo velký díry na cestě..

andy80
5. led 2013

Hoco Tornado, jezdila jsem s ním po lese, po horách, po polích a pořád drží. Přesto, že už ho dlooouho nepotřebujeme, je to jediný kočárek, který jsem nikomu nedala ani neprodala a mám ho pořád doma na případné třetí mimi jako kočárek od terénu. Má pevnou konstruci, výhoda jsou nenafukovací kola s měkou gumou (kola nejsou tvrdá a nedají se píchnout), ruční brzda, kočárek je prostorný, vejde se tam v pohodě i tříleté dítě a má pohodlí, má pevnou konstrukci, prostě je super.