Kočárek do terénu - specifikujte terén

ikarkulka
22. bře 2013

Neustále se setkávám s požadavkem - Potřebuji kočárek, který zvládne terén - nebo s dotazem - Zvládne tento kočárek i terén?
Ale co to vlastně je ten terén?

Vložím sem předem pár odpovědí, pokud chcete, můžete je označit jako "Líbí se mi", pokud se s nimi ztotožňujete.
Případně přidejte svoje názory 🙂

Díky.

ikarkulka
autor
22. bře 2013

Lesní cesta

ikarkulka
autor
22. bře 2013

Polní cesta

ikarkulka
autor
22. bře 2013

Štěrk

ikarkulka
autor
22. bře 2013

Tráva

ikarkulka
autor
22. bře 2013

Písek

ikarkulka
autor
22. bře 2013

Kamení

ikarkulka
autor
22. bře 2013

Kočičí hlavy

blahova_andrea
22. bře 2013

hroudy sněhu kolem chodníků v zimě, kdy se nedá pomalu projet ani po přechodu

blahova_andrea
22. bře 2013

pro mě to také byla schopnost kočárku projet i užšími místy a "přeskočit" bez problémů a přenášení menší překážky

veruska007
22. bře 2013

Polní cesta, lesní cesta.

Sníh - toť otázka, u nás v pondělí nasněžilo sněhu po kolena a neprojela k nám ani auta. Do sněhu jsou nejlepší golfky, když už to člověk neprojede, tak to aspoň přenese 😀 .

A on terén "zvládne" snad každý kočárek, otázkou spíš je, jak rychle se u toho rozhrká a jaký je při tom komfort pro miminko. My třeba máme kočárek neodpružený (Cam pulsar) a manžel s ním téměř denně od jara do podzimku jezdil polňačkou, i přes pole. Kočárek to zvládl v pohodě, ale komfort pro dítě to nejspíš nebyl 😉

Pro mne osobně byl i důležitý rozvor mezi předními a zadními koly, máme špatnou zastávku MHD, většina kočárků nevyjede, protože nedosáhne předními koly do tramvaje, pokud stojí na zadních.

hofka1
22. bře 2013

Nezpevněná cesta, les, pole, kamínky, bahno .. kolikrát i silnice je tankodrom🙂

neslusanka
22. bře 2013

Já od kočárku očekávám, aby zvládal běžný terén. Což je podle mě toto: polní a lesní cesta, štěrk, tráva, kočičí hlavy, hromady sněhu, rozbité cesty a chodníky, případně písek. Za opavdu velký terén považuji toto: hromady a hroudy hlíny, velké kameny a šutry

ikarkulka
autor
24. bře 2013

@blahova_andrea
@veruska007
@hofka1
@neslusanka
Díky 🙂
Na ten sníh jsem zapomněla.

Jinak mi všechno to, co jste napsaly, nepřijde jako nějaký extra terén. Pokud teda nepočítám ty hroudy hlíny a šutry. Ale po nějakých extra šutrech (ve smyslu skály) by asi nevyjel žádný kočárek.

Ale líbí se mi ta poznámka o nástupu do MHD (opravdu častý problém) a o projetí užšími místy 🙂

neslusanka
26. bře 2013

@ikarkulka no já právě rozlišuji terén na běžný, co by opravdu měl zvládnout každý kočár, i golfky, i když u nějakého se nadřeme více, u některého méně a také komfort pro dítě je rozdílný, ale projet by tím ty kočárky měly. A pak opravdu velký terén (balvany, skály, kořeny stromů....) což nevím, jestli zvládne nějaký kočár a poku i ano, asi bych tam stejně s dítětem nejela a vzala ho do nosítka, že? 😀

ikarkulka
autor
26. bře 2013

@neslusanka No asi tak 🙂

helcas
26. bře 2013

naše inglesina zvládla všechno, sněhové závěje, bláto, kameny, kořeny, nastupování do MHD (nejlíp ze všech kočárů, ať se jdou vycpat otáčivá kolečka 🙂) atd. atd... a to jsem kočárů vyzkoušela spoustu, u inglesiny jsem začala a skončila

ikarkulka
autor
26. bře 2013

@helcas Magnum?
To jo, pevná přední kola jsou plus při tom nastupování. Nedávno jsem čekala na nádraží, na protějším nástupišti byla maminka, měla sourozenecký Phil & Teds, s jedním předním kolem a tím kolem nastupovala napřed. Už jak ten kočárek zvedala, že nastoupí, tak jsem si říkala - ty trdlo, na tom jednom otočném kolečku se ti to zhoupne. A taky že jo. Chudina tam s tím zápasila, málem celý kočár zvrhla, naštěstí k ní rychle někdo přiskočil a pomohl jí.

konidana
26. bře 2013

Že kočárek neprojede po skále? přes padlý kmeny? I tohle jde zvládnout, ale krom toho že kočárek musí být téměř nerozbitný a nebo aspoň lehce opravitelný i v terénu (prasklý pérovací pásek jsem jednou improvizovaně nahradila uvázaným kapesníkem), tak musí být i lehký. Přidávám pár fotek z toho co jsme projeli, nebo prostě překonali:

konidana
26. bře 2013

@neslusanka Ale v nosítku dítě vydrží jen omezenou dobu.

sisstin
26. bře 2013

@ikarkulka to se mi dneska stalo s phillem na schodech 😝

ikarkulka
autor
26. bře 2013

@konidana Hele, nechci shazovat vaše kočárkové výkony, ale zdá se mi to v pohodě terén.
Šutry jsou sice šutry, ale rovné a dělané jako schody. Já měla na mysli fakt hranaté, špičaté šutry. Opravdová syrová skála.

Ad nosítko - jak které dítě. Naše děti (v šátku) vydrží skoro věčně 😀

sisstin
26. bře 2013

@ikarkulka ale jinak je to celkem fajn kocar,jinak mam k dispozici Per Perego s tou stahovaci boudou a ten neda ani skviru v chodniku 😝

neslusanka
27. bře 2013

@konidana tak to je síla. Ale to já bych s kočárem neabsolvovala. A nemám na mysli jen nosítko. Pro větší dítě zase existují jiné. My také v Tatrách dělali různé túry, to by samozřejmě žádný kočár nezvládl, takže dítě šup na záda a měl 2,5 roku

konidana
27. bře 2013

@ikarkulka Na těch šutrech jsme byli taky, ale tam fakt nebyl čas fotit. Nechodící prcek v kočáru, druhý chodící batole, a vymysleli jsme si vejlet po turisťárně myslím, že to bylo kolem říčky Kamenice. To je voda WW3 a terén pro kočár WW4- (pro neznalce : divaká voda pro znalé a zkušené, s obtížnými místy:D) Samozřejmě . že jsme kombinovali s šátkem. Naše děti se rády nosily, spaly v šátku, ale od půl roka uměly lézt a chtěly se hejbat, takže vydržely tak max 3h. taky se nosily klasicky na koni. To milovaly nejvíc. Takže na celodenní výlet (nebo naše klasické víkendové) jsme začli bez kočáru když jim byl asi rok a půl, to už aspoň v pohodě stály kdekoli a kousek i ušly, když bylo potřeba. Taky balík plen bychom do báglu nenarvali, náš starej dobrej kočár toho docela dost uvezl:D

konidana
27. bře 2013

Ještě shrnutí: pro mne znamená kočár do terénu že je lehký, mobilní, pevný, a nejmíň tři roky vydrží celkem extrémní zátěž, která spočívá v tom, že průměrně každý druhý víkend jede zatížen (dítě plus náklad, případně dvě děti plus náklad) terénem cca 10-20 km denně. A přitom se nikde nerozsype.

ratatooy
27. bře 2013

a ja se bojim koupit jane slalom 😉 jak me všichni dobzukávaji aby zvládl terén,přitom jezdim jen po vesnici a městě 😀

helcas
27. bře 2013

@ikarkulka
jj, magnum, nej kočár 🙂))) my s ním zvládáme něco podobného, jako je na fotkách od Konidana
@konidana
přesně moje slova..naše inglesinka už je v provozu 4,5 roku (máme 3 děti po 2 letech) a pořád drží, už jsem sice přemýšlela o výměně pér, protože těžiště má už trošku posunutý, začala taky reznout, protože ji máme v létě v zimě venku, ale svůj účel splnila a ještě ráda v ní jednou budu houpat vnoučata na chalupě ;)

jenny.kay
27. bře 2013

Potřebuju projet štěrkové cesty, kočičí hlavy, děravé silnice, sníh, vysoké obrubníky, rozblácené polňačky a zvládnout třeba vysoké nástupy do MHD - takže vlastně žádný extrémní terén. Jako hluboký jsem měla DorJan - byl perfektně odpružený a projel cokoli. Ale ty nástupy a výstupy do MHD, když mi řidič zastavil kus od chodníku a byl tam velký hup - jednou mě kočár stáhl pod autobus, naštěstí mě ochotný pán zachránil. Teď mám Baby Jogger City Select. Odpuržení má jen na předních kolečkách (což jsem moc nepochopila), ale je v pohodě. Má velkou vzdálenost mezi zadními a předními koly (má možnost snadné přestavby na sourozenecký přidáním dodatečné sedačky, proto větší vzdálenost) a to je k nezaplacení právě u vysokých obrubníků a nástupu a výstupu z MHD. Dávám s ním s přehledem to, kde bych s ostatními kočárky pěkně balancovala.

konidana
28. bře 2013

@ikarkulka Ještě k těm fotkám: Ono to nevypadá jako těžký terén - trocha sněhu na louce, blátivá cesta,... . Jenže je velikej rozdíl, jestli tím potřebuješ projet 30m, 300m, nebo 3km. No, a my to počítali v těch kilometrech.

konidana
17. bře 2016