Kočárek Dor Jan Danny Sport. Víte něco o něm?

gabik76
8. led 2009

Ahoj,víte někdo něco bližšího o tomto kočárku?Vypadá super!

camelinka
18. bře 2012

@terinda ahoj, mala ted v kocaru sedi a popruhy ma zapnuty, jen ty pres ramena ma kolem pasu a hezky ji drzi kolem briska, ale stejne sem koupila klasicky ksiry a tyhle vyhazu 😝 😅

pavlinka_zetko
18. bře 2012

@terinda Ten povlak jsem davala v zime, ted ho nemel. Ale premyslim, kdyz vyhodime fusak, co dat na kocarek, aby nelezel primo na nem. Jestli jsou nejake navleky nebo neco jako prosteradylko. Nevim. Zkusim pohledat, co s tim.

terinda
18. bře 2012

@pavlinka_zetko aha, tak Ty máš fusak, ten jsem dávno schovala. Takže povlak ještě mám, zatím co leží, tak to asi ani jinak nejde. Jinak mám univerzální vložku do kočáru Emitex 😉

daisy14
18. bře 2012

@pavlinka_zetko taky doporučuji tu vložku do kočárku od Emitexu, třeba tady http://www.oknakup.cz/detail.php?zbozi=2353937

eicul82
24. bře 2012

Ahoj, jsem na 99 % rozhodnutá pro Dorjan Prestige, tak jsem začala sledovat ceny a objevila jsem na kočárek.cz akci, kočár nabízí za 8999 Kč - Prestige a autosedačku za 1599 Kč. Co na to říkáte?

kulenka
24. bře 2012

@eicul82 Tak to vypadá cenově dobře, v obchodě, kde jsme Dorjan (Danny New Sport) kupovali my, mají Prestige o pár stovek dražší. Na druhou stranu nám nabídli 10% slevu na další nákupy 🙂

eicul82
24. bře 2012

@kulenka Právě, že mě ta cena překvapila 🙂 Sice bych dala přednost kamennému obchodu raději(oni teda mají i kamenný obchod, ale pro mě poněkud z ruky ☹ ), ale ta cena je víc než lákavá 😉 Taky jsem myslela, že na kočár je ještě času dost, ale zase aby se taková příležitost opakovala.... Docela počítáme každou korunu....

kulenka
24. bře 2012

@eicul82 Je to určitě lepší ten kočárek vidět na vlastní oči, možná kdybys měla možnost kouknout do jiného (kamenného) obchodu a ozkoušet ...
My jsme ho vybrali na netu, pročetla jsem i tuhle diskuzi a poptala se kamarádek, potom jsme ho objednali u nás v kamenném obchodě.
Zkoušela jsi nějaký srovnávač cen - Heureka atp. - jestli bys ho někde poblíž nesehnala levněji?

jenny.kay
24. bře 2012

@eicul82 http://www.detskyraj.cz/kocarky-a-doplnky/dara-... tak tady se dá třeba sehnat i levněji. Tu autosedačku teda osobně nedoporučuji, připadala nám trochu fórová a i dvě prodavačky v různých obchodech nám na férovku řekly, ať si raději koupíme Maxi Cosi, která jde pomocí adaptérů nasadit krásně. Jinak za mě je kočík boží, ale jezdím zatím jen s hlubokou korbou. Snad budeme spokojené i se sporťákem

jenny.kay
24. bře 2012

Je pardon, blbě jsem koukla, za tu cenu to není Prestige 😒

eicul82
24. bře 2012

Tak myslíte, že autosedačku Dorjan nebrat? Dívala jsem se, že má normu ECE R44/04, což by mělo znamenat, že splňuje veškeré požadavky dle nejnovějších norem EU a úspěšně absolvoval bariérovou zkoušku...... To nestačí? Máte to někdo víc nastudovaný? 😅
A co ta nešťastná brzda? Teď jsem dočetla recenze a skoro všichni si teda na ni stěžují..... 😖

anien
24. bře 2012

@eicul82 My do té sedačky nešli. Ošahali jsme ji a byl to v podstatě jen plast potažený látkou...hrůza. A ta brzda je teda fakt ....musím odbržďovat ručně. Někdo mi radil, že stačí pořádně promazat, ale ještě jsem k tomu manžela nedokopala 😠

herminka
24. bře 2012

@eicul82 Já mám s brzdou opačný problém, stává se, že nebrzdí 😖 (zmáčknu ji, ale kola se nezablokují). Manžel říkal, že je to tím, že se lanka vykřiví (možná při skládání do auta) a pak drhnou.

ivca_doubek
25. bře 2012

@anien @eicul82 U nás taky brzda drhla, špatně se odbržďovala, manžel na takovéhle opravy fakt není, tak jsem popadla šroubovák, štěteček s olejem, trošku povolila, promázla a od té doby šlape jak hodinky 😀 😀 😀. Takže bych v tom zásadní problém neviděla. Stejně jako mi každé tři měsíce začne vrzat konstrukce, takže složím jako do auta, štětečkem s olejem promáznu a další tři měsíce je klid 😎

mirunda
25. bře 2012

holky, tento kočárek je polský šmejd! Měla jsem ho na první dceru, myslela jsem si, jak jsem udělalá báječnou koupi za takové malé peníze oproti jiným kočárkům a jak jsem litovala, že jsem si nekoupila pořádný kvalitní kočár, který by vydržel i na další dítě.. takže brzda děs a hrůza, odbržďovala jsem ručně.. košík prodřený od předních koleček, ale uplně fest, vyloženě tam byly dvě díry.. patentky na košíku a na tašce moc nevydržely, za chvíli se urvaly.. a hned první zimu se mi urvalo jedno přední kolečko ve sněhu, děsný dohadování, jak se jim to nikdy nestalo a co jsme s ním prý dělali - jak kdybych v tom asi vozila manžela 🙄 Nakonec poslali náhradní kolečko.. nicméně ten plast na těch předních kolečkách zbělel, že jsem čekala, kdy a kde se mi to urve znova 😖 Na druhé dítě jsem si koupila Mutsy, je to jiná cenová, ale i kvalitnější, tak snad vydrží víc.. takže holky, za mě rozhodně NE, přestože má Dorjan jedny z nejkrásnějších barviček, jako design mají moooc vymakaný, ale NENECHTE SE ZMÁST, kupte si opravdu kvalitnější kočárek... 🙄 😝 😉

eicul82
25. bře 2012

Ach jooo.... tak já byla pro Dorjan rozhodnutá na 100 % a teď teda zase začínám váhat.... 😖 Vyhovoval mi jak cenově, tak designově, tak velikostí hluboké korby a hlavně skladností - máme malé auto..... Jen si říkám, jestli stejně existuje "ideální" kočár..... Začínám nabývat dojmu, že ne 😀

jitushkam
25. bře 2012

@mirunda jsem ráda že to od tebe čtu, mě se taky moc moc líbil, ale když jsem ho viděla naživo, tak ani tak ne a předevčírem jsem v prodejně byla tak dlouho a ozkoušela všechno a nakonec to vyhrál o moc kvalitnější Xlander ;) BTW: Dorjan děsný sporťák, takový obří a ty látky žádná kvalita..

mirunda
25. bře 2012

@eicul82 máš pravdu, ideální kočár neexistuje 🙂 Na každým si každá maminka něco najde.. musíš si určit priority - což pokud tam je aspoň trochu kvalita, tak si Dorjan nekupuj.. jinak ano, velkou korbu má, skladnost bych řekla jako každý jiný běžný kočár.. jen ty barvičky mají na jedničku s hvězdičkou, kéž by tohle odkoukala konkurence a ne jen samé hnědé a černé a pískové :(

@jitushkam sporťák mi nevadil a co se látky týče, tak mi třeba vůbec nevybledla, na pohled vypadá pořád jako nová, takže s tou jsem byla spokojená.. vyloženě šmejd je hlavně ten podvozek.. přidávám dvě fotky těch předních koleček, jaké je mám po jednom dítěti (a to je to jedno vyměněné po skoro jednom roce používání) - uznejte, že byste čekaly, kdy to praskne..

jinak samozřejmě prostě záleží, co od kočárku čekáte.. dobře si to promyslete 🙂

pajapoj
25. bře 2012

No já trochu zalobuju 😀 náš DorJan odvozil jedno děcko a bez jakékoli újmy (jo, 2x jsme píchli kolo) přežil mé řekla bych hodně brutální zacházení a teď čeká na půdě až se narodí druhé děcko a odvozí ho taky.
a co se brzdy týče tak ta potřebuje podle mě trochu silnější zacházení - stručně řečeno párkrát jsem do ní kopla, pak mi manžel namázl a už funguje 😉 😀
Ovšem já jsem do něj šla s tím, že když mi vydrží na jedno dítě bude to super za ty prachy a teď si ho nechávám, protože bych beztak koupila ten stejnej a hlavně na zimu budu potřebovat korbu, kam se mi vejde půlroční děcko ve fusaku a bude tam hezky schovaný a mít i rezervu na ležení.
Tak šťastnou ruku při koupi a fakt ideální kočár neexistuje a zmetek může být i kočár za 30 tyček

eicul82
25. bře 2012

@pajapoj Jéé, děkuji za pozitivní ohlas 🙂 Je to asi kus od kusu (jako téměř každé zboží) a taky o náročnosti maminky, že.....? 😉

terinda
25. bře 2012

Ahoj, taky si nemůžu na kočár stěžovat. V pohodě mi malá vydržela v korbě přes celou zimu. 😉 Pohodlná a široká korba.
Jen jsem se chtěla zeptat, jak to děláte s pláštěnkou na sporťák? Nejde tam narvat nánožník 😅

mmiirrkkaa
26. bře 2012

Já s kočárem také nemám negativní zkušenost. Naopak kamarádka měla Xlendra a neodvozil v něm ani jedno dítě... Holt záleží na na kusu. Jinak by bylo smutné, kdyby kočáry za "sta tisíce" nebyly lepší. Ale poměr cena - výkon je za mě u DJ super.

ivca_doubek
26. bře 2012

@terinda Já teda s pláštěnkou na sporťák problém nemám, máme prestige, a pláštěnka tam jde i s nánožníkem a tím prodloužením... A to mám starší pláštěnku od DannySport 2009, ale nemyslím že by ty starší pláštěnky byli větší... Musíš nejdřív nacpat přes boudičku, pak srovnat mezi sporťák a konstrukci a pak přetáhnout přes nánožník. V případě zájmu zítra nafotím 😀

petulka3331
26. bře 2012

Ahojte. Chcela by som sa opýtať... Tie z vás, ktoré sú s kočiarom spokojné, máte aj autosedačku. A ste spokojné aj s ňou?

terinda
26. bře 2012

@petulka3331 ano, jsem spokojená i s autosedačkou 😉

@ivca_doubek díky, musím to tedy vyzkoušet znovu 😀

kulenka
26. bře 2012

Ode dneška jsme hrdí majitelé DorJanu 😀 Zatím spokojenost 😀

ivca_doubek
26. bře 2012

@terinda Nesmíš se bát trošku zabrat, jde to sice blbě, ale jde 😀

tkanicka
26. bře 2012

@terinda taky jsme bojhovali s pláštěnkou, nejlíp jde nasadit když je sporťák aspoň trochu v sedu

@petulka3331 autosedačka není žádné terno, kdybychom jezdili víc, tak určitě pořídím lepší, ale malá v ní absolvovala tak dohromady patnáct delších cest(možná i míň) a pár popojížděk v místě. Hodně jsme ji využili na krmení, když ještě pořádne neseděla 😝 Ale podle informací splňuje normy a mám pocit, že jsem kdysi objevila, že ani crash test nebyl zlý. Bohužel jak tu psaly holky, je to jen kontrukce potažená látkou, ale malá si v ní docelala lebedila, tak asi byla pohodlná.
@eicul82 brzda se po pár dnech ježdění docela oběhala, stejně tak pérování a veškeré polohování.

terinda
26. bře 2012

@tkanicka no jo, ale malá ještě nesedí. Tak budu doufat v nedeštivé dny 😀

tkanicka
26. bře 2012

@terinda nemusí být úplně do sedu, stačí ta mírně položená a pak zase zklopit... a jinak teda velký obdiv, že teda v devíti měsících vydrží v kočárku jen ležet, my museli od půl roka jezdit mírně ve zdvihu.