Kočárek DorJan Cross Country. Jaké s ním máte zkušenosti?

carlisse
30. dub 2007

Ahoj všem,
chtěla bych se zeptat, jestli máte některá kočárek DorJan (mám vybraný typ Cross Country), jaké s ním máte zkušenosti, jak ty dobré, tak i ty špatné? Díky moc za radu!

katrin
30. dub 2007

carlisse, tento kočík má moja kamoška, ktorá má dcérku staršiu o mesiac od mojich drobcov. Je s ním veľmi spokojná, má veľké kolesá, je podľa mňa výborný na zimu a do terénu. Má k nemu takú fusakotašku, tá je veľmi teplá. Myslím, že keby som mala jedno dieťa, neváham ani sekundu a kúpim ho. Myslím, že aj cena bola prijateľná

carlisse
autor
30. dub 2007

Katrin děkuju moc za názor. U nás se prodává do 6500,- Kč, což je supr cena na kombinaci.

katrin
30. dub 2007

carlisse, oni ho kupovali niekde na Morave, myslím, že na Slovensku nie je v predaji

mixka
30. dub 2007

kociky tejto znacky sa vyrabaju aj pre dvojicky

katrin, aarenka ho ma 🙂

zuzankafi
30. dub 2007

Carlisse: my tento kočárek máme, používáme ho přibližně dva měsíce a až na malé chybičky si nestěžuji. Dali jsme za něj teda 7800,-, ale je fakt, že jsme měli vybraný jiný na netu a v obchodě se nám zalíbil tento a hned jsme ho vzali, takže jsem neobíhala, jestli ho mají jinde levnější.
Klady: je dost stabilní, jeli jsme s ním už i v lese a super. Je také dostatečně velký.
Zápory:Asi po měsíci užívání se nám zatrhl zip na hluboké korbě tak blbě, že to nejde spravit. A v obchodě nám řekli, že mají na reklamaci měsíc. Bohužel mám dost malé mimčo,takže se bez korby zatím neobejdu.Což mě štve.
Ale celkově si myslím, že je dobrý.

romana27
30. dub 2007

ahojky, já ho taky budu kupovat.
Má ho kamarádka, co má malýho dva měsíce a říká, že je o.k. Koupila si ho na doporučení další kamarádky 🙂
jediný, co se mi na něm nelíbí, jsou ty barevný kombinace....žádná mi moc nepasuje :( navíc v obchodech mají ( teda u nás ) většinou jen jeden výstavní kus a barvy na letáku a ve skutečnosti se krapet liší, takže mám strach si nějakou barvu vybrat.
No ale už mi moc času nezbývá, takže asi vezmem tu, co mám v albíčku.

Rozhodovala jsem se mezi Cross country a Spring cool, ale přeci jen bude lepší asi ten CC, protože ten SC houpe až moc a měla bych strach, až bude mimišo větší, aby se mi nehoupalo až moc 🙂

Je pravdou, že bydlím v rovině, takže nemusím řešit věci jako hmotnost a tak, ale myslím, že i v hmotnosti by obstál, má něco kolem 13 kg myslím.

carlisse
autor
30. dub 2007

Zuzanko díky za názor.
Romčo váží podle všeho 15kg. Kamarádka viděla v obchodě tu tvou kombinaci a prý je docela dost tmavý. Já chci taky červeno šedý, ale obráceně, převážně červená, lemy šedé. Naživo jsem viděla oranžovo zelený a modro žlutý a vypadaly oba pěkně, ale já jsem prostě na tu červenou🙂
Jinak kamarádka ho má a je spokojená, ale chtěla jsem slyšet více názorů. Navíc se mi vešel do kufru auta (vezla jsem ji s malou do města) jen se klopením madla a podvozku, což je super, žádná dřina.

romana27
30. dub 2007

carlisse no vidíš to, člověk si fakt nevybere :(
Dokonce už uvažuju, že pokud mi ted na ultrazvuku potvrdí znovu chlapečka, že půjdu do modré. Ten jsem viděla live a je pěknej. Navíc kámoška bude mít holčičku a má růžovej kočárek, tak to bude sranda, když pojedem vedle sebe 😀

zuzankafi
30. dub 2007

Jo, ještě jsem zapomněla další výhodu, a to je opravdu velice snadná manipülace, když ho chceme dát do auta. To mi závidí i švagrová, která má Freeline.Váží opravdu 15kg. Já mám kombinaci černá s béžovou a jsme s barvou spokojeni.

romana27
30. dub 2007

je tam fakt 15 kg, omlouvám se :(

http://www.darababy.cz/zbozi/dorjan-cross-country já viděla živě tu CC20 a ta se mi vůbec nelíbila, pak tu CC41 a tu už docela šla 🙂

zuzankafi
30. dub 2007

My máme CC13. A ještš jeden zápor. Docela težko jde odbrzdit. Musím vždycky vší silou zabrat.

carlisse
autor
30. dub 2007

Viděla jste některá kombinaci CC28? mám ho na fotce v albu, ale naživo jsem na něj ještě nidke nenarazila, zajímalo by mě, jestli ty barvičky vypadají fakt tak hezky jako na fotce i kvůli tomu, že kočárek nejspíš objednáme přes net...

pavlinka3
9. led 2008

Tak chci všem říci, že výrobce od roku 2008 změnil odstín zelené u CC46 - v původní kombinaci je šedá se světlounkou jemnou zelenou (mimochodem moc hezká kombinace - viděla jsem naživo) - ten jsme si taky objednali.....jenže ejhle....dnes volal prodejce, že kočárek přišel správný, ale odstín zelené je úplně jiný, tak ať se přijedeme podívat, jestli ho vůbec chceme - nejdříve jsme si řekli zelená jako zelená....ale OMYL....nová zelená je křiklavá, sytá, hodně lesklá, reflexní....prostě je hoooodně výrazně křiklavá, což se nám vůbec nelíbí (a prodejci také ne) - prodejce mluvil přímo s výrobcem (dovozcem) a tam mu řekli, že od teď prý bude tahle zelená a ta stará se dělat nebude...číslo barvy zůstává stejné....letáky zůstávají stejné....jenom prý prodejci budou zákazníka informovat o tom, že ta zelená je jiný odstín....jako to je fakt super chování 😠 😠 chudinka prodavačka nad tím div sama nebrečela ☹ ☹

zany
9. led 2008

Ahoj holky,

sice už asi většina z vás tenhle kočárek má, ale já s ním mám velice negativní zkušenosti!!! 😠
Kočárek jsme si koupili 2006 na konci listopadu... Vyjeli jsme s ním poprvé v lednu a hned jsme zjistili, že se páře boudička! Takže jsme volali pordejci, ten nás odkázal na výrobce, že to bude rychlejší! Takže jsme byli skoro 3 týdny bez kočáru a dovedete si to asi představit, když jste s malým mimčem jen doma!!!
Když kočárek dorazil (resp. jen boudička, kterou jsme posílali), tak jsme s ním jezdili jen chvilku a začala se párat znovu!!! Ale já byla rozhodlá, že už kočár nedám z ruky, protože bych se doma zbláznila!!! Nakonec nám celý kočár přešili a poslali komplet nový potah! Jenže jezdili jsme s ním nějaký čas, ale začal se párat znovu. Takže jsme to opět reklamovali, ale oni to jako reklamaci neberou a v rámci dobrých vztahů nám zase! vyměnili potah! Takže jsme měli od začátku celkem 3!!! 😠 No nakonec jsme ho prodali!!!
Na skládání bych řekla, že taky není ideální! Sice jsem ho dala do své Felicie, ale musela jsem sundat vrchní kolečka (byl na boku)...
Doufám, že s ním budete spokojené a nebudete mít tolik negatovních zkušeností jako my!!! Asi jsme měli holt smůlu...
Jo a jinak barva byla modročervená (už jí raději nevyrábí - označení CC24)...

pavlinka3
9. led 2008

zany - to je mi líto, že si měla tak špatnou zkušenost.....ale já myslím, že není kočár, se kterým by byli všichni spokojeni ☹ a kdyby se mi tohle stalo s kočárem za 15tisíc (jako že se to stává i s těma drahejma), tak bych teprve byla naštvaná - z kočárů do 10tisíc nám vyhovuje nejvíc - do Formana se vejde - mají ho dvě kamarádky a jsou velice spokojený

lenkabu
10. led 2008

pavlinko: ta křiklavá zelená bude u všech barevných kombinací se zelenou? Já o něm uvažuju a chtěla jsem právě zelený, líbílo se mi že je ta barva spíš khaki ☹

zany
11. led 2008

Pavlinko, já doufám, že jsme si to už vybrali a tenhle nový kočár (sporťák Jané Slalom Pro) bude už v pohodě!!!
Ale přeji aby všem sloužil na 100% a byly jste spokojené!!!

chala
24. led 2008

Ahoj, prosím a s tou autosedačkou jak to nabízí darababy jste ho některá nekupovala?

sisstin
24. led 2008

carlisse: já mám přímo Cross Country 😉 ..na ježdění pohoda..ač lehce zatáčí doprava..ale to prej dělá 80procent kočárků....ale vadí mi jeho váha a neskladnost..sporták jsem koupila jinej 😉

zany
24. led 2008

Nene, se sedačkou ho nemáme...
Siss a co ta látka? V pohodě? 😕 😉 A je fakt, že je docela těžkej... 😒

zuzule
25. led 2008

Ahoj holky. TAk my ho máme taky (cross country) a docela brzo přestal brzdit a zatáčí na pravou stranu, ale hodně. Nebýt těchto dvou věcí jsem spokojená, protože se mi do něj Kuba ještě ve 14 měsících vejde naležato...což jse super. Spí se mu tam líp než v golfkách. Kamarádka ho má taky a měla stejné problémy...tak nevím. Nechci vás odrazovat, ale to je moje zkušenost.

sisstin
25. led 2008

jo..fakt zatáčí jak prase..ale prý by stačilo utáhnout konstrukci trošku 😕 ..ale nějak jsme se k tomu nedostali ještě 😅 😅

zany: no mně se páře košík..jinak to je dobrý 😕

jako za tu cenu kočárek ujde..ale žádná sláva to není..a taky mi vadí, že pruží docela málo...malej je z něj vyklepanej jak maso na řízky 😅 😅

berynka
29. led 2008

Ahoj, máme ho taky. Jsme celkem spokojení. Zatáčí ale opravdu dost a čím je mrňous těžší, tak to vyrovnávání dá daleko větší námahu. A už se nám asi 4x podařilo píchnout kolo 😀 .

janaboris
12. čer 2008

Máme také a je super!🙂S tím zatáčením je to trochu boj,to je pravda.Hlavně když se přehodí rukojeť tak je kočár o něco hůř ovladatelný.Trochu vrže,ale v obchodě radili namazat WD 40.Ale jinak s ním jezdíme moc rádi a krásně houpe.

scher
13. čer 2008

taky mi zatáčí doprava, kámošce doleva a třetí byla reklamovat polohování zádiček. Košík se mi taky rozpáral, ale to jsem zašila. Vrže, takže pravidelně mažeme. Jediné co je fajn, je prostorná, veliká korbička. Inu cena odpovídá kvalitě 😉

miquel
13. čer 2008

nám taky zatáčel doprava 😅 koukám že nejsme sami
odvezli jsme ho do obchodu kdy jsme ho kupovali a tam ho seřídili během 10 minut a bylo po problému

jediný co mi na něm fak dost vadí je, že pokud je rukojet za boudičkou tak se fakt blbě ovládá a čím je malej těžší tím je to horší
ale jinak je to náklaďák nezničitelnej 🙂

sisstin
14. čer 2008

já ho měla..nepoužívám ho, přijde mi těžkej jak kráva, nemoderní a zatáčí doprava šíleně...jako sporták se vůbec nedá ovládat... 😔

vrtule83
15. čer 2008

já ho měla po seřízení nezatáčel, používala jsem ho jen jako hlubokej, jakmile to šlo pořídila jsem golfáče
tento už nikdy více vadí mi ta špatná ovladatelnost, vrzání a hlavně váha, také se páral košík a taška.
Příště trochu ojetý ale kvalitnější

zuzik_p
24. čer 2008

Ahoj, procitam vasi diskuzi a jsem ted trochu na rozpacich. Zatim me zaujal pouze tento kocarek a to diky svemu designu (kyticky). Je jasne, ze se vyrobce nikdy nemuze zavdecit vsem, no ale nastesti mam jeste nejaky cas. Nemela byste nejaka typ na kocarek, ktery je zajimavy designove?

sisstin
24. čer 2008

zuzik_p: kytičkových kočárů je mraky a lepších než DorJan 😉