Kočárek Dorjan Danny Sport 5 2013+autosedačka k Dorjanu

kasme
1. dub 2013

Milé maminky, tatínci ... a všichni, kteří máte zkušenosti s tímto kočárkem: Danny Sport 5 2013. Je to nenjovější verze Dorjanu a nikde jsem zatím nenarazila na žádné zkušeností s ním. Prosím proto ty, kteří jsou již jeho majiteli, zda by se nepodělili o své zkušenosti a pomohli v rozhodování o jeho koupi. Dále by mě zajímalo, jakou autosedačku jste k Dorjanu pořídili? Děkuji moc za cenné rady🙂

nanynka2013
1. dub 2013

Já mám Dorjan Prestige trojkombinaci i s autosedačkou (tenkrát byl taky nejnovější). Vozím zatím jen v korbě (máme 3 měsíce), ale často přehazujeme s autosedačkou a musím říct, že už máme odřený ty "úchytky", na který se to nasazuje. Fakt mě děsí představa, že jednoho dne tam ten "díl" nenasadím. Dorjany nejsou zas tak kvalitní kočárky, i když jsou za dobré ceny a dobře vybavené. Jsou dělané z tvrdých plastů, prostě polská výroba. Podruhé už bych si ho nekoupila - říkám upřímně, i když věřím, že nám vydrží i na druhé dítě...

janinka4
1. dub 2013

@kasme ohledně kočarku všech značek bych ti mohla odpovědět,manžel opravuje kočarky tak by ti mohl poradit a doporučit nějaky kočarek ohledně funkci a přislušenstvi,Dorjan Danny sport prestige či řady s,Tako laret,kaptiva mustang,Inglesina,Bebecar,Emuljunga,Peg perego,Roan Marita,atd,tak pisni rada ti odpovim Jana 🙂

kasme
autor
2. dub 2013

@janinka4 : děkuji moc za ochotu, jsme již víceméně rozhodnutí pro Dorjana, vím, že to nebude dokonalý kočár, ale který je, že🙂 Tak by mě spíš zajímalo, na co si při jeho koupi dát pozor, případně která řada, této značky je nejméně poruchová, či co je na kterém kočárku nejporuchovější?

Děkuji moc! 🙂

ivule13
2. dub 2013

@kasme Ahoj, my máme Prestige. Je to podle mě jedno, je to úplně stejný kočár. Jezdíme s ním už 5 měsíců, každý den. I v tom nejhorším počasí. Kočárek je fajn, projedu s ním všude, už i pěkně péruje, dobrá je ta velká korba - malej už teď má 70cm a až vyndám fusak, tak v ní ještě dlouho vydržíme. Co mi ale vadí, tak některý nejtky a šroubky na podvozku jsou rezavý :( Šrouby se dají vyměnit, ale ty nejtky asi ne :( Chtěla bych kočár i pro další mimčo, ale pokud bude rezavej, tak se mi s ním jezdit nechce. Třeba se to dá nějak ošetřit. Autosedačku máme k tomu Dorjan. Ale asi bych koupila jinou, kvalitnější, aspoň do těch 13kg, protože 10kg malej bude mít nejspíš dřív než bude sedět. Máme i adaptér, ale zatím jsme vajíčko na podvozku neměli. Možná to ani nevyužijeme. Radši si s sebou beru i korbu, když někam jedu.

marcelka287
2. dub 2013

@kasme Ahoj, my už máme zaplacenou zálohu na přesně tento Dorjan🙂Typ Prestige - je to vlastně jen o tom, že ten kočárek má kožené prvky a ve výsledku to snad udělá 2tis. rozdíl🙂 Takže my nebude mít Prestige, přijde mi to zbytečné🙂 A vybrala jsem ho právě proto, že se mi líbí (velká korba a nákupní košík) a protože mám od dvou mých kamarádek, které už mají cca roční děti potvrzeno, že jsou spokojené a žádné problémy s ním nemají. Akorát že vrže. Ale přišly na to kde, tak manžel občas namaže a je to ok🙂

janinka4
2. dub 2013

@kasme Hezky den,manžel ma ted na reklamaci asi tři kočarky,Dorjan danny sport prestige,Tako captiva Mustang a Tako laret.Většinou se jedna o předni kolečka špatne ložiska začne v nich praskat.Dorjan danny sport,pačka na konstrukci uchiceni hluboke korby,jinak žadny problem spolehlivy kočarek.Tako Captiva většinou se jedna o prodlouženi střišky,popraskany igelit,špatna brzda.Tako laret je kočarek hezky a spolehlivy ma širši rukojet,jedina porucha ložiska v kolech,viz foto.Jana.

lennittka
19. srp 2013

Taky bych uvítala nějaké recenze,na Danny Sport 5 2013 docela se mi líbí 🙂

marcelka287
2. čer 2014

Já mám Dorjan danny Sport 2013, byla jsem moc nadšená, je to krásný kočárek. Přijde mi super dole místo v košíku, vejde se mi tam poměrně velký nákup. Hluboká korba byla naprosto dokonalá, ale problémy přišly se sporťákem. Ještě musím pominout že jsem už asi 3 krát píchli (jezdíme s nim 11 měsíců)
Přijde mi že sporťák nejde dát úplně do sedu, takže naše malá tam prostě nesedí a když sedí, tak nejde pořádně utáhnout pás. musím jí cpát mezi nohy do kšírů plenu:-/ Občas zlobí brzda:-/ Na manipulaci (složení, naložení a vyložení do/z auta) je to pro mě - jelikož jsem drobná, fakt těžké. Takže kočár z auta vyndám sama hodně ztěžka. Popruhy jimiž je malá připoutaná jsou udělané tak, že když sedí, tak je má na volno, když leží tak je musím povolovat aby ji neskrtily. Ale možná že stejný systém je i v ostatních kočárcích to fakt nevím.
Jinak manipulace super, pláštěnka sedne na hlubokou korbu i sporťák, ale kdybych měla vyzkoušeno to, co mám teď , tak bych koupila dorjan jen hlubokou korbu a sporťák bych vybrala jiný..

Nejlepší dle mě je, vzít nějakou kamarádku s dítětem a vyzkoušet si s tím kočárkem manipulovat s dítětem.

severuska234
17. čer 2014

Dorjana jsme měli na malou - konkrétně Danny Sport 3 z roku 2011.
Za mě nikdy více!! Hluboká korba super, ptostorná i pro větší mimčo s fusakem v zimě, sněhem projížděl také dobře. To jsou ale asi jedinné klady, osatní katastrofa. Podvozek velký, robustní, v autě zabíral moc místa. Horší skládání. Košík sice velký ale přes nasazenou hlubokou korbu hůře přístupný, brzda těžko ovladatelná. A sporťák - největší katastrofa. Veliký, nepraktický, jeli jsme s ním tak 3x, pak jsme museli koupit jíný, nedalo se to. Dítě v něm nemůže pořádně sedět, je opravdu veliký, kšíry nesedí, je tak na dvouleté dítě a více (ovšem to se vám v něm může pak i převrátit), prostorově se do něj vejde i můj manžel a to není hubeňour 😀
Podle mě se vyplatí zainvestovat do lepších dražších kočárků, Dorjana nebrat. Opravdu jako hluboký je super, pokud s ním neplánujete cestovat a máte malé auto, jinak spíše převládají ty zápory :-/
Dnes už bych nekoupila a připlatila si za lepší ale je to věc názoru, co komu vyhovuje a přijde postačující.

jitkalopik
14. črc 2014

@janinka4 Ahoj Janinko. Zaujalo mě, že manžel opravuje kočárky. Zajímalo by mě, jestli jsou stejné problémy s dražšími kočárky (Per Perego, Cam, atd.) jako s těmi levnějšími polskými. Jsem prvnička a zatím nejsem rozhodnutá. Líbí se mi i Camarelo, že je opravdu lehký. Ale ráda bych pořádný kočárek, tak nevím. Paní v obchodě mi tvrdila, že by se polských kočárků nebála, ale na diskuzích slyším zase něco jiného. Můžeš mi, prosím, trochu poradit? Preferuji sportovní kočárek, ale lehký, protože ho budu často skládat. Líbil se mi Per Perego GT3, ale je opravdu velký a těžký.
Předem moc děkuji za odpověď 🙂

janinka4
16. črc 2014

Hezky den Jituško,nebála bych se jit do polskeho kočarku jsou dobré třeba Dorjan danny sport DS 5,nebo Dorjan danny sport prestige to jsou kočarky o třidu lepši ale spíše jen materiálem,jinak Camarelo Q12 není špatny kočarek je lehky,jinak jsou dobre kočarky Tako Monodi nebo Tako City Move,zaleži na tobě jaky kočarek ti bude vyhovovat,jsou aji klasicke houpaci kočarky Roan Marita,Inglesina Ottuto,nebo Pegperego nebo Bebecar stylo AT a stylo Class,ty jsou pohodlne a kvalitni kočarky,každa maminka ma jinači názor na kočarek podle toho jak ji vyhovuje,jinak Pegperego GT 3 je moc dobry kočarek ale spíše bych ho brala jako sportak je dobře ovladatelny,jestli maš ješt nějakou otázku tak pisni posilam fotky Bebecaru Stylo Class a Pegperego GT 3 sportak,tak mrkni zatím pa Jana