Kočárek Espiro GTX. Máte zkušenost?

martinka.k.
18. čer 2009

Ahoj maminky,
nemá některý z vás zkušenosti s tímto kočárkem (za každou radu a tip budu vděčná)? Děkuji 😉

millada
12. zář 2009

leee, dakujem 😉 Bola som leniva na čitanie predchadzajúcej strany 😅 ,ale potom som si to našla. Myslim, ze zatial kočik splna to, čo ma 😀 A ty ho uz mas alebo len planuješ kupit? Zasa som asi nepozrela predchadzajúce prispevky, čo? 😅 😀

leee
13. zář 2009

Millada my už kočárek máme doma 🙂 ten zelenkavý, ale zatím jsme s ním ještě nevyrazili, čekáme až se narodí naše zlatíčko 🙂

millada
13. zář 2009

leee, ty si uz hore? 😵
Jeeej tak ty sa uz mozes tesit z kočiarika. Uz aj skusas zakruty po byte? 😀 Ja sa chystam tiez na tu zelenkavu farbu. Je taka ako na obrazkoch, alebo je skôr živšia alebo bledšia? Musim si ho ist niekde obzriet na zivo 🙂
A mozem sa opytat za kolko ste ho kupili. Lebo tu v jednom slovenskom obchode ho maju v trojkombinacii hlboky + športovy + autosedačka za 433 EUR (cca 13 000,- Sk). Zdá sa mi, ze u vas vyjde lacnejšie 🙂

leee
13. zář 2009

Jj ráno vstávám brzo, nějak se už moc nedá spát ☹ , asi příprava na prcka až bude tady s námi 😉
No, už s kočárkem řádime po bytě 😀. Myslím si, že ta barva je hodně podobná jako na obrázcích móžná o trošku živější. My ho kupovali v Polsku za 7900Kč (hluboký, sporťák) a autosedačku za 1400Kč. Tady v Česku není momentálně nikde dostupný, většinou nám řekli až koncem září a to už jsme raději nechtěli čakat a pak jsme na něj narazili v Českém Těšííně. Většinou ho mají tady v obchodech tak průměrně za 8500Kč a autosedačku za 1550Kč.

brukev
18. zář 2009

Hm, tak jsem včera viděl korbičku GTX a trochu jsem zklamaný. Nemá odkrývací síťovinu vzadu na stříšce, jen pidiigelitové okýnko. Nebo jsem se přehlédl?
BTW zkušenosti s modelem Enzo nebo GT někdo máte?

evik33
18. zář 2009

zdravím příznivce tohoto kočárku. Taky mě tento kočárek docela zaujal. Vybírám kočárek pro sestru. Já už mám odježděno. Když jsem tak pročítala rozměry sporťáku š 31, h 23, v 45. Šířka 31 cm mi přijde strašně málo. Kočárek je novinka v zimě s ním asi ještě nikdo nejezdil. Co tady čtu zatím ho máte jenom koupený a připravený do akce. Nechci se dělat chytrou, ale z vlastní zkušenosti mám obyčejný golfáč šířku 32 cm a roční dítě tam s fusakem nevejde, horko těžko tam seděl zabalený v dece. Měla jsem sporťák široký 38 cm a bylo to v pohodě. Nevím, myslím si, že by měl být sporťák široký alespoň 35 cm. Ještě jsem nikde nenašla, jestli se dá sportovní část otáčet po směru i protisměru. Jinak je to kočárek velice hezký, ale ta velikost mě celkem odrazuje.

erian
18. zář 2009

Brukev: ahoj, měla jsem přesně jako ty vytipován danny sport, ale bohužel mě odradilo docela složitý sundávání korby - nevíš jak to má espiro? to je můj favorit teď, akorát mě překvapilo, jak píšeš o tom malém okénku, zatím jsem ho naživo neviděla a tady http://www.svetkocarku.cz/kocarek-espiro-gtx-ze... píšou že má hluboká korbička velký okno se síťkou.
Ještě se chci holky zeptat, nejste tu některá z východních Čech? HK, Pardubice...Zatím píšou samé Moravandy, tak bych chtěla vědět, jestli kočárek mají taky tady poblíž.

brukev
18. zář 2009

Erian: Korbičku jsem nesundával, nevím. Byla to korba GTX na podvozku GT nebo Enzo. No ale to je fuk, když klikneš na ten Tvůj odkaz, tak na pravý straně korbičky je vidět taková zákopka🙂 Pod tím je teda plastový okýnko, podkrytý sítí. Ta síť je tam jen jako podpěra plastovýho okýnka. Velikost toho okýnka taky není velká, v podstatě široké jako okno, do kterýho píšu a asi dvakrát tak vysoké. Což mě trochu se*re, protože já chtěl větrání, třeba jako u toho Dorjanu.

erian
18. zář 2009

Brukev: Takže jestli to dobře chápu tak to okýnko není na větrání když tam je plastová výplň??? Ale na co tam je teda ta síťka??? 😕 Okýnko jsem právě chtěla taky kvůli větrání. Ten Danny se mi fakt líbí, až na to odepínání korby, nevím, jestli jsi to zkoušel, já radši ne, protože prodavačka, která mi to předváděla si při tomto úkonu zlomila dva nehty 😝 Princip je ten, že se musí smáčknout najednou dva a dva čudlíky na každý straně a korbu vytáhnout, je to takovej motýlek, kterej se smáčkne a zasadí, nevím jak to popsat, kromě toho, jak s tím prodavačka zápasila mě manžel upozorňoval, že by ten systém nemusel vydržet častou manipulaci, což myslím, že u nás se ta korba bude celkem dost přecvakávat s autosedačkou...

brukev
20. zář 2009

Erian: přesně, není na větrání. Ta síťka tam je prý proto, aby podpírala to plastové okýnko. Jinak teda nechápu ceny. Na netu jde sehnat za 8490,-. Stále více vídávám i ceny 7890,-. A tady http://www.kocarek.cz/kocarky-Espiro-KOČÁRKY Es... je za 7299,- Mazec.

brukev
20. zář 2009

Eh, nějak zlobí lin, je to ale každopádně na www.kocarek.cz

deenakee
21. zář 2009

Ahojky, nechci vás nijak odrazovat, ale mě se třebas s tímto kočárem jezdilo dost těžko, má hodně slídových okének, kama bude podle mě v létě hodně svítit slunce. a je dost nízký. Manžel se k němu musel hodně hrbit.
Má hoodně těžkou korbu.
My jsme nakonec koupili v-cross. Nebím jaká je kvalita, ale co se týče pohodlí, tak v-cross mi přišel lepší....
Ale každý si to musí podle mě ozkoušet sám...

erian
22. zář 2009

Deenakee: No právě, už bych ho ráda viděla naživo. V-cross bych brala kdyby měl větrací okénko, budeme jezdit příští rok na jaře/v létě tak si myslím, že je to lepší. Asi nakonec přecejen vyhraje ten Danny Sport 🙂

kudelovazuzana
28. zář 2009

jo jo deenake vyzkoušet si ho naživo je nejlepší.

Taky jsem přemýšlela o V-crossu, ale v porovnání s Espirem GTX u mě vyhrál právě díky ovladatelnosti tento. S těma slídama máš ale pravdu Deenakee, to mě dost mrzí, tam bude v létě asi pěkná pařba. Nic aspoň bude naše prcka pěkně opálená.
Co se dá dělat, už jsem ho objednala a má mi přijít příští týden, tak pak napíšu jak vypadá.
Já už z těch kočárů byla úplně zoufala, ten má to a jinej zas tohle. Prostě dokonalej kočár pro mě neexistuje.
Taky jsem nechtěla vrazit majlant do kočáru, nejsem žádnej buržoun.

pajinkaa
30. zář 2009

Tak se přidávám k majitelkám tohoto kočárku. Máme tu světlemodrou verzi. Dneska jsme si ho dovezli a já jsem teda spokojená.
Měli jsme Quinny Speedi - korbička a jízdní vlastnosti perfektní, ale bohužel mi nevyhovoval sporťák, potřebuju mít otočnou korbičku. Takže jsme koupili tenhle i když korbu už nevyužijem.
Doma ji ale máme a po přeměření (dna) korbičky má teda 72/73 cm (těch 77 je možná nahoře) a šířka 32/33 cm.
Sporťák má šírku 31/32 cm, hlubokej je 24 a délka opěrky 45 cm. Náš prcek je celkem velkej a vejde tam v poho, myslím i s fusakem, ale to jsem ještě nezkoušela.

Sport sedačka jde otočit po i proti směru a to bylo to nejdůležitější, co jsem chtěla. Je sice těžší, než byl Quinny např, ale jde s ním manipulovat dobře. A skládá se lehce, i když zabere místa taky dost.

Košík je přístupnej dobře.

Poměr cena výkon - mi přijde bezvadná! 🙂 My jsme spokojení! uvidíme, jestli nám to vydrží až budem používat dýl 🙂.

des
5. říj 2009

Ahoj!! Nevěděla byste některá, kde se dá tenhle kočár okouknout v Praze, Kladně a okolí? Přece jen ten Těšín je trochu z ruky 😉 ...Díky moc!

kudelovazuzana
6. říj 2009

pajinko
a nechtěla bys ho nafotit a hodit do alba?? Mě teda za chvíli taky přijde, teda aspon doufám. Ale i tak jsem hodně zvědavá.

millada
10. říj 2009

pajinkaa, alebo niekto, kto mate tento kočik, neviete mi poradit? Včera mi prišiel fialovy, som z neho zatial nadšena, ale to len po jazde v byte 😀 Uvidime v praxi 😉
Zmontovali sme ho s mm, vsetko sadlo, aj funguje, len nam ostala jedna taka čierna asi 30 cm dlha tyč. Na obidvoch koncoch su take U-čka a nevieme, kam to patri. Nič sme nenašli 😕 Neviete kam to patri??? Dakujem 😵

pampusik77
10. říj 2009

Ahojky,přidávám se k obdivovatelům a konečně už i majitelům tohoto kočárku.Dneska jsme si ho koupili v polském Těšíně a jsem nadšená.

kudelovazuzana
10. říj 2009

millada ten je teda pěkný. díky že jsi ho hodila do alba. Už se na něj taky těším.
OHledně tyčky nebude to na sporták přes dítě? nebo nějaká ručka?

millada
10. říj 2009

pampusik, tak vitaj v klube 😉 A aku farbu ste si vybrali? Ty nedas nejake foto do albumu? 🙂

zuzi, tebe kedy pride kočiarik? Potom, ked ti pride, nafot, som zvedava. V akej farbe bude? 😉
Ta tyčka je kovova a na tych U-čkach ma dierky, ako keby sa to malo niekde našroubovat, ale ziadne šroubiky tam uz neboli a zatial sme stale neprišli na to, na čo je určena 😅

kudelovazuzana
10. říj 2009

Milada, třeba tam je fakt navíc,prostě se spletli ti co ho balili.
My ho budeme snad budeme mít v té zelené. I když ten tvůj fialovej vypada fakt nadherně, dobrá volba. 😉
KOčárek by měl přijít každým dnem, asi se tam pujdu v pondělí zeptat. Takže kdyby mi zbyla při montáži kovová tyčka, tak ti dám vědět. 😉

kvetinka7
11. říj 2009

Ahoj holky, vcera jsme objevili v obchode Enzo espiro a moc se nam libil! Byl uzasne ovladatelny a prisel mi i lehky.. bohuzel meli v obchode jen klasicka neotocna kolecka s aretaci.. nevite,kde se da v Praze a okoli okouknout ten typ GTX s aretaci kolecek?
Holky, ta sportovni verze se da dat do uplneho lehu aniz by to zaroven zvedalo nozicky?
Diky moc 🙂

millada
11. říj 2009

kvetinka, na kočiku sa polohuje osobitne chrbatika a osobitne opierka nôh, takze sa da dat do uplneho lahu, bez toho, aby dieťatku dvihalo nožičky. A strieška je super, lebo dokaze perfektne zakryt sportovu verziu, takze babätko je dobre kryte 😉
A tie otočné kolieska určite odporúčam. Ovláda sa to ovela lepšie ako s pevnymi kolesami 🙂

S obchodmi v ČR ti musia poradit české mamičky 😵

des
11. říj 2009

kvetinka7: tak po tom pátrám taky 😉 Zatím mám akorát tip na jeden obchod v Mladé Boleslavi, měli by tam GTX naskladnit kolem 20.10. (info přímo od nich)...není to sice Praha, ale furt blíž než do Těšína 😀

kvetinka7
12. říj 2009

Ahoj Des, hmm..dobry tip... Mlada Boleslav ..
je to takovych skoro 70km od nas.. neco bliz bys nemela? 😉 Jakej obchod to je? treba maji pobocku i v Praze.

lenpep
12. říj 2009

Ahojte, přidávám se k diskuzi o tomto kočárku.
Jsem už nějakou dobu jeho majitelkou, protože se mi strašně líbil. Po zkušenostech, které už s ním mám, jsem přišla na několik kladů i záporů. Je fakt moc pěkný, my máme takovou raritu kočár, protože máme podvozek GTX, ale barvu tyrkysovou z GT - ta u GTX není (vyšli nám tak vstříc v obchodě, kde jsme ho sehnali). Je perfektně lehko ovladatelný, uvidíme jak v zimě ve sněhu, sice ho teď máme na reklamaci - přední otočná kolečka dřela o kov, ve kterém jsou usazeny, asi špatně vycentrované - teď čekáme na vyřízení. Snadno se udržuje i rozdělává např. do auta. Není sice nejlehčí, ale jsou i těžší. Neforemná se mi zdá i taška na držadlo, lepší by byla otvíraná na zip a ne na takové plastové přezky. Někomu tady v diskuzi vadilo, že není větrací okénko, to mi nepřijde zas až tak blbé, do průvanu dítě, by taky nemělo být. Spíše jsem zvědavá, jestli se mi malý vleze v zimě i s fusakem, je narozený v srpnu a korbička se mi zdá malá, ona je dole menší než nahoře, kde to všichni měří...Jinak je pevný, betelný a prostě opravdu na pohled moc pěkný, každému se moc líbí, hlavně proto, že nejde vidět na každ 🙂 ém kroku jako třeba X-landry... Třeba jsem tím někomu pomohla s výběrem, kdyby se chtěl někdo na něco zeptat, pokud budu moct zodpovím... 🙂

kpetra
12. říj 2009

Ahoj
Kočárek sice nemáme, ale moc se mi líbí. 🙂

Jedna prodejna v Praze je třeba tady. Na stránkách ho nabízí, tak snad i v kamenné prodejně. http://www.eshopbaby.cz/dokumenty/kamenny-obcho... Aha, tak prý ho na prodejně nemají, ale snad by to šlo nějak domluvit, když ho jinak prodávají. Tak nevím, jestli to není obchod, kde byla kvetinka. ☹

kudelovazuzana
12. říj 2009

HOlky mi zrovna psali, že kočárek mají u nich na prodejně, takže si pro něho můžeme přijet. TAk to říkám přítelovi a ten prej že pojedem až zítra, že nebudeme vytahovat kvůli kočárku autu. Ten mě tak nas*al, že tu teď brečím jak chudák těhotná želva. Je to děsný ty těhu hormony. Nemůžu to zastavit.

pampusik77
12. říj 2009

ahojky,my máme fialový GTX a je krásný.Ale musím napsat segře,ať mi ho nafotí,máme ho u ní uskladněný.