Kočárek Espiro GTX. Máte zkušenost?

martinka.k.
18. čer 2009

Ahoj maminky,
nemá některý z vás zkušenosti s tímto kočárkem (za každou radu a tip budu vděčná)? Děkuji 😉

leee
21. led 2010

Holky nám šla taky brza hodně těžko, ale manža jí promáznul a super. Jinak zatím jsme taky moc spokojení a nějak si vlastně nemám na co stěžovat 🙂

pampusik77
21. led 2010

tak to dám manžovi taky příkazem,je fakt,kdo maže ten jede 😀

anaji
25. led 2010

ahoj holky. tak mě taky uchvátil kočárek espiro. ale dnes mi v jedný prodejně řekli, že espira gtx jsou opravdu totálně vyprodaný a že se nedají sehnat v celý republice, ani u výrobce. prý snad až někdy v březnu, dubnu nová kolekce. 😒
a jak vám přijde hmotnost kočárku? prý je o hodně těžší než třeba v-cross, prý zvlášť hluboká korbička je těžká. že má zespod jakousi kovovou součást ... ? já právě budu dítko přenášet i s hlubokou korbičkou dvě patra do bytu, tak potřebuju něco ne moc těžkýho.

dvojcata2
25. led 2010

Espiro je super a opravdu je nemají.Má určitě lepší sporták jak V_Cross doporučuji já je prodávám
🙂 🙂 🙂

petulas
25. led 2010

Ahojky holky, já a manža jsme tento kočík taky chtěli ,ale nakonec jsme se rozhodli pro Camarelo q12 je také moc krásný...ale rozhodování to bylo těžké... 🙂

anaji
25. led 2010

dvojcata, a co prodáváš v-cross nebo espiro? a co myslíš ta hmotnost? podle netu je podvozek v-crossu o 2 kg těžší, ale ten prodavač tvrdil opak... a v čem je sporťák espira lepší? mně sporťák u v-crossu přijde celkem šikovně velkej.
a nemáš info, kdy se ty espira gtx zase objeví?

petu, na camarelo q12 už jsem taky koukala, na netu mi přišel super, ale ve skutečnosti se mi zdál takovej děsně obrovskej a vysokej. ale mrkla jsem na něho jen jedním okem, tak ho možná znovu zařadím do užšího výběru a půjdu ho ještě prozkoumat.

mooja23
7. únor 2010

Milé maminky!
Nakonec jsem si tento kočárek (Espiro GTX) objednala a už ho máme u našich. Chtěli jsme fialový, i když jsem se bála, že to pro kluka nebude to pravé ořechové, ale jsem s barvou naprosto spokojená. Zatim jsme ho v terénu nevyzkoušeli, jen tak jsme ho projeli po bytě, takže nemohu říci, jak dobře či ne se ovládá. Korbička i autosedačka se nasazují dobře, ale je to asi i o cviku. Rukojeť a polohování v korbičce také dobře nastavitelné.
A co se týče obchodu, v kterém jsme ho objednali, tzn.informace hlavně pro maminky jihočešky (bejbycentrum v ČB) - měl přijít do 3 týdnů, a i když prodavačka říkala, že tato barva je už skoro vyprodaná a neví zda přijde, kočárek přišel v té barvě co jsme chtěli a do necelých 2 týdnů.
Teď už jen čekat na miminko a projížďky venku. Samozřejmě sem po vyzkoušení přidám další komentáře se zkušenostmi s kočíkem.

kvetinka7
8. únor 2010

Uz jsme s Expirem vyjeli a paraaada..i na snehovem terenu, hrbolatych ledovych chodnicich se s nim jede lehoucce ..krasne se s nim manipuluje..i ve snehu jednou rukou .. 🙂
do korbicky nefouka.,je prostorna ..
Anaji, ta korbicka je lehci nez sportak .

jorembova
9. únor 2010

Milé maminky,
také máme Espiro GTX a nemůžeme si ho s manželem vynachválit. Miminko se nám narodilo v listopadu už bude mít tři měsíce, chodíme ven každý den a paráda i ve sněhu se opravdu lehce ovládá.
Kočárek doporučuji. 🙂

kudelovazuzana
10. únor 2010

čau Mamči,

Mám taky tento kočárek i s autosedačkou a mám dilema jak z ní vyndat tu novorozeneckou vložku. Malá se tam v kombinéze prostě nevleze. A když se vyndá ta vložka, musí se vyndat i ten polstrovanej klínek co je pod zadečkem.
VYtahovali jste ji některá? a v kolikati měsících?

Díky
a jinak teda kočárek taky chválím i ve sněhu i na ledě zatím obstál na 1. ale zdá se mi že se mi trochu viklá madlo na tlačení a ovládání kočárku, ale to řeknu muži ať to dotáhne. 😉

jorembova
11. únor 2010

Milá maminko Zuzko Kudelová,
my jsme vložku pro miminko vyndali již při převozu našeho Tadeáška domů z porodnice neboť se nám tam v kombinézce nevešel a klínek jsme mu tam nechali a ten jsme vyndávali zhruba v jeho třech měsících.

klarusa1
19. únor 2010

Ahoj holky, moc se mi líbí kočárek Expiro GTX ve fialové barvě. Zatím jsem ho teda viděla jen na internetu, ale chystám se na něj podívat fyzicky. Zarazilo mě, že ve fialové barvě všude ukazují jen autosedačku a sportovní verzi. Když si vyhledám trojkombinaci, tak tam hluboká korbička je vždycky v červené. Nevíte, jestli se vyrábí hluboká korbička i ve fialové?

kudelovazuzana
19. únor 2010

klarusa1

Jo jo hluboká korbička se vyrábí i ve fialové, zrovna onehdá jsem ho viděla na prodejně obchodu SAM baby v Olomouci. Tak hodně štěstí při lovu tohotu kočárku, pač jsou prej teď nějaký vyprodaný.

pampusik77
20. únor 2010

klarusa,koukni do mojeho alba,já mám fialový GTX.A je bombastický.

klarusa1
21. únor 2010

Moc děkuju, tak to jste mi udělaly radost, že ho dělají komplet ve fialové. Začnu se po něm pídit, aby ho mohla okouknout naživo.

jadulinka
24. únor 2010

Ahojky holky 😉 , tak jsem se sem taky nově přihlásila.Líbí se mi taky tento kočárek,už jsem ho šla i objednat,na krámě ho mají,ale pouze GT,objednací lhůta až dva měsíce,což mam jen tak,tak.... 😒 ,ale zarazil mě strašně piďimalej nákupní košík,jen z toho důvodu jsem od něj upustila,ale stále mi leží v hlavě.Chci se zeptat,která ho máte,máte z něho taky takový pocit a vejde se vám něco do toho koše?Bydlím za městem a vozila bych dole nákup a přijde mi fakt maličkej,že se tam nic nevejde 😕 .Díky za jakoukoli reakci a odpověď,která ho máte doma.Jadulinka 🙂

asandra
25. únor 2010

Zdravím všechny obdivovatelky i majitelky espira gtx 🙂
Náhodou jsem našla tuto diskuzi a nějak mi to nedá sem napsat pár názorů.Na první pohled mne velmi očaroval, vzhled a praktičnost na jedničku.Kupovala jsem si jej v době kdy se teprve dostával na trh.Moc jsem se v kočárcích nevyznala, takže jsem se orientovala spíše podle vzhledu a na nějaké rozměry korbičky nebo sporťáku jsem nedbala.A to byla velká chyba.
Je to asi 14 dní co jsem prodala celý kočárek Espiro gtx.A už bych do něj nešla.Moje dcera měla v lednu půl roku, a v korbičce byla s fusakem totálně namačkaná (a to není žádný obřík),takže jsem vytáhla sporták a to mě čekal další šok.S fusakem a v zimním oblečení tam byla tak nacpaná, že na příští zimu by už kočárek asi neposloužil.Co se týče té brzdy, taky jsem s ní měla problémy,manžel to musel celé rozebrat a spravit a další věc - na jednom z předních koleček jsem měla defekt.Bohužel ta přední kolečka tam nejsou přišroubovaná, jen přinýtované, takže když se tam měnila duše tak se ten nýt totálně zkřivil, takže jsem se musela modlit,aby se defekt nezopakoval, protože pak bych musela k soustružníkovi ať mi to kolečko přidělá jinak.Jo a nevím z čeho ty nýty jsou ale byla jsem s kočárkem párkrát ve sněhu a byly úplně zreznuté, takže to bylo zralé na to aby to upadlo.Jak už bylo řečeno, korbička taky není moc veliká,hlavně bych řekla, že je dost úzká.Měla jsem červený kočárek a stříška na korbičce vybledla.Nákupní košík pod kočárkem je úplně pidi a ten materiál se trhal (a to jsem tam nic těžkého nevozila).Jinak taška na rukojeť je neforemný pytel, který se špatně připínal,já ji ani nevozila na kočárku.
Tím ale zase nechci říct, že tento kočárek je úplně naprd, to ne.Byla spousta věcí, které jsem na něm ocenila, a to především i otočná korbička a s polohováním, skvělé jízdní vlastnosti ve městě,na poli,ve sněhu.
Sporťák jsem nepoužila, takže o výhodách nevím, snad jen že šel dobře nacvaknout a je otočný.
Přeji Vám, všechny maminky, které uvažujete o koupi tohoto kočárku, rozvážnou hlavu a následnou spokojenost, protože najít kočárek, který je úplně 100% ťip ťop je velmi těžké, snad i nemožné... 😉

kudelovazuzana
1. bře 2010

ahoj holky,

taky mám tento kočárek a ve všem musím dát za pravdu asandře. Já mám ted problémy s předníma kolečkama, hrkají jako blázen, protože jsem uloženy jaksi na volno. Děsím se toho že ho budu reklamovat, v čem budeme jezdit. Taška je opravdu neforemnej pytel a úložnej prostor pod kočárkem je tak pidi, že se do něj nákup sotva vleze.
Vidím to tak že sporták si stejně asi budu muset koupit už jinej (tam se nevlezeme ani náhodou) a tenhle hlubokej snad jeste vydrží na druhýho prcka.
Ale jakej kočárek bych si vybrala, kdybych neměla tento, fakt nevím, každej má svý pro a proti a já to dost študovala a dokonalej kočárek stejně neexistuje.

leee
19. bře 2010

Ahojky holky,
taky pisnu naše zkušenosti s tímto kočárkem. Tak jako píše asandra má pravdu, že taška je velice neforemná a špatně se připíná a že koš je opravdu hodně malý, menší nákup do něj v poho vejde, ale na nějaké větší nákupy to rozhodně není. Nýtky na předních kolečkách nám taky začínají rezavět ☹ , ale jiný problém zatím vůbec neshledáváme, brzdu jednou manža promazala od té doby úplně v poho. Korbička mi malá nepříjde malý má přes 5.měsíců a zatím nám tam v pohodě i s fusakem vejde. Je pravda, že dokonalý kočárek asi opravdu neexistuje, ale my jsme zatím s tímto spokojeni. Má i hodně dobrých stránek. 🙂

pampusik77
13. dub 2010

přidávám se taky s názorem-zatím jsem spokojena nad míru.Jen jsme měli problém s brzdou a to je už OK.Sporťák budeme dávat v květnu,tak uvidím.
Jinak s taškou taky nejsem spokojená a většinou ji ani nevozím a koš téměř nevyužívám,páč stejně nákuo dávám do baťohu(nemáme v baráku výtah)

Takže shrnuto-jsem spokojená a se sporťákem uvidím. 😉

kackap1
3. kvě 2010

Zdravím majitelky současné i budoucí tohoto kočárku. Já osobně mám syna ted 7 měsíců a stále jsme v korbičce a není to žádný mrňousek. Pěkně se tam vejde a navíc oceňuji polohování zadíček, které bohatě využívám. To že koš je malý mi nevadí, malý nákup se tam vejde a nic velkého bych stejně pak domů sama netahala. Tašky na kočárek jsem viděla hezcí, ale mě vyhovuje tato.
Co se týče jízdních vlastností, jsem spokojená, je to spíš terénní kočárek, vydržel bez problémů celou zimu v terénu (Liberecko). Příjemně a jednoduše se ovládá. Vynikající je také připojení korbičky (sporťáku či autosedačky) k podvozku. Brzda nám v zimě také zlobila, ale to bylo tou haldou sněhu se solí, to se nedá nic dělat - ale není problém to spravit,. Takže já koupě nelituji a navíc se mi stále moc líbí naše tyrkysová barvička.

martinka.k.
autor
3. kvě 2010

Ahoj maminky,
malá má devět měsíců - takže máme už kočárek celkem dlouho. A jsme s ním velmi spokojeni. Korbička je dost velká - měli jsme ji do osmi a půl měsíců!!!! Sporťák jsme dali hlavně proto, že už je teplo a malá je zvědavá, takže teď všechno vidí 🙂
Souhlasím s tím, co se tady většinou píše - kočárek je snadno ovladatelný, lehký, s brzdou byl taky problém (ale to je celkem maličkost), taška je opravdu neforemná, ale zase dost veliká, košík nic moc, ale malý nákup se do něho vleze, snadné sundávání a přidělávání korby, sporťáku i autosedačky.
Zatím jsme neměli (kromě brzdy) s ničím problém.
Takže já bych tento kačárek doporučila, je super 😉

spimira
5. kvě 2010

Doplňuji další informace pro maminky které stále uvažují nad tímto kočárkem. My jsme museli měnit korbu dost brzo, asi v 6 měsících a to tam byl náš prcek dost napresovaný, ale my máme dost velkého chlapečka. Možná se drobnější mimča povozí v korbičce déle 😀. Jinak jak už psaly holky na korbě jsem ocenila později polohování, jelikož náš prcek od určité doby začal vřískat ve vodorovné poloze a chtěl vidět trochu ven 🙂, taky jsem to využila při návštěvách, když jsem už přikrmovala, tak jsem si korbu odepla, zvýšila a posadila do něj malého (spíše byl opřený) a v klidu nakrmila, aniž bych ho musela držet na klíně v rukách. Teď už jezdíme asi měsíc ve sporťáku a zatím mi vyhovuje hlavně změna směru jízdy korby. Když vycházím z domů na procházku a svítí sluníčko zapínám si malého čelem k sobě, jezdím takový větší okruh, většinou když se vracím domů, tak už zase svítí malému slunce do očí, takže já si to vždycky odepnu a obrátím naopak. Určitě mi někdo bude oponovat, že si nedovede představit, že za jízdy bude přehazovat sportovní korbu i s dítětem, ale mě to nevadí, zatím ho uzvednu a to není žádný drobek má 9 kg. Jízdní vlastnosti kočárku jsou velmi dobré, akorát je menší ten nákupní košík. Co se týče prostoru uvnitř, tak zatím má malý dostatek, myslím,že by se tam měl vlézt i s fusakem v zimě.U nánožníku je dostatečný prostor, aby se pod něj ten fusak vlezl.Je pravda, že jsem to zatím zkoušela jen bez prcka.Ale už jsem měla pod nánožníkem hrubou deku a vlezla tam v pohodě. Občas se mi stává, že když měním polohy opěrky zad, tak hned nezacvakne a chvilku to trvá, možná to chce více cviku a trochu vychodit. On byl kočárek zpočátku takový tuhý, třeba madlo, než se trochu vychodilo, tak jsem měla někdy problém u něj z počátku vůbec změnit polohu. Taky bych tento kočárek zatím doporučila. V čem vidím nevýhodu, neskladný a těžký při cestování tzn. rozložit ho a nacpat do kufru auta - zabírá dost místa a je těžký. Já na léto budu určitě pořizovat golfáče na cestování a krátké popojíždění, ale sporťák si nechám určitě na zimu do sněhu je perfektní.

karolina969
16. kvě 2010

Ahoj.My jsme si pořídili kočárek ve fialové barvičce,moc krásný. Taky mně trošku vadí ten pidi košík,ale už jsme prošli tolik kočárků a na každém bylo něco nevyhovujícího,takže dokonalý opravdu neexistuje. Holky,co jste jezdily v zimě, jaký máte fusak? Vejde se do hluboké korbičky emitexový?

kudelovazuzana
16. kvě 2010

kajo,my jsme měli emitex fusak zimní ve hluboké korbičce a vlezl se úplně v poho. Ještě ho plánuju narvat do sportáku další zimu 😉

karolina969
18. kvě 2010

teď jsem se dočetla,že kolečka nejsou našrubovaná,ale přinýtovaná...Měly jste některá defekt? Jak to pak bylo s opravou?

pampusik77
20. kvě 2010

karolina-my defekt neměli,takže neporadím.Ale jsem velký přívrženec tohoto kočárkua jsem z něho pořád hodně nadšená a určitě bych neměnila.Jsem zvědavá,až dáme sportovní korbu.

werunka21
8. čer 2010

Moc se mi tenhle kočárek líbí, ale jak to tady pročítám asi se ho budu muset vzdát ☹ . Když je malá nejen korbička ale i ta sportovní verze, tak to asi radši pryč od něho.

pampusik77
8. čer 2010

werunka-já teda nevím nic o malé korbičce a sporťáku.Já jsem i se sporťákem naprosto nadšená a Filipovi se tam moc líbí.

werunka21
8. čer 2010

@pampusik77 No jo, ale asi bys ho v zimním fusaku do hluboké korbičky nedostala, a kdosi tady psal, že má co dělat s fusakem i ve sportovní verzi. Malý bude mít půl roku v zimě a ráda bych, aby v hlubokém vydržel aspoň do jara.