Kočárek Espiro GTX. Máte zkušenost?

martinka.k.
18. čer 2009

Ahoj maminky,
nemá některý z vás zkušenosti s tímto kočárkem (za každou radu a tip budu vděčná)? Děkuji 😉

kvetinka7
12. říj 2009

Ahojky,
v sobotu jsem v obchode Detsky raj ve Vysocanech jevila takovy velky zajem o tenhle ten kocarek,ze ho pani kvuli mne naskladnila a dnes odpoledne mi i volali,ze si ho od zitrka muzu prohlednout v obchode 😀
Takze holky blizko Prahy, je mozne si ho prohlidnout v obchode detsky raj.. tady je adresa www.detskyraj.cz 😀 😀
Lenpep, ta korbicka je opravdu mensich rozmeru? ja jsem videla nazivo jen ten GT bez aretaci kolecek a ta velikost se mi zalibila.. korbicka mi prisla velka ..a pise se snad 78cm ? 😕 Mozna,ze ta GTX bude mensi...
Zkousela jsi uz sportovni verzi na sedeni ditete? Muze si nozicky pohodlne oprit?

millada
12. říj 2009

zuzi, tak viem si predstavit, ako sa citis, ked sa uz na kočiarik tak tesis a tvojmu manzelikovi sa nechce ist prenho ☹ Ale tak zajtra ho uz budes mat. Tak potom napis svoje dojmy a nafot do albumu 😉
Ja som z mojho stale nadšena a od kedy ho mam v albume, uz som dostala niekolko sprav, ze aky je to kočik, ze je velmi pekny a pod. 🙂

pampusik, dobry vyber ta fialova 😉 Je fakt super, ja som velmi spokojna s vyberom 😵

kvetinka7
12. říj 2009

muj favorit je zeleny 🙂

lenpep
13. říj 2009

Tak teďka jsem poměřila tu korbičku, ono to klame, že je dlouhá, ale u spodu má fakt 71cm a nahoře 78cm ☹, u sporťáku jsou nožičky krásně samostatně ovladatelné nezávisle na zádičkách...

kudelovazuzana
13. říj 2009

Miladka: Tak kočík už mám taky doma. Včera jsme pro něj jeli, Můj skoromanžílek se nade mnou slitoval. Máme zelenej a jsem z něj nadšená. Nafotím ho a hodím do alba.
Mil - vidím že pečeš koláče tak aby se ti hodily ke kočíku že? 😀

pajinkaa
13. říj 2009

ahojky holky,
omlouvám se, dýl jsem tu teď nebyla, tak jsem nemohla odpovědět na otázky. Fotoalbum bohužel založený nemám, ale když mi prcek dovolí, tak to snad večer napravím.

Co se týká té tyčky - kouknu, co by to mohlo být, ale až odpoledne, jak půjdem ven, protože teď ho mám složený v autě.

Korbička - jak už jsem psala minule - dole má opravdu jen cca 72 cm a myslím, že podle toho by se to mělo brát. My teda korbičku nevyužijem vůbec, kupovali jsme ho hlavně kvůli sporťáku, po a proti směru jízdy. Polohovat jde parádně, záda i nožičky -jen u nožiček se mi zdá, že je jakoby trošičku níž ta podpěra (když je daná do rovna) - ale to neva. Jinak jsem spokojená moc. a určitě bych se taky přimlouvala za ty otočný kolečka, než pevný - je to 100 a 1 - ta manipulace s ním!

a co se týká tepla - tak se krásně polohuje i boudička a s nánožníkem na prcka vůbec nefouká a je v teple! Dneska poprvé prubnem i s fusak, tak uvidíme 🙂

kvetinka7
13. říj 2009

S tema 72cm jste me vubec nepotesily. To uz je X-lander vetsi ☹

kvetinka7
13. říj 2009

Pajinka, zkousela jsi, jestli by se ti maly do korbicky vlezl jeste s fusakem?
Jsem z tech mir,co jste mi napsaly fakt rozladena..uz jsem mela pocit,ze jsem si kooonecne vybrala kocarek.
Chtela jsem,aby mi kocarek vydrzel na obe deti .. tohle se mi narodi v zime,takze do kocarku se vleze, co kdyz ale to druhe se narodi v lete- na podzim? Hmm.. 😖 V patek vyrazim do prodejny ho obkouknout ..snad ho nekdo do te doby nevykoupi..

pajinkaa
13. říj 2009

Květinko, já vím, ty korbičky teď nejsou moc velký, to je horší na zimu.

Vejde se tam v pohodě, ale ne s fusakem, to už by tam byl zmáčklej, má 71 cm. Ale zas ta korbička je hezky hluboká i docela široká - oproti např Quinnymu, co jsme měli na prcka - ale on je jarní, takže to bylo v poho 😉. Ale na lednový mimčo si myslím, že to je v pohodě!!!
a ne všechny miminka jsou takoví macíci jako náš Tomášek 😉
X-lender je možná větší - ale zaprvé ho má každej, to se mi nelíbí a navíc!!! sporťák myslím nejde dát po a proti směru jízdy!! a to byl největší důvod, proč jsem šla z Quinny Speedi do tohohle! prostě mi bylo líto, když jsem na něj neviděla. Jinak měl Quinny výborný jízdní vlastnosti!

pajinkaa
13. říj 2009

Květinko, velkou korbičku, co já vím - tak má např. Bugaboo Chameleon nebo Joolz... ale ty jsou cenově jinde. Mně by cena nakonec ani nevadila, ale když jsem vybírala kočárek já, tak nebyly k vidění. Ale na druhé straně mají dost nepraktické sporťáky... s fusakem a náš šikula - nevim nevim, na dýlku snad, ale na šířku by se nepohnul - navíc to jsou ty typy sedaček (ohlé nožky).

kvetinka7
13. říj 2009

Quinny se mi taky libi, je drazsi.
U sportaku je myslim dulezitejsi,ze se dite kouka okolo a tedy pred sebe a Espiro ma to,ze se na nej da koukat pres okenko ve strisce .. myslim,ze se tam da dite ulozit i tak,ze ma skoro funkci hlubokeho kocarku,ze?
Promin,ze mam takove hloupe dotazy.. jeste dite nemam ,a tak si spoustu veci jeste nedokazu predstavit.
Taky jsem si vsimla,ze kombinovane kocarky s velkyma korbickama maji nadzvedavaci sportaky i s nozickama..a taky kolikrat si dite opre nozicky jen o kus latky ..nemaji gumovou operku nozicek.. to je myslim spatne na zada a nohy 😒

kudelovazuzana
13. říj 2009

Jo MIladka, k té tyčce co Vám zbyla. Nám zbyla taky, byla to je jen výstuha, která se tam dává pro přepravu, takže buď v klidu.

vodickova.jana
13. říj 2009

Ahoj holky, prominte že ruším ale uvažuji že si pořídím tento kočárek GTX tak scháním info, jestli s nim má někdo zkušenosti...díky

vodickova.jana
13. říj 2009

Ted vás tak trochu pročítám a jak jste psaly velikost korbičky...tak na netu je že vnitřní rozměry jsou 78x31 cm. Což jsem byla ráda, protože tyhle typy kočárků mají i menší korbičky...a ted čtu nějakých 72cm?? To si Pajinko měřila ty sama???

vodickova.jana
13. říj 2009

Už jsem vás dočetla celý... 😀 No ten sporťák teda není fakt moc širokej...Mě se mrňousek narodí na konci dubna, takže na zimu už bude muset být asi ve sporťáku, do korbičky se asi nevejde...a nevim jestli se tam teda s fusakem vejde... 😖

spimira
13. říj 2009

Tak jsem absolvovala 1 jízdu s prckem a musím říct, že kočár se ovládá super bez větších problémů. Včera u nás pršelo, byla jsem objednaná k doktorce s malým, jeli jsme v dešti, kočár jsem korigovala 1 rukou, protože v druhé jsem držela deštník a ovládal se skvěle. Jinak jsem také měřila vnitřek korby a já naměřila 73 cm.
Do korby už jsem zkoušela taky narvat fusák a vlezl se, snad tam nacpu i malého 🙂

kvetinka7
13. říj 2009

Spimirko, ty mas takoveho maleho prcka 🙂 cerstve miminko

pajinkaa
13. říj 2009

Jani - jo, sama jsem to měřila a je to 72 nebo 73, podle toho, jak moc zmáčkneš tu látku kolem.

Spimirko - jojo, když máš malinkaté miminko, tak to bude v pohodě. Horší jsou už ty naše větší 😉

Květinko - jojo, můžeš se sice na prcka koukat přes stříšku, ale to mi nestačí - ono v 6 nebo 7 měsících miminko jaksi si myslím vidí ještě nejradši mě. A já jeho. Taky nesedí, jen sem tam ho trochu na chvíli jako podepřu, ať vidí víc. Takže já jsem právě chtěla ten posaz, abych na něj viděla a on na mě a taky - bude zima a aspoň na něj nefouká!

Takže já jsem s ním opravdu spokojená! Máme ještě golfáč Chicco Multiway a z něj na něj i docela akorátně sedí pláštěnka, takže ani tu nemusím dokupovat 😎

millada
13. říj 2009

zuzka, tak s tou tyčkou si ma potešila, aspon uz nemusim rozmyslat, na čo je, a či sme ju niekde nezabudli namotnovat 😀

no a mas pravdu, fialova ma nejako chytila nie len na kočikoch ale aj na kolačoch 😀

Inak, tak korbička nie je obrovska, ale pripada mi taky priemer s ostanými kočíkmi. Su kočiky s väčšími korbičkami, ale zasa nesplnajú niečo ine a naopak 🙂

pampusik77
13. říj 2009

Musím souhlasit s miladou,navíc jsem nadšená z fialové barvy.Chtěla jsem nějakou neutrální barvu,kdyby se nám jako druhé narodila holčička.Teď musím jen doufat,že kočárek bude pevný a přežije první mimi 🙂

ruzi23
16. říj 2009

ahojte kocky, nemate niektora skusenost s kocikom Espiro Vector4? Mam pocit, ze ma vsetky vyhody GTX plus je navyse lahsi, ale zatial som o non nenasla ziadnu diskusiu. dik

kvetinka7
16. říj 2009

Ahoj holky, dnes jsem se byla podivat na GTX a popravde ... me zklamal.. korbicka ani ne tak mala[ jak rikate prumer] ,ale uzka .. nevim,zda se tam vetsi mimi i s fusakem narve.. uzky je pak i sportak.. je tezsi nez je GT bez aretace a hlavne mi prijde ,ze je mene lehko ovladatelny 😒 [ i kdyz v tomhle trosku podezrivam prodejnu,ze ho spatne sestavili/ jen ledabyle utahly kolecka]/ to si ale nemuzu overit..
zkousela jsem si zase povozit GT a ten se mi mnohem vice libi i designove [ konstrukce kocarku] ale nema tu aretaci! proc ho nenechali uplne stejny,jen daji pohybliva kolecka?!! 😢
musim si to projit hlavou ..

Ruzi, o Sepiro vector jsem neslysela..

pajinkaa
16. říj 2009

Kvetinko - jasně, každá máme jinou představu. Je potřeba všechno zvážit.
Korbička se Ti možná zdá úzká - ale to jsi neviděla korbičku u Quinnyho .. 😉 Záleží, jak velké mimi s fusakem myslíš 🙂
Váhově - nevím přesně, kolik má, ale mně se ovládá dobře, a to i přesto, že Quinny v tomhle byl o dost lepší 🙂. a do auta ho složím taky za pár sekund a sama. Já to GT moc neprohlížela, tam jsou myslím jen ty natáčecí kolečka, že? popravdě - to pro mě byla pomoc o ničem. Je to asi o zvyku, ale jen ta natáčecí náprava by mi nestačila - i když asi o něco málo lepší, než jen pevná gumová kola, to je.

Sporťák se mi oproti jinejm úzkej nezdá, máme cvalíka a i s fusakem tam parádně vejde 😉

Ale ještě máš dost času, tak dobře vyber 🙂

ruzi23
17. říj 2009

nasla som separatnu diskusiu takze dik
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

malcena
17. říj 2009

Ahoj holky.
Tak dnes jsme se byli podívat na tento kočárek v polském Těšíně. Líbil se nám do chvíle, než jsme uviděli V Cross. Úplně jsem se do něj zamilovala. Cena je 7700,-Kč včetně autosedačky, nánožníky jsou na korbu, sporťák i autosedačku, vše jde dát na podvozek ve směru i proti směru jízdy. Korbička mi přišla trošku větší než u GTX, a je určitě výše od země. Totéž u sporťáku, ten mi přišel taky větší, polohování zad téměř do roviny. Také mě uchvátilo to, že když sundám korbu, dám na zem, lze jí houpat (využiju při krátkých návštěvách). Kočárek lze taky trochu houpat. Taška je na suchý zip, lépe se otvírá než u GTX. Barevných kombinací na výběr mají min. 50, vybere si fakt každý. Na stříšce sporťáku je větrací okénko se síťkou, žádný igelit. Přišel nám i stejně těžký jako GTX, lépe ovladatelný. Teda bylo to vidět na prodavačce, třeba polohování madla u GTX jí šlo dost těžko, ale asi jde o zvyk. Žádný kočárek nemá jen pozitiva, ale my jsme rozhodnuti. Máme ještě pár měsíců čas, ale určitě koupíme V Cross.
Tak doufám, že jsem pomohla některým z vás se rozhodnout. 🙂

kvetinka7
17. říj 2009

Malceno, to je primo znacka V Cross? nebo typ neceho?

kvetinka7
17. říj 2009

Uz jsem ho nasla na netu.. mas pravdu.. na fotkach vypada slibne 😀 zkusim ho najit nejkde v kamennem obchode ..
jo a holky ,uz me stvete s tim nakupovanim v Ceskem/Polskem Tesine.. tam snad mani vsechno!? 😝

spimira
18. říj 2009

Já jsem se rozhodovala taky mezi GTX a V Cross. Sháněla jsem informace všude možně na netu po známých a dočetla se, že V crossy jsou dost poruchové, teda podvozky hodně holek s nimi mělo problémy, doporučuji přečíst diskuzi o kočárku V cross. I jedna moje kamarádka ho musela v Polsku reklamovat a nakonec ho opravený prodala, už no nechtěla, protože malý vyrostl z korby a koupila si sporťáka X Landera.
Takže nevím. My se proto rozhodli pro GTX a zatím spokojenost, je pravda že ho mám zatím krátce 😉 .

ema1987
18. říj 2009

Ahojte babenky potrebovaala by som pomoct aky Mate nazor na Espiro GT??? 😖 😖 😖 😀

pajinkaa
18. říj 2009

a u V Crossu jde otočit i sporťák po a proti směru? to se mi nezdá... nikde to nebylo takhle vyfocený... kvůli tomu by mě neoslovil. NAvíc se mi moc nelíbí vzory na potahu, ani potah samotný -ale to je věc názoru.. 😉

Emi - to je ten, co má jen natáčecí nápravu? My ho zkoušeli jen v obchodě, a mně to nevyhovovalo.. ale to je asi na zvyku (já byla zvyklá z tříkolky na lepší otáčení, což kolečka, který se netočí 360 st - nemají...)