Kočárek Firkon Balance - má již někdo - uvažujete?

cuddle
8. únor 2013

Zdravím , kočárek Firkon Balance - tuto novinku od Firkonu jsem dnes obhlížela v obchodě - toto téma jsem tu ještě nenašla - už jej někdo máte, uvažujete o něm? mě se moc zamlouvá - super rozměry sportáku, ani hluboká korbička není nejmenší, váha celkového kočárku je super v porovnání s ostatními v podobné cenové, vzhledové relaci.

http://www.moje-miminko.cz/kocarky-firkon-balan...

raddus
26. únor 2013

@cuddle Ahojky, díky za odpověď, mám o čem rozmýšlet, holt rozhodnu na místě v obchodě🙂 papa

cuddle
autor
26. únor 2013

@duch no byla to rychlost, dnes nám volali, že už ho mají na prodejně - takže dodávám fotky

adelka21
26. únor 2013

ahoj,
kočárek se mi taky hodně líbí, v Brně ho mají jenom v Kr. Poli, bohužel já neměla štěstí na prodavačku, skoro nic neukázala a na můj vkus dost arogantní, proto jsem se s manželem rozhodla, že v tom obchodě nic nakupovat nebudeme, takže mám asi utrum, protože v Brně jsem ho fakt jinde nenašla 😀 😀 😀 😀

Ale nevadí, je spoustu jiných pěkných kočárků, tomuto kočárku fandím, je pěkny 😉 😉

raddus
28. únor 2013

Ahoj holky, tak jsem si ho dnes byla osahat, je skvělej, ale opravdu ho vozit nemuzu, protože mám 170 cm a opravdu do něj lehce narážím a v nejvyšší poloze mi chybí tak 5cm, aby byla rukojeť pro mě akorát, je to velká škoda, chtěla jsem ho dnes objednat☹(( doufám, že toto někdy v budoucnu opraví, i když já to 100% nestihnu...papa 😒

mercedesse
24. bře 2013

Já už ho mám doma a mám 172 cm, je fakt, že nám přišla ta rukojeť taky krátká, ale po vyzkoušení mi nepřipadalo, že by to vadilo. Výborně se s ním manipuluje, je to daleko snazší než třeba Verano Long, měla jsem je vedle sebe a bylo to znát. Kolečka jsou teda širší než u Verana, ale jinak korbička je stejně dlouhá a ve sporťáku seděl můj 2,5 syn a super, fotky mám v albíčku.

frity
3. dub 2013

Ahoj holky včera jsem se na tento kočárek byla dívat taky. Měli jsem vybraného favorita Verano long, ale po osahání půjdeme určitě do balance. Jsem drobnější postavy, takže mě rukojeť na kočárku maximálně vyhovuje, ptž. krásně dosáhnu dovnitř kočárku a manipulace s kočárkem je taky super🙂. Verano Long mi moc nevyhovoval, co se týče rukojeti a manipulace, na mě byl prostě moc vysoký🙂

cuddle
autor
6. kvě 2013

@raddus teda tak to asi u toho stojim divne 😀 , mam 174 a uplne v poho a manzel 180 a taky bez problemu

raddus
6. kvě 2013

Když jsem si k němu stoupla, taky to bylo v pohodě, ale jak jsem natáhla krok, tak jsem do něj prostě narážela..jsem. V porodnici s novým přírůstkem a radši bych brala jakýkoliv kočárek, než být po takovém šití a hemeroidech, co bych nikomu. Nepřála...☹ hlavně, že je mimčo zdravé, že...🙂 pa.

marci12345
23. kvě 2013

Ahoj, potřebuji radu.. kočárek už je doma.. JENŽE nejdřív jsme objevili sloupávající se barvu u šroubu na konstrukci..(jak u bílé na prodejně, tak pak i u černě) ale vem to čert .. korbička to zakryje.. ale po chvíli ježdění doma v chodbě nám cvakají ty menší přední kolečka (přijde mi, že tam moc nesedí..jako napevno... stává se to taky někomu.. Mám pocit, že už je to příliš drobnostních chyb na to že jde o nový kočárek.

Moc děkuji za info

vec01
25. kvě 2013

Dobrý den maminky, jen jsem chtěla nabídnout, pokud by měl někdo zájem o nový kočárek Firkon Balance, v modré barvě, mám ho v bazárku. Dostali jsme ho jako dárek, ale máme doma ještě jeden kočárek. Byli jsme několikrát venku s hlubokou korbičkou, jinak jsme nic nevyžívali. Ovládání se zdá výborné a pohledově také pěkný.

dablik007
15. črc 2013

Holky po dlouhem rozhodovani jsem dnes objednala Firkon Balance 🙂 uz se na nej tesim 🙂 koncem tydne ma prijit tak hodim nejake foto. Jinak se bojim ze na me bude maly, mam 175 cm pritel pres 180 cm , bojim se te rukojeti, tak uvidime. Objednavala jsem z www.batolatko.cz a i jsem tam volala, pani moc ochatna a neni problem ho do 14 vratit , kdyz se mi nebude libit, ptz. jsem nemela moznost ho videt na zivo.

katuska_01
27. črc 2013

Dneska jsme se byli podívat v osobně v Batolátku na Firkon verano long a Firkon vario long, ve finále nás ani jeden neuchvátil, snad jen prostorná hluboká korbička, ale to madlo u korby měli nahoře tak divně obalené. Ale za to Firkon Balance na který jsme se vůbec nejeli mrknout, tak na ten jsme složili zálohu. To madlo je tam schované mnohem elegantněji 🙂 Akorát zrovna neměli skladem stříbrnou konstrukci, kterou jsme chtěli ale snad prý příští týden teda bude. Prodavačky v batolátku jsou všechny moc příjemné a ochotné, dokonce říkala paní, že až nám zavolají, že už ho mají tak si pro něj můžeme přijet kdykoliv i kdyby nám to nevyhovovalo během otevírací doby, že nám otevře spešl 😲 to mě mile překvapilo. Opravdu přístup super. Jinak teda já mám 173cm a držela se mi rukojeť v pohodě. Přítel má 192cm a říkal že ta nejvyšší poloha je pro něj mc vysoko, že mu to stačí v poloze jako mám já. Takže myslím, že rukojeť bude asi o zvyku a pohodlí zrovna dotyčného člověka 😉 U se na něj moc těším. Z kočárků už jsem blbla, jsem ráda, že to máme za sebou 🙂

katuska_01
27. črc 2013

Jo, holky prosím co už máte firkon Balance, můžete poměřit rozměry korbičky? zdá se mi menší než u Verana, prodavačky taky říkali že o 3cm, přitom na stránkách co koukám tak mají psáno 80x35 cm , což by mělo být stejné, tak mi to hlava nebere

bobina79
4. srp 2013

A jak se Vám s ním tedy jezdí? Taky ho mám, vyhlédnutý.Osahat ho jdu zítra.

holanci
12. srp 2013

ahojky, moc se mi líbí firkon balance. Ale na netu jsem četla že výška korbičky od země je 55 cm? To mi přijde dost nízko, nebo se mi to zdá? Já jsem teda malá, takže mě by vyhovoval menší kočárek, manžel má 180 tak snad i pro něj by byl OK .

akashka
2. zář 2013

@katuska_01
@bobina79 můžu se zeptat jestli jste nakonec koupili a jak jste spokojení? 🙂 Já o něm hodně uvažuju, jen přemýšlím, jestli ta korbička není položená opravdu moc nízko a mám strach z toho okopávání při chůzi co tu někdo zmiňoval, to jsme v obchodě nevyzkoušeli... budu ráda za postřehy a zkušenosti ;)

katuska_01
2. zář 2013

@akashka my jsme ho nakonec pořídili, moc se nám líbil 🙂 akorát nemáme ještě vyzkoušené, protože prcka čekáme za měsíc. Ale co se týče té boudičky, tak jsme dokoupili takové kostky (nádstavce) na které se pak připevní ta korbička a je to výše. Teď nevím jistě, ale myslím, že o takových 10cm možná maličko víc to může zvednout tu korbičku 🙂 Ty nádstavce stály něco přes 300kč 🙂

akashka
2. zář 2013

@katuska_01 no to zní úžasně, a kde jste ty nástavce sehnali??

katuska_01
2. zář 2013

@akashka my kupovali kočárek přímo v batolátku http://www.batolatko.cz/ když jsme byli na něj mrknout, tak tam ty nástavce ještě nebyli, ale jak jsme přijeli po druhé, už vyzvednout objednaný kočárek, tak tam právě měli jeden Balance, který měl korbičku vyvýšenou, tak jsme se na to ptali a paní nám právě řekla o nich tak jsme je přibrali rovnou 🙂 je to lepší .......ale já bych do toho kočárku šla i bez nich, moc se mi líbil. Koukám, že termín máte až v únoru tak pak můžu během října písnout jak se s ním jezdí 😉

akashka
2. zář 2013

no tak super, já jsem z brna, tak budem kdyžtak kupovat z moje-miminko.cz tak bych se jich na to zeptala, v prodejně vypadal že se s ním jezdí lehce, ale pravda že jsem nezkoušela udělat pořádný krok, tak nevím jak s tím narážením, to ještě budem muset ozkoušet..

djn
2. zář 2013

mam Verano a doporucuju zamerit se ve vyberu na sportovni nadstavby. V hluboke korbe dite jen lezi a pouziva se kratsi dobu. Ja bych do Firkonu uz nesla, jsem zklamana. Pasy se vytrhavaji, je kratka bouda, poustel mi potah, ma hnusnou tasku...kouknete na recenze na emimino.cz I kdyz je Balance jiny typ, tak je to stale stejna znacka. Priste radeji trochu priplatm a poridim neco kvalitnejsiho.

bobina79
3. zář 2013

@akashka
Koupili jsme ho, ale je ještě stále na krámě, vyzvedneme ho až porodím. Rychlou chůzi jsem v krámě zkoušela, pravda kopala jsem do něj, ale to jsem kopala i do jiných, když jsem hlídala děti kamarádek. Korba mi nízko nepřišla. Zkoušela jsem 4 kočáry v obchodě a nejlíp nám s přítelem vyhovoval právě balance, tak jsem taky zvědavá. Taška je sice nezvhledná, ale mám od kámošky jinou tak asi budu používat tu. Kamarádka má staré verano asi 2011 a je s ním spokojená.

bobina79
3. zář 2013

@djn
Kamarádka měla kočár za 25000 a byla ho třikrát reklamovat. A jezdili pokaždé do Prahy, myslím, že na každém kusu se najde nějaká vada.

brope
16. zář 2013

tak mi jej mame uz 3m a dnes uz bych do nej nesla. Pocatencni nadseni z krasneho kocaru vystridala realita vsedncih dnu - na stribrnem ramu se nam loupe barva, po 2m uzivani kocar vrze, otocne kolecka pri najeti na drn, na nerovnost v terenu apod. maji tendenci se ohybat - pusobi hoooodne nestabilne (ideal do mesta na chodnik), stribrna kolecka vypadaji dnes lacine - pri koupi byly pekne nalestena, po pouzivani vypadaji desne (ale to se dnes uz da resit cernyma nafukovacima koleckama - v cervnu jeste nebyly- ted o nich uvazuji). Nechci nekoho odrazovat, ja si to taky nenechala rozmluvit (druha varianta byl DorJan) a dnes toho zacinam litovat. Jasne, ne vsechny kocary muzou mit tyto nedostatky, trebas jsme kapli na blby kus...tenkrat jsem proste dala na velikost korby, perovani, nafukovaci kola, lehke skladani a manipulaci a urcite na vzhled. Jinak pri chuzi do niceho nekopu, madlo mi pri davani prcka do kocaru nezavazi, kos pod kocarem drzi, nic se nepare. Musim myslet pozitivne - druhe dite v tom budu muset jeste taky odvozit, tak snad to dame....

kisli
18. zář 2013

Maly je 9 mesicu a porad jeste pouzivame korbicku Firkon Balance. Na korbicce je dobre, ze je prostorna, da se v ni nastavit operadlo na mirny sed ditete. Dite vidi ven a pritom nemusi uplne sedet, dale je korbicka hodne hluboka a tak do ni nefouka. Sportovni verzi zatim moc nepouzivame, protoze mala je na ni opravdu jeste mala a diky silonovemu operadlu se ji tam spatne sedi a ksirky ji take nesedi. Je pravdou, ze tento kocarek je delany spise pro mensi lidi, manzel ma problemy pri chuzi, kdyz je pripevnena taska, ale jinak v poradku. Jinak zapory: na cerne konstrukci se nam okolo prednich sroubu odrela barva, kocarek je HODNE odpruzeny, takze i kdyz si vsechny odpruzeni zastavite, tak i tak se s nim potom spatne prejizdi na obrubnik, nebo seskavaji schody treba od baraku, ale zase je to dobre, kdyz jedete treba v parku, tak vam nevadi mirnejsi prasklinky v chodniku a kocarek jede stale rovne bez velkych otresu. Dale obcas zlobi brzda, pokud se kocarek zabrzdi a pak odbrzdi, tak se bud neodbrzdi jedno kolecko a nebo potom rachta, takze se musi opet nabrzdit a odbrdit a pak to funguje. Mam problem i nakupnim kosikem, pokud se tam da vetsi nakup (napr. voda, najaka zelenina), tak se mi stalo ze pri zvedani na obrubnik se mi kosik utrhl a vsechno rozuteklo, takze alespon nas kosik je jen na odkladani drobnosti vetsi nakup nezvladaji nejtky. Vyhody: velka prostorna korbicka s moznosti manipulace operadla, vzhled, "velky kosik", moznost vozit dite obema smery, jak korbicku tak i sportak. Snadne pripevneni korbicky a sportaku. Pred Firkonem jsem mela jeste Espiro Atlantic hlubokou verzi a s tim jsem byla maximalne spokojena, ale jenom byla mensi korbicka a proto jsme sli koupit Firkon. Pokud bych ho mela celkem zhodnotit, tak kdyz jsem ho koupila, tak jsem ho proklinala a to jsem si myslela, ze jsem si ho v prodejne radne vyzkousela, ale verte, ze zkouseni v prodejne bez decka a pak praxe v terenu je jina, ale nicmene pokud se naucite tolerovat nekdere chyby a mate okolo sebe nenarocny teren (parky, rovne chodniky bez velkych obrobniku) tak se je idealni:D uvidime jak se s nim bude jezdit v zime, to mam trochu obavy :D

bobina79
21. zář 2013

Zatím s ním byla jen švagrová a moc si pochvalovala, tak uvidíme časem. Jsem po císaři a ještě k tomu nachcípaná, tak zatím premiéru s kočárkem odkládám.

ninive211
29. zář 2013

Ahoj holky, ségra teďka hledá kočárek pro mimčo, tak jí pomáhám vybírat (no, částečně je to i pro mě, protože my se také snažíme o mimčo, tak už pokukuju🙂 ), mě osobně (zejména vzhledově, ale i vlastnostmi) uchvátil tento kočárek Firkon Balance a ségra je teda striktně proti, že je polský a že Firkon prý vyšel v dTestu jako jeden z těch horších kočárků s tím, že je nebezpečný pro dítě - hodně možností v konstrukci, kde si mimčo může přiskřípnout prstíky (hodnotili tam teda Firkon Verano, což je starší verze a srovnávali tam asi 16 kočárků, což zdaleka neobsáhlo všechny značky). Dále že je docela těžký a nevhodný do MHD. Toto je přece jen novější typ, nemá někdo zkušenost s oběma kočárky a nebo aspoň porovnání, jestli je Balance lépe konstrukčně vyřešen a jak je na tom s hmotností v porovnání s Verano? Já jsem zatím snad ráda, že ještě nic nečekáme, líbí se mi málokterý kočárek, na většině z nich najdu něco, co mi zásadně vadí, mám celkem některé zásadní požadavky a většina kočárků je nesplňuje (anebo stojí třeba 25 000 a to bych za kočár fakt nedala).

misha83
27. říj 2013

@ninive211 hlavnim odlisenim balance je prave vaha. Je opravdu lehky oproti ostatnim modelum firkonu 😉 .

martinka_1
3. led 2014

Tak jsem měla dneska možnost si vyzkoušet Firkon Balance a Firkon Verano Long a jsou to suprovní kočárky. Měla jsem v plánu koupit X-Lander...ale když mi řekli,že je to polský kočárek a zbytečně předražený, hnedka jsem změnila názor. Navíc Firkony jsou nekazové a líbí se mi, jak řešený. Korba malá není. Dávali jsme tam malou a má 9 měsíců a 77 cm vlezla tam a ještě měla kolem sebe místo.

CHtěli jsme původně jen sporťák,ale chceme ještě jedno mimi do dvou let,tak to koupíme celý i s korbičkou a máme kočík pro další prďulátko. Za mě je kočárek za jedničku s hvězdičkou.

rimmet
7. led 2014

@martinka_1 a kupujete teda nakonec ten Balance nebo Verano? Já právě váhám, chci lehkej kočárek, ale tady se ta váha liší pouze cca o 1 kg. Budu se na něj muset taky jít někam podívat, názory jsou různé. Hlavně mě děsí ta rukojeť, mám 174 cm, tak se bojím, aby mi nebyl "malý".....