Kočárek Firkon Balance - má již někdo - uvažujete?

cuddle
8. únor 2013

Zdravím , kočárek Firkon Balance - tuto novinku od Firkonu jsem dnes obhlížela v obchodě - toto téma jsem tu ještě nenašla - už jej někdo máte, uvažujete o něm? mě se moc zamlouvá - super rozměry sportáku, ani hluboká korbička není nejmenší, váha celkového kočárku je super v porovnání s ostatními v podobné cenové, vzhledové relaci.

http://www.moje-miminko.cz/kocarky-firkon-balan...

cuddle
autor
15. dub 2014

@majjka24 vážili jsme ho doma , manzel si stoupl na vahu, zvazil se s nim a pak jen sebe a rozdil byl 10kg 😉 lehci, jedine bez nafukovacek

misha83
17. dub 2014

@cuddle jj, tak je mozny, ze kola udelaji tolik, i kdyz se mi to nezda, mozna spatne rozlozena vaha na vaze. Mne to ani neprijde, skladam a davam do auta casto a v pohode. Oproti jinym kocarum kamaradek uplne lehoucky. Da se ovladat jednou rukou, pohodicka. Vice lehke kocary jsou zas na houby do radneho terenu.

tynas
10. čer 2014

Chtěla bych se zeptat, jak je to s velikostí hluboké korby, vejde se do ní mimčo s fusakem v pohodě, je dostatečně široká? Přeci jen většina korbiček se vyrábí dost malé. Četla jsem, že by měla mít 35 cm na šířku.

vladka0611
11. čer 2014

My ho máme již pár týdnů a jsme spokojeni. Používáme sportovní verzi, protože náš prcek má už rok a o náš kočárek jsme přišli. Rukověť se mi zdála na obrázku krátká, tak jsme si zajeli do obchodu vše vyzkoušet. Mám 180cm (manžel o 9cm víc) a do kočárku opravdu nekopeme ani jeden a to ani když s kočárkem běžím. To je nesmysl. Ale kdyby se dala rukověť ještě prodloužit, manžel by prodloužil - více pohodlnější, mě to vyhovuje, jak je.
Jinak: kočárek má super tlumení - teď jsem u rodičů na vesnici a polní cesty i horší terén naprosto bez problému, jinak žiji ve velkoměstě a i tam je ok - velmi stabilní, otáčet ho mezi regály v obchodě zvládnete hravě jednou rukou, jezdící schody, metro... v pohodě. Někde jsem četla, že nemá prodlužovací stříšku proti sluníčku - není to pravda, má a hodně dlouhou, takže dítě před sluncem krásně ochrání a nepotřebujete vůbec deštníček. Pohodlný i pro naši ratolest. Moc nám vyhovuje, že si můžu korbu přehodit jak potřebuji - po směru jízdy i obráceně (abych viděla na dítě), což moc kočárků neumožňuje.
Oproti mému prvnímu kočárku se nám zdá méně kvalitní - kolečka, materiál se prý dle prodavačky nesmí prát, žádný eko-test na materiál kočárku (děti vše rádi olizují, sbírají drobky..), takže jsem dovnitř dala lehkou deku, kterou mohu v klidu vyprat. Jak dlouho vydrží materiál a kola, co udělá, až ho plně naložím nákupem a hračkami na pískoviště... necháme se překvapit 😉 😉 😉

stepdanat
1. črc 2014

Dobrý večer, mohu se zeptat zda u Firkonu Balance jde složit podvozek? děkuji

soleilll
1. črc 2014

@tynas Mám Firkon Verano Long, ale zřejmě mají oba typy stejně velkou korbu (dxšxv 80×35×25cm). Můžu ti říct, že moje dítě se v ní pohodlně vozilo ještě ve 13 měsících, což bylo v zimě - takže kombinéza i fusak. V tomto ohledu jsem rekordman, protože nikdo v okolí neměl tak prostornou hlubokou korbu. Podotýkám, že moje dítě patří k menším, takže pokud jste oba s partnerem vysocí, možná už se v roce do hlubokýho nevejde, ale letošní zimu zvládnete naprosto hravě. 😉

nika_sp
1. črc 2014

Za ty peníze jsme čekali, že to nebude bez vad. Hluboká korba je podle mě dostatečně veliká. Vozila jsem v ní asi 8m. Sporťák do úplného lehu jde. Jezdí se s ním dobře, ale.... Náš kočár táhne doleva☹ Takže kdaž jdu po chodník, kterej je svahovanej do prava, tak ovládám krásně jednou rukou. Jakmile bych ale šla proti, tak ho rvu oběma☹ Mám z něj dva měsíce bolavý levý zápěstí. Další věc je, že když chci popoběhnout, tak se hrozně rozklepe levé kolečko a od něj celej kočár, že musim zastavit a pak pokračovat.
Praní moc nedoporučuju. Vyprali jsme na studený praní vnitřek hluboký korby a i tak se trochu srazil.
Brzdící kolečko každou chvíli vyskakuje, takže blbě brzdí a navíc je i tak celé olámané, takže brzda má rezervu☹
Když chcete vyndat korby i s dítětem, tak to chce takový dost nešikovný grif a jakmile máte slabší ruce, tak ho podle mě nevyndáte. Já ho teda vyndám :D ale jde to blbě.
A asi poslední věc co mě fakt štve je, že jakmile bych dala běžnej nákup do košíku, tak se rozepínají ty cvočky a každou chvíli se mi ten koš utrhne. Což je zvlášť na přechodu fakt nic moc☹
@stepdanat Podvozek jde složit snad každý ne? Tenhle kazdopádně jde. A je docela skladný. Zvlášť když se sundají kolečka.
@vladka0611 Nevím proč by to byla blbost. Asi ho tlačíte víc před sebou. Já měřim 167 a kopala jsem do něj za začátku dost. Přítel má 197 a kopal do něj úplně stejně.

mon_88017
1. črc 2014

@nika_sp taky se mi urval košík, při vylejzání z autobusu, takovejch sprostejch slov naše náves dlouho nezažila 😀
Jináč je to vehikl s přijatelným poměrem cena/výkon, akorát mi šíleně vrže, kros po loukách asi zanechává následky 🙂

v_anilka
4. únor 2015

Ráda bych obnovila tuhle diskusi, jestli máte někdo nové zkušenosti s tímto kočárkem??? 🙂

evelp
4. únor 2015

ano, tenhle kočárek mam a uplně spokjená nejsem :( nejhorší jsou přední kolečka..zalamují se, když sjíždíte třeba z obrubníku nebo něčeho vyššího, sem tam se prklepávají, když nejsou dostatečně zatížené,...
na skládání je docela velký, ale to je asi stejné s ostatníma kočárama
zas je super, že se dá dát oběma směry, já třeba sporták mam pořád dítkem k sobě 🙂
je celkově takovej...asi odpovídající ceně, dole košík neudrží ani menší nákup, když jedu po kostkách, tak mi upadne 😀 a zrovna nejpevnější není..

měla jsem před tím starý takko a ten zvládl, i když mi starší syn seděl na korbě nad malym , u tohodle bych si to netroufla

není nejhorší, ale mezi nejlepší nepatří za mě...

misha83
13. únor 2015

@v_anilka j3zdim s nim skoro 15 mesicu a opravdu hodne intenzivne. A stale spokojenost. Jednou jsme nechali utahovat nyty u prednich kol, ale to bylo v ramci servisu a v pohode. Kocarek je suprove velkej, ja v nem teda vozim nakup kazdy den a i treba mliko a dalsi tezsi veci a v pohode jej udrzi. Urcite jsou kocarky s kvalitnejsi konstrukci, ale tenhle za tu cenu je paradni.

mor48tko
13. únor 2015

Firkon Balance máme, stále jezdíme v hluboké korbě (bude nám příští týden 8měsíců) a jsme moc spokojení. Jsme menší (oba okolo 170cm) a nekpeme do něj.. Dá se dobře složit. Akorát jsme museli u těch větších koleček vyměnit ložiska, která nám poslal zdarma distributor. Nemůžeme si stěžovat. Zvládli jsme i první zimu, je lehký a nemá ho každý, jako třeba camarelo (tady u nás ve městě). ALe je pravda, že hodně maminek jsem během posledních dvou měsíců s firkonem balance tady začala potkávat.. Jinak jsme museli jednou promazat, protože vrzal, ale to není problém jen jednoho kočáru..

bbkk
16. únor 2015

Ve čtvrtek se na něj jedu podívat a hned poreferuji 🙂

bbkk
26. únor 2015

Čau holky. Tak já mám kočárek doma. Je moc hezký. Mám dvojkombinaci. Už jsem zaznamenala 2 věci, které mi teda vadí. Odpružení zadních kol je dvojité - pístové a pružinové. Nedá se redukovat a pokud máte schodiště, je to trošku problém. Hrozně hopsá. No a zadní kola mají rozteč 65 cm. Pozor na klasické malé panelákové výtahy, ať nemusíte sundavat kolečko - jako já. O 1 cm se nevejdeme. Na délku v pohodě. Musíte ale sklopit rukojeť. Jinak mohu dodat i foto jak korby, tak sporťáku, a třeba, když bude zájem, instruktážní video 😉... Jo a pozor na výběr koleček. Já si vybrala ta bílá a už je mám poškrábaná, jak jme se snažili dostat kočár do vátahu. Jsem jen na bílo nastříkaná, Pod lakem jsou černá.. Takže raději vybírejte ta černá kolečka. S bílou konstrukcí to bude bohužel asi to samé ☹..

annaizabela3
3. bře 2015

Ahj chtěla bych se zeptat da se da polohovat hluboka korbicka. Rozhoduji se mezi firkon balance a tako Alice ECO. Můžete mi poradit

bbkk
3. bře 2015

@annaizabela3 Ahojky. Myslíš, jestli se dají v hluboké korbičce polohovat zádíčka? Ano, to se dá. Musíš ale odklopit horní díl matrace a pak to napolohuješ.

kate02
3. bře 2015

@annaizabela3 jde polohovat do polosedu. Ale já už bych do něj podruhé nešla

annaizabela3
3. bře 2015

@kate02 takže mám raději zvolit to tako alive eko

misha83
4. bře 2015

@annaizabela3 to polohovani je skutecne blbe. Ja to tedy vubec nevyuzila a nepotrenovala.

kate02
4. bře 2015

@annaizabela3 Jakýkoliv jiný než Firkon 😉 Já používala jen korbu, sporťák jsme koupili jiný, byla jsem z něj na nervy. A znám dost maminek, co s ním měly také problémy. Oni lákají lidi na to, že si vybereš krásnou látku, barvu koleček..., ale jinak je to polský nekvalitní kočár...

bbkk
4. bře 2015

@kate02 Tak nám tady ale řekni, proč je pro tebe Firkon nekvalitní kočár? Že se firma snaží nalákal na materiál, na výběr barev kontrukce a koleček, v tom nevidím teda nic špatného. Tako, Dorjan, X-lander jsou také polské značky. A popravdě, kočárek Firkon balance je pro mě osobně, jak se říká, spoustu muziky za málo peněz. Já jsem požadovala, Plně polohovatelný a velký sporťák - splňuje, velkou korbu - splňuje, 4 větší nafukovací kola s možností aretace - splňuje, odpružení zadních kol - splňuje (dokoce duální, pérové a pístové, houpe bombově), možnost nasadit kvalitní autosedačku -splňuje, snadné složení -splňuje, lehčí konstrukce -splňuje, příznivá cena - splňuje. A v neposlední řadě, aby se mi líbil - splňuje.. Nekvalitní mi nepřijde. Na to, abych měla vše to, co nabízí Firkon, si nemusím kupovat kočár za desetitisíce 🙂.....

bbkk
4. bře 2015

@annaizabela3 Myslím, že polohování zádíček v hluboké korbě asi ani neužiješ.

annaizabela3
4. bře 2015

@bbkk ahoj mám 2,5 letého syna a zadicka jsme polohovali celkem často. Byl v hluboké korbě az do 8 mesicu.

bbkk
4. bře 2015

@annaizabela3 Aha, tak to polohování není úplně šikovné, no.. Ale myslím, že se dá v poho zvyknout.

annaizabela3
4. bře 2015

@bbkk na syna jsem mela Jane slalom pro. Takže jsem celkem už náročná. 🙂 dneska jsem se byla podívat na tako alive eko a jsem překvapena vypadá úžasné.

bbkk
4. bře 2015

@annaizabela3 Tak přeji, ať dobře vybereš 🙂.. Já už mám firkona doma. Je to mé první dítě a můj první kočárek 🙂..

kate02
4. bře 2015

@bbkk však kdo chce ať si ho koupí, já už bych to podruhé neudělala. Kočár se mi po krátké době používání rozvrzal, začal táhnout k jedné straně, korba která drží na středu se rozviklala, že sporťák už tam radši nebudu dávat, rukojeť je viklá, kolečko cvaká, přestala brzdit brzda. Další nevýhody pro mě jsou například bouda, která drží buď zacvaklá nahoře nebo je spadlá dole, nic mezi tím. Sporťák je šílený, nemotorný a dost dlouhý. Myslela jsem, jak je kočár lehce ovladatelný, ale po tom co jsem vzala do ruky Teutonii, jsem zjistila, že tak super není. Já si radši za kočár připlatím, než aby se s ním nervovala.

tapato
4. bře 2015

Firkon byl to můj favorit, když jsem začala kočárek vybírat, ale v reálu mne tedy úplně zklamal. Vůůůbec se mi nelíbil. Nakonec jsme vybrali úplně jiný od Taka a spokojenost maximální: Chce to rozhodně vidět a odzkoušet.

petramil
9. bře 2015

Dobrý den, tak Firkon Balance jsme vybírali kvůli váze kočárku a má poměrně dlouhou hl. korbu. Nejdříve začaly vrzat kolečka (vrzala vnitřní guma o plast koleček, takže jsme museli promazat), poté výměna ložisek na velkém kolečku a na posled mám problém s tím, že kočárek zatáčí doprava. Nevím čím to je, ale reklamaci mi neuznali z důvodu přetěžování kočárku což je úplně normální když jdete na i jen malý nákup tak tam těch 5 kg většinou je. Takže nic moc.

kate02
9. bře 2015

@petramil nám taky zatáčel doprava, vždycky nám to je utáhli a za týden to zatáčelo znovu. Teď už vím že za kočárek je lepší si připlatit.