Kočárek Firkon Balance - má již někdo - uvažujete?

cuddle
8. únor 2013

Zdravím , kočárek Firkon Balance - tuto novinku od Firkonu jsem dnes obhlížela v obchodě - toto téma jsem tu ještě nenašla - už jej někdo máte, uvažujete o něm? mě se moc zamlouvá - super rozměry sportáku, ani hluboká korbička není nejmenší, váha celkového kočárku je super v porovnání s ostatními v podobné cenové, vzhledové relaci.

http://www.moje-miminko.cz/kocarky-firkon-balan...

uidk8333
8. únor 2013

Mně se také líbí, ale zatím jsem ho neviděla v reálu ani nečetla žádné recenze ☹
Kde jsi ho našla ty?

cuddle
autor
8. únor 2013

@uidk8333 je to novinka - takže recenzí moc nebude - já se na něj dnes byla podívat osobně v Brně - jediná prodejna v Brně kde ho mají - nicméně mi ho pěkně předvedli a měla jsem pocit, že splňuje vše co bych chtěla
- 2 kombinace
- adaptéry Maxi Cosi
- příznivá cena
- dobré reference ( málo reklamací ) - to je spíš za ten Firkon
- velikost sporťáku, korbičky
- provedení ( vzhled látky atd. )
- nafukovací kola
- v neposlední řadě váha celého kočárku ( mi to vychazi na 10,5 v hluboké a 11,5 ve sportovni - asi to bude bez kolecek, ale i kdybch pricetla 2 kg na kolecka, tak to je krasny....i prodavac mi rikal, ze ma tak o 5-6 kg min nez treba Espiro, Tako, i ABC ma pry 17 kg )
- no a jeste si muzu vybrat ram ze 3 barev

uidk8333
8. únor 2013

@cuddle Já bych potřebovala nějakou prodejnu v Praze nebo severně od Prahy...zatím se kloním k Taku Laret - nic lepšího v porovnání kvalita, mé požadavky a cena jsem nenašla...

cuddle
autor
8. únor 2013

@uidk8333 a videla jsi ho? me prijde docela mala korbicka a je teda hodne tezkej... 😒 v porovnani s timto tedy urcite

hle já už bych si zajela teda sem, je to teda západně od prahy, ale tady to rpodavaji urcite je to myslim nejvetsi prodejce Firkonu v CR

http://www.batolatko.cz/0,297,kocarky-firkon-ba...

uidk8333
8. únor 2013

@cuddle Viděla, řekla bych, že korba zkresluje, malá není...ono záleží, jak to kdo měří....To samé platí o váze, někdo počítá s kolečkama, někdo bez....patří spíše k těm lehčím...já mám třeba zase strach, aby mi ho syn nepřevrátil, takže preferuji střední váhu (městkou jezdit nebudu, jen autem)
Předtím jsem měla Casualplay S4, ten měl výhodu, že sporťák se skládal i s korbou..u Laretu mi to chybí...

cuddle
autor
8. únor 2013

@uidk8333 co se divam na webu tak uvadi, ze ma 17 kg, to mi prijde teda hodne, ja ho videla v obchode, ale presla jsem ho, nakonec mi Tako rozmluvilo asi 15 lidi , pokud bych o nejakem uvazovala tak jedine Alive

cuddle
autor
8. únor 2013

@uidk8333 Casulplay si byla spokojena, mi to prijde predrazeny kocarek, ktery nema moc dobre jizdni vlastnosti, do pul roku vysisovane vsechny barvy co kolem me jezdi a na bazarku jeden vedle druheho, kamaradka ho vymenovala snad jeste malej nemel 4 mesice , se ji tam nevesel 😀
jeste se jdu podivat na Mutsy Evo - nema sice nafukovacky, ale libi se mi vzhledove, ten se sklada i s korbou a cena docela zajimava 8500,- dvojkombinace

uidk8333
8. únor 2013

@cuddle Alive ještě prý není schválený pro český trh, navíc má menší korbu (dole se hodně zužuje). Takže za mě Alive určitě ne, i když designově je hodně zdařilý. Váhově je Laret kolem 15kg, je lehčí než ostatní (starší) Takácké kočárky.

uidk8333
8. únor 2013

@cuddle Casualplay je pro mě bezvýhradně designově nejhezčí, ale ta cena....korba je teda menší, nejvíce mi ale vadilo, že se sporťák nedá nasadit v obou směrech....jinak nám teda barvy držely hezky, přitom byl používaný 2 dětmi.
Vyšisování se právě bojím u Taka, co jsem četla...
Já chci kolečka nafukovací a velká, potřebuji ho hodně do terénu....

cuddle
autor
8. únor 2013

@uidk8333 no koukam na ten leret, takze 16 kg , to je porad hodne v porovnani s tim Firkonem
Parametry:
rozměry kočárku: 95 x 60 x 110 cm (d x š x v)
složený kočárek: 94 x 59 x 30 cm (d x š x v)
hmotnost hluboké korby 5,5 kg
hmotnost sportovní sedačky: 5,5 kg
hmotnost podvozku s kolečky: 10,5 kg
ALIVE se prodava, videla jsem ho maji ho v Brne cely obchod, takze schvalny byt musi, je hezky, bohuzel Tako klame zakazniky tim merenim nahore korbicky, takze ve sve podstate je korbicka mnohem mensi nez uvadi, ale maji to tak u vsech typu si myslim jen nektere obchody tam maji poznamku ze to to horni rozmer...

uidk8333
8. únor 2013

nevím, já slyšela, že Alive schválený není...ale vzhledem k velikosti korbičky o něm vůbec neuvažuji...
Záleží, zda se váze Firkonu dá věřit, nevím....každopádně ho (Firkon Balance) chci vidět, pak se rozhodnu....je to jediný Firkon, kt. se mi líbí, ostatní ne

duch
8. únor 2013

@cuddle Ahoj,nedávno jsem tenhle kočárek objevila na netu a dle fotek a popisu se mi líbí,jen jsem ho ještě neviděla naživo ☹ ale zatím je to favorit 😀

cuddle
autor
9. únor 2013

@duch já už ho i videla , sice v barevne kombinace, ktera se mi nelibi , ale bohuzel na prodejne mi rekli, ze jsou zatim asi jen 3 vzorky v CR, takze jsou radi, ze zrovna oni ho maji - jelikoz je to novinka, tak nez se to rozjede treba to jeste mesic, dva potrva - ale jinak dobry, urcite doporucuju videt nazivo, osahat a porovnat s jinyma 🙂

cuddle
autor
9. únor 2013

@uidk8333 no tak ty ostatni to jsou mega lode, treba to verano long, to je obr, ale zase maminky to chteji velka korbicka, velky sportak, prijatelna cena
toto bych rekla splnuje

duch
9. únor 2013

@cuddle no ještě chvilku mám čas.mě mrzí,že ani na netu nejsou fotky jak vypadají sporťáky v těch určitých barvách,mají ukázaný jen ten hnědý.kde jsi ho viděla v Brně a v jaké barvě ho tam mají?

cuddle
autor
9. únor 2013

@duch byla jsem v moje miminko v Kralove Poli nikde jinde to v Brne ani nemaji
http://www.moje-miminko.cz/kocarky-firkon-balan...

a meli tam ten model za tim oranzovym, takovy cerno-sedy strakaty ( no ten se mi teda nelibi - chci jednobarevnou boudicku ) ,ale material dobry

duch
9. únor 2013

@cuddle jo tak na těch stránkách jsem ho taky objevila,ale prozatím mám problém se tam dostat v jejich otevírací době,tak ještě chvíli musím počkat a pak ho určitě pojedeme omrknout. mi se líbí,černo šedý nebo černo červený,ale jak jsem psala,škoda,že nikde nejsou ukázené i sporťáky,jak ty barvy mají. a prosím tě,mají korba i sporťák samostatnou boudu,nebo je jedna společná?

cuddle
autor
9. únor 2013

@duch tak korbička je uplne samostatne - ci-li sundas korbicku a nasadis cely sportak ( to mi vyhovuje, pac vetsinou ty spolecne korbicky na hluboky a sportak nevypadaji dobre ) - napr JEDO
jinak protoze je to fakt novinka je to umeni ho najit v obchode, jak jsem psala maji byt jen 3 kusy fyzicky na obchodech k prohlidce. Nicmene mi to nedalo a psala jsem i na FIRKON, ze napr. na jejich strankach vubec tento kocater a info k nemu neni - uz mi i odepsali, ze je to uplna novinka v prodeji doslova par dnu a ze jeste nestihli udelat vsechny upravy webu, ci-li vice informaci najdu na strankach prodejcu v CR
dle slov pana z obchodu - ted je zakladni nabidka barev, budou pry urcite pridavat, jelikoz treba verano ma az 45 ruznych latkovych potahu, ze kterych se da vybirat - ze se da ocekavat do nejake doby taky vetsi nabidka v tech barvach.
Nicmene ja bych uvitala treba nejakou hezci zelenou, ta co tam je to je teda cirkus, nejvice me zaujaly ty 2 sede svetla a tmavsi - jak rikam v obchode meli tu strakatou vzorovanou, ktera se mi nelibi
cekaci dobu mam pocitat 2-6 tydnu ( rikal ze nyni to mozna bude az tech 6 tim, ze je to novinka a rozjizdi se to ) a taky ocekavaji docela velky zajem vzhledem k tomu jak je ten kocarek provedeny, vahove a cenove relaci
skoda s tou prodejni dobou od 9-17 jen vsedni dny je samo i u me problem, ale v patek jsem utekla driv a stihla to tam

cuddle
autor
9. únor 2013

@duch na te rpodejne v Brne maji presne tuto kombinaci - s tim chrom ramem

http://www.batolatko.cz/kocarek-firkon-balance-...

duch
9. únor 2013

@cuddle tak to je další +,to jsem ráda 🙂 tak uvidíme,nejpozději začátkem března bych se na něj chtěla jet někam mrknout. děkuji moc za info
ten má i jiné kola,to jsem taky někde četla,že i kola se dají vybrat z více druhů

cuddle
autor
9. únor 2013

@duch ano jako ram bile, cerne, chrom a myslim i ruzna vypln jako ( vzor ) neco jako pneu u auta 😀

duch
9. únor 2013

@cuddle 😀 😀 se mi líbí čím dál víc 😀 snad i v reálu se mi tak bude líbit,jinak nevím jaký bych vybrala na poslední chvíli. u první dcerky jsme měli x-lander xa a teď nějak nejsem schopná vybrat až tento mi tak padl do oka

cuddle
autor
9. únor 2013

@duch no tak urcite to chce videt, ochytat a porovnat 🙂 a X-landra uz teda ne? me se zda zbytecne drahy

duch
9. únor 2013

@cuddle já jsem s ním byla celkem spokojená,jasně,měl nějaké mouchy,ale který kočárek nemá.cenově nás vyšel na 8tis.,takže cenově +- to vycházelo stejně,ale po 2,5letech užívání má už své vady.daly by se odstranit a použít ho ještě,ale chci pro druhého prcka jiné,hodně věcí bude dědit,tak ať aspoň ten kočárek je jedna z mála nových
😀

cuddle
autor
9. únor 2013

@duch no me se jedina zamlouvala ta verze MOVE a ta stoji jen sportak cca 10 tis, plus korba, adaptery, vybava vse nutno dokoupit, takze bych skoncila na 16tis bez vajicka , coz teda nedam, zas tak moc se mi nelíbí 😀 😀 😀

rybickasg
23. únor 2013

@cuddle ahoj,taky je to můj favorit, jak vypadal v realu ten oranzovy? Moc děkuji.

cuddle
autor
23. únor 2013

@rybickasg my už máme i objednáno
ale v reálu Ti oranžový nepovím, páč na prodejně v Brne mají 1 kus a neprodají dokud nemaj náhradní na ukazku, jsou pry cca 3 v republice zatim u vyhradnich distributoru Firkonu , takže všechny barvy asi neuvidíš ted nikde ☹
my jsme vybrali svetle šedou
na prodejně předtím měli takovej sedo-cernej s nejakym motivem, ted tam byl tyrkysovej - taky docela hezkej, ale ja modrou moc nemusim , takze jsme vybrali sedou je neutralni a da se vylepsit barevnym fusakem, dekou atd.
ale pry budou rpidavat, casem bude odstinu jako u Verana, ale zatim spis zjistuji o co je zajem
i na rpodejne meli vzorek, ktery se vyrabet nebude, cely strakaty - pry uz budou jen jednobarevne korbicky ( cerna, seda, hneda ) a boudicka k tomu

raddus
26. únor 2013

@cuddle Ahoj, tomuto kočárku hodne fandim, jen jsem ho nemela ještě v ruce. Jedna vec mi vrta hlavou, a to rukojet kocarku, ktera je na všech fotkach přímo nad hlubokou korbou a tak mám lehkou obavu, abych kočárek při jízdě lehce neokopávala. Jde ta rukojeť vysunout výš? Jinak se rozhoduju mezi timto a Camarelem..do dubna už nějaký vybrat musím..díky za odpověď.

cuddle
autor
26. únor 2013

@raddus rukojet mi prisla uplne v pohode, je ohýbací ( není vysunovací ), ale ohybaci ma vetsina kocarku ( i Camerelo ) - me se drzel super, nikde nezavazelo - tak uvidis - me Camarelo vubec nesedl - ani se mi na prodejne pak nezamlouval

duch
26. únor 2013

@cuddle Ahojky,tak už objednáno? kdy ho budete mít doma?hodíš pak reálné fotky? já už se nemůžu dočkat až se na něj pojedeme podívat,ale bohužel se nám to zase odložilo,včera mě pustili z nemocnice,tak zatím nemám odvahu na nějaké cestování