Kočárek Firkon Balance - má již někdo - uvažujete?

cuddle
8. únor 2013

Zdravím , kočárek Firkon Balance - tuto novinku od Firkonu jsem dnes obhlížela v obchodě - toto téma jsem tu ještě nenašla - už jej někdo máte, uvažujete o něm? mě se moc zamlouvá - super rozměry sportáku, ani hluboká korbička není nejmenší, váha celkového kočárku je super v porovnání s ostatními v podobné cenové, vzhledové relaci.

http://www.moje-miminko.cz/kocarky-firkon-balan...

martinka_1
8. led 2014

@rimmet Koupili jsme Firkon Balance bez autosedačky, protože tu máme Maxi-Cosi vajíčko a ta na to sedí. Cena nás vyšla 7300 Kč (což je velmi slušné). No a čekáme na dodání,pojedeme pro něj do kamenného obchodu do Přerova. Objednali jsme si barvu,kterou na prodejně neměli...

misha83
21. únor 2014

S kocarkem jezdim skoro tri mesice a jsem nadsena. Jezdim zatim s hlubokou verzi. Kocarek pouzivam casto a na jakykoliv teren. Ocenuju velkou boudicku na korbe, ktera dokonale kryje pred vetrem. Korba je skutecne hodne velka. Nakupni kos je dokonale pristupny a velky. Jsme oba s manzelem vysoci a rukojet je akorat. Kocarek sice zacal trosku vrzat, ale stacilo promazat a je to v pohode. Jsme moc spokojeni.

kisli
18. bře 2014

Po velmi kratke zime, jsme zjistili, ze se s nim ve snehu jezdilo dobre, ale vyskytl se dalsi problem. Kdyz snezilo, tak sportovni verze kocarku ma kratkou strisku a snezi tam a prsi. Silne neprakticke!! Diteti koukala 3/4 hlavicky ven a ani plastenka to nevyresi. My to vyresili tim, ze jsem koupila kocarkovou latku a dratek a strisku jsem si dodelala, ale byl to boj. Dalsi nevyhodou je, ze casem zacal skripak a to tak v mistech, kde to nejde promazat. Posledni minus je to, ze kdyz uz je mala aktivnejsi, tak se velke odpruzeni stava minusem, protoze se s nim neda skoro jet, kdyz se v nem zacne vrtet, nebo na mensim sklonu terenu (na bok) se hodne naklani diky odpruzeni a to uz se neda fyzicky. Dceri je 14 mesicu ma 9kg a ten kocarek uz je vazne hodne tezky, je pravda, ze u nas je to tu hodne o kopcich. Je mozne ze na rovinkach je dobry. Kocarek mame pres rok a obe verze uz bych si nekoupila, hluboka verze ma hodne plus, ale ta sportovni uz je na dve veci a to vahou, striskou a to jeste nepocitam originalni nanoznik, ktery skoro na kocarek nepasuje.

misha83
20. bře 2014

@kisli ta boudicka je kratka i kdyz se prodlouzi vytahnutim te barevne casti vevnitr?

misha83
20. bře 2014

@kisli a jeste se zeptam, do kolika poloh jde dat sportovni verze? Vsude pisou 4 stupnova, ale mne prijde, ze jdejen do tri poloh. Dekuji.

kisli
20. bře 2014

Barevna cast??? Neni tam zadna barevna cast :D. Jde do ctyr, tu posledni jsem objevila taky pozdeji :D. Musis vic pritlacit k sobe a skoci tam a to je prave ta poloha, kdy na dite snezilo :D Ja to vyresila tou striskou viz foto

kisli
20. bře 2014

Mam verzi 2013, tak je mozny jestli u toho noveho uz to neni. Pisou tam o reflexnich prvkach na sportovni verzi. Na 2013 byl jenom jeden na sedadle, ale ja si je opet pridelala, protoze byl v zime temer neviditelny :D. Je to kocarek naprosto perfekni, ma i hodne prvku jako o mnoho drazsi kocarky. Obcas se vloudila mala chybicka, treba malo reflexnich prvku a nebo ta striska, ale vsechno se da, kdyz se chce. Po mensich upravach nemel chybu :D. Reflexi muzes taky vyresit koupenim takovych tech reflexnich pasku na ruku, kdyz s nima prastis, tak se ti omotaji okolo ruky, pokud se nechces poustet do vetsich akci :D.

misha83
28. bře 2014

@kisli tu cernou cast sis tam dosila? Tak takovou ja prave vytahnu zevnitr te boudicky a tim se to prodlouzi. Reflexni prvky jsem zatim neresila, ale ty pasky mame doma, tak je tam kdyztak pridelam. Taky mam verzi 2013.

kisli
28. bře 2014

A je to Firkon Balance?? U nas opravdu nic takoveho neni, ze by chyba v kuse? Musela jsem to prisit, jinak to v zime a v desti neslo.

kisli
28. bře 2014

A ta cerna cast, je tam nekde schovana nebo ji tam normalne vidis na prvni pohled?

misha83
30. bře 2014

Tady pohled zepredu a ta barevna cast jde vytahnout, je vyztuzena na prodlouzeni strisky.

misha83
30. bře 2014

Bohuzel mi nejde vlozit dalsi fotka, ale vytazene to vypada jako na te vasi fotce.

misha83
30. bře 2014

@kisli povedlo se vlozit.

misha83
30. bře 2014

Se divam, ze my tam zase nemame ten reflexni prouzek a na te tvoji fotce ho vidim. Kocar jsme kupovali na podzim 2013.

kisli
30. bře 2014

Tak to koukam!! Jelikoz mame sedo cerny, tak predpokladam, ze by ten ksiltik byl sedy a ten tam opravdu neni :D. Tak to mi hlava nebere :D. Reflexni pruh jsem si tam taky dodelavala sama, protoze v zime nebyl skoro vubec videt, kdyz byla tma. My ho kupovali nekdy v dubnu 2013 v batolatku v Kladne u Prahy. http://www.batolatko.cz/kocarek-firkon-balance-... kdyz koukam na jejich propagaci, tak tam ten ksilt taky neukazuji http://www.batolatko.cz/0,297,kocarky-firkon-ba... . Tak vazne nevim :D

misha83
1. dub 2014

@kisli my ho kupovali v zari 2013, taky na jenich fotkach ksilt nevidim. Tak si 4ikam, jestli ho tam pak na zaklade stiznosti nezacali dodelavat???

duch
1. dub 2014

@misha83 @kisli holky,my ho máme taky s tou krátkou stříškou (kupovali jsme ho březen 2013) a později už se to prodloužení do nich začalo dělat.kupovali jsme tady http://ajashop.mimishop.cz/detail/4501920/kombi... a tady to mají i u té sportovní verze napsané,že je tam všitá moskytiéra

duch
1. dub 2014

omlouvám se,už mi to nějak nemyslí,moskytiéra není clona,ale myslí tu síťku v okénku 😖
@misha83 každopádně to prodloužení stříšky závidím

mor48tko
8. dub 2014

@duch
@misha83
@kisli
@martinka_1
Ahoj holky.. Prosím vás, jak jste s tímto kočárkem spokojené?? Přece jen už ho nějakou dobu používáte... Děkuji

martinka_1
8. dub 2014

@mor48tko Naprostá spokojenost. Mám ten letošní typ LX a je to fajn

kisli
8. dub 2014

Ja jsem s kocarkem take spokojena. Hluboke verzi neni co vytknout a po mensich upravach sportovni uz take ne :D

misha83
9. dub 2014

@mor48tko jsem velmi spokojena, hluboká korba jedna z největších, výborně se skládá, projede vším, je lehký, můžu jen doporučit.

markki
11. dub 2014

My kupovali v Batolátku loni v záží a stříšku na sporťáku taky nemáme.. ☹ Škoda, budeme muset jezdit jak blázni s plínkou pořád, protože prcek nesnáší sluníčko do očí.. ☹ Nebo nemáte nějaké lepší/elegantnější řešení?

majjka24
13. dub 2014

@cuddle Ahojki, prosím tě, sháním informace o firkonu balanc, měla jsem Verano a byla jsem spokojená, můžu se prosím zeptat zda jde u sportovní verze dát do úplného lehu? A jsi s kočárkem spokojená? A jakou autosedčku na to máte? Moc děkuji za informace 🙂

cuddle
autor
13. dub 2014

@majjka24 já moc neporadim, sportak jsem vyvezli asi 2x a nakonec kočarek prodali, jelikoz jsme vyuzivali hlavne druhy kocarek a tento stal nevyuzity, jezdili jsme hlavne s hlubokym ( vse v poradku ) , a sportak proste vyhral na plne care nas peg peregro Book, takze Firkon bohuzel nemel sanci ☹ preci jen PP ma asi o 10 kilo min, takze s nim to pak uz kdyz byl malej vetsi bylo pro nas pohodlnejsi , je velmi skladny, vetsinou ho skladame jen z auta do auta a Firkon do naseho male auta moc nebyl
autosedacku jsem mala Maxi Cosi , s adaptery
sportak jde do lehu, ale asi ne na placku , to uz si neuvedomuju, pac malej tam tak brzo nebyl a pak uz chtel videt, takze leh nemel sanci 😀

majjka24
14. dub 2014

@cuddle Díky za informaci 🙂 Ted mám peg perego AT4 a jsem s ním maximálně spokojená, ale jen sporotvní verzi, jediná nevýhoda je právě hmotnost kočárku (16kg) Chtěla bych právě lehký kočárek, na netu píšou, že má hluboká verze 10 kg, On je ve skutečností těžší když píšete, že pp je o 10 kg lehčí než firkon? Do auta se nám určitě vejde, pp co máme má pp po složení 125 cm.

cuddle
autor
14. dub 2014

@majjka24 no nevím asi to nikdo nevážil 10 kg má podvozek , korbicka tak 5-6 kg , sportak mozna o pul kila min , Peg Perego co mam sportak má necelych 9 a je to teda rozdil velikánský

majjka24
15. dub 2014

@cuddle fakt? 10kg podvozek? Všude píšou že podvozek má 6 kg právě a korba 5 kg, No tak to jste mě ted dostala ☹ A našla jsem si další recenze, takže ho určitě kupovat nebudu po tom co jsem se dočetla. A sháním opravdu lehlký kočárek s větší korbou. Tak sice do podzimu čas, ale s takovu než něco najdu..... 🙂 Moc děkuji za informace 🙂

misha83
15. dub 2014

@majjka24 podvozek ma cca 6 kg a korba a sportovni nastavba kazda 5 kg. Skladam ho casto do auta, je lehky.