Kočárek Firkon Balance - má již někdo - uvažujete?

cuddle
8. únor 2013

Zdravím , kočárek Firkon Balance - tuto novinku od Firkonu jsem dnes obhlížela v obchodě - toto téma jsem tu ještě nenašla - už jej někdo máte, uvažujete o něm? mě se moc zamlouvá - super rozměry sportáku, ani hluboká korbička není nejmenší, váha celkového kočárku je super v porovnání s ostatními v podobné cenové, vzhledové relaci.

http://www.moje-miminko.cz/kocarky-firkon-balan...

misha83
19. bře 2015

Tak vidim, ze mame stesti. S kocarem jezdim intenzivne skoro 16 mesicu a zadny z uvedenych problemu. Jednou jsme ho davali na servis kvuli utazeni nytu, tot vse. Srovnavat firkon a teutonii nelze, ten kocar je nekde uplne jinde. Porizovaci cena tohoto kocaru je tak nizka, ze za tuto cenu splnuje i vic, nez bych ocekavala.

lulu85
21. dub 2015

@cuddle Ahoj 🙂 Je to sice už delší dobu, ale zajímalo by mě, jak jste s tímto kočárkem byli spokojeni. Můžu poprosit o nějaké bližší info? Díky moc 🙂

kate02
21. dub 2015

@lulu85 Já už bych ho podruhé nekoupila.

lulu85
21. dub 2015

@kate02 Aha, tak takovou odpověď jsem nečekala ☹ Hernajs, já už teda nevím, k čemu se přiklonit... Ale díky za odpověď 🙂

kate02
21. dub 2015

@lulu85 Dle mého je lepší koupit starší, ale kvalitní kočárek. Já mám teď Teutonii, kterou jsem koupila tady na bazárku. Dvacet tisíc jsem neměla, tak jsem koupila použitý kočárek. Ale tím, jak je kvalitní, tak to na něm není znát.

lulu85
21. dub 2015

@kate02 A mohla bych se zeptat, co na něm konkrétně bylo špatného?

kate02
21. dub 2015

@lulu85 prostě polský výrobce, nekvalitní zpracování (levný materiál). Po dvou měsících začal zatáčet. Spousta detailů tam je nedomyšlených - bouda drží jen zacvaklá nahoře nebo dole, madlo u sporťáku jde hodně těžko odepnout a další věcí na které jsem přišla až používáním a zkušenostma co od kočárku očekávám.

zanri
21. dub 2015

@lulu85 - já mám sice Firkon Verano LX (myslím, že v tom tak velký rozdíl nebude) a nemůžu si ho vynachválit (a nejen já - v testech byl vyhlášen jako nejlepší a nejbezpečnější kočárek) Přikoupila jsem i vajíčko. Prostě doporučuji.

kate02
21. dub 2015

@zanri já bych právě řekla, že tam rozdíl je. Ty verano, vario, se prodávají dost...ten balance se prostě nepovedl.

zanri
21. dub 2015

@kate02 - aha, přišlo mi, že je to skoro stejné, jen trochu jiný tvar boudičky, ale jak se teď dívám a porovnávám obrázky i ten podvozek je jiný

cuddle
autor
21. dub 2015

@lulu85 už bych také nekoupila, ne že bych nebyla spokojená - hluboký kočárek splnil účel, ale jsem poučena v tom, že jak prcek rostl, tak prostě sporták nepřicházek do uvahy, je moc tezky, i kdyz je relativne na kocarek s nafukovacima kolama hodne lehky. Koupili jsme hned v 6m syna sportak do lehu Peg Perego Book a Firkon sel za další 2 mesice hned z domu, protoze stal v garazi, stále jsme brali ten lehčí kočárek, tak se na nej jen prášilo.....
ale ted k tomu proč bych nekoupila .....nekoupila bych už zadny s nafukovacima kolama a to vzhledem k vaze kocarku, byt se to nezda na prodejne s prazdnym kocarkem, pri 3 kilovem to je dobry, 5ti kilovem jeste taky, ale 7-8 kilovej pulrocni, to uz slo znat nejake to stoupani atd. a to jako nemam 60kilo i s botama 😀
ten druhej kocarek co mame Peg perego Book je fakt lehuckej, skladnej, splnuje vse, v srpnu v nem bude 2 roky a stále je velmi prostorný, velký košík, super - a jeste ho vyborne prodam, neni vysisovanej i kyz mame cerny, proste denne v provozu , neustále jsme ho převáželi v aute atd.
je to tento jen teda černý
https://www.mall.cz/kocarky-sportovni/pegperego...
kdybych kupovala ted koupim klido tu celou sadu s hlubokou Peg perego - je to tento , je to sice 17tis teda i s autosedackou , ale uz bych spis investovala
http://www.moje-miminko.cz/kocarky-peg-perego-b...
jinak bych brala v uvahu kocarky co jsem mela v ruce - Teutonia, Brio, Britax, Cam, Mutsy a tedy ten Peg Perego, ktery je tedy jako hlukoky, sportak asi o 10tis levnejsi nez ty ostatni jmenovane - samo nove....ojete se daji sehnat levneji 🙂
nejdriv jsem chtela jen nafukovaci kola, ze to bude pro prcka pohodlnejsi atd. ale praxe ukázala, ze to byla chyba...bud kombinaci kolecek, jako ma třeba CAM, nebo tedy ta trvzena guma nebo co to je, malej si až od sportaku kocarek uziva, v hlubokem ani moc být nechtel, jak se zacal tocit , chtel videt a stejne sel v 6m do sportaku a pak byl spokojený 😀

zanri
21. dub 2015

@cuddle - jsem se chtěla zeptat - proč ne nafukovací kola? Nějak mi uniká souvislost s váhou kočárku...rozdíl ve váze nafukovacího kola a kola s tvrzenou gumou není žádná...

cuddle
autor
21. dub 2015

@zanri jooo tak to tedy učitě je - kazdé to kolo Firkonu melo tak 2 kg...*4 je 8 jen kola, ten nás sportak ma 10,5 celýýýýý - Firkon uvadi vahu hodne blbe, bez koleček 😀 fikaní jsou - ale realita je jiná - všude píšou toto
Váha konstrukce 5,9kg váha hluboké korby 4,6 kg váha sportovní nástavby 5kg
ale to že to je bez koleček to už nééé 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 takže v reálu ten sportak ma 10,9 jako konstrukce + nástavba a plus tedy cca 8 kilo na kolečkách! coz uz je teda hodne
stačí chytnout ty 2 kočárky prázdné a hned víte, že tam tedy rozdíl je mluvím tedy o sportáku Firkon Balance a Peg Perego Book Plus , tyto 2 sportáky mohu srovnat

zanri
21. dub 2015

@cuddle - aha, zajímavé 🙂 , já mám teda (jak jsem už psala) firkon verano a zrovna dneska jsem musela dofouknout kola a přitom je sundávám, a tak bych neřekla, že by tolik vážily...dvě kila ani náhodou, jsem ho brala dvěma prsty...škoda, že nemám váhu - zajímá mě, kolik váží🙂)

cuddle
autor
21. dub 2015

@zanri zvažte - já to tedy nevážila nikdy, ale má urcitě 1,5-2 kg , i kdyz jsem manzelovi říkala když skladal podvozek do auta kolik to vazi, ze to proste nema 6 kilo , nebo jsem já blázen 😀 , tak mi říkal, že minimálně 12 kilo to má spíš víc - těch jejich 5,9 kilo je proste bez koleček.... 😠
Verano tak to je snad ješte těžší kočárek i vetsi mi přisel

kate02
22. dub 2015

@cuddle Přesně, uvádí to všechno dost blbě. Stejně tak rozměr korbičky píšou 80x35 cm, ale jsou to vnější rozměry, takže vnitřní, kde leží miminko jsem naměřila 77x32 cm, což mají i jiné kočárky. Takže určitě není nadprůměrně velký, jak píšou.
Jinak já bych taky už nechtěla nafukovací kola, mám teď tu Teutonii a ta je taky nemá 🙂

lulu85
22. dub 2015

@zanri
@cuddle Holky, díky moc za všechny zkušenosti, mám z toho sice zamotanou hlavu, ale nějak to dopadne 🙂 Nedokážu pochopit, jaktože jsou na jednu stejnou věc tak rozdílné názory... jedině, že by fakt byl každý kus jiný... 😒

lulu85
22. dub 2015

@kate02
@cuddle Já se teda pořád těm pěnovým/plastovým kolům bráním kvůli pohodlí miminka. Tak nějak mi přijde logické, že ty nafukovací budou mnohem víc tlumit nerovnosti povrchu a že taky bude víc do terénu, což my potřebujeme (rozdrbané chodníky, lesní cesty, hodně sněhu atd.). Jakou máte s tímto zkušenost u těch nenafukovacích kol? Navíc tam většinou nebývá odpružení...

kate02
22. dub 2015

@lulu85 Já u té Teutonie odpružení mám, nafukovací kola už bych asi nekoupila. Včera jsme i jely lesem a úplně bez problému. Nikdy jsem neměla pocit, že by kočár nějak drncal.

petuska1188
22. dub 2015

My mely sice Firkon Vario ale naprosta spokojenost,sice tezsi ale byl bez problemu.Kamaradka ma Verano a praskaji ji kolecka.

lulu85
22. dub 2015

@kate02 Věřím, že Teutonky jsou kvalitní a vydrží déle než polský Firkon. Pokud tam to odpružení je, tak by možná ani ty kola vadit nemusely. Ale je bohužel mimo naši cenovou relaci, 25.000,- na kočárek prostě nemám ☹

kate02
22. dub 2015

@lulu85 Já koupila sporťák použitý, po jednom dítěti za 4500

cuddle
autor
22. dub 2015

@lulu85 mě to teda při používání skoro přišlo naopak, zrovna teda ten Firkon má to odpružení takové velké, že mi to až bylo nepříjemné, jak se to moc zkouplo, když jsem to chtěla otočit
a po pravdě teda v tom sporťáku jsme projeli kde co, lesní cesta, louky, pole - ano ty přední kolečka jsou malinko menší než u Firkonu, takže třeba když bylo hodně sněhu a bylo to neprohrnuté musela jsem zabrat, ale jinak žádný problém nikdy nebyl a vůbec mi nepřijde, že by nárazy byly větší a nakonec po zkušenostech , čím více hluku a nerovností projedete, tím pak prcek líp spí 😀 naučíte ho jen na lesní cestičce kde ani ptáček nesmí pípnout, tak pak samo se hned když pljdete jinam a projede auto probudí , já jezdila všude, syn se nevzbudil ani na kolem projíždějící hasičské houkající auto, štěkání psů, traktor, u brzdícího vlaku prostě spí ...tak aby byl naučený usnout všude a projela jsem všechny nerovnosti - čím víc hrbů tím dřív spal 😀

cuddle
autor
22. dub 2015

@lulu85 jinak když bych měla malý rozpočet a nevlezla se třeba do těch 16 tis na to Peg Perego , tak bych volila ted uz ojetý hluboký kočárek - třeba za 3 tisice, stejne ho budete mít na pul roku až 8 mesicu co mam zkušenosti, každý meni sportak v tech 8/9 mesicich maximalne, a pak koupila dobrý sportak - prostorny , klidne tedy novy za tech 6-8 tis - hluboky klidne pak jeste za 1500 prodate

snilkova
22. dub 2015

@lulu85 my máme firkon balance, i po dvou letech vypadá jak nový, sporťák se mi teda hůř sundává z podvozku, jednou jsme měnili vysypané ložisko u kola, ale jinak spokojenost..asi záleží na tom jak je kdo náročnej, mít peníze tak si asi pořídím jiný, ale tenhle je za tu cenu fajn 😉

bbkk
22. dub 2015

@lulu85 Ahojky. S kočárkem jezdím 2 měsíce a jsem s ním spokojená. Za tu cenu mě nad očekávání překvapil. Samozřejmě chybí propracovanost. Detaily Firkonu jsou hodně jednoduché. Takový př. Mutzy má detaily mega propracovaný, ale cena je samo jinde. Já jsem za 8000 kč vcelku spokojena. Super je duální odpružení - pístové a pérové. To pérové se dá zaaetovat. Na terén super perování. Korba je dostatečně velká. Nemusím se bát, že malýho ve čtyřech měsících budu muset rvát do sportáku. Sporťák je taky velkej. Dá se otočit po i proti směru. Je možné ho dát do úplného sedu i lehu. Na konstrukci se dá pomocí adaptérů připevnit kvalitní autosedačka. Třeba Maxi-cosi. Rozložit kočár je taky poměrně jednoduchý. Skladný je už teda míň. Zadní kola mají 30cm průměr a jsou od sebe 64cm. Bacha na výtahy, nemusíš se vejít (můj případ).

misha83
23. dub 2015

Srovnavat Teutonii s Firkonem, je asi jako seovnavat BMW s trabantem. Proste kocary odpovidaji sve cene. Syn ma 17m a ja s firkonem normalne jezdim. Ani, ruzne detaily chybi, pro me ne natolik, abych kupovala dalsi. Mam jeste inglesina golfky. Jinak napr. CAM zas sve cene neodpovida. Koho znam, tomu sel pri prechodu na sportak z domu.

kate02
23. dub 2015

@misha83 já to neporovnávám. Jen říkám, že si radši za stejnou cenu koupím použitý kvalitní kočár než polský, který nic nevydrží.

misha83
24. dub 2015

@kate02 jasne, to je zas taky o nazoru. Ja proste chtela kocarek novy. Rozpocet jsme meli celkem vysoky, ale vsichni mi drahy kocar rozmluvili a ja jsem zpetne rada.

bobina79
17. led 2016

Firkon Balance jsem kupovala nový, také jsem volila kvúli rozpočtu a jezdila jsem s ním cca rok a půl a nemůžu si stěžovat. A sundavání sporťáku mi probém nedělal. Kočárek jsem vynášela k dokrotrce na kontrolu po schodech se sestřičkou a ta si pochvalovala jak je lehký. Mám i na inline red castle a při skládání do auta je pěkně těžký.A na nošení do MHD to samé. Super u Balance je otočný sporťák,. malej pořád koukal na mě a byl spokojený. To většina kočárů nemá.