Kočárek Firkon. Jste s ním spokojené?

leryl
13. dub 2008

Ahoj máte některá tento kočárek?Jak jste s ním spokojené? 🙂

zlatka
18. dub 2008

No, ale musíte si proti sluníčku pořídit slunečník, nedá se s ním jet pozpátku 🙂 To ovládání je na zvyku. já jsem původně nechtěla trojkolku, ale když tenhle kočárek měl všechno, co jsem chtěla: polohovatelný záda, houpání, velká korba, enbyl těžkej..., tak jsem do toho šla, ale třebas moje mamka si na řízení nezvykla doteď.Nad tím mikádem jsem taky uvažovala, ale ta korbička je menší a není tak hluboká a taky rozhodla cena,nevím, kolik to stojí teď, ale před tím rokem mikádo stálo skoro deset tisíc a F3 bez pár kaček 7tis, teď je už i levnější. No, není to nic jednoduchýho-vybrat kočárek, žádnej není stoprocentní, každej má něco.

jesika
18. dub 2008

Taky se rozhoduju mezi Firkonem a Oxfordem.Ale zatím jsem na Firkon moc chvály nezaznamenala 🙄 .Mě by se teda líbil Firkon Ivone, ale jak to tady tak pročítám, tak pozitivnější odezvy jsou zatím na ten Oxford 😉 .Tak vážně nevím.Je fakt, že na každém kočáru se najde něco.

Ale nemyslím si, že by Oxford byl nějak malý.Obrovský jako Inglesina není - to je fakt, ale myslím, že na dnešní dobu je dostačující.Viděla jsem i daleko menší korbičky.Takový X - lendr je rozhodně menší.
A že stojí Oxford 10 tisíc???? Možná před tím rokem.Dneska ho koupíš za těch 7 tis.taky.
U Firkonu mi vadí, že je dost nízký....Nevím, jestli to brát jako negativum...? Fakt nevím... 😝

tevina
19. dub 2008

Ale u toho Firkona píšou že jde korba i sporťák nasadit po i proti směru jízdy,tak doufám že jo,hlavně u toho sporťáku bych to chtěla.

zlatka
19. dub 2008

No, to jde, u hluboké korby to stejně nepoužíváš, jen u sporťáku, já vozím, aby čučela před sebe, tata zase aby na ni viděl.... Ten sporťák by potřebovala nějaký vychytávky ještě. Na oko vypadá suprově, ale to není to hlavní. Jak říkám- velká korba super pro jarní miminka, v zimě tam jsou do pohody.Já bych asi ale u druhýho mimča šla do klasické čtyřkolky.
pak mě zaujal ještě tento, to jsem se taky rozhodovala: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=12373932&tab=0

Fakt ten oxford stál před rokem bez pár kaček deset tisíc, nekecám.je nádhernej, jsem se do něho úplně zamilovala.

lennis
19. dub 2008

Zlatko, kdypak se ti narodila malá? Koukám, že je máme podobně 😀 , mám stejný názor na hlubokou korbu, je super, psala jsem to tu už 2x, nánožníky - i na hlub byl super, na vítr i slunce, pozadu mi taky nešlo jezdit 😀 , jen je blbý, že u sporťáku když někam jedeš, tak horko těžko budeš přehazovat tu celou sedačku, že je sice super, že může jezdit po směru i proti směru, ale přehazovací rukojeť by kvůli slunci byla asi lepší ....no, ale zase se dá koupit clona od Teutonie a hned je to lepší. Holky tenhle Firkon mi doma zahálí, kdybyste ho některá chtěla, prodám velmi levně 😀 .
Zkusím brzy nafotit a pak dám vědět až to bude v albíku, máme dítě, že má rádo svůj velký a široký prostor, takže sporťák není ještě použitý, přestavěla jsem ho tento týden a to jen ze zvědavosti a taky, že jsme jeli večer na koncert, tak kdyby bylo nejhůř, tak aby mamka mohla malýho uhoupat, docela jsme kočár rozhoupali 😀 , jo polohovací záda v hlub korbě jsem ocenila snad nejvíc, naše dítko nechtělo jen tak ležet, takže jsem byla nucena ho podpírat, aby viděl aspoň na tu chvíli, než jsme dojeli domů, aby neřval, v 5. měs si sám sedl, takže pak už to bylo super. Jen nám teda za loňský léto vybledla trochu bouda, což mně docela mrzí 😢

lennis
19. dub 2008

Holky a co Implast Bolder??? Sice nová kolekce nic moc barvy, loňská byla lepší, ale prý jet dobrý kočár 😅

lennis
19. dub 2008

já ale nedám dopustit na Nomada, z nové kolekce bych si teda nevybrala, my máme r. 2006 a já jsem prostě nadšená i po půl roce, navíc teď fakt, když táhnu malýho za jednu ruku a druhou mám ovládat kočár, tak je to prostě neocenitelný (ovládám ho jednou rukou a má váhu kolem 6kg, přední kolečka naprosto suprově otočná), taky jsem nekupovala novej kvůli ceně, ale sehnala jsem 3měs starý na netu za 7500Kč a když si připočtete,ž e jsme dali 6tis za Firkona a 2tis za sedačku, tak na jaký ceně jste??? Jestli není lepší koupit rovnou nějaký ten dražší i s pohodlně nasazovací autosedačkou (i když je fakt, že asi už i u Firkona to teď jde dokoupit, loňský léto jsem to viděla)... no holky je to těžká volba, nevím do teď co je lepší, fakt záleží kdy rodíte, další chci rodit v zimě a koupit si lehký kočár, aby na další zimu bylo dítko už na sporťáku, ale chtít můžu co...... 😀 😀 😀

lennis
19. dub 2008

ty Atlanticy se mi taky líbí 😀

zlatka
19. dub 2008

No, leni, já bych taky chtěla druhý mimčo na zimu, máš recht.....Teď se prodávají ty F3 i s autosedačkou, přehazovací rukojeť je taky suprová, to jsem záviděla maminám, co se mnou krosily,ale u trojkolek to holt nejde. U nás je to o penězích, protože spravujeme,ještě pořádně nebydlíme, tak se pokusím s tím kočárkem dojezdit co to půjde, musíme ho dorasovat, aby pak byl na druhý mimi novej, taťka je šetřílek 😀 😀 Hoď odkaz na Bolder. Jinak berunka je první týden v květnu, to je honza šikulka, když už ti ťape sám. Ale i Ti brzo seděl, naše beruš si sedla až v 8 měsících. No a polohovací záda taky super, bez nich ani ťuk, bylo období řevu, když neviděla ven, ale mají to tam až na moc velký polohování, jsem si tam dodělala ještě jeden háček na takových 30 stupňů, když mi ještě neseděla, pro sedící mimi v klidu.

lennis
19. dub 2008

náš je taky první týden v květnu 😀 , jo, jo, ťape jak ďábel, nám se na konci 7. měs postavil v postýlce a před Vánoci ťapal za ruce a na Vánoce začal teprve lozit po 4, už jsem myslela, že to přeskočíme, teď chodí za 1 ruku, takže vozím boty pod kočárem, dnes to bylo i na fusak, moc se mu to nelíbilo, kočár a vše kolem dětí je o penězích, na značkách se vydělávalo a hold vydělávat bude....když jsme kupovali kočár, nejdřív jsem peníze neřešila, ale když jsem pak viděla ty ceny, tak mně to přešlo a taky jsme tak trochu vybírali podle ceny, ale hlavně jak jsi psala ty, polohovací záda, velká korba, houpací a to se ti výběr tehdá hnedka zúžil, teď těch houpacích taky není moc.
Jak máš připevněnou boudu na sporťáku zezadu, mně to tam jen tak visí a nevím jestli je to dobře??? Buď Firkona prodám, nebo ho dáme na léto na chatu a pak do bazaru, sporťák máme netknutý a podvozek je vyměněný čili o 3 měs mladší než celý kočár.

xsuzzi
19. dub 2008

Ahojky tak my máme Firkon F17,viz moje album 😀
a jsme s ním mooooc spokojený,je krásně lehoučkej,každej kdo s ním jede to říká a je fakt super,vřele doporučuju 😵

cipin
20. dub 2008

Xsuzzi, nepřepsala ses náhodou? Nemá to být jen F7? 😕

tevina
21. dub 2008

Tak jsem si s Firkonem F3 dneska trochu pojezdila a paráda,akorát když jsem zajížděla zpátky do krámu,kde byl schod tak jsem musela pozadu a nebo zaaretovat kolečko.Ono se natočí a popředu se tam nedalo vyjet.Ještě tam měli Firkon Ivone,taky moc pěknej ale 4kolovej 😉

marcim
22. dub 2008

Ahoj!
Já mám Firkon F7 a nemůžu si na něj stěžovat.Je to klasická 4-kolka.Přehazovací rukojeť.Má tašku na mimčo,což mi vyhovuje,protože abych ještě do schodů tahala celou korbičku se mi doopravdy nechce.Sporťák ještě nepoužíváme,ale nezdá se mi malý.Má spostu vychytávek,jako že se tam dá nasadit ochrana na nožičky,když dítě už není v tašce,ale ještě není na sporťák.A taška má nad hlavičkou stínítko,které je na zip,když potřebuješ vyrazit jen s taškou,aby nesvítilo do očí...
Jinak jezdíme 5 měsíců a zatím o.k. 🙂

lilithka
29. dub 2009

Ahoj, koupili jsme si kočárek Firkon Ivone a chci se zeptat, jestli je normální, že autosedačka na podvozku se mírně vykle, že tam nesedí pevně. Myslím jako že se vykle v tom adapteru, Sice jen mírně, ale stejně nás to zarazilo, jestli to atm nemá být na pevno. Možná je to tak u všech kočárků firkon, můžete poradit? Prodavačka říkala, že je to normální. Díky

julie2905
29. dub 2009

Ahoj, já mám na malou Firkon quatro a taky se to trošku vykle, ale nic zásadního, při nákupech jsme malou vozili jedině v autosedačce a nikdy se nic nestalo, ze začátku se mi to moc nezdálo, ale dobrý, teď už jsme přerostly, škoda ... 😒
jinak sestřenka si teď objednala kombinaci s autosedačkou bebeto a taky se to trošku vykle, možná je to tím, že je to taky Polsko
takže asi je to fakt normální 🙂

lilithka
30. dub 2009

Díky 😉

jita6
3. srp 2009

Tak se musím podělit o pocity z kočárku Firkon. Je to hrozný křáp. Už bycho to nikdy nekoupila!!! A to byl vítěz tesku MF dnes, nebo jakého. Už po pár týdnech se začaly ulamovat na kolečkách takový zoubky, co mají fungovat jako zarážky pro brzdu. Není vůbec bezpečný, malá se mi v něm už třikrát rozjela i když byl zabržděný a převrátila, díky Bohu se jí nic nestalo!!! Do sporťáku to není vůbec dobré, madlo na držní je tak daleko, že v něm nemá šancu sedět. Hrůza a děs!! Nekupujte to.

lucik23
3. srp 2009

Ajaj, tak jsem zase na vážkách. Měla jsem vybranou F7 (s vloženou taškou). Existuje tedy něco podobného kvalitnějšího? Jito, jaký máš model? Ale asi to bude stejné..

jitka.sen
3. srp 2009

Už sedm měsíců jezdím s Firkonem Quatro a nemůžu si stěžovat. 😉

bubosek
3. srp 2009

Hluboká korba super velká, dobrá jsou polohovací záda taky, ale zoubky na brzdě se nám lámou taky, sporťák je maličký, a ještě jsem nepochopila, proč ta stříška na sporťáku jen tak plandá a není tam cvok na připevnění jako na hlub. korbě. To udělali soudruzi z Polské lidové republiky někde chybu ☹

jita6
4. srp 2009

Ahoj, mám čtyřkolku F7. Opravdu to nekupujte. Je sice krásně veliká korbička. Malá má 9 kg, půl roku, ještě se tam vejde, ale ta bezpečnost je nulová. Jakmile se kočárek zaparkuje na mírném kopečku, zoubky se začnou ulamovat jeden po druhým a kočárek se řítí dolů. Tu hrůzu nikomu nepřeju, když kočárek je na střeše a v něm vaše miminko. Radím jít do jiného typu a hlavně se podívat, jak jsou řešeny brzdy.

klara.t
22. srp 2009

holky, to s těmi brzdami a zoubky se vám stává i u firkonu verano? jak velkou má sportovní sedačku?

martinas.
30. lis 2009

Ahoj, vy, co máte kočárek Firkon... jsou tam ty reflexní proužky... svítí to moc??? i ve dne???

klara.t
30. lis 2009

Ve dne vůbec. Jsou to jen takové tenoučké šedé proužky. Ani si toho na první pohled nevšimneš. Svítí to jen když je to za tmy nasvícené. Jako klasické reflexní proužky.

sunnye
30. lis 2009

přesně jak píše klara. Já mám Verano a spokojenost. Brzdy jsou v poho.

evusinka
5. led 2010

Ahoj maminky,
tak už jsem byla téměř rozhodnutá pro Firkon F7. Hrozně se mi líbí. Ale po tom, co tady čtu, jsem z toho úplně špatná... ☹ Ještě by mě zajímalo, jak snadno se ten kočárek skládá a jaká je skladnost..o tom zatím nikdo nepsal. Ale po tom, co jsem tu četla, už mě to stejně od jeho koupě asi odradilo.... 😒

renat2
5. led 2010

Ahoj evus: psala jsem ti včera už na tvou založenou diskusi..
Mohu tak yreferovat...ale mám Verano a jsem s ním maximálně spokojená...a skládá se suprově, velmi lehce.
Ale jak F7 to nevím...

evusinka
6. led 2010

Renat, díky moc za zkušenost. To Verano se mi sice líbí, ale přikláním se ke klasickému podvozku, protože budu chtít kočárek do terénu. Ale je pravda, že všechna kritika, kterou jsem se dočetla, se týkala zrovna typu F7. ☹ Sice mám ještě spoustu času, ale vůbec nevím, jaký kočárek pořídit, abych udělala dobře...chjo.