Kočárek Firkon Verano Long 2013, máte zkušenost?

fairyblack
17. kvě 2013

Máte někdo zkušenosti s tímto kočárkem? Čekáme mimčo na konec října přítel je z něho nadšený já už méně. Bojí se těch předních menších koleček. Nemám k nim zrovna moc důvěru do terenu, sněhu...

gingerone
17. kvě 2013

Zkušenosti nemám, ale podle d-testu propadl z hlediska bezpečnostní normy (test kočárků je zdarma k dispozici na www.dtest.cz)...

ilonne
17. kvě 2013

@fairyblack Já mám variantu Vario - všechna kolečka stejná, vhodný do terénu a sice jsem četla, že v dTestu propadl, ale podle mě je super. A mám ho na doporučení kamarádek a opravdu jsem nikdy neslyšela, že by se nějakému dítěti skřípli někam prsty, jak je v dTestu psáno. Já můžu Firkon jedině doporučit. Ale jinak doporučuju vybrat si podvozek osobně, taky jsem nejdřív chtěla podvozek Verano, ale po osobním vyzkoušení jsem raději vzala Vario.

leikkka
17. kvě 2013

my mame uz starsi verzi, odvozim v tom ted druheho synka a nestezujeme si,koupila bych si ho zase. Oba kluci byli při narození velcí, měli tu hodně místa a uzili jsme ho vsude 🙂 O skripnuti nic nevim, jen z netu, z vlastni zkusenosti ani nevim, jak by se to prckovi mohlo podarit. Vsechno je bezpecne chranene.

fairyblack
autor
17. kvě 2013

Já jsem na ten dtest koukala. Spíše nerozumím, že podle jednoho testu propadne z důvodu bezpečnosti a v předchozím (myslím MF dnes)vyhraje jako jeden z těch lepších kočárků. Já už jsem po pravdě z těchto recenzí jelen ☹
Koukala jsem i na tu variantu Vario, ale tam mi zase vadí, že podvozek je celý napevno, že není třeba natáčecí náprava, jako to má třeba Mutsy. Takže když už bych takhle pořizovala tak jedině hluboký a sporťák bych pak musela řešit znova ☹
Jinak mě u všech přijde, že na říjnové dítě má velká většina malé korbičky. Tady u Firkonu mi přišla rozměrově super.

zuzi82
17. kvě 2013

@fairyblack Tak já mám Firkon verano už pro druhého kluka. Za celé tři roky, co s ním jezdím jsem neměla ani jeden jediný problém. Dítě se mi nikde neskříplo a ani já se nikde neskřípla. Kluky mám jarní (Matěj duben a Mikuláš červen) a oba jezdili v hluboké korbě celou zimu a to nejsou žádní drobínci. Narodili se s váhama 3,65 a 3,74. Bydlíme na vesnici, takže občas musíme krosit i v hlubokém sněhu a není to problém. Otáčecí kolečka jsou super a to že jsou menší sněhu vůbec nevadí. 😉

alushka
17. kvě 2013

@fairyblack já mám taky Firkon Verano, už taky skoro 3 roky a taky se mi za celou dobu nestalo, že bych si já nebo syn skřipl prsty do konstrukce, jsem moc spokojená. prvního syna jsem měla v listopadu a ten rok napadlo hodně sněhu, takže jsme dost jezdili i ve sněhu a v pohodě, ty přední kolečka nejsou zase tak malé (jako u některých kočárků), mají v prúůměru asi 24 cm, dají se zaaretovat, aby se podle potřeby neotáčela, takže s nimi projedeš i sníh i terén, naopak tenhle kočárek je super i do terénu, my jsme docela turisti a už jsme s tímhle kočárkem prochodili dost lesů i hor a v pohodě. Pokud byses bála těch koleček, tak zkus tu variantu Vario. určitě se zajeď na kočárek do obchodu podívat a vyzkoušet si ho, jak se s ním jezdí, jak se skládá, jak je těžký atd.
Já ho mám taky na doporučení kamarádky a jsem s ním fakt spokojená, akorát jsem jednu dobu měla pořád píchlá kolečka, ale jak jsem zjistila, to není problém jen Firkonu, kamarádka má Jane a taky je měla pořád píchlé i kamarádka s Dorjanem

milada2
17. kvě 2013

Mame Firkon Verano Long a do terenu je uplne v pohode. A zadne skripnuti jsme taky nezazili, a to mame divocha. Kocarek je velky, prostorny, fajn.

hofka1
17. kvě 2013

@alushka můj Dorjan drží🙂 A taky jsem ho měla na tu sněhovou podzimozimu 2010 novej🙂 A vydržel i megablátivej tankodrom na polní cestě a to si ho tchyně ani nezaaretovala.-) Tyhle kočárky mají nápravy podobné.

alushka
17. kvě 2013

@hofka1 jj, dívala jsem se u kamarádky, že ty konstrukce jsou hodně podobné 🙂 i do terénu super 🙂

soleilll
17. kvě 2013

Mám Firkon Verano Log v provozu od letošního ledna, takže žádnou rozsáhlou recenzi zatím dělat nemůžu, každopádně jsem ale plně spokojená. Podobné a aktuální diskuze probíhají zde:
https://www.modrykonik.cz/diskuse/na-kocarkovan...
a
https://www.modrykonik.cz/diskuse/na-kocarkovan...
Každopádně ten dTest srovnává kočáry za 30 tis. a 8 tis. Předražený značky mají sice např. sofistikovanější systém skládání podvozku, odlehčenou konstrukci nebo variabilní doplňky (kombinace s autosedačkou, ruční brzdy,...), ale k čemu to je, když se do hluboké korby nevejde už 4-měsíční dítě?

ilonne
17. kvě 2013

@fairyblack Nevím, co přesně myslíš natáčení nápravou, ale má to přehazovací rukojeť, takže sporťák jde po směru i proti směru jízdy, jak to zrovna potřebuješ a nemusíš kvůli tomu otáčet korbu jako to má varianta Verano. Velikost korby je super a právě i sporťák je hodně velký. A přesně, když jsem ho kupovala já, vyhrál testy bezpečnosti v MF Dnes. Jinak co se týká skládání, tak podvozek složíš na placku, ale dost velký je, to určitě.

mor48tko
8. dub 2014

@zuzi82
@alushka
@milada2
Ahoj holky, prosím vás, jak jste zpětně spokojené s Firkonem?? Děkuji

zuzi82
8. dub 2014

@mor48tko Nyní už máme kočárek schovaný na půdě, ale za celé čtyři roky ježdění jsme neměli ani jeden problém a odjezdili jsme to v pohodě. Kdybych si dnesk kupovala nový kočár, koupila bych si Camarelo, ale to jen proto, že se mi líbí víc, pokud bych ho nesehnala, jdu znova do Firkonu. 😉

hermina7
9. dub 2014

@gingerone Ahoj, psala si zdarma.. nikde teda nevidím, že by to bylo zdarma, všude píšou, že musím zaplatit 99 Kč, aby se mi to celé ukázalo.

gingerone
9. dub 2014

@hermina7 No, já mám přístup, ale trnkrát tvrdili, že to zdarma je, zkus tohle:
http://www.dtest.cz/clanek-2883/test-kocarku-2013

gingerone
9. dub 2014

@hermina7 Oba články i s tabulkou výsledků se mi přes mail stáhly, určitě to bude fungovat 🙂

hermina7
9. dub 2014

@gingerone Super, jsi šikula, děkuji. Jdu si udělat čajdu a pročítat 🙂 Mrknu na své favority, jak dopadly 🙂

gingerone
9. dub 2014

@hermina7 Není zač 🙂
Náš tam vůbec nebyl, tak jsem ho s klidem koupila... a občas bych ho vyhodila oknem 😀

hermina7
9. dub 2014

@gingerone Tak super, jeden z mých favoritů je hned mezi prvními a má 100% bezpečnost. Vím, že je těžký, už mi to psalo několik maminek, ale myslím, že to zvládnu 🙂 Dorjan jupííí

milada2
9. dub 2014

@mor48tko Jsem s nim spokojena. Jako ja nejsem na kocarky nijak ulitla, neresim je, neokukuju a neporovnavam, vubec nemam prehled. Tenhle mi na prvni pohled padl do oka. Je krasnej. A splnuje to, co jsem po kocarku chtela... velka korba, prostorny sportak, je lehky a dobre ovladatelny, fajn je polohovatelnarukojet a moznost otoceni korby. Bralabych ho zase

mor48tko
10. dub 2014

@hermina7 Tys v té tabulce našla Dorjan? Já ne.. 😒 A pro jaký kočárek jsi se rozhodla?

hermina7
10. dub 2014

@mor48tko ANo Dorjan tam byl a dopadl velmi dobře. V závěru je tam označen poznámkou - výhodná koupě. Takže o něm stále přemýšlíme a je to jeden z favoritů. Pak se chci ještě kouknout na Britax 🙂 O něm vím, že je to svkělý sporťák, ale už nic nevím, zda je i korba kvalitní 🙂

mor48tko
10. dub 2014

@hermina7 Já jsem si ty testy právě taky stáhla (stáhly se mi dva naprosto stejné, ale každý byl z jiného odkazu), ale Dorjan tam nikde zmíněný nebyl, proto se ptám... Děkuji, právě se na ně pojedeme s mužem podívat 🙂 doufám, že budou tak hezké jako na fotkách..

hermina7
10. dub 2014

@mor48tko
http://www.dtest.cz/clanek-2883/test-kocarku-2013

zkus toto, je tam okénko - poslat na mail zdarma - zadej si tam svůj mail a pak to na tom tvém mailu otevři, je to v pdf.. tam Dorjan je

mor48tko
10. dub 2014

@hermina7 děkuji 🙂

alushka
13. dub 2014

@mor48tko já už ho teď mám 4. rok, vozím v něm už druhého syna a velká spokojenost. Za super cenu, super kočáerk. Dívala jsme se na ten nový Firkon balance a ten je taky moc pěkný. Já jsem hledala kočárek do terénu, rádi chodíme na túry, ale i do města, aby nebyl moc těžký a taky super skladný do auta. Super velká korbička, má druhé mimčo veliké a i teď v 6 měsících, kdy má 71 cm nemáme problém se vejít do hluboké korby. Sporták je taky super veliký. Navíc jde úplně do lehu, do úhlu 180 st., na rozdíl třeba co jsem viděla u X-landeru. nebo u jiných kočárku, kdy sportak je lehce naklonen v lehu jako golfky.
Jedine co mi vadi je autosedacka-vajicko, je mala, do ni uz se ted nevejdeme, mam pujcenou maxi-cosi.

las55
23. kvě 2014

POZOR!!!
NEkupujte si kočárek značky FIRKON, obzvlášť v obchodu http://www.batolatko.cz/ v Tuchlovicích.
Po 4 dnech používání nám stačilo upadnout zadní kolečko, následně přední kolečko, zůstalo nám madlo v ruce a dalších několik šroubků se uvolnilo. V tom mám jako vozit dítě? Při pokusu o reklamaci mi paní sdělila, že jsem si to pravděpodobně způsobil neodbornou manipulací a že jim tam podvozek můžu nechat na reklamaci.
S paní jsem se nemile rozloučil a řekl, že si to radši spravím sám. Paní mi na to řekla, že v tom případě mi záruka propadne úplně. Tak ať, už s tímhle podnikem nechci mít nic společného.

soleilll
29. črc 2014

@las55 Na tvým místě bych nebyla tak kategorická. Firkon mám přes 1,5 roku, od jiného prodejce a jsem s ním plně spokojená. Za celou dobu jsem jen dofoukla gumy a přitáhla pružiny, nic víc.