Kočárek Hartan. Zkušenosti?

romisek
29. led 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s kočárkem Hartan? Díky moc.

elana
10. led 2015

@ptjj právě. Proto píšu, že každý známe svoje dítě nejlíp a víme, jak a co potřebuje. Já prostě odkočárkovala během toho podzimu, byl zvyklý na "teď pospícháme, přidej, prohlídneš si to až půjdem zpátky" a zas tak hrozně nikdy nikam nespěchám, abychom to nedali. Navíc je dost vytrvalec, nešetřili jsme ho, je (a byl) zvyklý chodit fakt dlouhé okruhy vcelku od začátku (chodit začal pozdě, až v 19m). Jo a taky chodí za ruku. Což je významné plus, děti, které za ruku chodit odmítají, tak samozřejmě nic nedonutí jít rychle, když nechtějí.

bjoucik.15
10. led 2015

Takže mi hartana schvalujete?? I když denně budu jezdit z kopce do kopce,několikrát za den?? se starším dítkem za ruku,popř. psem na vodítku??

ptjj
10. led 2015

@elana jasně....třeba ho nakonec ani nepoužiju, uvidíme, zatím jsem to jen tak promýšlela a připadalo mi to tak nějak automatické, nicméně ještě nad tím pouvažuju, jestli to má smysl

elana
11. led 2015

@ptjj hele uvidíš. Já to schválně měřila a cesta od gymplu k Lidlu mi trvá samotný 20 minut a s malým 25-30. Takže víceméně zanedbatelný rozdíl. A to on jde, jen prostě má kratší nožičky, kdybych ho táhla jak čokla na provázku, řekne mi na mostu u poutě, že ho "bolí bříško" (tj. píchá v boku)-vyzkoušeno. Takže jdem malinko volněji než bych šla sama, ale plynule. Ta plynulost je důležitá. Tak uvidíš, znáš ho nejlíp. A kdyžtak koupíš a prodáš nebo dokoupíš až uvidíš že je to nutný.

spiritty
12. led 2015

Zdravím chci se zeptat kdo máte tento kočárek v čem vozíte pláštěnku od hluboké korby kdo máte mám ji zatím v košíku ale tam zbytečně zabírá místo ak bych to ráda vyřešila třeba nějakou tou taštičkou na konstrukci kočárku ale nenapadá mě kde ji dobře umístit poradíte? Díky🙂

jika10
12. led 2015

@bjoucik.15 Hartánka ti schvalji na 150%. Já ho tahala do schodů i ze schodů a dá se to

elana
12. led 2015

@bjoucik.15 jsi na diskuzi, kde 99% z nás Hartana má, takže ano, schvalujeme 😅 , ale na tom vůbec nezáleží. Podstatný je, aby vyhovoval Tobě, pže Ty s ním budeš jezdit. Jediná cesta, pokud máš pochybnosti o jeho váze, manipulovatelnosti atd. je ho vyzkoušet v obchodě, posadit tam třeba starší dítě a prostě si ho "vybrat" nebo zavrhnout 😒
@spiritty mě nevadí, že tam zabírá místo, vadí mi, že je neskladná a dost hnusná. Tak jsem to vyřešila tak, že jsem si pořídila jinou (takovou, která jde dobře "zmačkat" a drží v kompaktním tvaru) a za druhý ji dávám do pěknýho pytlíku s PUL zátěrem, takže i když během cesty přestane pršet, můžu ji tam sbalit zpátky a neprovlhá to ven.

xovicka
12. led 2015

K těm skejtům, psala jsem výše , nemám praktickou zkušenost zatím žádnou, ale na netu jsem nastudovala, že by měl pasovat buggyboar nebo bumprider. Také budu jeden z nich pořizovat, ještě je chci vidět naživo. Na první dítko jsem také nepotřebovala, ve dvou letech byl komplet bez kočáru, ale na druhou se tomu nevyhnu, když půjdu se třema dětma ráno do školky a budu se tam chtít dostat na čas, tak je jediná možnost, mít mimino v kočárku, batole na skejtu a školkáče držícího se kočárku.
Co se váhy kočárku týče, tak ano se starším dítětem do kopce mi to přišlo už docela dost. Po rovině v pohodě jednou rukou, ale do kopce s dvouleťákem to teda dřina byla. Na druhou jsem koupila lehké golfáče a hojně využívám.

spiritty
14. led 2015

Prosím chci se zeptat kdo máte hlubokou korbu tak vozíte tu matraci od hluboké korby uplně naspod a nebo má být ta matrace vevnitř v tom povlečení jako by bílém od té korbičky? Máme ji právě vevniř povlečenou do postěradla na matraci kočárku tak jestli to máme blbě nebo ne? 🙂

arrowka
14. led 2015

@spiritty Jsem trochu zmatená, píšeš úplně naspod nebo vevnitř? To je to samé, ne? Každopádně bych řekla, že jsem korbičku vozila tak, jak mi přišla, takže matrace uvnitř a nato ten bílý potah. Přijde mi to tak logický, ten potah je snímatelný a pratelný a chrání matraci před zašpiněním.

elana
15. led 2015

@spiritty já tak jak @arrowka . Nikam jsem nic nepřekládala, prostě matrace úplně na dně a pak je to vyložené tím bílým vnitřkem, co přesahuje až ven už v barvě kočárku. Stejně jsem tam ještě něco vždy dávala, dítě neleželo jen na tom.

1kacaba1
15. led 2015

@bjoucik.15 Já mám taky Topline S, bydlíme na kopci a souhlasím s elanou. Kočárek je skvěle ovladatelný, takže kopce zvládneš i jednou rukou. Navíc pro jízdy z kopce si můžeš pořídit ruční brzdu, aby Tě kočárek netáhl dolů, ale nutné to není, dá se udržet i tak, jako každý kočár. Taky jeho váhu nepozoruji, naopak myslím, že je výhodou, že je možná trochu těžší, protože mi přijde dost stabilní. Lehké kočárky se dle mého mohou snadno převrátit. Jinak je naprosto úžasný do terénu, i do města. Já bych neměnila. Je pohodlný, vychytaný, dobře pruží, nepotřebuju ani fusak, stačí softtaše, ve které mám chlupatou biovložku (také zn. Hartan). Navíc ho mám v barvě bílé koženky a za celý půl rok, co s ním jezdím, jsem ho ještě nemusela ani jednou nějak výrazně čistit, jen jsem třeba vlhkým hadříkem otřela sem tam nějaký mušinec, a vypadá pořád jako nový, i když s ním jezdím denně (i lesem).

1kacaba1
15. led 2015

Taky mám dotaz: Na léto bych chtěla malé pořídit ke kočárku buď slunečník, nebo originál sluneční clonu. Co je podle vás lepší? Máte s tím nějaké zkušenosti?

1kacaba1
15. led 2015

@tina_7 Já mám oddělitelný rukávník za 390,- Kč od pinkie.cz. Oddělitelný jsem volila proto, že mám ruční brzdu. Mám od nich i tašku na kočár ve stejném designu a spokojenost.

hribecekbeztecek
15. led 2015

Je mozne namontovat rucni brzdu i pozdeji? Nebo je tato moznost jen pri koupi noveho kocarku?

elana
15. led 2015

@hribecekbeztecek mám za to, že to dodatečně nejde, lanko atd. je zabudované přímo během výroby kočárku.

majruska
15. led 2015

@hribecekbeztecek jak píše
@elana dodatečně nejde je zabudovaná přímo v kočárku. mám ji a využívám skoro pořád. Jako kdyby tam nebyla tak si taky nějak poradíš, ale spoustu kopců, jezdících schodů, náledí... se s tím dá zvládnout mnohem pohodlněji

hribecekbeztecek
15. led 2015

@elana
@majruska diky za odpoved. Moc jste me nepotesily 😉 Chci Hartan,ale financne jsme to zhodnotili a koupime zdruhe ruky a zatim prevazuji v nabidce bez brzdy. Nastesti je jeste cas tak budeme cihat.

elana
15. led 2015

@hribecekbeztecek uvidíš, myslím že není třeba až tak litovat, ono hodně záleží na terénu, problém jsou velké "skopce". Pak ten kočár fakt letí jak zběsilej. Na druhou stranu pořád je ta ručka spíš zpříjemnění a zjednodušení než nutnost. Já mám v městě 2 kopce (jeden dlouhej, druhej kratinkej, pár metrů, ale opravdu hodně prudkej), kdy přibržďuju. Takže za mě, furt lepší Hartan bez ručky než jinej kočár 😅 Hartany jsou super.

hribecekbeztecek
16. led 2015

@elana no pár skopcu na trase mám, vlastně mám jen jednu procházkovou trasu na rovince 🙂. Chci ji, protože v druhé ruce budu mít vodítko, tak ať mě netáhne kočár i pes. Termín mám až v červenci, takže můžu číhat, snad seněkde objeví .-) Ale kolečka jdou vyměnit bez problému i později, že?

majruska
16. led 2015

@hribecekbeztecek kolečla bych ti teoreticky mohla přenechat - pokud myslíš takový ty do města já je využila tak 5x a teď to s malou asi taky moc používat nebudu. My to tady máme jen samej kopec takže brzda byla jasná volba ale i bez ní je to super kočár hlavně robusní a ani na 2. dítě není rozhrkanej a nepočítám s tím že by byl i do budoucna

medoureknaty
16. led 2015

Ahojky přemýšlíme o koupi Hartana bud topline s nebo racer gt . Neměla byste nějaká reálné foto kočárku s korbičkou i sportákem v bílé kožence nebo jiné kožence ? Děkuji 😉

arrowka
16. led 2015

@medoureknaty Ahoj, mám tento Topline S kolekce 2013. Sporťák vyfocený nemám.

medoureknaty
16. led 2015

@arrowka dekuji moc je krasny🙂Jak jste s kozenkou a kocarkem spokojena? 🙂

arrowka
16. led 2015

@medoureknaty Spokojená jsem byla moc a už se těším, až zas budu vozit korbičku. 🙂 Jen ta bílá koženka chce pečlivější údržbu, kontrolovat a otírat vše zavčasu, bohužel jsem na jednu šmouhu zapomněla a už se mi ji nepovedlo vyčistit.
Sporťák je krapet limuzína, je velký a dlouhý, takže na pravidelné cesty MHD se moc nehodí. Pár lidí odsud si stěžovalo, že jim dítě v polosedu sjíždí a já měla stejný problém, dokud jsem malou nedala do úplného sedu. Sedací část má podle mě malou hloubku. Co mi dál dost vadilo, byly krátké horní pásy, které jsem měla nastavené na maximum a stejně to bylo málo. Polosedící dítě v zimním oblečením jsem horními pásy nemohla vůbec připoutat, tak jsem poutala jen spodními. Ovladatelnost kočárku je bezkonkurenční, jen je potřeba si dát pozor na těžiště - takže ležící dítě dávat jen v protisměru jízdy.

elana
16. led 2015

@arrowka ach tak korbička, viď 🙂 (aspoň myslím že jsme si tu notovaly spolu). Já se s ní napodruhé (a napořád) rozloučila bez slz...narodil se prcek prckovatej, byla by jí dosud (i s fusakem), ale samozřejmě pak už nechtěla ležet na zádech. Dokud to šlo, jezdila na břiše se staženou střechou. Pak začala zima, foukat, ona tu papulu furt otevřenou 🙂...nedalo se nic dělat, musela první prosincový víkend do sporťáku. Ale díky tomu, že jsem korbičku využila tak maximálně a prostě pak už pro mě neměla žádnou výhodu (ona ta stažená bouda a dítě čučící ven zas tak estetický už nejsou😀), tak mě přechod vůbec nemrzel jak u toho prvního 🙂 , naopak-sporťák byla úleva pro všechny 🙂

už čekáte? 😉

arrowka
16. led 2015

@elana Jojo, notovaly jsme si spolu. 🙂 Já zas v tomto měla ukázkové miminko, ležela a čuměla do stropu, pohoda. 🙂 Jenže v půlroce (konec ledna) se tam už prostě nevešla. Ale žádný problém, ležela dál ve sporťáku. Vyvstal jiný problém, dlouho neseděla (rehabka, samostatný sed až téměř ve 13 měsících), v pololehu nic moc
(pásy, sjíždění), tak chvíli jezdila i na břiše. 🙂
Já se úplně bojím kouknout na kolekci 2015, určitě zas najdu odstín, ze kterého budu úplně hotová. 🙂 Kolekce 2013 byla ohledně výběru barev dost nepovedená a když jsem objevila ve 2014 puntíkatou korbičku, tak jsem fakt litovala, že jsem nerodila později. 😀
Ještě nečekáme, ale už jsme se dohodli, že letos zahájíme zadělávání. 😀

alemari
16. led 2015

@elana
@jika10 holky tak co? Který? Já se tam moc nenašla, ta 217 se mi líbí🙂 http://www.kocarkydavidek.cz/detail.php?zbozi=5...

bjoucik.15
16. led 2015

holky já jsem se byla kouknout na hartany, jen tak zkusmo a tedy v tom krámu měli všechny hartany nějaký rozhrkaný.. i chlap říkal, že je to děsný. Dělají vám to taky vaše kočárky? ono se to dost viklalo na strany 😒 tím si moc mojí přízeň nezískal :( a těžký mi přišel na přizvednutí, třeba na chodníky...ale to je možná jen zvyk z golfek...

1kacaba1
16. led 2015

@hribecekbeztecek Já taky myslím, že to dodatečně nejde.