Kočárek Hartan. Zkušenosti?

romisek
29. led 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s kočárkem Hartan? Díky moc.

monihart
8. kvě 2013

Ahoj holky, kolik jste platily poštovné z Německa?

anika142
8. kvě 2013

@monihart ahoj, odtial http://www.babyonlineshop.de/ do ciech 40 eur.

loulou02811
8. kvě 2013

@arrowka
Veď pozerám, že cenový rozdiel nie je veľký. A to netuším, koľko by mohlo stáť poštovné na SK. Ak by som ušetrila aspoň 200eu na kočíku, nebola by pre mňa záruka až taká podstatná 😉

arrowka
8. kvě 2013

@loulou02811 Já jsem těch 200 eur ušetřila, ale jen proto, že jsem toho objednávala hodně. A ještě jsem vychytala 5% slevu, která mi zaplatila poštovné. Jinak se to asi vážně tolik nevyplatí.
Vyplatí se objednávka doplňků, které mají o dost levnější. Pokud se domluví víc lidí, co se podělí o poštovné, tak tuplem. Navíc na ty mají kratší dodací lhůty, u nás se 12 týdnů minimálně čeká na všechno.

arrowka
8. kvě 2013

Jo a tady je to poštovné souhrnně do různých zemí: http://www.babyonlineshop.de/deutsch/special/1/4/

asm
8. kvě 2013

@lea_maat
mozem len otazocku ? aky ste si kupovala adapter ? my mame topline S 2010 a teraz sme kupili Cybex Aton vajicko 0 plus 13 a ze treba adaptery ? treba original hartan adapter ? alebo tieto by mohli pasovat :
http://www.brendon.sk/Products/Details/31752

lea_maat
8. kvě 2013

Ja koupila original adapter (click-on) vhodny pro Britax-Romer nebo Maxi Cosi autosedacku primo od Hartana. Vic bohuzel neporadim, nemam s jinymi adaptery a autosedackami zkusenost. Jen vim ze Hartan ma jeste jiny typ adapteru - universal adaptor, coz je takova vetsi konstrukce. Na nejakych Nemeckych strankach jsem videla, ze click-on adapter je vhodny i pro Cybex Aton. Myslim, ze Cybex a Maxi Cosi maji stejne uchyceni.

anika142
8. kvě 2013

@asm ahoj, ja mam v plane kupovat autosedacku cybex aton 2, pytala som sa priamo vyrobcu cybexu a oni mi povedali ze pasuju tie od hartanu konkretne cislo 9912. Toto je na vip xl

elana
8. kvě 2013

@monihart taky jsem kupovala na babyonlineshop.de, v r. 2011 se nám to opravdu vyplatilo, jak je to teď nevím. Kupovala jsem ale jen vaničku+sporťák s podvozkem, protože naopak doplňky (nánožník atd.) se tam tehdy vůbec nevyplatily, vycházely o dost dráž než u nás. Dovezla to GLS, poštovné tuším tehdy (a teď čtu že stále) 40eur.

monihart
8. kvě 2013

Já bych do toho nákupu z Německa šla, kdybych věděla, že opravdu posílají kvalitnější kočárky (jak jsem četla v jedné diskuzi). Holkám, které kupovaly kočárky u nás se hrozně kýve rukojeť a stěžovaly si i na křivě ušitou boudičku. Ty, co nakupovaly v Německu psaly, že je všechno v pohodě. Tak by mě zajímalo, jestli je to jen náhoda, nebo doopravdy posílají na "východní" trh zmetky.

asm
8. kvě 2013

@anika142
vdaka, pozrem to 🙂

anika142
8. kvě 2013

@monihart no tiez by ma to zaujimalo ci posielaju lepsie vyrobky ako na sk.
No vseobecne to plati. Tak kto vie. No ja spekulujem nad tym stale, lebo trochu sa bojim zaruky alebo toho ze by poslali nieco inak alebo tak nejak. Proste ze by nieco zbabrali a potom by boli len problemy s posielanim spat atd.
Kdez to na slovensku by to bolo kusok jednoduchsie. aj ked furt by to bol eshop.
@asm za malo. Pripadne skus napisat im co ti bude pasovat.

elana
8. kvě 2013

@monihart tak to nevím...každopádně MNĚ se ta rukojeť nekýve, jak jsem tuhle psala...může to být náhoda nebo ne...kdoví 😒

magdaleeen
8. kvě 2013

mě se rukojeť kýve a mám kočárek koupený v německu

japona
9. kvě 2013

Ahoj hartanacky,
pouzivate nekdo emitexovou (nebo jinou neorig.) vlozku do sportaku? Kterou byste mi doporucili? Jedna se mi o velikost (maji delku bud 65 nebo 95cm a jsou bud s "usima" nebo bez). Na jakem materialu se dite nejmene poti (fleece, bambus, frote)?
Diky

elana
9. kvě 2013

@japona jo, já mám do sporťáku Emitex (tuhle: http://www.detskydum.cz/detail/emitex-uni-podlo... ), je z jedné strany bavlna, z druhé flís, měla jsem ji tam v létě tou bavlněnou stranou navrch, na bavlně tudíž seděl, flís byl vespod, což mi vyhovovalo, a) bavlna saje a nehřeje, není potivá jak flís b) flís je naopak hrubší a míň to klouzalo po tom zádovém "šusťákovém" potahu. Jako je to taková vyloženě funkční věc tahle Emitexová záležitost, takže estetika tak nějak jooo, ale žádná sláva to nebyla, dost to přečuhovalo,protože Hartan má relativně užší ten sedák za zády dítěte, ale vcelku se to dalo vyřešit tak, že se kočár nejdřív položil a pak posadil a během toho se "uši" zasekly za boudu a už nepřečnívaly do strany. Pokukd chceš vyloženě čupr design, tak spokojená nebudeš, ale pokud chceš hlavně aby to bylo jednoduchý a praktický, aby v tom dítě nesjíždělo dolů, neklouzalo to, sálo a mělo omyvatelný spodek na boty, tak to ten účel naprosto splní za tu cenu. A zas tak hrozně to nevypadá.

alemari
9. kvě 2013

@japona já mám šité a sedí skvěle🙂. http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=62248

japona
10. kvě 2013

Diky, podívám se.

ebbinka
13. kvě 2013

@monihart Ahoj, já jsem objednávala kočárek na www.babyland-online.com a poštovné vyšlo na 32,50 EUR. Jinak jak je na tom kvalita zatím nemůžu hodnotit, kočárek teprve čeká na svůj první výjezd 🙂 Zatím se ale zdá v pořádku, nic se nekýve a šití taky ok.

loulou02811
17. kvě 2013

@arrowka
Ďakujem za tip, objednala som nakoniec Topline S z Nemecka. Vzhľadom na to, že som veľmi chcela aj dosť doplnkov, vyšlo to naozaj o dosť lacnejšie. Koľko týždňov si naňho čakala?

arrowka
17. kvě 2013

@loulou02811 Ještě stále čekám, objednávala jsem před šesti týdny a napsali mi deset, tak uvidím, jestli nedorazí dřív. 🙂

babymarket_sk
17. kvě 2013

@anika142
Pre vysvetlenie: Výrobky Hartan predávané na Slovensku sú presne tej istej kvality ako v Nemecku. T.z.neexistuje medzi nimi kvalitatívny rozdiel.

zc298
20. kvě 2013

Poradte mi prosim! Chcem si objednat Hartan Racer GT a neviem sa rozhodnut, ci mam zobrat aj vymenitelnu napravu. Byvam v meste (NR), do lesa neplanujem chodit. Mimi cakame na zaciatku oktobra, obavam sa snehu, ci to s tymi malymi kolieskami bude v pohode. Poradte, ako je to v zime, odporucate mi dokupovat quad system?

elana
20. kvě 2013

@zc298 já bych nekupovala (nekoupila jsem). Je pravda, že když je sněhová kalamita a sníh zasype chodníky na půl metru vysoko, tak ten kočár prostě nejede. Ale ruku na srdce-málokdy opravdu v tuto chvíli musíš ven (a za pár hodin už to prohrnou) a taky to je doslova pár dnů v roce, proto mi to jen kvůli nim přijde fakt zbytečné. Když je běžný městský sníh-poprašek, max. pár cm, tak se to se zaaretovanými kolečky dá normálně ujet. Můj názor a zkušenost.

zc298
20. kvě 2013

@elana Dik za radu, som rada, ze si mi potvrdila, ze to ide aj bez nich. Co sa tyka ostatneho prislusenstva, ktore si kupovala? Ktore budem urcite potrebovat? Vezmem klasicku vanicku a adapter na vajicko. Uvazujem este nad nanoznikom (vyuzivas ho?). Treba mi pre oktobrove babo este nieco?

anika142
20. kvě 2013

@zc298 ahoj, ja tiez cakam v oktobri babo, chcem si objednat v juni hartan vip xl. A tiez zvazujem nad doplnkami. No ja som sa rozhodla ze nanoznik kupujem, fusak nie lebo tie su male aspon pri jednom je rozmer. Kupim si inej znacky. Tasku chcem kupit tiez, slnecnu clonu, Mozem vediet odkial chces objednavat hartan?

zc298
20. kvě 2013

@anika142 ja ho idem objednat z Nemecka babyonlineshop.de, maju najlepsie ceny. Zoberem racer GT s vanickou, adapterom a nanoznikom za necelych 700€ aj s postovnym. Tasku som si kupila univerzalnu v Dm za 15€. Fusaky hartan su sice pekne, ale tiez ich neberiem kvoli tomu, ze su male.

elana
20. kvě 2013

@zc298 já jsem kupovala tehdy akorát korbičku, ani adaptéry na vajíčko ne (myslela jsem, že bych nevyužila a taky jsem nevyužila...v obchodech jsme vozili malého ve vajíčku v košíku a nějaké velké shopování na půl dne po nákupákách s miminem moc neuznávám)-ale tak to je na každém. Nánožník jsem tehdy nekoupila, ale byla to velká chyba, pak mě to mrzelo, nakonec jsem ho doobjednávala zvlášť, mezitím se změnila kolekce a tak mám sice stejné barvy, ale s jiným lemováním (bílé místo kávového, což silně bije do očí a štve mě to, kdykoli ho vidím)...takže nánožník určitě ano. Nic jinýho jsem neměla a nepotřebovala, fusak když byl ležící miminko, tak jsem měla ještě po nás beránka, na druhou zimu jsem pořídila Odenwälder Mucki L-jedna z nejlepších ivesticí, doporučuju určitě dál. A jinak už nic, pláštěnka je v ceně a vochcapiny typu slunečník, taška a pelíšek jsem nějak nepotřebovala, i když třeba ten pelíšek si holky chválí taky a myslím že i tašku.

anika142
20. kvě 2013

@zc298 aj ja z babyonlineshop.de objednam, ale cakam na morfologicky utz. A ak vsetko bude OK tak idem na to. Tam to vyjde velmi slusne aj s postovnym. Tiez nechcem fusak len preto ze je maly to sa potom neoplati za tu cenu. Mne sa ta taska vidi prakticka oproti tomu co som videla inde. Ale zas sa mi na nej nepacia tie plastove rucky. Ale aj tak ju objednam.