Kočárek Hartan. Zkušenosti?

romisek
29. led 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s kočárkem Hartan? Díky moc.

m_d
22. únor 2014

@winterska ja mela korbicku, dcera je dlouhan ale ne cvalda. Jezdime ve sportaku od ledna, ale jen kvuli fusaku, uz se mi tam nevesla. Narozena je v cervnu, kazdopadne nebyt ve fusaku, tak by jeste urcite cely leden a mozna i ted (ale to uz tak tak) tam vlezla, kazdopadne El uz chce videt a hlavne sedi 😉 takze my muzeme jezdit ve sportaku 😉

winterska
23. únor 2014

@elana @m_d holky děkuju za zkušenosti, uvidíme ještě, jak se to vyvrbí 🙂

xovicka
24. únor 2014

@winterska Mám kombitasche. Jsem spokojená. Kočárek mám už tři roky a tehdy ty korbičky byly takové nepěkné a hodně nízko. Navíc bydlím ve čtvrtém patře bez výtahu, takže jsem u prvního dítěte hodně využívala toho, že jsem miminko nosila po trase byt ve čtvrtém patře - kočárek ve sklepě, právě v té tašce. Prcek se narodil v únoru a přišlo mi jako výhoda, že si ho pěkně zachumlám do té tašky už doma a pak to jen cvaknu do kočárku. Od tří měsídů dál už bylo miminko v tašce pěkně těžké, takže taška zůstala natrvalo v kočáře a dítě se nosilo přes rameno. Drohorozenou jsem nosila i s taškou snad jen měsíc, už jsem nebyla tak vystrašená, že jí zapadne hlavička nebo ji pustím. Prakticky to funguje tak, že vložná taška se zacvakává do otvorů pro madlo. A z vložné tašky se pak dá vyrobit docela dobrý fusak do sporťáku (ne do těch největších mrazů, ale takový pokročilý podzim a časné jaro zvládá). Jako nevýhodu musím napsat, že kdy se to nějak podaří ušmudlat vevnitř, tak se to fakt blbě čistí. Nevím, jak je to u korbičky, ale tady se to nedá nijak svléknout, takže už jsem to dvakrát musela hodit do vany celé. A to určitě není ideální, neboť dno je takové dřevěné a určitě mu to nedělá dobře. Ono ležící mimino to nijak neušpiní, ale může se to třeba umazat v autě, nebo si sáhne starší sourozenec špinavou prackou... K tašce mi přišlo jako moudré přikoupit si i matraci, neboť výrobce standardně počítá s tím, že miminu bude na dně stačit ten spodní díl od fusaku. Mě to nestačilo a myslím, že v létě by se v tom pařil. Vrchní díl fusaku se pak obepne kolem tašky a funguje jako nánožník na tuto tašku. Tohle si myslím, že je skvěle vymyšlené. Možná dokonce lépe než u hluboké korby. O softtasche jsem četla, že se z ní dá také vyrobit fusak, ale ten je takový pevnější a právě z té softtasche se ten vrchní díl prý nedá nijak odepnout, což nevím, zda je pravda, ale pokud ano, pak to není moc praktické. Velikostně je na tom kombitasche srovnatelně s korbou. Teď ti neřeknu přesně centimetry, kdysi jsem to měřila a i dávala fotky velkého dítěte v kočáře i tašce, je to mnoho stran zpět. Orientačně, je o kousek delší než korba a o kousek užší. Softtasche mi přijde nižší než kombitasche. To je tak všechno, co mě z hlavy napadá, jestli máš nějaké dotazy, tak se ptej.

alemari
24. únor 2014

@winterska taky jsem zastánce korby,mimi je chráněné, když usne a potřebuješ domů, tak jen vycvakneš podvozek a za to uchu na stříšce přeneseš, tsky je super, že ta korba má nožky, nepoložíš jí při skládání do auta na zem😉. Jinak vnitřek pratelný,stříška má větrání, cožje teda v létě super!!!🙂 no a v neposlední řadě!!! Máš hluboký kočárek a pak sporťák! Takže nejezdíš 3 roky se stejnou kárkou😉!!!

xovicka
24. únor 2014

Fotky té kombitasche jsou na straně 34. Neříkám, že korba nemá své výhody, Určitě mezi ně patří pratelný vnitřek, nožičky při odložení na chodník a také to že člověk nejezdí pořád se stejnou károu. Nicméně korbičku má švagrová, tak můžu srovnávat. Dítě je v kombitasche chráněno srovnatelně. Není pravda, že by korba byla nějak výrazně pevnější. A větrání přece lze i u té tašky. Přece víte, že boudička od sporťáku má taky větrací okénko. No a přenositelnost je výhodou spíše té tašky. Ne že by to u korby nešlo, ale tohle prostě funguje snadněji s taškou.

maximka33
24. únor 2014

@winterska taky jsem strašně chtěla korbičku. ale když jsem za bazarového Hartana dala 3300 Kč, tak jsem nechtěla dát stejnou cenu z novou korbičku. a starší nebyla k sehnání. takže mám taky softtasche. mně se líbí,že se dá dobře prát (vyndala jem ten pevný vnitřek), dá se přenášeet, dobře drží na ramenou. ale na to přenášení by to chtělo mít matraci. záleží, kde kočárek budeš parkovat, jestli máš výtah atd. někdy mi přijde, že ta korbička je až luxus 🙂 my už se pomalu chystáme na sporťák. a stejný kočárek to pořád není, jednou s taškou, podruhé bez potřetí otočený sporťák 🙂))

winterska
24. únor 2014

@maximka33 @xovicka @xovicka no holky, co maminka to jiný názor 🙂 Mně v jednom obchodě říkali, že korbička je praktičtější, když někam jedu, stačí vzít podvozek a korbičku Když bych měla přenosnou tašku, tak se musí navíc brát ještě ta sporťáková korbička.. Auto parkujeme asi 300m od domu na placeném parkovišti, kočárem dojedu až do bytu i s výtahem.. Zajedu si do prodejny, a ještě to s někým proberu 🙂 díky všem!

maximka33
25. únor 2014

@winterska jo ještě jedna výhoda, podvozek s taškou rovnou složíš. a korbička zabírá v autě dost místa, teda pokud to není ta placka.

teegreen
25. únor 2014

@maximka33
Vanička mi vždy zabrala toľko miesta ako šporťák, akurát som si ho 1/2 roka nedrala, takže ja jednoznačne odporúčam vaničku, a ak sa nám opäť zadarí, určite pôjdem do vaničky je pre drobca pohodlnejšia.
@winterska

winterska
25. únor 2014

@maximka33 i ta korbicka jde složit do placky! 🙂

elana
25. únor 2014

@winterska určitě to udělej jak říkáš-zajdi do obchodu a podívej se a rozhodni, co bude Tvému srdci bližší 🙂 Mě se prostě a jednoduše ten kočár s korbičkou hrozně líbí, co si budem povídat, je to tank, ve sportovní verzi pak tuplem a ta bouda není zrovna dvakrát na pohled šmrncovní a moderní...nejsem žádná snobka, ale zkrátka když jsem po mnoha letech a nějakých nezdarech čekala vytoužené dítě a konečně jsem mohla vyrazit s kočárem do ulic, tak jsem se chtěla sama sobě líbit 😅 a zálibně okukovat kočárek v každé výloze, kterou jsme míjeli. A tak se i stalo a musím říct, že dosud se mi ten kočár s korbičkou neokoukal a mám z něj radost i u druhýho dítěte a vozím ho pyšně stejně jak jsem ho vyvezla tehdy na tu první procházku s prvorozeným a vím, že se s ním budu těžko loučit, až přijde čas na sporťák. Takže uvidíš, jak čteš, výhody i nevýhody má každá forma, takže je to čistě jen na Tvých osobních preferencích a fakt to chce vidět naživo.

arrowka
25. únor 2014

@elana Moje řeč. 🙂 Skoro jsem loučení s korbičkou obrečela, jak mi najednou sporťák přišel nevzhledný. Když jsem jezdila s korbičkou, tak se maminy otáčely, cizí lidi mi kočárek chválili a jednou mě zastavil i neznámý chlap, aby mi pochválil kočárek.

elana
25. únor 2014

@arrowka přesně 😅 Ty máš první dítě, tak aspoň naději, že ještě jednou s korbičkou vyrazíte, já už mám utrum, tak to pak asi taky obrečím 😅 Ještěže mi ten přechod vychází na léto, tak dokud dítě opravdu z korbičky nevyroste, tak tam bude-doufám teda, že nebudu mít atleta jako Alemari, který se kluci v kočáru obraceli na břicho a museli do sporťáku dřív😀

jika10
25. únor 2014

@winterska No ahoooj, já nevěděla, že jsi taky hartaňačka 🙂 Mě teda osobně je srdci bližší hartánek s korbičkou. Přijde mi takový elegantnější a má takový šmrnc. Ale každý má samozřejmě jiný vkus. Malá se mi do korbičky vešla do 8 měsíců. Ale je fakt, že ve fusaku byla v korbičce jako to úplně nejmenší miminko a na léto byla v korbičce úplně na volno a měla prostoru dost. Sporťák je taky fešák a já jsem s kočárkem maximálně spokojená. Na procházkách si všímám jiných kočárků a musím říct, že některé jsou takové rozvrzané, nebo mi přijdou hodně umělohmotné a chrastící a náš hartánek jede krásně, potichu. No prostě super 😉
Ještě musím říct, že vůbec na koupi nedoporučuju malvík. Když jsme tam byli my, tak prodavačka o tom kočáru dohromady nic nevěděla a navíc nám furt nutila jen to, co měli skladem. Nejvíce super byl nákup, kde poradili a měli jich hodně skladem byl dětský dům v kunraticích (www.detskydum.cz)

jika10
25. únor 2014

@kekelka Já mám v hartánku, teda ve sporťáku kaiser iglu a jsem moc spokojená, v korbičce jsem loni měla klasického beránka ještě po mém tátovi 😉

winterska
25. únor 2014

@teegreen @jika10 @maximka33 Tak se s vámi děvčátka Hartanky loučím. Zajela jsem na Háje do eshopbaby.cz milá prodavačka mi vysvětlila vše co jsem potřebovala a vybrala jsem si nakonec Gessleina s měkkou vložnou taškou - i kvůli barvám, které Hartan v poslední sérii nabízí - jsou moc smutné..
děkuji všem za pomoc 🙂

linda24
25. únor 2014

@fineva mali sme cybex v tej dobe vychadzal v testoch najlepsie a boli sme spokojny velmi maly ma teraz 3 roky

maximka33
26. únor 2014

holky, kdo má golfáč Hartan, jaký je? prosím o zkušenosti

arrowka
26. únor 2014

Jdu se pochlubit 🙂 I když je konec února, tak jsem si udělala radost s fusakem a konečně ten kočárek k něčemu vypadá. 😉
A zároveň musím doporučit obchod www.kiddies24.de , kde ho měli skladem a dorazil do týdne.

xovicka
26. únor 2014

@winterska Za těchto okolností kup korbičku. Hlavní výhodou vložné tašky je přenositelnost a to ty nepotřebuješ. Jak říkám, před třemi lety ty korbičky byly nepěkné a bez toho kovového dole, takže hodně nízko. A já si opravdu netroufala chodit 4 patra s novorozencem jen tak přes rameno. V tomto případě má kombitasche význam. Dalším důvodem pak může být kočár pro dvojčata, tam se korbička nacvaknout nedá. Ta softtasche mě nějak neoslovila, ale hádám, že půjde o poznání snadněji čistit (po vyndání pevného dna by to mohlo jít do pračky?) a může to být zajímavé pro ty, kdo chtějí mít i prodlužovací díl (na zimu do vložné tašky a na léto jen s prodlužovákem).
Aha vidím, že už máš vybráno úplně jinde, no já takhle váhala mezi teutonií a hartanem. Jsem ráda, že jsem nevybrala teutonii, ale dneska bych možná vzala švédskou emmaljungu. Ta se mi hodně líbila jen neměla u otočných kol i přehazovací rukojeť, dnes už to za tak strašně důležité nepovažuju.

mppm
26. únor 2014

@m_d jaký máš prosím fusak? Já mám v Hartanu softtasche, tak nevím, zda využít to nebo koupit fusak. Malému je půl roku a tak do měsíce bych ráda přešla na sporťák. Díky moc za radu 🙂

mppm
26. únor 2014

Holky a nevíte, zda se dá koupit i samostatný košík na Topline S? Ten náš je bohužel nepoužitelný a nemůžu ho nikde sehnat ☹

m_d
26. únor 2014

@mppm ahojky mam tam od womaru nejaky beranek uplne obyc a jsem spokojena. S timhle pocasim bych mozna uz fusak ani nekupovala, ale ja mam nasity zatepleny nanoznik. Ale i tak, za mesic bude konec brezna, kup paradni teplou deku, prdackou podlozku do kocarku a mas to 😉 kvuli mesici fusak rozhodne nekupuj, mrazy uz neprijdou a to radsi prcka vic oblec 😉

xovicka
27. únor 2014

@mppm Normálně se košík určitě koupit nedá, ale když napíšeš do kenya, snad ti to nějak zajistí. Já s nimi teď takhle komunikuji ohledně nového madla, když to staré mám ztracené. Oni jako výhradní dovozcové by měli zajišťovat náhradní díly pro případ reklamace a většinou je s nimi docela rozumná domluva.

sovicka21
27. únor 2014

prosim vas zvladne Hartan s taskou bez vanicky celu zimu ak budem mat julove babatko? mozem verit tej taske alebo je predsalen top mat vanicku? vdaka

sovicka21
27. únor 2014

@xovicka mam v kociari Hartan softasche a julove babatko na ceste, zmesti sa mi tam na celu zimu aj s fusakom lodger bunker? vdaka

monihart
27. únor 2014

Nevím jak taška, ale mně korbička trochu zklamala. Je hodně malá. Syn už se do ní skoro nevejde a to má 5 měsíců. Kdybych měla letní dítě, tak už tam dávno není. Toto myslím vyřešili v nové kolekci, tuším, že jsou korbičky větší. Ale to je asi jenom jediná věc, která mi na Hartanu vadí. Jinak je to skvělý kočárek.

mppm
27. únor 2014

@sovicka21 já mám srpnové mimčo a v softtasche je pořád.. Měří v 6 měsících 71cm a prostoru má pořád dost 😉

sovicka21
27. únor 2014

@mppm kupovali ste k softaske aj matrac alebo ste si vystacili len s tou taskou?

mppm
27. únor 2014

@sovicka21 vystačili jsme si jen s taškou. Je to dost polstrované, tak mi matrace přijde zbytečné.