Kočárek Hartan. Zkušenosti?

romisek
29. led 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s kočárkem Hartan? Díky moc.

popellka
14. kvě 2012

@elana - no já su vyloženě technickej antityp nebo jak bych se nazvala, takže vůbec nevím, kam myslíš, že to mám zapnout 😉 😀 jediný cvoky do kterých by to připadalo v úvahu - na boku, že se musí odepnout jakoby ten potah co je na korbičce a místo toho tam zapnout nánožník, ale to možná nebude ono, protože když v tom malá sedí, tak jí to úplně stahuje, takže řev 😒 bylo by to OK jedině kdyby ležela, tak si myslím, že tam to asi patřit nebude, i když kdoví....a to madlo má teda zůstat pod nánožníkem, jo? no právě, po kom pak má být nějak šikovná! holt když já jsem taky nelezla, jsem až chodila a to v 15.ti měsících, tak co bych chtěla, že 😉

teddylu
14. kvě 2012

@cipisektp Kouknu na něj 🙂! To určitě máme blízko je to kolem 100km,což by šlo,vím že tam mají i hotové kočárky a cenově výhodné,právě jen ta skladnost ☹.

alemari
14. kvě 2012

@elana 😀 😀 😀 už se těším až nám dojde kočárek, kompletně si ho nechám předvést na prodejně, včetně instalace nánožníku,to madlo se sklapovalo jednoduše, ale určitě to nepředám tatínkovi, jistě by použil sílu 😠 To bych pak mohla taky objednávat nový! Mě na té fotce právě přišlo že je to nějaká zvětšovací varianta, jako prodložovací....když to rozepneš.

xovicka
14. kvě 2012

@popellka a @elana Ano nánožník se zapíná přesně do těch bočních cvoků a kterých píše popelka. Když mám instalován nánožník, tak potom ale zpravidla madlo oddělávám úplně. Pokud madlo zůstane, tak to jde těžko zapnout, jde to jen tak, že se nánožník prodlouží právě pomocí těch dvou zipů. Takže oklikou, ty dva zipy jsou na prodloužení nánožníků, využije se to hlavně v okamžiku, kdy se začne dětem sklápět opěrka nohou. K tomu přílišnému stažení dítěte nánožníkem... Jojo to je bohužel pravda, trochu pomůže, když nechám dítěti ruky venku a případně ještě, když místo úplného sedu zvolím jenom skorosed. No a na závěr k polohování madla... Na každé straně má madlo takový jakoby kloub a tam jsou taková jakoby tlačítka, která když se zmáčknou, tak to jde polohovat do všech stran. V podstatě je to stejný princip jako polohování rukojeti.
@teddylu Ruční brzdu jsem měla a párkrát jsem ji použila. Jednoho dne jsme ale jeli hodně divokým terénem, někde se něco přešmrdolilo a od těch dob mi ta ruční brzda šoupala o kolečko. Šlo o blbost, prostě tam dali zbytečně dlouhý drát, který tam pak zavazel. Nicméně není tajemstvím, že ruční brzda bývá u kočárků nejporuchovější součástkou. Nu a pak se jednoho dne stalo, že mi byl kočárek zcela zničen. Byl v kufru auta, které bylo nabouráno. Objednali jsme kočárek nový a jelikož na prodejně měli zrovinka jenom ten bez brzdy a my kočár potřebovali rychle, tak od těch dob mám kočár bez ruční brzdy a přestože chodím na brusle, tak ruční brzdu nepostrádám. Takže jo, ruční brzda je fajn, ale zase až tak důležitá není.

elana
14. kvě 2012

@xovicka tak Tys to skvěle vysvětlila, díky moc 😎 akorát nevím, o čem s @popellka mluvíte (myslím to že je dítě nánožníkem stažený), já nic takovýho nepozorovala a to jsem ho měla úplně v lehu.

lubiduch
14. kvě 2012

ahojte, mate niekto Hartan Racer GT? neviem sa nikde docitat ci sa da nakliknut sportova cast do oboch smerov jazdy...
Neviete niekto?

alemari
14. kvě 2012

@lubiduch ahoj, mám ho objednaný, sporťáček jde obousměrně. 😵

ptjj
14. kvě 2012

@lubiduch ano, na Hartany jde obojí obousměrně

babymarket_sk
14. kvě 2012

@cipisektp
v podstate áno - súvisí aj s dph, pretože ak Vám to vyfakturujú na firmu naplatia občiansko-právne vzťahy....

babymarket_sk
14. kvě 2012

@lubiduch
je možné nakliknúť v smere i protismere jazdy...

nelika
14. kvě 2012

ahojte, prosím nemá niekto z Vás alebo nerozmýšľa o hartane VIP XL? videla som naživo všetky modely ale tento sa mi páči najviac. nemáte nejaké skúsenosti, pozitíva, negatíva?

xovicka
14. kvě 2012

@elana problém se staženým dítětem se týká pouze a jen polohy vsedě.

popellka
15. kvě 2012

@xovicka - jéé tak já ten nánožník těma zipama rozepnu - vím, že to je kvůli prodloužení a oddělám madlo, i když dneska je zas o něco tepleji, tak ho dávat zas nebudu 😉 ale určitě se informace hodí, přece jen nežijem v tropech, že 😀
@elana - stažená je, když sedí, v leže je to OK 😉

elana
15. kvě 2012

@popellka jo tak to jo, to zatím nevím...malý ještě sám nesedí, takže ho v kočáru ani pasivně neposazuju 😉

popellka
15. kvě 2012

@elana - vždyť by byl opřenej 😉 ale tak uvidíš časem, že když sedí, tak je to teda škrtidlo největší jako 😝

cipisektp
15. kvě 2012

@teddylu tak prej to je prodejna jen pro zaměstnance a máme se obrátit do ČR. 😖 Kecaj!

cipisektp
16. kvě 2012

@teddylu Tak se jim znova napsalo a najednou to není problém pokud si do vzdálenosti cca 100km. Poslali mi otevírací dobu s tím, že co nebude na prodejně to můžeš objednat. Takže z nich zkusím vydolovat ceny a možnost písemné objednávky 😉

teddylu
16. kvě 2012

@cipisektp Děkuji ale já jsem nakonec zvolila úplně jiný kočárek. Hartan by se mi nevešel do kufru auta a potřebovala jsem něco lehkého,skladného,tak už mám vybráno🙂.

alex2201
17. kvě 2012

ahojte Hartanáčky ja mám Hartan Topline S, som s ním veľmi spokojná, chcem sa opýtaťt či by ste nemali niektorá záujem o podvozok, ja si chcem kúpiť iný, malý už má 10mes tak nepotrbujem už prehadzovaciu rúčku. Ďakujem 😵

bettypo
18. kvě 2012

Ahojte 🙂 Prosím Vás koľko polôh má športová časť? V obchode som nevyskúšala všetky polohy len úplný ľah a sed. Je ešte jedna či dve? Automaticky som rátala s tým, že ich bude viac a teraz mi to vŕta v hlave.

Netrpezlivo čakám, že niekto pridá ďalšie fotky ... Veľmi by som chcela vidieť farbu 602 al. 624

xovicka
20. kvě 2012

@bettypo Čtyři nebo pět poloh, teď si nejsem jistá.Určitě tam je úplný leh, pak takový skoro leh (poloha na spaní pro nachlazené nebo blinkající děti), potom poloha se sklonem přibližně jako v autosedačce, následuje myslím takový skorosed (ale touto polohou si teď nejsem jistá, možná si ji pletu s předchozí, když si vzpomenu, zítra vyzkouším) a na konec úplný sed.

aaa
24. kvě 2012

Ahoj holky, jdu k vám pro radu. Vybírám kočárek, termín mám koncem listopadu, takže mimčo na zimu. Rozhoduju se mezi i´coo a hartanem. Chtěla jsem se zeptat těch, co jezdili s hartanem přes zimu, jak ta přední menší kolečka zvládají jízdu ve sněhu?

elana
24. kvě 2012

@aaa no, záleží kde bydlíte. Pokud ve městě, tak tu obyčejnou městskou zimu zvládá Hartan docela dobře, pokud jste někde na výdrholci, kde je metr sněhu od října do května, šla bych radši do tančíku I'Coo 😉 Anebo nebrala Hartan Topline S, ale Topline X a bude vystaráno-má všechny 4 kola velká. Případně k Topline S dokoupila přední kola velký.

aaa
24. kvě 2012

@elana Bydlím v Praze, takže metr sněhu snad nehrozí 😅 . I´coo je parádní, ale na tahání do MHD hodně těžký... Varianta dokoupení velkých kol mě nanapadla, děkuju za tip 🙂

miracle
24. kvě 2012

@nelika
Ja mam sice iba VIP s vloznou taskou, ale som spokojna (takze o velkosti vanicky ti neporadim, ale vyzeraju uzasne). Sportak je dost velky, vosiel donho mensi trojrocny a dokonca sa aj vyspal. Jazdi sa s nim dobre, aj ked vascinou ho pouzivame po meste. Kosik je mensi, ale lepsi ako ziadny. Jedina vec, co mi vadila, ze v protismere je v sportovej casti vascie dieta nestabilne (kociar sa preklapa), ale ked som ho otocila v smere jazdy, bolo to v poriadku. Nas vip ma 4 roky, zatial jazdi bez chybicky a vyzera ako novy.

nelika
25. kvě 2012

@miracle ahoj, ďakujem za odpoveď. my sme preň viac menej rozhodnutí. Bábo sa narodí na jeseň, dúfam teda že mu vanička vydrží až do jari... Chceme určite pevnú vaničku a nebolo mi jasné či je k nej automaticky aj ochrana proti vetru. Ale už som si to vytelefonovala priamo s výrobcom 😝

vlnka81
3. čer 2012

@nelika ahoj Nelka, a co povedal vyrobca? mne totiz povedali ze sa ochrana proti vetru predava separatne - pri vip xl - a tak som to doobjednala....

japona
4. čer 2012

Ahoj Hartanacky, mam Racer GT (super kocar - maximalni spokojenost🙂) a chci se zeptat, zda mate nekdo vymenitelnou napravu? Jste s ni spokojeny? Zajima me, jestli je odpruzena jako ta zadni, nebo se jedna jen o velka kola? Je pak kocar "terennejsi", ma smysl to kupovat?
Dale me zajima, zda pouzivate originalni X neoriginalni nanoznik? Ten original se mi zda (podle fotek, v realu jsem ho nevidela) dost slaby? Zima se blizi, tak bych musela zacit objednavat..🙂 Diky moc!

nelika
4. čer 2012

@vlnka81 áno, presne tak, treba si to kúpiť zvlášť.

alemari
5. čer 2012

@japona ahoj, mám přední kola, jsou úplně stejná jako ta zadní, nasazení zvládne i dítě, manupulace snadná a kočárek je s němi úplný tank do terénu, sněhu, bahna, prostě super 😀 do objednávky jen zadáš barvu své konstrukce aby byly stejné. 😉