Kočárek Hartan. Zkušenosti?

romisek
29. led 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s kočárkem Hartan? Díky moc.

dalca
22. únor 2013

Ahoj holky, sháním ten to kočárek teda jen sporťák a chci se zeptat kde jste jej kupovaly?
Ceny jsou celkem velké. Mám kočárek jané slalom pro a chci jej prodat a koupit si sporták hartan.
Moc děkuji za info 🙂

sussie259
22. únor 2013

@jika10
@elana kocky suhlasim s vami ;) tiez zboznujem svoj hartanik ;)

jika10
23. únor 2013

Snih na Vysocine nas hartanek zvlada na 1 s hvezdickou 😉 Koupena emitexova plastenka, aby na nej nechumelilo a ani ta plastenka mu na krase neubrala 😉 Delame tady na vesnici paradu 😉

jika10
23. únor 2013

@dalca Ja komplet hartanek kupovala v detskem dome v kunraticich (detskydum.cz) a vim, ze hartanky maji v detskym raji na Praze 9 (detskyraj.cz) a malvik (ale tento obchod nedoporucuju). No a taky obchod v Koline (kocarky daniela, myslim)

zuzka.kosta
23. únor 2013

Holky, přemýšlím o koupi sportovního kočárku Hartan Topline X, vypadá suprově. Přesně odpovídá mým požadavkům- tady jen podle obrázku z netu- 4 velké nafukovací kola a přehazovatelná rukojeť, jen nevím, jak je velká ta sedačka. Mám představu, že se mi tam ve fusaku vleze ještě dvouleté dítě. Co myslíte? Jaké máte sportovní verze Hartanů? Jsou dost prostorné?

elana
23. únor 2013

@zuzka.kosta sportovní verze jsou podle mě všechny stejné-ta sedačka je pořád ta samá, liší se jen typ podvozku, na kterou ji cvakáš. Takže, jako majitelka Topline S můžu říct, že je fakt veliká, mám tam ve fusaku 20m staré dítě a dobrý, sedí pohodlně, jen teda má trošku už míň místa u nožiček, tak mu trošku tu podnožku sklápím. Ale kdyby neměl fusak, bylo by tam místa ještě dost. Jen poznámka: kola nejsou nafukovací, u T.S. určitě ne a jelikož T.X. je jeho čtyřnohý brácha, tak je asi nebude mít nafukovací taky. Ale mě teda vůbec nějaký nafukování a riziko píchnutí nechybí, nějak jsem nezjistila, k čemu jsou nafukovací kola dobrý. Jestli jen pro pružnost, tak tento důvod tady odpadá: Hartan je tak snadno ovladatelný a odpružený, že to nevadí.

fisa
23. únor 2013

Ahoj, nemate nekdo nahodou k prodeji adaptery na racera na autosedacku maxi cosi? Moc dekuju za pripadne nabidky.

sussie259
23. únor 2013

@zuzka.kosta ja mam sice racer gt 🙂 a zda sa mi super aj topline kvoli tej rucke 🙂 ale kolieska nie su nafukovacie 🙂 a mala ma 13m. a je vo fusaku a ked spinka ma vela miesta a pohodu 🙂

zuzka.kosta
24. únor 2013

Holky, tak jsem dneska ten hartan viděla. Vypadá skvěle, ale pořád nějak nevím. Ta šířka sportovní sedačky (34 cm) mi příjde dost úzká. ☹ Na fusak a v něm pak třeba téměř dvouleté dítě...pořád váhám.

elana
25. únor 2013

@zuzka.kosta tak rozhodnutí je samozřejmě na Tobě...Tvoje peníze to jsou a nejsou malé, takže chápu, že volíš dost kriticky. Já můžu říct jen dvě věci: není to malé, vozím malýho v pořádným fusaku (Odenwälder Mucki L) a malé to není, sedí jak housenka. A ta druhá: nedělej si moc iluze, že dvouleťák bude hačat dvě hodiny na procházce-ten už většinou půl cesty prochodí atd. Můj je trošku jiná liga 😅 , chodí teprve od 18m (to byl prosinec), takže ho opravdu zatím jen vozím, ještě jsem mu "neukázala", že se dá z kočáru venku taky vylézt...ale kdyby byl začal třeba v létě nebo z podzima, tak už by mě nějaký fusak asi moc netrápil. Tak uvidíš-nevím jestli už máš mimčo na světě nebo pokud ano, tak jak je velké (tj. jak rychle sporťák potřebuješ), ale já nemluvím ze spekulací, ale ze zkušenosti.

zuzka.kosta
25. únor 2013

@elana Děkuji za názor. Asi do něj pujdem. No já už mám téměř 4 létého syna a toho jsem vozila fakt skoro do tří let a byl spokojený a pěcha se mu moc nechtělo. Navíc mi to přišlo praktické, když jsem ho vezla, byli jsme všude rychlej a v obchodě mi nikam nezdrhl 🙂 takže nevím , jak to bude s mou osmiměsíční dcerou 🙂 Malý byl docela obr a vozila jsem ho v Tako drifter- což je polský šunt, ale byl teda obrovský, ale měl zas jiné velké mouchy. 🙂 Navíc ještě řeším, že to kupuju až pro druhé dítě takže pak už asi jedině prodat. No ale asi si tu radost prostě udělám 😉

maximka33
25. únor 2013

@zuzka.kosta Zuzko, taky budu mít druhé dítě a proto kupuji Hartan z druhé ruky 🙂

elana
25. únor 2013

@zuzka.kosta udělej, stojí to za to 😉 Jako s čistým svědomím Ti to fakt doporučím, určitě bych Tě nepřesvědčovala ze zlomyslnosti nebo tak něco...nejsem hartanský dealer, jen majitel a fanda 😀 Ona ta sedačka je na oko úzká, ale fakt pohodlná, syn je teda hubeňour, ale stejně ten fusak by i na tlustý dítě byl furt stejnej a v tom ho prostě mám a dobrý.

zuzka.kosta
25. únor 2013

@maximka33 no jo, ale u těch nových je přece jen nějaká záruka, dávat třeba 7 tisíc za jetý, byť Hartan. Navíc už se z druhé ruky prodávají starší modely, které si moc nemůžu ozkoušet a prohlédnout nezávazně "kdekoliv" v obchodě. Ale chápu tě, já už druhé dítě taky tolik neřeším a spoustu věcí kupuju z druhé ruky, ale ten kočár prostě nemám moc důvěru- navíc mám jasné představy, co musí mít, takže o to je to těžší. ☹

maximka33
25. únor 2013

@zuzka.kosta no já mám spíš pocit, že v obchodě se to nedá vyzkoušet vůbec, jako schody a tak.. i první kočár jsem měla z bazaru a v pohodě. myslím, že takové kočárky se jen tak nereklamují, jsou fakt kvalitní. no a druhá věc je, že prostě 20 tis. za nový kočár nedám, to je prostě moc.

zuzka.kosta
25. únor 2013

@maximka33 jasný, chápu; je to hodně peněz, to je fakt. Chci jen ten sporťák, tak to bude míň, ale i tak je to ranec. člověk si nevybere, já jsem si koupila na první dítě postupně 2 kočáry, nové. Stály za houbz, oba polské, kvalita nulová. Takže polský bych už nekoupila z principu. Tentokrát chci opravdu vsadit na kvalitu, tak snad nebudu zklamaná. A cos měla za první kočár ty, že teď kupuješ další?

maximka33
26. únor 2013

@zuzka.kosta měla jsem a vlastně pořád mám trojkolku cortinu, krásný kočár a funkční, akorát neodpružený, takže v korbičce mi tam mimčo tancovalo. a velice špatně se mi vysazovala autosedačka na podvozek, na to si teď musím dát pozor. golfáče byly od švagrové, takže to jsem si ani nemohla vybrat.

zuzka.kosta
26. únor 2013

@maximka33 tak to jo, to jsou snad taky dobré kočáry. A už máš ten Hartan od někoho koupený? A kolik tě stál? Takže kupuješ komplet hluboký i sporťák?

maximka33
26. únor 2013

@zuzka.kosta zatím nemám. vypadá to, že bude sporták s taškou cca za 8 tis., pak uvidím, jestli dokoupím korbičku, tu ale bazarovou nemůžu sehnat.

arrowka
3. bře 2013

Včera jsem byla okukovat Hartany v Kice v OC Letňany. Měli tam čtyři, dva Topline S, Racer GT a Lite XL. Moc se mi líbila jedna vystavená barva - tmavě čokoládová v kombinaci s bílou koženkou. Vypadalo to skvěle a vůbec bych neměla strach z údržby, ta koženka vypadá bytelně. Vnitřek byl malinká hnědobílá kostička. Jen se obávám, že to byl loňský model, protože jsem ho na internetu nenašla a z prodavačky jsem číslo odstínu nevymámila. Vnucovala mi stále nějaké jejich katalogové číslo, které je devítimístné a z toho jsem nic nevyčetla. Taky tam mají chybně uvedené, že Racer GT má přehazovací rukojeť. Celkově mi přišli dost neinformovaní. Výhoda je, že si vás moc nevšímají a nechají vás s kočárem dělat cokoliv. 🙂
Jinak to bohužel vypadá, že ideální Hartan neexistuje. 🙂 Takže je nemožné chtít zároveň přehazovací rukojeť, skladnost a lehkost a velký nákupní košík. Také nechápu, jak může někdo napsat, že to je tank a velký kočár nevhodný do MHD. Jízdní vlastnosti jsou naprosto skvělé. Byla jsem v Dětském ráji a zkoušela jsem si povozit nějaké levnější kočárky a některé nelze nazvat ani kočárky, to spíš byly offroady.
Už jsem skoro rozhodnutá objednat kočárek přes internet v Německu. Samotný kočárek tam o tolik levněji nevyjde, ale ceny doplňků kočárek u nás neuvěřitelně prodraží.

maximka33
3. bře 2013

@arrowka ani nevím, že je v Kice mají, vidíš, dojdu se tam podívat 🙂 a vím, že ten topline má přehazovací rukojeť a dva druhy podvozku, to je můj favorit 🙂 a koukám, že jsme od sebe tak týden podle termínu porodu 🙂

arrowka
3. bře 2013

@maximka33 Mají je tam vystavené s vložnou taškou Softtasche, jen ten LITE tam mají jako sporťák, ten je takový dost nízký a malinký. Chci Topline S právě kvůli přehazovací rukojeti a dokoupím si k němu tu vyměnitelnou přední nápravu. Mrňavý nákupní košík je jediné mínus Topline S, ale prostě nejde mít všechno. 🙂
Jo a taky jsem koukala na tašky ke kočárkům a mají jich tam spoustu, ale popravdě se mi zdály dost drahé a některé i drahé a ošklivé. 😕 Takže to vidím na originální tašku Hartan, moc se mi líbí a v Německu stojí 60 eur.
Jinak nechápu, že mi to tady ukazuje, že jsem ve 20. týdnu, před chvílí jsem zjistila, že jsem těhotná. 😀

maximka33
3. bře 2013

@arrowka ty kecko, musela jsi to zjistit v listopadu, to je už loni 🙂 půjdu se tam určitě podívat, pokochat!!! je tam i nějaká kombinace pro holčičku?

bettypo
3. bře 2013

ahojte,v akom stave mate konstrukciu kocika? Moja je po polrocnom pouzivani uvolnena,vyheglana do stran.Som prekvapena,kocik nebol v tazkom terene

alemari
3. bře 2013

@bettypo ?malm tu od tebe zprávu ale nic se nezobrazilo?!😉

arrowka
3. bře 2013

@maximka33 No jasně, zjistila jsem to skoro hned. 🙂 Jen nechápu, že to tak rychle letí.
Mně přijdou všechny barevné kombinace Hartanu vhodné pro holčičku i kluka. Ty tři barvy, co tam mají je hnědá s bílou, pak čistě bílá s červenošedou kostkou na stříšce, ta mi přišla taková dost holčíčí a pak taková šedozelená se šedozelenou kostkou.

bettypo
3. bře 2013

@alemari ahojky prepac,pisem z mobilu,trochu mi to zblblo.uz si kupila nejaku podlozku,slnecnik,pripadne clonu-nejaku letnu vybavu?nemam sancu vidiet vzorkovnik.nevies nahodou aka farba je podobna farbe 638?

alemari
3. bře 2013

@bettypo ahoj, clonu kupovat nebudu, příjde mi zbytečná, stejně tak i slunečník😉. Podložku do sporťáku budu řešit příští týden, asi si nechám nějakou ušít, aby seděla přesně. Líbí se mi ty Pinky- hnědá se srdíčkem, ale nevím jak sedí😉.. Podvozek nevrže, ale povím ti, jezdím s jednou maminkou, té vozí klučíka babička, která kvedlá kočárek doboku a ta ho má teda rozveklaný!!!!

bettypo
3. bře 2013

@alemari dik ja nieco urcite kupim,malej hrozne vadi slnko.mozno nieco neorigo,pozriem spatne diskusiu.Ja nehojdam do bokov,babicky kocikovali minimalne tak neviem .....

scvrcek
3. bře 2013

holky, mám Skater, jsem s ním naprosto spokojená, i když bych teď šla už asi do Racera, ale - jediná věc, kterou naprosto nechápu, je brzda.....nestává se vám, že do ní kopete za chodu? Mě se to stává často, že omylem zabrzdím...a když chci zabrzdit a odbrzdit, musím se ohnout, abych na ni viděla, když mám sporťák proti směru jízdy...odbržďovat v zimních botech je skoro nemožný, často musím rukou.....jsem jenom já tak divná, nebo se vám to stává taky?
Kočárku nemám co vytknout jinak, ale ta brzda je nešŤastně řešená...