Kočárek Hartan. Zkušenosti?

romisek
29. led 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s kočárkem Hartan? Díky moc.

katuska
5. říj 2011

No originál Hartan fusak sa mi nezdá veľmi praktický, chcela by som, aby malo bábo teplo aj okolo hlavičky (fusak s kapuckou), aby bol otvárací pozdlž oboch strán, ked nám náhodou po ceste zaspinka, len ho doma otvorím a necham dalej dospinkať v otvorenom fusaku. a ešte ten hartan fusak má zdá sa pevný tvar, čo sa mi síce veľmi páči, ale myslím, že bábätku je lepšie ked môže nôžkami pokopkať vo fusaku, takže taký nejaký "spacákovy" typ, no a ja chcem jeden fusak až do 3 rokov a ten Hartan je krátky. ☹ Máte niekto ten zimný fusak Hartan, ako ste s ním spokojné??? 😨

katuska
5. říj 2011

@vavrenka veru veru vavrenka, ten VIP je nizučký .... na tom hlbokom to ani tak nebadám, ale športová časť je posadená úúúúplne dole 😲 🙂

katuska
5. říj 2011

@lauravasinova ja akurát riešim fusak a ten, čo spomínaš Polar tech od Hartanu teda nepoznám, prilož foto ak máš. 🙂

kapka
7. říj 2011

Máme Hartan, jsem s ním spokojená,ale co mne dostalo, že už máme na třetím kole defekt..a to nejezdím nějakým náročným terénem.Máme Hartan Topline X s nafukovacími koly...Pláště v kolech jsou styřelé...Kola se vyrábějí v ČR,ale jsou patentovaná,tak je promlém jej sehnat..Naštěstí je kočárek ještě v záruce.

vavrenka
14. říj 2011

@kapka pocula som, ze nafukovacie kolieska vo vseobecnosti takto pukaju. je to neprijemne, myslim, ze to nie je problem znacky, ale matrosu. man by asi urvalo, keby mi o sto tristo takto pukali koleiska, ti nezavidim..

vavrenka
14. říj 2011

@kiki30 vies mi poradit? mam vybraty model raceru, ale nechcem bielu konstrukciu ale tmavu. asi idem obejdnavat z e-shopu nemeckeho. vedia mi dodat konstrukciu aj v inej farbe? pisala som im mail, ale nejako mi neodpisuju a neveim, kde to mam v objednavke spomenut..

kiki30
15. říj 2011

@vavrenka neviem o tom ze by bola na vyber farba konstrukcie. skus sa opytat tu na slovensku v nejakom obchode kde predavaju hartany, ak ti tu povedia ze je na vyber farba tak sa to da.

kajark
15. říj 2011

chcem sa vas spytat na rozmery skladacej vanicky, dost ma prekvapili . Jedine, ktore som nasla boli z mypram.de a tam uvadzaju rocnik 2010 80 x 35 x 22, 2011 82 x 33 x 22 cm, a rocnik 2012 82 x 33 x 22 cm. A vy uvadzate miery 2010- 78 cm a 2011- 75 cm. Bola som v tom, ze aka velka je vanicka, a teraz neviem co si mam o tom mysliet... ale ked ste to merali... tak to bude asi holt tak... :(

salemi
18. říj 2011

Aka je dodacia doba ked objadnám kocík z nemecka?

kiki30
19. říj 2011

@salemi tych 8 tyzdnov priblizne, ale moze to byt aj plus minus nieco, nam to trvalo 9 tyzdnov

dannaniella
19. říj 2011

@katuska ja mam zimny fusak, heh, teda prislo to vcera a dost ma to pobavilo. lebo som ho objednavala pre moju 8 mes. dceru. a je uplne malilinky, tak pre novorodeniatko. takze vobec neodporucam.

dannaniella
19. říj 2011

Inak sa pridavam k spokojnym majitelkam kocika hartan topline s. no je to pecka. lahucke skladanie, manipulacia, vsetko vychytane, ci detail sklapania budy, brzda na rucke, proste pecky. co ma sklamalo je farba. objednala som si celkom cerveny. no a co prislo je akasi bordova , ci tmavo ruzova az vysedivela bordo, no s cervenou to vela nema. takze odporucam nieco neutralne. my sme objednavali aj velke kolesa neotacave na vymenu, kvoli terenu a ta vymena to je super. za tu cenu to podla mna stalo. objednavali sme z nemeckeho net shopu. dodali ho presne po 10 tyzdnoch. nehrozila nijaka rychlejsia dodavka, vraj vo vyrobni nestihaju.

matrix20
31. říj 2011

Holky, chtěla jsem Vás moc poprosit. Není tady mezi váma někdo, kdo bydlí v okolí Brna a vlastní kočárek Hartan Topline??? Já ho mám vybraný, ale mám strach, že se mi nevleze do Fabia Combi. Byla jsem v Kice, ale i kdybych zaplatila celou hodnotu kočárku, tak si ho vyzkoušet nesmím. Také jsem psala do různých obchodů v Brně, ale zatím všichni odepisují, že tento kořárek nemají skladem, že je pouze na objednání. Jen bych to potřebovala odzkoušet než si ho objednám. Děkuji moc!!!!!!!!!!!!!

chanellka
7. lis 2011

@matrix20 Ahojky my jsme byli v baby staru u makra jak je, tam mají Hartana vystaveného a zkoušeli jsem ho i dát do kufru, máme audi A4 a bylo to tak tak ☹ ale určtě si tam zajeďte paní jsou hrozně milé a nechali nám ho v pohodě dát do kufru...

matrix20
9. lis 2011

@chanellka jééé, to jsi mi moc pomohla. Díky!!! Zavolám tam a domluvíme se 😀 A ty jsi se pro kočárek tedy rozhodla nebo máš ještě jiného favorita 🙂

chanellka
9. lis 2011

@matrix20 Já bych ho brala hned ale bohužel se nám do toho auta opravdu vleze tak tak a když si představím že by jsme s ním měli jet ještě někam na dovču tak nevím kam by jsme dali tašky, ale u mě to byla láska na první pohled, neříkám že jsem na něj úplně zanevřela ale ještě se mrknu po nějakém skladnějším kočárku... Jinak chválím funkčnost Hartana to je fakt mazec 🙂

matrix20
12. lis 2011

@chanellka Tak jsem včera byla kočárek vyzkoušet a kočárek se do auta vleze a V POHODĚ!!! Jupíííí!!! 😀
Já to Chanellko budu řešit tak, že ještě koupím jedny golfky, které jdou do úplného lehu, abych je mohla vzít třeba k moři na dovču nebo do nákupáku, kde prostě nemusím mít s sebou takový tank. Ale bohužel na denní ježdění potřebuji teréňáka 😒
Teď ještě sehnat, kde ho koupit nejlevněji, protože to je teda šílená darda za kočár.
Jsem rozhodnutá pro HARTAN TOPLINE S. Prodavačka doporučuje dokoupit k tomu klasickou hlubokou korbu, vzhledem k tomu, že miminko čekáme v květnu, že je na léto lepší. Že se v tom prcek nebude tak potit.
Můžete mi prosím holky napsat, kde jste kočárek kupovali a za kolik??? Vím, že někdo objednává i přímo z Německa.
Ještě jeden dotaz, pokud bych chtěla na podvozek přidělat autosedačku, to musím koupit jak držák na adaptéry, tak i adaptéry??? To jsou dalších 3.500,- viz tyto stránky http://www.babystar.cz/hartan/m-1880-p-7/
Moc díky za odpovědi 🙂

chanellka
13. lis 2011

@matrix20 Ahojky no tak to jsem ráda že mise byla úspěšná, my tam byli opět včera ale nakonec jsme se rozhodli pro kočárek ABC Design... Ale s Hartánkem jsem se loučila s těžkým srdcem ale právě proto že ta cena je až závratná ☹ a nikde na internetu se o moc levněji sehnat nedá, leda fakt v tom německu ale někde jsem četla že musíš umět dost dobře německy a musíš si pro něj přijet, že to neposílají.... koukala jsem na mapu a z brna je to tak 600km tak je to na zvážení, když připočteš cestu tak to vyjde skoro stejně :-/ no ale záleží na vás 🙂 Pokud vím tak se koupí jen adaptéry, které se připevní na konstrukci a toť vše pasují tam autosedačky Romer a Maxi cosi 🙂

vavrenka
14. lis 2011

@matrix20 skus babysmobile.de
tam je to financne celkom fajn, postovne na SK je 19€, takze do CZ to bude podobne, si myslim.
inak, ja som to urobila tak, ze som zasla do obchodu s tym, ze si chcem u nich objednat hartan, lenze mam moznost si ho kupit lacnejsie cez nemecky e-shop, takze , ak by ho mi dali tu internetovu cenu, tak by som urobila obrat im a nie nemcom. a vyslo to 😵 , usetrila som min. 80€

zuzana581
24. lis 2011

Ahojte. Máte niektorá I-go, alebo ste ho aspom skúšali niekde v obchode. Ja som ho skúšala v jednom obchode a hrozne ťažko sa ovládal a to tam dieťa ani nesedelo, ale hrozne sa mi ten kočík páči, tak sa stále presviedčam, že to bol len nejaký zlý kus.

lea_maat
29. lis 2011

@chanellka Ahojky, já jsem přes tu hroznou cenu koupila Hartan Racer v létě. Objednala jsem ho z Německa z téhle adresy kidsroom.de. Doručili mi ho do Anglie, žádný problém. Komunikace probíhala v angličtině a odpovídali na emaily do jednoho dne. Jedině mi vadilo, že se na kočárek čeká skoro 2 měsíce, ale to je asi všude. Adaptéry jsem si koupila taky, mám Romer autosedačku a sedí tam pěkně. Když adaptéry nejsou potřeba tak se jen sklopí, nemusí se oddělávat.

leelyanah
30. lis 2011

ahoj @tilly, citala som si v inej diskusii, ze okrem Hartan VIP XL mas skusenost aj PP Pliko Switch. Ja sa rozhodujem presne medzi tymito dvomi kocikmi (teda konkretnejsie Hartan TOpline S). Pri PP mam obavu z tej konstrukcie, ktora sa zlozi na daznik (t.j. klby sa v strede pozdlzne zlozia), ci to nebude labilny kocik, akoby taky rozhrkany. Oproti kocikom so sklopnym zlozenim fakt sa viac hybe do stran, ked potrasiem tou rukovatou.
Uz som bola takmer rozhodnuta pre Hartan, ale po premerani rozmerov kufra auta mi vyslo, ze asi tam nevojde (103 x cca 38 x 62). PP som isla omrknut s tym, ze je skladnejsi do malych aut. Uplne som ale zostala zaskocena, ked som uvidela system, akym sa zlozil. Vzniklo z toho este dlhsie monstrum ako Hartan, sice omnoho uzsie, ale kvoli tej dlzke to asi netlacim do kufra fabie...

tilly
30. lis 2011

@leelyanah to su dva uplne nezrovnatelne kociky... do fabie v pohode dostanes pliko, ja som mala golfa a v pohode aj hartan, ale topline S do fabie nedostanes... u PP by som sa kvality nebala... su stabilne a kvalitne, ale ako pisem, tieto dva kociky sa zrovnavat nedaju, hartan mas velikansky kocik vhodny skor do terenu a na denne vozenie po cestach necestach a pliko switch su golfky vhodne na presuny autom a skor do mesta... ja som mala pliko switch a hartan skater (trojkolka) naraz... ako pisem do fabie switch v pohode, ale topline urcite nie... do fabie sa ti od hartanu zmesti urcite vip aj skater, gt, r1, ale topline tym, ze ma tu prehadzovaciu rucku, tak je asi najmenej spratny

leelyanah
30. lis 2011

tiez som bola v tom, ze tie horsie rozmery po zlozeni su kvoli rucke. Porovnavala som fotky viacerych hartanov a presne pri topline S sa prejavovalo, ze vysledne centimetre boli nad 100 co sa tyka dlzky. Skusim este omrknut tu r1 od hartanu. Keby ju mali v kombinacii s vanickou, tak je problem vyrieseny.
Ked nad tym tak rozmyslam, nejake extra poziadavky co sa tyka terenu ani nemam. U nas su vsade asfaltove chodniky, sice nie vsetky v 100% stave, ale to mas aj v BA. Nejake vozenie po trave, ci v lese tiez nehrozi. Akurat snehu sa trosku bojim, ale zase nepojdem kocikovat na neohrnute cesty, vyberiem si inu trasu. Na druhej strane budeme dost casto cestovat autom k mojej mame, tak z toho pohladu je spratnost dost dolezite kriterium.
Keby som trvala na tom hartane topline S, tak vedela by som ho natlacit do kufra iba sklopenim jedneho zadneho sedadla, alebo ulozenim medzi predne a zadne sedadlo, co tiez nie je bohvieco.
Pri tom pliko switch nechybala malemu opierka noh? To som si vsimla ako prve, ze je to nejake kratke, akoby neukoncene. Da sa to sice polohovat, ale ine kociky to maju lepsie riesene.

kiki30
30. lis 2011

@leelyanah na vsetky druhy zn. Hartan sa daju nakliknut vanicky.

leelyanah
30. lis 2011

@kiki30 super, uz som aj zistovala, kde v ba maju nejake zasoby, aby sa nemuselo objednavat. V kocikove vraveli 6-8 tyzdnov, co by bolo idealne. Len aby to aj stihli 😉

kiki30
30. lis 2011

@leelyanah ak chces objednavat tak s tymi pribl. 2 mesiacmi rataj, ci uz budes objednavat v obchode na slovensku alebo cez net z nemecka. My sme objednavali z Nemecka a trvalo to presne tych 8 tyzdnov.

dari226
30. lis 2011

ja som z spokojna na 100% s tymto kocikom my mame hartan racer plus za pekne mastnu cenu ale onedlho v nom budeme vozit druhe babätko a nevybrala by som si ziadny iny kocik keby sa ma niekto spytal este raz 🙂

elana
30. lis 2011

@matrix20
@chanellka my jsme objednávali Topline S na babyonline tečka de a spokojenost maximální, vyšel cca. o 4000kč levněji než v ČR, poslali ho DHL, platili jsme kartou a žádná zásadní komunikace s eshopem se odehrávat nemusela 😉 probíhalo to jako v jakémkoli internetovém obchodě doma. Dokonce přišel dřív než za udané 2 měsíce (tuším 6 neděl to bylo). Objednala jsem k tomu hlubokou pevnou korbu (Falttragetasche), protože se mi líbila 🙂 , je to fakt hrozně elegantní s ní, ono co si budem povídat, s těmi vložnými taškami, jakkoli jsou praktické, tak člověk tolik parády neudělá. A musím říct, že přestože vanička vypadá dost subtilně, tak se mi do ní červnový prcek v pohodě vejde stále i ve fusaku a to je sice štíhlý, ale dost dlouhý a ještě mu tak 10cm zbývá, takže doufám, že do února, března v tom vydrží 😉

myslím že tenhle kočárek je fakt dobrá volba, já jsem spokojená. Jediný co bych mu vytkla, je nehorázně malý košík dole a navíc dost nízko položený, takže se tam skoro nic nevejde, padají tam kamínky a drhne o schody. Ale tak to je taková prkotina, kterou naprosto vyváží např. ta přehazovací ručka.

skuba
1. pro 2011

Ahoj holky, kdyby někdo chtěl, prodávam kočárek Hartan Topline CL.