Kočárek Hartan. Zkušenosti?

romisek
29. led 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s kočárkem Hartan? Díky moc.

ptjj
2. kvě 2012

Ahoj vespolek, jen jsem chtěla ohlásit, že Racer GT už máme od minulého týdne konečně doma, vše přišlo z DE v pořádku, objednávka je kompletní a žádný problém jsme nezaznamenali, ale dodací lhůta byla skutečně těch 12 týdnů, takže je dobré s tím počítat, kdo chcete odtud objednávat. Fotky bohužel nemám, máme kočár uschovaný u příbuzných, vytáhneme ho až po narození mimča, tak sem pak nějaké dám.

alemari
2. kvě 2012

@elana já jsem ještě žádný z hlubokou korbou nepotkala☹ Myslím, že to je právě záměr těch polských kočárků vypadat jako Hartan, i s těma kapsama na střeše, konstrukce u Topline X je hodně pohobná těm starým danny sport.
Dneska jsem byla opět zjišťovat podrobnosti o Fusaku, no nikde ho nemají, ani neměli...snad v Olomouci pochodím a uvidím.
A s tím sezením mimin obličejem od maminky-taky si myslím, že je to pro dítě šok-ležet a nevidět maminku. Naši by asi řvali! 😀 Vozila jsem je jenom obličejem k sobě, i když jsem měla přehazovací rukojeť. Až kolem roku a půl když se začali vyklánět z kočáru aby viděli, tak jsem otočila. 😎

elana
2. kvě 2012

@ptjj koukám že už se Ti to krátí...tak ať vše proběhne dobře a přijď se pochlubit s kočárkem i s mimčem 😉
@alemari no teď je to taková hrozná móda vozit dítě po směru jízdy...8 z 10 maminek to tak má. Já když jsem vybírala kočár, toto byla priorita, musí jít čelem ke mě (druhá byla, že musí jít do lehu). Jako ten rozdíl vidím, je mnohem spokojenější, když se na sebe můžem culit a povídat si, já ho nemusím šmírovat jestli neblindí, nemusím se bát, že mi tam vletí nějaký psisko, včas můžu chytit dudlíka nebo hračku-dřív než vyletí z kočáru🙂...atd. Přesně jak píšeš-otočím, až to bude opravdu chtít, teď je to zbytečný.

jinak ten jedinej Hartan, co jsem tu min. týden potkala, tak korbičku právě měl-černou. Jak jinak🙂

ptjj
2. kvě 2012

@elana jj, krátí, určitě pak nějaké foto dám 😉

alemari
7. kvě 2012

@elana ahoj, až v terénu jsem pochopila co Ti vadí na tom košíku pod kočárkem! U Topline S je malý košík! 😨 Já myslela že je u všech stejný-a to ta prodavačka furt mluvila o tom kolik budu potřebovat místa pod kočárkem.... 😝

elana
7. kvě 2012

@alemari nooo, to je síla, co? jako fakt blbej vtip. Malej a nízkej, takže drhne o obrubníky. Jako je to asi jediná nevýhoda, ale pěkně otravná 😉

alemari
7. kvě 2012

@elana já totiž potkala ty dva kočárky najednou.
V obchodě se mě ptali když jsem vybírala mezi GT a Topline S, jestli budu potřebovat větší košík pod kočár-vůbec jsem je nevnímala 🤐 už jsem pochopila kam prodavačka mířila... Mě příjde že je i níž než u toho GT ne jen menší. Asi skrzeva to přehazování...ale stejně jsou oba hezké 😎

elana
7. kvě 2012

@alemari jo, jsou hezký...a dá se na to zvyknout, prostě se člověk tak nastaví, že když jede jen s kočárem, tak nelézt do krámů nebo si vzít s sebou tašku navíc 😅

alemari
7. kvě 2012

@elana v podstatě ušetříš!!! Není to kam dát 😝. Já budu mít o něco větší košík ale-ti dva bráchové ho jistě zaplní nezbytnostma jako třeba pěkný kámen, nebo nějakou nenahraditelnou hůl když najdou....
Jsem zvědavá na tu Hartan tašku na rukojeť, tu budu asi vozit stále. Taky máš na rukojeti tašku nastálo?
A co rehabilitace, zabraly?

mochenkaa
7. kvě 2012

Včera jsme byli v ZOO a já viděla Hartan racer GT, stříbrný podvozek a krémový vrch 😕 Barevná kombinace mi nešla do hlavy, takže asi loňská edice.

alemari
7. kvě 2012

@mochenkaa to je ten s Oliver bych řekla, ne? Ten je krémový a stříbrnný podvozek.

mochenkaa
7. kvě 2012

@alemari to nevím. Viděla jsem ho tak z 20 metrů, takže loga S.Oliver jsem si nevšimla. Ale ta krémová byla taková lesklá, takže by to teoreticky mohlo být ono.

alemari
7. kvě 2012

@mochenkaa hmm, ona je taková lesklá, proto jsem si jí vybrala 😎 jen jsem chtěla ten podvozek bílý, takže nezbyla jiná, než 638, ale látka je stejná, bylo hodně lidí? Předpokládám že jsmte byli v Lešné...

mochenkaa
7. kvě 2012

@alemari tak to byl asi on.
Jo, v Lešné. Včera bylo ideální počasí takže asi tak milion lidí. Hlavně teda kočárků. A jak jsem je všechny okukovala, tak jsem zjistila, že bych z některých kočárků zešedivěla (pokud chceš zatočit, musíš nadzvednout kočár...) 🙂

alemari
7. kvě 2012

@mochenkaa my máme z Lešné příhodu-Jané... mladý tatínek nemohl najet na nějaký kořen, tak chtěl zabrat víc.....a kočarek se převrátil do boku, dítě spící vypadlo na cestu, no děs. Doteď to kluci vzpomínají že musíme mit 4 kola na kočárku. Já s tou přední nápravou budu muset taky nadzvihnout abych zatočila, ale v tom sněhu do kterého to mám objednané budu ráda když vůbec projedu... 😨

mochenkaa
7. kvě 2012

@alemari jasně, ve sněhu to chápu. Ale na běžné ježdění budeš mít ty klasické kolečka, ne?
To je teda zážitek 😕 , já věděla, proč chci 4 kola 😀

alemari
7. kvě 2012

@mochenkaa no zážitek to byl, měli to maličké po směru jízdy, tak jak píše@alena , děsná móda...bez prodloužení, bez nánožníku...
Já ani nevím jak ty kola budu mít, kluci chtějí mít z kočárku teréní, závodní Of road 😵 To znamená náhon na všechny 4 😀. Uvidíme jak se s těma malýma bude popojíždět dopředu-dozadu při uspávání, víš jak to myslím. To by nám mohly napsat maminky co už uspávají 😝
U sporťáku určitě ty menší.

mochenkaa
7. kvě 2012

@alemari Já uspávat u baráku popojížděním nemůžu, budu chodit akorát na procházky. Ať žije sídliště. Ale máme tu cyklostezku a klasickou prašnou cestu směrem les ve kterém je cestička na nějaké poutní místo. Takže to v pohodě zvládnu s malýma kolečkama. Kluci jsou závodníci? Jen aby malá souhlasila 😀
Mě to přijde blbost dávat dítě po směru jízdy, hlavně ty menší nebo spící.

alemari
7. kvě 2012

@mochenkaa jen aby to ta malá byla 😀 Známí kolem mě mi říkají že vypadám zase na kluka 😵 Za 3 týdny jdu na utz, tak snad se dítko otočí... Mě je to celkem jedno jaké kola tam budou, do velkého terénu velké mám, a uvidíme jak se bude jezdit z malýma. A ti dva zlobři...uvidíme jak je to vození bude dlouho bavit 😀 Já popojíždět určitě budu, až si sednu někam do zahrádky na kafíčko tak budu drncat co to dá ať malé spí! 😵 😝

mochenkaa
7. kvě 2012

@alemari Mě na předporodních kurzech a všude tipují podle břicha holku. A to mám 4x potvrzeného kluka dle utz 😉

alemari
7. kvě 2012

@mochenkaa máš šedý kočár! Může to být i holka! 😀 Mě taky týden před porodem řekli nechtě že je to holka....víš jak je ta reklama-nevěř ultrazvukům 😀

mochenkaa
7. kvě 2012

@alemari kdyby mi to řekl, jeden, 2 doktoři, tak si nebudu tak jistá, ale 4 doktoři a ve 20tt to prý viděl i M a já teď ve 31tt 😀 Šedý je v případě, že příště to bude holčička 😎

alemari
7. kvě 2012

@mochenkaa 😀

xovicka
7. kvě 2012

Jen krátce, mám Topline S.

Malý košík mi nijak nevadí, ale pravda je, že na nákupy u nás chodí manžel. Já musím zvládnout spustu schodů (s kočárem do sklepa a pak s dítětem do čtvrtého patra), takže bych dítě i tašky nijak nepobrala.

GT jsem zkoušela v obchodě, vzhledově se mi líbil víc, ale trochu hůř se mi s ním manipulovalo, nevím jak to popsat.

Uspávání, jestli myslíte takové to, že člověk objede sídliště a jakmile dítko zavře oči, tak sedne na lavečku pod strom a jen tak šoupe kočár dopředu dozadu, tak to lze praktikovat nejlépe tak, že si člověk zaaretuje kola aby se netočila.

Po směru jsem prcka otočila v jeho roce, v tu chvíli už chtěl koukat raději na auta než na mě. Nicméně synovec i v roce a půl jezdí v protisměru, raději si povídá cestou s mamkou.

Topline S jsem si vybrala hlavně kvůli přehazovací rukojeti. Dá se jak otáčet sedačka, tak i přehazovat rukojeť. Tehdy jsem se kdesi dočetla, že když přehodím rukojeť a dám tím větší kola dopředu, bude to lepší do terénu. Po vyzkoušení musím říct, že to až tak moc znát nejde. Nakonec jsem přehazovací rukojeť využila docela dost, ale hlavně kvůli sluníčku v protisměru. Ale je třeba počítat s tím, že jakmile se přehodí rukojeť, je téměř nutné zaaretovat otáčecí kolečka. Jednak se to blbě řídí a druhak se s tím nedají překonávat překážky, třeba přejet obrubník. Na otáčecím kolečku prostě člověk kočárek nezvedne, proto je nutné to aretování. Nicméně ve chvíli, kdy má člověk před sebou půlhodinovou cestu proti slunci, většinou si raději tu rukojeť přehodí. Spícímu novorozenci se dá ještě stínit plínkou, ale větší dítko se bude strašně bavit jejím sundáváním.

Korbičku nemám, pořídila jsem pevnou vložnou tašku, právě kvůli nošení po schodech. První tři měsíce jsem opravdu využila. Byla zima, prcka jsem si pěkně doma oblekla, zachumlala do tašky a pak s ním v tašce seběhla všechny ty schody, připevnila do kočáru a jelo se. Od tří měsíců už jsem nechávala tašku v kočáře a běhala jen s dítkem. Už byl i s taškou těžký a hlavně už pěkně držel hlavičku, tak jsem se o něj nemusela tolik bát.

Jediné, co mě na kočárku trochu štve, je... že je docela náročný na promazávání. Čas od času začne vrzat a potřebuje promáznout. To je normální, to každý kočár. Nicméně tady člověk promázne taková ta základní místa a zpravidla to pořád vrže, tak potom různě chodíme kolem kočáru, sundáváme a nandáváme kolečka, lomcujeme s ním a zkoumáme odkud ten zvuk přichází. Na nic nemůžeme přijít. Nakonec sprejem zoufale postříkáme snad celý kočár a ono to na chvilku dá trochu pokoj. Ale opravdu by k tomu mohli dávat návod, kde všude to mazat.

alemari
7. kvě 2012

@xovicka kočárek máš podle všeho v záruce, takže ho v prodejně seřídí. Od toho záruka je, nebo ti alespoň ukážou kde a čím mazat 😉

elana
9. kvě 2012

@alemari přebalovací tašku nemám od Hartana, nějakou noname mám a na tu službu, co potřebuju (abych netahala rezervní přebalovací věci a peněženku s mobilem po igelitkách a kapsách) mi to stačí. A nenechávám ji napevno, nosím nahoru sem tam. Jinak děkuju za optání...rehabilitace zabírají, ale jde to fakt pomalu, za každý pokrok jsem vděčná. A je to záhul, 4x denně cvičit, prckovi se to nelíbí, tak protestuje (víc či míň nahlas), ale jak říkám, musíme vydržet.

mochenkaa
9. kvě 2012

@elana Já si budu tašku na kočárek kupovat v DM drogerii. Líbí se mi prostorností a černá se mi hodí k šedému kočárku

woman04
9. kvě 2012

@mochenkaa tašku z DM môžem len odporučiť..je skvelá,praktická,priestranná.+ pribalené plienočky,krém a utierky vlhké...adekvátna cena,ak si človek kúpi za body ,nie je o čom..originál na môj kočík stála 60-70€ a vôbec sa mi nepáčila 😉

mochenkaa
9. kvě 2012

@woman04 Tak to jsem ráda, za pozitivní reference. Originál Hartan by mě stála 2000,- což je šílenost. Teď je v čr akce, že když si z novin vystřihneš kuponek, tak máš slevu na celý nákup 20%, takže toho využiju a vyjde mě na 480,-

bettypo
9. kvě 2012

@mochenkaa a kde dá využiť tá akcia, v malviku? Celkom by sa mi to hodilo. ďakujem 😉