Kočárek Hartan. Zkušenosti?

romisek
29. led 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s kočárkem Hartan? Díky moc.

ebbinka
18. led 2013

@elana Přehazovací rukojeť mít nebudu, tak jedině ta plínka.. I když s tím slunečníkem by to bylo takový pěkný 😵 Ještě promyslím, jestli mi za to stojí, taky není úplně zadarmo, tak uvidím..

A myslíš, že má ta moskytiéra smysl? Na německých stránkách Hartana ji myslím mají ukázanou na tom sporťáku, tak si říkám, jestli to na tu korbu vůbec jde..

elana
18. led 2013

@ebbinka moskytiéra má podle mě smysl tehdy, pokud máte zahradu a mimčo bude moct spávat v kočárku pod jabloní 🙂 , pak ano. Ale na procházky určitě ne (teda já ji nepoužila ani jednou), hmyz láká spíš stojící kočár.

se slunečníkem to ještě zvaž,jestli to za těch pár dnů, kdy ho u novorozence využiješ, stojí ty peníze nebo je radši investuješ do něčeho (podle mě, ale to je můj názor který Ti necpu) smysluplnějšího.

ebbinka
18. led 2013

@elana Díky za rady. Doma moskytiéru moc nevyužiju, ale u našich a manželových rodičů (kde budu asi hodně, abysme se dostali z Prahy na čerstvý vzduch) bych ji asi využila, oboje mají zahradu, tak by tam mimčo mohlo v létě chrupčit 🙂 Musím zjistit, kolik stojí, to snad nebude tolik a asi bych ji vzala.

Se slunečníkem je to ošemetnější, uvidím, až vůbec sečtu na kolik ten kočárek s veškerým příslušenstvím vyjde a pak ho možná vyřadím 🙂 Chystám se na to o víkend, musím zvážit, jestli ho koupit tady nebo se vyplatí objednat z Německa, jak jsem tady od některých z vás vyčetla a pomalu ho opravdu objednat, aby stihnul včas dojít 🙂

elana
18. led 2013

@ebbinka se slunečníkem uvidíš...a co se moskytiéry týče, je to taky na Tobě-upřímně řečeno, mě stejně dobře posloužila za 99kč moskytiéra z Rossmana 🙂 , je to jen kousek tylu s gumičkou, nic víc.

redla
18. led 2013

Ahoj holky, chtela jsem se zeptat, jestli nektera z Vas ma zkusenosti s koupi kocarku Hartan v Nemecku? My jsme nejdriv chteli koupit Jané, ale po vsech tech recenzi, co jsme cetli, jsme se taky rozhodli pro Hartan a zjistili jsme, ze v Nemecku to je o polovicku levnejsi, coz uz se vyplati.
Moc diky za pomoc

xovicka
19. led 2013

@ebbinka Já teda před koupí kočárku naopak slunečník zavrhovala, neb se mi to na těch kočárcích moc nelíbilo. Takže jsem stínila jen plínkou a velice brzy jsem na to začala nadávat. A to mám i přehazovací rukojeť. Ono totiž takové únorové miminko nejpozději v létě spolehlivě došlo na to, jak tu plínku strhnout a připadalo mu to velice zábavné. Já jsem pomalu každý druhý den vymýšlela nový geniálnější způsob upevnění plínky, abych dítě přelstila. No prostě mi u toho nervy opravdu tekly. A bylo to o to vtipnější, že člověk nejezdí pořád jen rovně, různě zatáčí a každou chvíli svítí do kočáru tedy od jinud a plínu je třeba předělávat, tak aby zároveň stínila a dítě na ni nedosáhlo.
Moskytiéru bych také ocenila a to dítě spávat pod jabloní nenechávám. Ale třeba při takové procházce kolem řeky, kterou jsme provozovali docela často, když jsem navíc měla ještě přehozenou rukojeť a na dítě tedy neviděla, tak to jsem z toho opravdu byla nesvá, že mu do kočárku něco vletí. Pokud bych neměla přehozenou rukojeť a na dítě stále viděla, asi bych to neřešila. Na druhé dítě moskytiéru dokupuji, je i se sluneční clonou, takže doufám, že poslouží a slunečník nebude třeba.

elana
19. led 2013

@redla my jsme ho koupili v Německu v eshopu (babyonlineshop.de tuším), opravdu to vyšlo výrazně levněji (teda samotný kočárek, tj. sporťák+ korbička, doplňky už se nevyplatily).

anjelicek26
19. led 2013

@xovicka - my sme pouzivali toto 🙂 Cena par eur a ziadne prehadzovanie ci strhavanie...

http://www.windeln.de/heitmann-felle-sonnensege...

redla
19. led 2013

@elana Ahojky Elano, moc diky. Koukala jsem na ne, ale nemecky bohuzel neumim, jen anglicky. Kde nejbliz ceskym hranicim jste ho kupovali? Museli jste to treba vsechno zarizovat predem pres email? A jeste se zeptam, kolik byla celkova cena, jestli se to opravdu vyplati (pac za cestu tam by to bylo nejakych 2000)? A jaky typ by jste uprednostnovaly? Jaky typy kocaku mate?
My jsme si nejdriv chteli koupit Jane, ale ty rezence nas odradily, tak jsme se rozhodli pro Hartan, ale dodaci lhuta 3 mesice a ja rodim v dubnu ☹
Moc vsem dekuju za rady a tak 🙂 Uz jsem z toho celkem hotova, vsak asi vite, co vsechno zahrnuje vyber a koupe kocarku 🙂

jika10
19. led 2013

@redla Ahojky, taky jsme chteli koupit kocarek v Nemecku, ale nakonec jsme zasli do obchodu a ja se tam zamilovala do barvicky, kterou bych si podle vzorniku na internetu tedy vubec nevybrala 😝 Jinak s tema cenama na tech strankach je to tak:
Korbicka (http://www.babyonlineshop.de/shopart/1006020524...) 173,- EUR = 4325,- Kc
sportak (http://www.babyonlineshop.de/shopart/1001020351...) 520 EUR = 13000,- Kc
+ musis pocitat postovne asi tech 40 EUR = 1000 Kc, takze by te to v prepoctu na Kc vyslo 18.325,- Kc

no a treba tady v CR
sportak (http://www.detskydum.cz/detail/hartan-racer-gt-... ) 15.590,- Kc
korbicka (http://www.detskydum.cz/detail/hartan-korba-fal... ) 5.290,- Kc, takze celkem 20.880,- Kc

rozdil cen je tudiz cca 2500 kc mozna i trochu vic, podle toho jaky kurz prepoctu z EUR na KC se pouzije.

Dokonce se muze stat, ze nekde v obchode by meli treba jeste kolekci 2012 a ta je jak u korbicky tak u sportaku o 1000 levnejsi, takhle jsme to meli my.

alemari
19. led 2013

Taky jsem brala v ČR, dávají slevu a při poruše náhr.kočárek . http://www.kocarkydavidek.cz/detail.php?zbozi=3...

redla
19. led 2013

Jee Jiko a Alemari, moc diky🙂
Tak ta cesta do Nemecka se az tak nevyplati, jsem slysela, ze to je pry az o polovinu levnejsi a ono nic. Kdyby jsme to prece jen riskli ( pac se bojim, ze do porodu neprijde vcas), tak se musi predem objednavat a potom si pro nej dojet do Nemecka nebo rovnou muzeme vybirat v Nemecku na prodejne?
V Olomouci ty ceny jsou celkem prijatelny, tady v HK to je teda mnohem drazsi a maji to hodne vyprodany, takze vyber zadny. Takze si ai nemuzu vyzkouset,ktery typ by byl nej...
Ale, co jsem tady cetla, ne vsechny prispevky 🙂, tak vetsinou vitezi racer gt a topline s/x

jika10
19. led 2013

@redla No nejni zac, taky jsem takhle tyden pocitala a nakonec to dopadlo uplne jinak 😉 Nakup se konal v CR a dokonce fakt kocarek, do kteryho bych normalne nesla 😅 Jde taky o to, ze Hartan ma vice druhu latek, takze je taky prave dobre vybirat latku podle vzorniku, myslim ze tam je i kuze, manzestr a tak a ne kazdemu se pak ta latka libi 😝 Pokud by jsi si udelala vejletik do Prahy, tak doporucuju ten detsky dum v Kunraticich (meli dokonce skladem hooodne barvicek) a pak detsky raj na Praze 9. V tehle dvou prodejnach fakt dokazou poradit, tedy nejvice se mi to libilo v tom detskym dome v Kunraticich, byli jsme tam dve hodky a fakt se nam prodavacky venovaly jak mohly. No a pak zkus treba prodejnu v Koline (http://www.kocarky.cz/kocarky-hartan.html) na strankach pisou, ze maji az 20 barevnych kombinaci, takze by vyber asi mohl byt. Na hartanu je dobre, ze si vyzkousis podvozek, ktery ti nejlepe sedne a pak vlastne muzes dat jakykoliv vrsek, protoze korbicka i sportak pasuji na vsechny podvozky. Ja se proste zamilovala do GTcka a myslim, ze s napravou do terenu je z toho kocarek jak vino. Tak drzim palce pri vyberu 😉

redla
19. led 2013

@jika10 no, vzhledem k tomu, ze jsem zjistila, ze to mam vlastne na posl.chvili-diky ty dodaci lhute, tak se musim ohanet a sbirat info, kde se da 🙂 Fakt diky za ty prodejny, do Phy jezdime casto, tak tam zajedeme, i ta prodejna v Koline vypada dobre.
Nemecko se asi vyplati lidem, co bydli blizko hranic.
Jeste se Te zeptam, ty mas korbicku+sportak? Nemas treba jenom sportak a na to tu tasku na miminko? Ja o tyhle druhy kombinaci premyslim, kdyz se mala narodi v dubnu, tak na co korbicku, kdyz v zime ji zase bude mala, no nevim.
Ted koukam, ze mas TP v unoru? Tak hodne stesti, at vsechno dobre dopadne!
A s GTckem jsi teda spokojena. Ale vyber barev, noo 😉 Zvlastni barvy to jsou 🙂

jika10
19. led 2013

@redla Ja mam korbicku a sportak. Korbicku jsem chtela vzdycky, protoze mi ten kocarek prijde takovej elegantni s ni 😉 , ale nekdo neda dopustit na vloznou tasku. Taky jde o to, ze ta korbicka je vyse nez ta vlozna taska. Vlozna taska lezi na dne toho sportovniho kocarku a ten je nizsi. Jo jo TP mame za dverma 😝 Zkusenost s GTckem mam zatim jen z prodejny, ale ja jsem z nej nadsena, tak doufam, ze budeme stejne nadseni, az budeme jezdit v terenu. Ale co tady pisou holky, tak jsou spokojene, tak verim, ze i ja budu 😉 A myslim, ze barevnou kombinaci si vybere kazdy, jen je fajn ty barvicky fakt videt ve vzorniku a nebo na zivo, jako to bylo u nas 😉

redla
19. led 2013

@jika10 Jeste se te zeptam, jak to budes mit v zime, pac do korbicky se ti mimco uz nevejde? To budes dokupovat tu uloznou tasku? Nejak si to chci sesumirovat v hlave, abych v tom nemela trochu chaoz🙂 🙂 😉 🙂 Diky

jika10
19. led 2013

@redla No ja myslim, ze z korbicky budeme prechazet na sportak nekdy v zari, rijnu. Ty deti totiz stejne v hlubokym kocarku moc nevydrzi, pak uz chteji koukat a objevovat svet. Takze bud na pristi zimu dokoupime ten prodluzovaci dil a poradnej fusak a nebo proste bude sportak a poradnej mucki fusak a tepla deka 😉 I kdybych koupila tu vloznou tasku, tak tam to mimco stejne asi nebude a stejne by se asi ani nevlozlo s fusakem, protoze i ta vlozna taska je podobne velika jako korbicka

m_d
19. led 2013

holky i já mám Hartan, nemám ho teda nový, ale bazarový. Je jako nový, opravdu mu nic není. Ale paní majitelka byla maličká a tak tu korbičku má bez těch zvýšených adaptérů, aby byla výš...myslíte, že se to bude dát dokoupit?

alemari
19. led 2013

@m_d ty nožky jsou sklopené pod tou korbou. Dej foto, nedokážu si to představit😉.

m_d
19. led 2013

@alemari zrovna je to celé rozmontované...peru celý kočárek :-/ takže to nemám jak vyfotit :-/ ale teď mi něco cvaklo 🙂)) jdu na to znovu mrknout 😀D mám totiž jen tu konstrukci, zbytek je pryč 🙂))

alemari
19. led 2013

@m_d ta vana má ty nohy zavřené do spod, když je postavíš, tak to nacvakneš na tu konstrukci😉. Až ho vypereš, nezapomeň naimpregnovat, jinsk bude promokat, teda nevím jakou mśš barvu?😉

m_d
19. led 2013

chybí mi ty železné "tyče" v podstatě ho mám nasazený rovnou na té konstrukci...jako na té druhé fotce 🙂)

m_d
19. led 2013

@alemari jako na tom prvním obrázku, fialovou 🙂) jj impregnovat se bude jen co uschne 🙂)) pak se konečně odveze z domu pryč 🙂)

alemari
19. led 2013

@m_d no a to máš ten starší?

redla
19. led 2013

@jika10 super, takze prodluzovaci dil 🙂 Jen ho tady jeste musim najit. Je asi lepsi zajit do ty prodejny, na netu to je takovy ne moc dobre hledajici a nemuzu ten prodliz. dil najit. Kazdopadne moc jsi mi pomohla. Teprve se probiram vsema ruznyma doplnkama a zacinam se orientovat 🙂
Ale jeste jedna drobnost, pisete tady barvy kocarku s cislama nad 600, ale co koukam, tak tady takova cisla nejsou, jenom kolem 500 a ty barvy jsou nic moc.
Tak hezky odpocivej, uz to mas za par, tak asi uz mas vsechno zarizeny, vid 🙂

mochenkaa
19. led 2013

@m_d ja mam 150cm a korbicku mam normalne 😕

jika10
19. led 2013

@m_d Tak mame stejnou barvicku, taky mame tu vinovou 😉 A ja myslim, ze mas starsi typ korbicky, ze k te ty zelezne nozicky nejsou

m_d
19. led 2013

@alemari jj asi to bude tím, že je to ten starší 🙂) už mě to napadlo 🙂))

m_d
19. led 2013

@jika10 jj taky jsem horká hlava a napsala jsem to dřív než jsem nad touhle variantou pouvažovala 🙂))

jika10
19. led 2013

@redla barvicky 600 jsou kolekce 2012 a barvicky 500 jsou kolekce 2013 😉 Prodluzovaci dil je tohle: http://www.detskydum.cz/detail/hartan-prodlouze... a neboj, zachvilku se v tom zorientujes. Ja taky ze zacatku byla jako slon v porcelanu a rikala si, ze to nemuzu dat nikdy dohromady a ted uz pomalu finisujeme. No me uz zbejva hodit do pracky lamaze hracky a vyprat deky a vybava pro Elisku je kompletni 😉 Jo a mame barvicku tu vinovou jako sem dala fotku m_d vyse 😉 No a taky si myslim, ze na prodejne budou mit jeste neco z kolekce 2012