Kočárek Hartan. Zkušenosti?

romisek
29. led 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s kočárkem Hartan? Díky moc.

teegreen
10. únor 2013

@maximka33
Nemá chyby a šitie perfektné, ja som mala Vip i Racer a max spokojnosť, teraz mám Stokkáče a tiež spokojnosť.

maximka33
10. únor 2013

@lubiduch ahoj, taky budu mít letní miminko, tak by mě zajímalo, jak dlouho mi vydrží v korbičce? máte někdo vložnou tašku? jak je velká?

maximka33
10. únor 2013

@elana ahoj, můžu se zeptat, na kolik tě vyšel kočárek v Německu? zrovna tam pojedeme, tak taky mrkneme.

maximka33
10. únor 2013

holky, mají některé typy Hartanu polohovací korbičku? my to u prvního syna využili, prodloužilo nám to používání korbičky do roka.

maximka33
10. únor 2013

@alemari Vážně? tak to se podívám, až zas nějaký hartan uvidím, to by mě nenapadlo, myslela jsem, že Němci jsou punktlich..

vavrenka
10. únor 2013

kocky, prosim, poradte mi -ako mam naaplikovat nanoznik na racer gt? neviem nikde najst pripinky, kde by ten nanoznik dociahol..

tilly
11. únor 2013

@alemari ja som ich mala par a teda ani na jednom som nemala zle sitie, vsetko vdzy sedelo, praveze to bol taky do bodky dotiahnuty kocik, ziadna nepresnost...

xovicka
11. únor 2013

@maximka33 Mám pevnou vložnou tašku Kombitasche, velká je dost. Narvala jsem tam škvrně ještě v roce a půl. To už teda pochopitelně na těsno a jenom pro účely focení. Je o něco málo větší než korbička, ale zase o trošku užší. Přicvakne se do sporťáku pomocí popruhů, které se zacvaknou místo madla. Nevím, jak je to s polohováním u korbiček, ale u sporťáku má opěrka zad asi pět poloh a když si k němu pořídíš i takový ten prodlužovací díl Liegeflächen-Verlängerung, tak ti to polohovací korbu plně vynahradí.

@vavrenka Nánožník se přicvakává k boudičce. Na bočních stranách jsou cvoky. Většinou v nich bývá zapnutá látka, která jde přes boudičku. Tak tu látku odepneš a místo toho zapneš nánožník. Případně pak lze zapnout ještě tu látku z boudičky na ten nánožník.

tilly
11. únor 2013

@maximka33 ber vanicku pre letne dieta, na zimu ho das do fusaku do sportovej casti nalezato... alebo k tomu das predlzovaci diel... ale v taske bude babatku teplo

elana
11. únor 2013

@maximka33 jo, koukám, že už sis našla ten příspěvek s cenou dřív, než jsem stihla reagovat 🙂 V kamenném obchodě levněji nevyjdou (my jezdíváme do Pasova do XXXL Heindl a tam je mají taky), zkoušela jsem to přepočítávat a to bych raději koupila v ČR.

elana
11. únor 2013

@maximka33 jinak hlasuju taky pro vaničku...pro srpnové mimčo určitě. Ona se nezdá, ale je fakt velká (dlouhá), já mám malého narozeného na začátku června a vozila jsem ho v korbičce do února (tedy i ve fusaku, později v kombinéze). byl tam teda natěsno, ale vešel se-on chodil tou dobou do kočáru spát, takže to nevadilo...navíc byl pomalík a do roka neseděl a já nesouhlasím s posazováním nesedících dětí, takže jsem za to byla ráda, že neměl tendence se nějak zvedat. Později sporťák je veliký a prostorný a hlavně-jde do úplného lehu, takže od toho února do června (než uměl sedět), tak ležel v něm.

maximka33
11. únor 2013

@elana díky. korbička je moc krásná, tak jsem spíš uvažovala finančně. ale asi do korbičky půjdu, kočárek je pak opravdu elegantní a hlavně pro miminko je tam větší ochrana před zimou a větrem.

lubiduch
11. únor 2013

@maximka33 ahoj my sme mali teda vanicku nie vloznu tasku. Vyhody vanicky su asi v tom, ze vanicka je vyssie nez sportova cast (kedze je upevnena na takych nozickach ako keby) see moj album https://www.modrykonik.sk/fotoblog/lubiduch/alb... . Ked je babatko malicke este pomerne casto smo s nim manipulovala vo vanicke- prikryt, odokryt, dudlik vypadnuty dat, ciapku pritiahnut a pod...prislo mi pohodlnejsie to robit v tej vyske ako je vanicka.
Moj syn je dost velky, teda sme presli na sportovu cast asi po 5,5mesiacoch. Ak by to bolo v lete, asi by este mesiac, mesiac a pol vydrzal, ale takto tam s fusakom, zimnym overalom a ciapkou s brmbolcom uz bol natrepany strasne. Toto asi dost zavisi aj od velkosti fusaku a dietata do kedy sa zmesti do vanicky. Dalsia vyhoda vanicky je ze je taka babenkovska 🙂 nikde tam netaha, nefuka a tak... vanicka polohovacia nie je! maly mal reflux, ja som mu matrac podlozila naskaldanym uterakom. matrac je kokosvy, co je tiez super pre male babatko.

@mata.g p britaxe je tu samostatna disusia. My sme ho tiez povodne chceli, ale ma jednu obrovsku nevyhodu, nieje odpruzeny, vidavam maminu na sidlisku s takym a strasne jej to hrkoce cele....

@vavrenka ja to pripinam tam kde zacina strieska, tam odopni dva knoflicky a pripni nanoznik.

Niekto sa tu pytal na nejake nedostatky hartanu. Nasla som jeden 🙂 Mala som vanicku s takym tym zakryvatkom noziciek, neviem akos a to vola, nieco ako nanoznik na vanicku 🙂 ten sa ale pripinal dvomi cvockami oo striesku. Chybalo mi este aspon jedno upinanie niekde na konci vanicky, ked fukol silny silny vietor, niekedy mi to "odfuklo" smerom k vanicke, neviem ci som to pochopitelne napisala....ine nedostatky som nebadala 🙂 akurat ze prebalovacia taska je k tomu strasne draha! nejakych 70 EUR....trochu smiesne ked som videla ze lacnejsie kociky stali 150 EUR cele (1komb) 😎 tak som to vyriesila tak ze som si tu tasku kupila samostatne. Mam taku z Lidla ze baby on tour a je fain, da sa rozlozit cela aprebalit v nejk babo, myslim ze pekne maju aj v DM-ku za par korun 🙂

maximka33
11. únor 2013

@lubiduch díky za postřehy! ten nánožník na korbu si očíhnu, jak se má připnout. a tu drahou tašku určtiě nebudu kupovat 🙂 nemáš z Lidlu takovou tu modrou? tu jsem měla syna. teď to doufám bude holka, tak pořídíme jinou, třeba v barvě kočárku 🙂

xovicka
12. únor 2013

@maximka33 Jen k té kombitasche (pevné vložné tašce). Vanička rozhodně vypadá lépe a výhodou je, že je umístěna výš, ale řešení s vložnou taškou pro mě bylo praktičtější. Mám únorové dítě, takže jsem si ho pěkně mohla zachumlat do fusaku a do tašky už doma a pak už s dítětem v tašce sejít do sklepa pro kočár. Ale hodně záleží na tom, kde bydlíš. Já mám čtvrté patro bez výtahu a kočár uskladněn ve sklepě, běhat po schodech s novorozencem přes rameno jsem si ze začátku netroufala. V tomto vidím tedy hlavní výhodu vložné tašky. Bydlet v rodináči, kupuju taky korbu, čistě jen kvůli vzhledu. Vlastnosti to má jinak myslím stejné, co se ochrany před větrem týče. Jinak z té pevné vložné tašky se dá sestavit i lehčí fusak (to co je na dně se sepne s tím co slouží jako kryt tašky). A ten vršek vložné tašky (něco jako nánožník) je k tašce připnutý zipem, takže nikde neplandá. A vlasně jsem si v tašce dítě i trochu polohovala, když bylo nastydlé, prostě jsem o chloupek přizvedla opěrku zad u sporťáku a na to položila vložnou tašku. Skoro to nebylo poznat, ono to polohování u sporťáku je hodně pozvolné. Ale je teda pravda, že k té tašce jsem si dokupovala zvlášť i matraci. Oni sice tvrdili, že to není potřeba, když je na dně ten fusakový spodek, ale já matraci chtěla. Jako nevýhodu kočárku bych zmínila nánožník na sporťák. Když je dítě v úplném sedu, nedejbože ještě ve fusaku, tak to moc nejde zapnout, případně to škrtí. Dál jsem měla drobné problémy s ruční brzdou, dali mi tam delší lanko a tak mi to pořád šoupalo o kolečka. Šlo o blbost, ale štvalo mě to.

alemari
12. únor 2013

@maximka33 taky hlasuju pro korbičku😉, když se malá narodila,tak jsem bydlela v horním patře, musela jsem jí nosit po schodech i několikrát denně, vycvakla jsem korbu, vynesla a na vystrčené nožky postavila kamkoli😉. To s taškou nejde☹. A taky, u prvního jsem měla klas.hluboký, super, u druhého jsem chtěla být " moderní" a pořídila kočár jen s taškou, po týdnu jsem stáhla hluboký s bazoše, protože jsem na to neměla nervy😀 a vyjela jako za stara s houpáčkem😀.

xovicka
12. únor 2013

@alemari S tím položením korbičky na nožky máš pravdu. Ne že by to s taškou nešlo, ona má taky pevné dno, ale je pravda, že člověk se bojí, aby si ji nezašpinil. Když jsem se rozhodovala mezi hartanem a teutonií, tak právě v obchodě s teutonkami mě taky prodavačka přesvědčovala, že i ta korbička se dá skvěle nosit, ale mě to nějak nešlo do ruky. A je pravda, že jsi asi jediná, koho znám, kdo se s korbičkou opravdu nosil. Ono je to nejspíš hodně i o kočáru a o té korbě či tašce, jak je konstruovaná. Já nejsem až takový kočárkový znalec, ale měla jsem u babči takový jeden postarší náhradní kočár, co jsem vyfasovala za lahvinku vína. Myslím, že to byl Hauck. A ten měl taky vložnou tašku, která se mi teda vůbec nelíbila. Byl to takový ten měkký typ tašky, moc to nedrželo tvar a dokonce ani to dno nebylo kdovíjak pevné (a taky nehoupal). Mimochodem taky jsem ho použila dvakráte a letěl do sběru. Ta pevná taška, co mám u hartanu je myslím vyrobená podobně jako ta korba, má pevné dno i pevné okraje, jen nemá vlastní boudičku a necvaká se do podvozku ale až do sporťáku. Ale jak říkám, vzhledově se mi to docela dlouho nelíbilo (ten kočár mi s tou vložnou taškou připadá trochu jako tank), zvítězilo praktické kritérium.

alemari
12. únor 2013

@xovicka taky jsem měla tu pevnou tašku.

jika10
14. únor 2013

Holky, potrebuju radu ohledne plastenky na hluboky kocarek. Bude na to pasovat ta plastenka, co mame u sportaku nebo musim na hluboky kocarek (klasickou vanicku) koupit spesl plastenku. Sice impregnace probehne, ale pri vetsim slejvaku bych preci jen radeji davala plastenku 😉

elana
14. únor 2013

@jika10 jo, já jsem normálně používala tu, co byla přibalená ke sporťáku...žádná paráda to nebyla, ale to se od pláštěnky ani neočekává, hlavně že kočár a mimčo byly suché 🙂

jika10
14. únor 2013

@elana Dekuju, tak ja ji pujdu vybalit a dat ke kocarku 😉

tilly
16. únor 2013

bavili ste sa tu o taskach... odporucam haciky na kocik (napr. bgb alebo bumbleride ich robi), stoja do 10€ a potom si mozte zavesit na kocik akukolvek tasku, je to super doplnok

mochenkaa
17. únor 2013

@jika10 Já si koupila pláštěnku emitex. Když si představím, jak dlouho má ta pláštěnka vydržet a že je to jen igelit, tak jsem radši na první "půl rok" koupila obyč. emitexku.
jo, a malý má 8měsíců a furt je v korbě 🙂

maximka33
17. únor 2013

Holky, mám dotaz: zaslechla jsem, že Hartany jsou trochu širší a těžké, je to tak???

elana
17. únor 2013

@maximka33 mě se nezdá...jako není to žádný aluminiový křápík, takže ten materiál poctivý si žádá svoje (mluvím o té váze)-ale stejně třeba takový I´coo je jiný tank. Co se šířky týče, tak s tím nesouhlasím, vejde se do běžného paneláckého výtahu (mám ozkoušeno na sídlišti u tchýně) a celkově, i když mi třeba někdy přijde, že se nevejdu (např. mezi obrubník a kandelábr, mezi zaparkovanými auty atd.), tak to risknu a kupodivu jsem to ještě nikam nezakufrovala 😅 , takže i to mi přijde přehnané.

jika10
19. únor 2013

Holky, v zivote jsem se doopravdy 3x zamilovala: Miluju sveho manzela, miluju svoje dite a miluju hartanka 😀 Pokazde kdyz s nim jednu, tak je to takova parada, ze jsem rada, ze jsem si ho poridila. A musim rict, ze ani manzel nelituje vynalozenych penez 😉

scvrcek
19. únor 2013

@maximka33 těžší jsou, však na stránkách mají uvedenou váhu u každého modelu, ale kupodivu za jízdy to vůbec nevnímám, jezdí se s ním lehčeji než s kočárky, které jsou lehčí - ono jde i o ty kola a ložiska. Šířku nevím, mám trojkolku a to je pochopielně širší, než jsem měla hluboký kočárek, ale vejdu se všude...

elana
19. únor 2013

@jika10 žejo, ten kočár má zvláštní kouzlo. Já s ním jezdím 20 měsíců a pořád ještě se mi neokoukal a užívám si to 😉 Strašně snadno se s ním manipuluje, je pohodlný pro dítě a dá se mu věřit.

jika10
19. únor 2013

@elana No ja ten kocarek miluju a nase mala ho miluje uplne stejne, protoze odmita spat v postylce, takze kocar to jisti 😉 A presne, manipuluje se s nim taaaak jednoduse. A navic s nim delam docela paradu. Uz se taky tesim, az pojedu k mym rosicum na Vysocinu a vyjedu u nasich na vesnici 😉

ilonka30
21. únor 2013

My jsme se rozhodovali mezi Hartanem a Maxi Cosi Mura 4+, tak jsem si je byla vyzkoušet v obchodě a Hartan vyhrál na plné čáře, jak vzhledem, tak manipulací 🙂 Pláštěnku jsem měla součástí balení a jelikož budu mít mimčo na červen, tak jsem místo korby pořídila Softtasche , ve které bude mimčo přes léto a v zimě se z toho dá udělat fusak..... 🙂