Kočárek Hartan. Zkušenosti?

romisek
29. led 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s kočárkem Hartan? Díky moc.

alemari
18. led 2015

@jika10 tak,jediné štěstí, že máme každý jiný vkus🙂, ale souhlasím, ty černobílé kombinace působí takovým tím"laciným polským dojmem". Fialová je krásná, já chtěla ale tu bílou konstrukci🙂.
Prodávat doufám nebudu daleko, snad zůstane v rodině, páč už jsem ořvala korbu, když jsem prodávala😀

mochenkaa
2. únor 2015

Dámy, budu prodávat svůj Hartan Racer GT 2012. Kočárek je super, obrečím to 😀 ale nechávala jsem si ho na druhé dítě a to je vyloženě nošené. A na to, aby mi kočár 1-2x měsíčně vyvětrala babička, je mi ho líto. To už radši koupím jen nějaké golfky, u kterých mi bude jedno, že celý měsíc leží v kočárkárně.
Víc fotek a info na vyžádání 🙂

m_d
4. únor 2015

@mochenkaa mohla bych poprosit o více info četně ceny do IP? Děkuji 🙂

martasek84
4. únor 2015

Výhledově (asi jaro) bych chtěla prodat Hartan Topline S 2013. Bude ještě v záruce. Mám namíchané dva vzory. Konstrukce je antracitová, hluboká korba černošedá, sporťák šedobílý. Kdyby jste měla některá zájem, napište. Nafotím a pošlu bližší informace.

mochenkaa
4. únor 2015

@m_d odhodlala jsem se hodit to do bazarku. Tak mrkni tam 🙂

m_d
4. únor 2015

@mochenkaa uprimne?? Doufam ze ho breznove manzelove vyplaty neprodate 😀 kaslu na cely bugaboo 😀
Je uzasnej a cena taky 😉

susanta
8. únor 2015

Ahojte, mysleli sme, ze uz mame viac menej rozhodnute pre tento kocik ale na niektorych fotkach sportivy kocik posobi dost zvlastne. Dietatko sedi a zadna cast je tak nejak nizko stale. Da sa to vypnut nejakym sposobom?

barabbb
8. únor 2015

Zdravím všechny maminky 🙂
dnes jsme byli v Malvíku a byl nám doporučen Hartan VIP - nemáte prosím někdo zkušenosti?
Našim požadavkem bylo hlavně aby byl lehký a skladný (při mých 155 cm je každé kilo znat :D).
Doporučena nám byla kombinace Hartan VIP sporotvni + vkládací taška. Nejsem si však jista zda je taška dostatečně prostorná a zda nám z ní malý rychle nevyroste. Narodit se nám má na konci května takže přes léto by byl právě v hluboké korbičce/tašce a ráda bych aby měl dost pohodlí a zároven nám v tašce vydržel než se začně posazovat. O VIP jsem nikde moc informací nenašla... :(
Případně nemáte tip na jinou kombinaci které by byla lehká a kvalitní?

Děkuji za jakékoliv rady.

frufrunka
8. únor 2015

@barabbb Za mě VIP NE. Měla jsem VIP XL (korba a sporťák), ale to je jedno, jde o podvozek. Brzo prasknuly hlavní tyče a to není jen moje zkušenost, stalo se to i známé. Pravda, lehký je, ovladatelný taky, superrychle se skládá, ale ta konstrukce není úplně vychytaná, což mi potvrdil i pán ze servisu, který se to pokoušel spravit (nepovedlo se). Stačí se o kočárek více opřít nebo ho půjčit babičce (většina z nich razí názor - dej mi ten kočár, já se o něj budu opírat, ono se mi pak líp jde) a průšvih je na světě. Jinak Hartan jako takový určitě ano, ale ne VIP. Pak jsem měla podvozek Racer a naprostá spokojenost... 🙂 Na třetě jsem chtěla Racer gts - to by bylo to pravé ořechové, ten Ti nenabídli? Protože nebyl na skladě a já ho potřebovala akutně, vzala jsem nakonec Gesslein F6 a musím říci, že spokojenost taky veliká.

barabbb
8. únor 2015

@frufrunka nn tento typ nám paní nenabídla... Když jsme jí nastínili požadavky - lehký, skladný, otočná kolečka do mesta, polohovací rukojet, u sportovni verze moznost az do lehu a otočná rukojet, nebo otočení korbičky tak hned volila tento. verzi obyč vip s dokoupením kombinované tašky. je pravda, že mi připadal takto lehký, ale je pravda že ten tvar Y mi připadal trošku nedůvěry hodný s tím jak byl uchycený jen na dvou bodech. na druhou stranu právě vím že značka je to kvalitní, ale právě si nejsem jistá tímto provedením... 😒

frufrunka
8. únor 2015

@barabbb 🙂 Máš skvelé postřehy! To jsem totiž zapomněla napsat - uchycení ve dvou bodech je naprd, korbička se strašně naklání, dítě mi pořád sjíždělo... ☹ Ano, je to asi jeden z nejlehčích kočárků, ale nevím, nakolik je to důležité kritérium. Ono někdy i těžší kočárek jede o hodně lehčeji - a to tím spíš, že VIP má opravdu hodně mrňavá přední kolečka (ve sněhu nepoužitelný, proto jsem dokupovala na zimu podvozek Racer, bydlíme na venkově). Nevím, jestli budeš jezdit MHD, tam by to možná bylo na místě. Ale teď mám ten gesslein - po pravdě ani nevím, kolik váží, ale určitě o pár kilo víc a stejně mi skládání do auta 2x denně vůbec nevadí, jde o grif, člověk se to naučí. Otázka složení a naložení je asi 15 vteřin, stejně jako kdysi u VIP... Sporťák do lehu mají všechny hartany, nezávisle na modelu. Otočení korbičky tuším taky. A on má teď VIP po novu i otočnou rukojeť? Tak zase z praxe: Má to i ten gesslein a v případě, že kočár má jedna kola velká a druhá malá, tak je to naprd - kočár s přehozenou rukojetí je pak prakticky neovladatelný, když máš např. najíždět na obrubník a stavět ho na ta malá kola, popr. zatáčení je taky problém... Zkus spíš mrknout na ten gts, ten má navíc tu výhodu, že pokud potřebuješ jezdit opravdu terénem, jde koupit náprava se dvěma velkými koly a máš pak klasickou čtyřkolku do terénu nebo do sněhu... 🙂

barabbb
9. únor 2015

@frufrunka Děkuju ti za cenné rady zkusím ještě tento typ a uvidíme 🙂 Je takové množství značel, typů variací že neni jednoduché se dobře zorientovat, ale věřím, že nakonec se podaří dobře vybrat 🙂
Jsi hodná 🙂

vlnka81
9. únor 2015

Som v soku, citam kritiku na VIP a neviem o com hovorite. Ja mam VIP uz 3.rok s druhym dietatom a nemozem na neho dopustit. konstrukcia pevna , drzi, nepraska aj ked sa o neho opieram hlavne ja 🙂 super rychlo sa rozobera, aj po snehu je dobry oproti klasickym kocikom. a neviem o com vravite ze sa naklana korbicka?? kedze si nechcem nosit spinu do domu, tak korbicku stale vyklapnem a prenesiem dnu, konstrukciu nechavam vonku aj teraz v zime. Super lahka manipulacia. a nikdy sa mi nestalo zeby sa korbicka naklanala.

frufrunka
9. únor 2015

@barabbb
@vlnka81 Holky, tak já nevím - jak je vidět, co uživatelka, to jiná zkušenost... Abych tady tedy nešířila bludy, popravdě jsem nekoukala na konstrukci nových VIP, jestli se něco nezměnilo... Tak jdu radši mrknout! A jeee, tak se omlouvám! Naklánění korbičky už je vyřešné - je uchycená ve dvou bodech, dříve to bývalo jen v jednom a bylo to fakt šílené... Takže po novu by se korbička už naklánět neměla, změnili systém uchycení. Ano, skládání je super, to souhlas. Ale trubky jsou hliníkové (z důvodu co nejnižší hmotnosti) a je tam asi trošku nešťastný ten oválný profil. Praskla mi ta hlavní tyč s madlem v místě, kde končí a kde je i rozkládací systém - na obou místech. A pán v servisu právě říkal, že tohle řeší docela často, že nejsem výjimka, tak nevím. A se sněhem mám takovou zkušenost, že se mi blatníčky malých koleček ucpaly sněhem nebo břečkou a kolečka se neotáčela, "jela" prostě po smyku. Ale ono je určitě velký rozdíl jezdit po městě a nebo u nás na venkově, kde neprohrnují... Mám 3 děti a zkušenost je zatím taková, že naprosto ideální kočár prostě neexistuje! 😉 Vyzkoušela jsem 3 Hartany (VIP, Racer a u dědy a babičky máme Skater), teď mám ten Gesslein a i když obojí jsou určitě TOP značky, tak na každém se nějaká ta drobná moucha najde, např. u toho Gessleinu naprosto šílený nákupní košík, což je pro mě, která s sebou pořád tahá spoustu věcí, docela problém....

elana
10. únor 2015

@frufrunka máš naprostou pravdu, ideální kočár prostě neexistuje, vždy je něco za něco...extralehký nemůže být úplně bytelný, malý a skladný z principu nemůže být tak prostorný a pohodlný atd. atd. Vždy je něco za něco, u Toplinů kvůli přehazovací rukojeti je hodně nízko košík a tak. Je to prostě o prioritách.

ta malá kolečka (VIP, Topline S a další) se ve sněhu zanáší, prostě tyto kočáry jsou do města a nejsou do sněhu. Ve městech je ve skutečnosti opravdu málo dnů v roce, kdy je vážně kalamita, navíc touto dobou zas nemusíme vyjet ven (většinou se dá pochůzka prostě odložit než aspoň prohrnou, což bývá otázka pár hodin, ne-li desítek minut). Kdo žije na venkově nebo má možnost z města často do terénu, pak lze dokoupit quad systém a kolečka měnit, malá otočná za velká bytelná (jaké má Topline X).

tyhle německé kočáry (Hartan, Gesslein i Teutonia) jsou robustní a relativně drahé, ale zas právě je jejich plusem ta variabilita, že existuje spousta různých podvozků a každá z nás si to může nakombinovat opravdu doslova na míru.

kajule
11. únor 2015

Ahoj, dlouho jsme vybírali kočárek až jsme nakonec našli favorita a to Hartan Topline S. 🙂 Sice není z nejlevnějších, ale skutečně nás o kvalitě přesvědčil. 🙂 Nakonec jsme ho sehnali v Německu ve výprodeji za 579 euro, což je krásná cena. 🙂 Řekla jsem si, že rozdíl skoro 7 tisíc je hodně přijatelný kompromis za to, že si z barev vybrat nemůžu a ani možnost korbičky není. No ale vzali jsme pevnou tu tašku a je fajn. 🙂 Akorát teď řeším doplňky jako je třeba přebalovací taška na kočárek. Chtěla jsem se zeptat jestli tedy nemáte nějaké typy, co jste kde ke kočárku kupovali, abyste si ho tak nějak vyšperkovali podle svého. Jinak přihazuju kočárek, který máme a možnosti tašek, tak budu ráda, když se vyjádříte. 🙂

kajule
11. únor 2015

Tady je kočárek.

kajule
11. únor 2015

A tady tašky. Ta první se dá koupit za slušnou cenu bych řekla. 🙂 Ta zahrnuje termo obal na lahev, deku, přebalovací podložku. Pinkie se mi líbí, ale nemá už tolik vychytávek a já prostě potřebuju hodně prostoru a přihrádek. 🙂 A Okiedog je o něco dražší než si tašku na kočárek představuju. Na druhou stranu se dá nosit i běžně a je skutečně krásná. 🙂

veruku
15. únor 2015

@martasek84 poslala jsem sz 🙂

xovicka
18. únor 2015

@kajule Gratuluji k výběru kočárku. Mám také topline S s pevnou vložnou taškou a od května bude vozit třetí dítě. Stále je plně funkční a léta na něm nejdou znát. Přebalovací tašku si vyber jakou chceš, to je o tvém vkusu a tvých potřebách, ty originální stejně nejsou nic moc (osobní zkušenost), já osobně bych brala co největší. Z doplňků se mi osvědčil ještě nějaký teplý zimní fusak. Fajn byla taky sluneční clona s moskytiérou, používali jsme u babičky na zahradě (jako clona nic moc, ale ta moskytiéra se hodila). Další dobrá věc je teplý rukávník. K vložné tašce jsem si pro lepší pocit pořídila i originální matraci, na léto to bylo lepší než ta podložka od fusaku. A co bych vřele doporučila a já to neudělala, tak nechat si ušít nějaký vyjímatelný vnitřek k vložné tašce. Ona se ta taška nijak nedá vysléct a vyprat a většinou to ani není potřeba. Ale mě už se to dvakráte podařilo ušpinit a čištění pak není triviální a tašce to neprospívá..

medoureknaty
20. únor 2015

Holky , zítra jdem omrknout hartany . Kterej je lepší racer gt nebo topline s ? Výhody a nevýhody ? 🙂 😉

gnusnow19
20. únor 2015

@kajule Ahoj, taky mám vybraný Hartan, ale trochu mě děsí ta cena. To jste byli kupovat přímo v Německu? Díky.

medoureknaty
20. únor 2015

@gnusnow19 Taky přemýšlím o německu . A taky se hrozím ceny . Ale prostě žádnej nemá tohle všechno co má hartan. 😉

kajule
20. únor 2015

@gnusnow19 Jj, konkrétně v Drážďanech, což z Liberce není zase tak daleko. Jinak já původně chtěla korbičkou a jinou barvu, ale na druhou stranu jsem si říkala, že za ty peníze koupím jinde kočárek v plné výbavě nebo případně něco jiného pro mimi. Potom jsem koukala na netu a našla tenhle ve výprodeji, tak jsme tam hned napsali jestli si ho můžeme objednat a přijet pro něj osobně. Rozdíl té ceny mi vážně stál za ten ústupek ohledně barevné kombinace a doladím si ho doplňky. Já jsem spokojená. 🙂

kajule
20. únor 2015

@gnusnow19 Poprvé jsme si ho prohlédli právě v Hradci v Kuklenách, když jsme byli na víkendu u rodičů, ale tam ty ceny mají tedy šílené.

gnusnow19
20. únor 2015

@kajule No, já jsem byla taky právě v HK a ta cena mě docela omráčila, ale zas se mi ten kočárek moc líbí. Tak díky, zkusím mrknout po netu 🙂

zuzzik85
20. únor 2015

Ahojte maminky, neviete mi prosim vas poradit, aky skejtik pre starsie dieta pasuje na Hartan Racer GT? Na ich stranke takyto produkt neponukaju. Rozmyslala som nad skejtikom Lascal, ale nas kocik tak isto neni v zozname kompatibilnych kocikov (aj ked by mal byt univerzalny, skoro na kazdy kocik). Dakujem za rady a skusenosti 🙂

agne
20. únor 2015

@medoureknaty Racer GT nemá přehazovací rukojeť, Topline S jo. Za mě je Racer stabilnější a snad korbička je na konstrukci od pohledu nepatrně výš...

agne
20. únor 2015

@kajule ta prostřední taška Pinkie je spíš takový "vak", ale má dobré uchycení na madlo - ovšem je to spíš, když vyrazíš někam na otočku (místo síťovky)...

kapka
22. únor 2015

@kajule kde mají typu poslední přebalovací tašku? Krásná vhodná i na běžné nošení. Asi jí nutně potřebuji.