Kočárek Hartan. Zkušenosti?

romisek
29. led 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s kočárkem Hartan? Díky moc.

urma
17. led 2012

@ptjj ahoj, tak som to zmerala a je to +- tak, mne ani 75 nevyslo, lebo som to merala aj s tym bavelnenym futrom. Ale mne sa zda fajn priestranna, co som videla kopu inych znaciek, tak to bola bieda 😖 Nase bude jarne, tak verim, ze do jesene bez najmensich problemov zmesti. Ak by mi to vychadzalo dako na zimu vacsie nesediace babo , asi by som si kupila cisto hlboky kocik samostatne.

ptjj
17. led 2012

@urma to jsi fakt zlatá, díky moc............včera jsem se byla na Hartany podívat v obchodě a moc se mi líbily, měli tam Topline S a Racer GT, do Hartana určitě půjdeme, jen musíme vymyslet do kterého 🙂 námto vychází, že v prosinci mu bude 6 měsíců, tak budem muset ještě vymyslet, jestli raději korbu nebo vložnou tašku (ta mi zase připadá dost úzká, má jen asi 31 cm šířku), máš pravdu, že jiné značky mají korbičky tragické............a ještě se chci zeptat, jak to budeš řešit s nánožníkem na sporťák? v dodávce není zahrnutý, že? našla jsem v příslušenství, co jde dokoupit zvlášť, jen tenhle..........na obrázku je nasazený na vložné tašce asi, tak nevím, jestli to půjde nasadit i na sporťák samotný........co myslíš?

kiki30
17. led 2012

@ptjj hartan vip xl je dost nizky sportak, mala som moznost vidiet takmer vsetky druhy vedla seba, a teda ja som povodne chcela tiez ten vip, ale v predajni som videla ze je fakt dost nizky, inak asi najskladnejsi, najjednoduchsia konstrukcia. Nakoniec sme si vybrali racer gt, a mozem fakt povedat ze je perfektny, mame aj Falttragetasche (hlboku vanicku). Maly sa narodil v septembri, uz mal 4 mesiace, je tam napratany vo fusaku, v teplom overali a navrch este deka, keby bolo leto, tak tam ma este aj priestor, mohol by sa viac roztahovat, ale takto mu aspon nie je zima. Tie rozmery tych vaniciek na inych kocikoch nie su o nic vacsie, ked si veznes ze tie polske niektore maju aj tych 80cm dlzku, tak tych 5 cm hore dole, to uz cloveka az tak nevytrhne z biedy. A nas maly je teda dost velky uz na 4 mesiace, macko, a najradsej by sa uz kukal von z kocika, uz sa neviem dockat kedy pojdeme do sportovej casti. Na sportovych castiach je vyhoda ze idu uplne do lahu, cize ak by sa ti uz dieta nezmestilo do hlbokej, tak das do sportovej do lahu a poriadne zababusis. My mame este na sportak taky ten predlzovaci diel ci ako sa to vola, take ze sa to da na ukoncenie noh, aby to tak chranilo, a nefucalo, a ked sa to tam da, vyzera to ako keby to bola hlboka vanicka.

mmacko
17. led 2012

@ptjj ahoj, moja sestra aj kamoska maju hartan a vrelo odporucam...ja som dost kocikova maniacka a toto je jediny kocik, ktory nema skoro ziadne negativa.
Kamoska ma topline S a segra mala vip xl...ten vip je super skladny, ten topline s je dost vacsi...zlaty stred je ten racer. Teraz je super, ze su k nemu aj tie velke kolesa. A na zimu asi skor odporucam tu vloznu tasku, do vanicky neviem neviem vo fusaku v polroku...mozno sa aj zmesti, ale bude tam ako sardinka...vidim to na mojej malickej, ma 4,5 mesiaca a prave dnes som zlozila vanicku a dala ju do sportaka...sportak ked das fusak, deku a nanoznik je rovnako kryty ako vanicka, ale dieta tam ma viac pohodlia, netlaci sa tam.....a pri tej vloznej taske len vyberies tie pevne casti a mas to ako fusak
...

ptjj
17. led 2012

@kiki30 díky moc 🙂 ano, o tom prodloužení jsem taky uvažovala, to vypadá dobře...........takže nánožník na sporťák taky nemáš?.........co se týká té Falttragetasche, tak mi taky připadá, že důležitější je spíš ta šířka, která je fajn, než délka...........chtěla jsem co nejdelší korbičku, těch 80cm mi připadá ideální, ale když to nejde, tak holt nejde, to má jen DorJan, který by splňoval naše představy, ale zase je polský a já spíš chci, aby nám kočárek vydržel i na další děti, což u těch polských asi moc nehrozí, tady aspoň vím, že kupuju kvalitní.........takže VIP má nízko sporťák? to je škoda, ten se mi líbil............ale díky, já jsem neměla nikde možnost vidět jich víc pohoromadě, viděla jsem jen Sky (strašně nízký), Topline S a Racer GT, ty dva mi připadají dobře vysoké.........nevím ale, co tedy znamená ten rozměr na výšku, co píšou na stránkách Hartanu, protože tam píšou u VIP 99/108 cm, kdežto třeba u Raceru 66/114cm, tak nevím, co je to první číslo, myslela jsem, že to je výška té konstrukce

ptjj
17. led 2012

@mmacko díky............u Topline se mi líbí ta přehazovací rukojeť, ale zase jsem byla trochu zklamaná systémem brzdy na madle............u té vložné tašky se jen bojím, aby nebyla moc úzká...........má jen 30 cm na šířku, to mi připadá dost málo, korbička má 35 😒...........nánožník na sporťák mají ten, co jsem poslala na obrázku výše? nebo jaký?

mmacko
17. led 2012

@ptjj tu prehadzovaciu rucku ale aj tak vyuzijes len ked bude moc svietit slnko alebo brutal fukat, lebo otocene sa to tazko karuje. A je vacsi aj po zlozeni ako racer. Ta taska je mozno uzsia, ale tym, ze je maksia, tak sa prisposobi babetku a babo tam nebude ako v konzerve...taky nanoznik, ako si poslala ma aj kamoska na topline sportaku a je v pohode. Ja by som si podla mojich skusenosti kupila racer (s tymi jednoitymi kolesami vpredu), vloznu tasku, ten nanoznik a este ten ukoncovaci diel, ked vyrastie babo z vanicky/ tasky, tak to ukoncenie ti akoby nahradza hlbokac, babo je uz v sportaku kde ma vela miesta, ale ma kryte nozky
...a moja rada...objednaj z nemecka, vyjde to omnoho lacnejsie 😉

mmacko
17. led 2012

@ptjj este rozdiel medzi vip a topline/racer je ten, ze vip sa rukovat vysuva a pri tych ostatnych sa polohuje.

funny
17. led 2012

@ptjj caf, necitala som vsetko, ale ja mam hartan topline uz 5 rokov, na teraz uz na tretie dieta, jazdi non stop, lebo neznasam tie otocne kolieska na buggy.
vmestili sa mi cez zimu v pohode do tej tasky aj ako 8 mesacni, a potom som kupila poriadny fusak, nie nanoznik, takze to bolo vzdy ok.
stale funguje, ale je uz pomaly na nom poznat, ze sa tazsie sklada do auta. inak by som ho nemenila, ani za svet, je sice tazky, ale robustny a ten nas je "makky", odpruzeny. napriek tomu, ze ma 4 pevne kolesa, dobre sa s nim jazdi, staci zatlacit na rucku a on sa otaca.
my sme vela v lese a poliach po cestach, necestach, v zime, v lete, do mesta neviem, to je asi dost siroky, ale ja mam bez otocnych koliesok. kedysi bol racer taky hit do mesta, tie nove modely nepoznam.
tie potahy vydrzia fakt vela, pranie, nie su osuchane.
gumene kolesa su uz ojazdene, ale da sa s nimi este jednu sezonu 😀 potom je planovanie rodiny ukoncene. 😉
to len ako postreh z tych starsich uzivatelov 🙂 urcite to nie je jediny dobry kocik, ale ja som bola spokojna, vydrzal fakt vela.

funny
17. led 2012

@ptjj aha a ja tu prehadzovaciu rucku vyuzivam teda dost 😉 ten moj stary bude asi podla noveho oznacenia topline x . vela zdaru pri vyberani.

ptjj
17. led 2012

@mmacko jj, to určitě plánuju objednat v Německu, je to mnohem levnější......o tom rozdílu v rukojetích vím, ale nevadí mi ani jedna varianta.........díky za rady, nějak se s tím popereme 😉.........tu otočnou rukojeť si myslím, že bych využívala dost, když se zaaretují kolečka, tak je ovládání na druhou stranu ok, ne?..........možná bych ani nepotřebovala ta náhradní pevná kola, myslím..........no, uvidíme
@funny topline X ale asi nemá otočná přední kolečka, že? nemanipuluje se s tím pak hůř? to musíš normálně nadzvedávat, když zatáčíš, jako klasický kočár, ne? a tašku jsi měla, prosím tě, kterou?
Určitě není jediný dobrý, ale splňuje všechny požadavky, které máme, asi jako jediný 🙂 Taky plánuju využít ho pro všechny děti 😉

ptjj
17. led 2012

@funny a ještě se zeptám, také máš tu brzdu na rukojeti? neovládá se to špatně? připadalo mi to takové dost tuhé včera v prodejně

ptjj
17. led 2012

@mmacko a ta náhradní neotočná kola dopředu bys koupila proč? s těmi otočnými se ti nejezdí dobře v terénu?

elana
17. led 2012

@ptjj my máme taky Hartan Topline S s pevnou vaničkou a malého (narozený zač. června) tam mám stále, dokonce v beránkovým fusaku po nás! A není to žádný mrňous, měří 71cm. Vaničku jsem neměřila, ale jakkoli nevypadá velká, tak jsem příjemně překvapená, myslím že tak měsíc v ní ještě klidně bude...možná potom vyndám fusak a ještě to nějakou dobu zvládnem v teplé kombinéze, ale to nevím. Brzdu na rukojeti si hrozně přál můj manžel (netuším proč, když s tím skoro nejezdí🙂), takže ji máme, ale já ji vůbec nevyužívám. Otočná přední kolečka jsou zaaretovat do terénu, takže náhradní neotočná nepotřebuju.

ptjj
17. led 2012

@elana moc díky 🙂..........a používáš tu přehazovací rukojeť? tzn. jak se jezdí se zaaretovanými kolečky v tom "opačném" směru? a jak se ti pracuje s brzdou? všechno ok?

Omlouvám se všem za tolik dotazů, ale praktické zkušenosti jsou k nezaplacení 🙂

minusa
17. led 2012

@ptjj - ahoj, my sa vozime na hartan racer gt od septembra a velka spokojnost ... najskor som bola rozhodnutu pre teutoniu, ale ked sme videli hartan a odskusali si ho napredajni, nebolo o com 😉 mala je zatial v hlbokom, ale predpokladam, ze o mesiac uz pojde do sportaku

funny
17. led 2012

@ptjj hej, on ma pevne kolesa vsetky 4. ja neviem jazdit s takymi otocnymi 😉 ono netreba nadvihovat kocik, staci na tu rucku mierne zatlacit a on sa toci. jasne, neotocis sa o 180 st, ako s tym odaretovanym racerom, ale da sa s nim dobre manipulovat aj jednou rukou.
pre mna bolo dolezitejsie prejst v pohode cez obrubniky a nerovnosti, na to su tie velke kolesa super, kazdy ma ine naroky 😉 dnes uz sa asi velmi tie kociky bez otocnych kolies nepredavaju 😉

nie, brzdu nemam, ani som ju nikdy nepostradala.

tasku mam - softtragetasche 😉 fiha, za mojich cias nebol taky vyber 😀 na zaciatku som bola skepticka, ale je to celkom dobre riesenie. hlavne ich mozes spiacich vybrat a zobrat so sebou. a vydrzi to dost. pevnu vanicku nepoznam, ani tu kombitasku, co tam maju na stranke.
my sme v nemecku, tu je hartan taka stredna trieda, ten nas bol ponuke a nebol ani tak prehnane drahy. hartanov tu jazdi vela.

ptjj
17. led 2012

@minusa jsem ráda, že máte všechny dobré zkušenosti, aspoň vím, že ty peníze, které nejsou úplně malé, půjdou na něco, co stojí za to 😉

elana
17. led 2012

@ptjj přehazovací rukojeť teď nevyužívám, ale pro toho jarněletního novoška se Ti bude hodit, když svítí sluníčko. To jsem fakt párkrát využila a byla jsem za to moc ráda. Jinak já mám v plánu i ve sporťáku vozit prcka co nejdéle čelem k sobě, takže si myslím že i na to se mi bude ta rukojeť hodit, kdyby byl jó nespokojený, otočím ho a pojedem dál. V opačném směru jsem myslím kolečka ještě nearetovala, ale jinak se to dělá snadno, jen se pootočí tím kroužkem na nich a zelené okýnko se Ti promění na červené-zaaretováno. Brzda...no, přiznám se, že tu moc ráda nemám, pročež ji ani nepoužívám, obvykle zapírám kočár nohou 😝 . Zabrzdit to jde dobře, ale odbrždění je trošku rvaní-ale možná proto, že to nemám ochozený.

v podstatě, jediné, co tomuhle kočáru opravdu a hodně moc vytýkám, je mikrokošík dole...jako to je asi blbý vtip. Vejde se tam sotva složená pláštěnka a malá flaška s vodou. Koupit cestou plenky? sunar? vlhčené ubrousky? nepřipadá v úvahu. Maximálně jednu tuhle položku 😅

jinak jsme taky kupovali na německém webu, dovezla DHL, spokojenost maximální

ptjj
17. led 2012

@funny ta kombi je asi hodně podobná té soft, jen má uvnitř v těch bocích vyztužení..........jj četla jsem, že je v Německu dost oblíbený.....a jak znám Němce, nic špatného by si nekoupili 😀.........ještě s tou brzdou, jak myslíš, že ji nemáš? jako že ji nemáš na nohu, ale máš ruční?.......u těch koleček mi zas vyhovuje, že se otočíš opravdu na fleku, což je praktické hlavně při jízdě ve městě apod...........nebudeme jezdit moc, ale přece taky

ptjj
17. led 2012

@elana taky mi to přehazování rukojeti připadá praktičtější než přenasazovat celou korbu nebo sporťák........ale ta brzda mě na tom právě trochu odrazuje, šlo mi to taky dost ztuha ☹.............jinak ony ty korbičky byly u starých verzí o něco větší, teď je zmenšili, moc nechápu důvod ☹...........díky za zkušenosti

kiki30
17. led 2012

@ptjj veru neviem co znamena ten prvy rozmer 66 pri tom racer gt, mozno je to vyska podvozku, a to druhe cislo je vyska podvozku s tou vanickou? no ale netusim, lebo potom pri vip by to bolo cudne vysoko 🙂
... no ja som najskor vyberala kocik podla velkosti vaniciek, chcela som kocik ktory bude mat najvacsiu vanicku, otocne predne koliecka, a vychadzalo mi to dlho na nejaky ten "polsky" kocik. Ale potom som zistila aj z rozpravania skusenejsich, ze dolezitejsia je asi ta sportova cast, pretoze ta sa vyuziva dlhsie, z vanicky dieta rychlo prejde do sportovej (vyrastie, je zvedave, chce vidiet, sediet), tak som prestala brat ohlad na velkost vanicky, a vysiel mi hartan ako najlepsia volba, a napr. oproti teutonii co sme v predajni skusali sa mi hartan zda maksi, teutonia bola taka tvrda ked som s nim manipulovala. Hartan je skladny, lahko sa sklada. A vyhoda sportovej casti je ze je to fakt sportak a nemusis kupovat novy, co vela mamiciek kupuje co ma "polske" kociky, lebo tie su potom ako sportaky neobratne a vysoke.
A ci uz si kupis tu vloznu tasku alebo tu hlboku cast, tak to je uz asi jedno, mozno pri tej hlbokej casti ked budes cestovat tam mas toho menej, lebo beries len podvozok do auta a hlboku cast, a ked budes mat sportak a vloznu tasku, tak mas toho viac. Ale to je uz len detail.
My mame aj ten nanoznik na sportovu cast.

elana
17. led 2012

@ptjj tak ono reálně, jak často potřebuješ kočár fakt zabrzdit? Dneska už si ho vozíš všude s sebou, není to jako za nás, kdy mamky zastavily kočár před krámem, zabrzdily ho a čtvrt hodiny tam stál. Já to fakt skoro nepotřebuju, max. když třeba dávám něco do košíku dole, ale na tu chviličku si ho fakt zapřu nohou. Jinak přece běžně ho nenecháš nikde stát na šikmé ploše, aspoň mě taková situace nenapadá. A když je na rovině a víš, že bys chtěla stát dlouho, tak zaaretuješ kolečka a taky Ti nikam neujede (ostatně on i když nejsou zaaretovaná, tak se jen tak jako "odkroutí", ale neodjede do pryč).

kiki30
17. led 2012

@ptjj a este my nemame rucnu brzdu, a ani mi nechyba, prislo mi to zbytocne, lebo ked ideme vzdy kocik drzim, a ked stojime vacsinou zabrzdim nohou brzdu, a zbytocne sa mi tam nemusi tahat snura a tak.

ptjj
17. led 2012

@kiki30 to druhé si myslím, že je výška celého kočárku i s madlem, to první tedy fakt netuším...........jinak přesně takhle jsem postupovala já, chtěla jsem co největší vaničku, tak mi z toho vylezly jen polské, ale přesně jak ty, jsem pak zjistila, že je důležitější zaměřit se víc na ten sporťák, tak jsem z tohoto požadavku ubrala a Hartany mi vyšly jako nej, Teutonie mi připadají taky tvrdé a navíc se mi moc nelíbí, Hartan má podle mě spoustu vychytávek navíc............třeba odvětrávání korbičky má málokterý kočárek kromě polských, a to si myslím, v létě dost využijeme 🙂 Hlavně jsme chtěli odpružený kočárek, dobrý do terénu i do města (budeme na vesnici), vysoký (což byl taky dost problém)............tu tašku nebo korbu budem muset nějak rozhodnout, ještě uvidím, co na to manžel a pak si kdyžtak střihnem 😀, určitě je to s taškou těžší, když tam máš i sporťák, to rozhodně, takhle jsem taky uvažovala.......ale cestovat asi spíš budeme jen s autosedačkou, uvidíme
@elana hm, to máš možná trochu pravdu, že brzdíš většinou jen když někde delší dobu parkuješ, díky za postřeh

urma
17. led 2012

@ptjj ja som mala nanoznik na sportak prilozeny, ale brala som taky akciovy set aj s prebalovacou taskou. A inak tiez som povodne chcela Racer GT, koli trosku mensim rozmerom 😉 a vahe ale na poslednu chvilu sme zobrali Topline S, tak hadam bude dobre sluzit. Lepsie sa s nim jazdilo po predajni hehe.

Brzda na rucke je dobra pri kopcovom terene, ze si vie slovek pribrzdit, ale nemame ju... A ta koleckova brzda ide odbrzdit aj nam dost tazko, ale mozno sa to vychodi casom.

funny
17. led 2012

@ptjj rucnu brzdu nemam a nechyba mi. to nebolo za nasich cias. vtedy ani nebol topline s otocnymi kolieskami, len ten racer. to prislo az neskor.
dole tie nozne mam dve. vpredu a vzadu.
ona ta prehadzovacia rukovat sa ti zide hlavne pri tych dalsich detoch 😉 ked uz sedia a "cumakuju". lebo ti chcu vsetko vidiet, kde je dieta c 1 a tak 😉 mne sa to zislo.

ptjj
17. led 2012

@kiki30 @funny jj, ja jsem nemyslela ruční brzdu jako tu páčku na rukojeti, tu bychom asi taky nevyužili, ale ten typ Topline S a X má takovou zvláštnost, o které jsem nevěděla.......místo normální brzdy, co se zabrzdí nohou, má takovou malou páčku ze strany rukojeti a tím se kočárek zabrzdí, tu nožní prostě nemá...........myslím si, že je to z toho důvodu, že pokud si přehodíš rukojeť, tak bys musela obíhat kočárek, abys ho zabrzdila tou nožní brzdou, takhle to máš pořád na té rukojeti při ruce

ptjj
17. led 2012

@funny aha, tak to by mi vyhovovalo víc, kdyby tam byly dvě brzdy, ale oni už to zřejmě bohužel nedělají ☹

kiki30
17. led 2012

@ptjj aha tak to som nevedela ze tam je taka ta brzda, ale ma to svoju logiku, jasne 🙂