Kočárek Hartan. Zkušenosti?

romisek
29. led 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s kočárkem Hartan? Díky moc.

elana
30. dub 2014

@lucie451 já se obávám, že takhle tu otázku nelze položit....ne tak, aby na ni existovala smysluplná odpověď 😒 Kdyby byla lepší korbička než taška, tak by se tašky nevyráběly, kdyby byl lepší model TS, tak by se nevyráběl Racer. Prostě pod pojmem "lepší" si každá z nás vybaví něco jiného, pro mě konkrétně byla "lepší" korbička a model Topline S a jsou pro mě "lepší" (skvělé, nádherné a funkční) dodnes-kočár mám 3r, vozím druhé dítě. Ale někdo jiný Ti poradí přesný opak nebo kombinaci, každý model a typ má svoje kupce a zastánce.

já Ti můžu napsat osobní důvody, proč jsem volila to, co jsem volila, ale rozhodnout se musíš sama.

takže: korbička-je hezčí, elegantní, kočárek nikam nepřenáším, nechávám ho v garáži a pokud dítě usne venku a chce si dospat, nechám ho za barákem. Kdybych ho musela vzbudit nebo spící někam přenášet, volila bych vložnou tašku.

Toplline S: líbí se mi přehazovací rukojeť a celkově prostě ten "x" typ podvozku, to divné "y" u Racera se mi nelíbí. Jiný důvod v podstatě není. Nevýhodou (a daní za tu přehazovačku) je hodně nízko položený košík, ale s tím jsem se prostě smířila a zvykla si na to.

1kacaba1
1. kvě 2014

@lucie451 Luci, já zatím čekám na vyřízení objednávky, ale koupili jsme si Topline S a vložnou tašku...tašku z toho důvodu, že z korbičky Ti dítě rychle vyroste, kdežto tašku můžeš používat od narození, a pak ji jen vyjmeš a máš sportovní kočárek. Topline S se mi jednoduše líbí a na německých testech byl ze 480 kočárků tím nejlepším. Viz http://beste-kinderwagen.de/best-stroller-selec....

1kacaba1
1. kvě 2014

@arrowka Můžu se zeptat, jak jde vyčistit ta bílá koženka?

radushka1
1. kvě 2014

Ahojky, mám Hartan Racer GT, jezdíme s ním už přes rok, já jsem maximálně spokojená, jediný problém, co jsem s kočárkem měla bylo na kolečku vymlácené ložisko (jezdím ale s ním i po polňačkách, polích, šutrech atd, reklamaci mi neuznali, ale opravili zdarma, tak jsem zaplatila jen poštovné), to ale je u kočárků běžné. Kolečka si jinak chválím, jsou měkké, nejsou nafukovací, kočárek má na zadních kolečkách mírné pérování, super.

Používala jsem korbičku, jestli korbičku nebo vložnou tašku bych uvažovala jak v rámci finančních možností,tak podle toho jestli máš zimní nebo jarní miminko, já měla dubňáko, korbička se mi zdá být elegantnější, tak jsem šla do korbičky. Nelituji. Malá v ní byla do října, resp v půl nebo ke konci 6 měsíce šla z ní. Ne teda proto, že by se tam nevlezla, velikost bych neřešila..., ale děsně tam řádila, chtěla vidět, chtěla sedět, pérovala v ní, no na vypadení, tak do sporťáku. Ten jde přímo do lehu, což když mi v něm usnula a usne, super. Sproťák je otočný na obě strany, chválím si to. Nejdřív mě malá chtěla pořád vidět, a teď když je blbý sklon slunka, tak si ho s ní obrátím. Není těžký, udělám to i venku, když v něm sedí.
Topline S má přehazovací rukojeť - což je v tomto fajn, jen nevím jak by se pohodlně jelo s ním dýl, když máš v předu velká a vzadu malá kolečka....

Košík v Raceru si myslím,že je dostatečně vysoko, nevím, dávám tam nákup a po zemi nejedeme, podvozek je fajně skladný do auta.

Ju, jinak k přenášení korbičky, někdy jsem si ji brala na balkón, až tak těžká teda není (ale brávala jsem si ji převážně prázdnou no...s malou, jen když byla malunká) ať v ní malá spí, jde dát tak, že neleží přímo na zemi, tak se nemusíš bát, že jde na malou zima od země...to jen tak bokem 🙂 Do korbičky spát na balkón jsem tak malou s fusakem dávala ještě v zimně. Sice už tam pak moc místa neměla, ale asi se jí tam spalo fajně 🙂

Co se mi na Hartanovi nelíbí je nánožník na sporťák, nekupovala bych ho už, ale nechala si ho ušít, hodně holek ho po netu šije, je to takový pytel neforemný. Jako dávám jí ho, je fajn teď když mi lítá, lehčeji se sundá, ale na vzhledu to podle mě kočárku bohužel nepřidá no... Není ke kočárku v rámci ceny taška, autosedačka... takže v poměru, jsou tu vyšší náklady, každopádně za mě maximální spokojenost a do jiného kočárku bych nešla...

arrowka
1. kvě 2014

@1kacaba1 Cifem. 🙂

kater_by
9. kvě 2014

Ahojte baby potrebovala by som poradiť stranku kde sa da kupiť adapter na Hartan. Viem že to ma byť adapter Maxi Cosi ale neviem aky typ.

iwitka
11. kvě 2014

Ahojky, asi už nabídka není aktuální, že? dík, Ivet

kater_by
11. kvě 2014

@monihart dakujem moc

martasek84
12. kvě 2014

mám dotaz ... máme Topline S a chtěla jsem se zeptat, na co je ten zip na stříšce ... jakou to má funkci, odepnu tu masivnější část a dám kočár do plného sedu? a taky na co jsou ty dvě očka ve stříšce pod clonou?díky

arrowka
13. kvě 2014

@martasek84 Ten zip ve stříšce teď hodně používám, malá ještě nesedí, ale chce vidět, tak ji vozím na bříšku s odepnutou zadní částí boudy a hezky vidí na cestu. A ta očka nevím, visí mi na nich hračky, proč ne k tomu?

martasek84
13. kvě 2014

@arrowka díky, to je dobrý nápad ... později to taky vyzkouším

mysskyna
16. kvě 2014

Ahoj holky mám dotaz. Máme Topline S spolu s kombi taškou. Problém je v tom, že mi připadá ta molitanová vložka, která je v tašce hrozně slaboučká. Přijde mi, že mimčo bude ležet na tvrdém. Chybí mi tam nějaká matrace. Zdá se mi to, nebo s tím máte podobný problém? Dokupovaly jste ještě nějakou matraci?
@martasek84
@arrowka

arrowka
16. kvě 2014

@mysskyna S kombi taškou bohužel neporadím, měla jsem hlubokou korbu. Ani v ní není matrace bůhvíjak měkká, ale pro mě vyhovující. Navíc první měsíce jsem tam dávala malou v zavinovačce a ležela na měkčím.

martasek84
16. kvě 2014

@mysskyna taky jsem měla hlubokou korbu, malá se narodila v říjnu, takže jsem ji měla od narození buď v zavinovačce nebo ve fusaku ... matrace v korbě mi ale přijde o.k.

mysskyna
16. kvě 2014

@arrowka
@martasek84 díky holky 🙂 tak budu pátrat dál 🙂

z_kopretinka
17. kvě 2014

Dostala jsem na ten kočárek doporučení od lidí co ho mají... zamilovala jsem si ho, dnes jsem ho obhlédla i na prodejně.... budu brečet, ta cena :( manžel se na to zrovna netváří. Moje mamina by ho brala i za tu cenu a tchýně se děsí na co takové drahé kočárky, že je to je na rok a koupila by nejraději jen nějaký obyč z bazaru. Prý na co pružení a tohle a tamto... Bazar je pro mě tabu. Chci nový.

agne
17. kvě 2014

@z_kopretinka cena je vysoká, ale vyplatí se - dá se pak i docela dobře prodat dál... No, záleží jak moc jej budeš používat - my jsme požadovali, aby odjezdil víc dětí, aby vydržel, protože jsem na něj odkázaná - nejezdím autem, takže pouze MHD, měl větší korbičku a kola - do terénu i do sněhu.
Za mě rada, řeš si to sama... Mě takhle mluvili do oblečků, že ze všeho hned vyroste a že nic moc nepotřebuje, takže jsem toho měla zpočátku absolutní minimum - jedno propínací bodýčko, jednu soupravičku do porodnice, košilky, a dvoje dupačky na léto a jedno pyžámko a jeden overálek, protože by to byly zbytečně vyhozené peníze a jak jsem v šestinedělí mazala dokupovat... Prostě dřív na mimina nebyli ryfle a nic..
Jinak ušetřit se dá jinde, nepotřebuješ mycí stůl, stačí vanička, přebalovací pult, stačí podložka s MDF deskou, atd., ale kočárek si prosaď. Za mě jsem byla zpočátku proti spíš já, neboť manžel jej chtěl rovnou, ale teď jsem vděčná, že jsme do něj šli... Neměnila bych za nic na světě. To máš tak ze vším, snad jen rada pro příště prostě neříkat úplnou cenu - prostě nevíš nebo kolem desíti, patnácti - není to lež je to pro klid, někdy to fakt nedělá dobrotu... A beztak maminky se mají poslouchat, takže pro tchýni byl v akci... 😀

elana
17. kvě 2014

@z_kopretinka hele, tchýni bych vynechala, pokud nejste domluvené, že se bude na koupi kočárku podílet, tak při vší úctě komentář k tomuto si může nechat pro sebe a manželovi vysvětli, že je to věc sice drahá, ale taková, kterou budeš užívat 1-2x denně takové dva roky určitě, málokterý výrobek je v takové permanenci a je potřeba, aby to byla věc kvalitní a pro dítě pohodlná. Navíc pokud vyberete dobře, tak vydrží pro druhé dítě, což myslím není zanedbatelný argument. Já znám plno kamarádek, které ušetřily, pořídily levnější kočár, jenže jakmmile byl čas přejít na sportovní verzi, najednou se naplno projevily mouchy a zbavovaly se ho a pořizovaly lepší sporťák. A to se vyplatí 😝

arrowka
17. kvě 2014

@z_kopretinka Absolutně souhlasím s holkama. S malou poznámkou - vím, že chceš nový, ale věř, že jakýkoli bazarový Hartan je vždycky lepší, než nový DorJan, Firkon a podobné hrůzy. Kočárek budeš používat minimálně 18 měsíců několik hodin denně, vyplatí se investovat do kvality.

@elana Jojo, poslední větu tesat do kamene, taky mám z okolí pár takových příkladů. Hlavně, že si pochvalovaly velkou hlubokou korbu, kterou stejně vozily půl roku, protože pak už v ní dítě nechtělo být. Ono není náhodou, že se některé kočáry nabízejí zásadně jako hluboké a sporťáky v obchodech nejsou vidět. Kvalitní kočárky se nabízejí vždycky jako sporťáky a to ostatní pro novorozence jako volitelné příslušenství.

z_kopretinka
17. kvě 2014

@agne
@elana
@arrowka díiky za podporu 🙂 a jakou máte variantu? Mě se líbí nejvíc Racer GT a pokud do něj nakonec půjdu tak jestli s brzdou nebo bez?

martasek84
17. kvě 2014

@z_kopretinka taky souhlasím, nenechala bych si do toho kecat. Taky jsme si vyslechli po rodině, kamarádech atd., že na co ... nemají se ptát na cenu, já o ní sama nikde nemluvím, ale když už se zetají, tak je slušnost odpovědět ...já jsem o jiném, po té co jsem Hartana viděla, ani neuvažovala ... používám ho denně, několik hodin a jsem spokojená ... i u nás v Brně je to hodně menšinová záležitost, takže mě už pár lidí zastavilo a pídilo se, co že je to za kočárek ... v těhotenství jsem měla velký oči a nakoupila spoustu syslovin, kt. jsem ani nerozbalila, takže za mě ... kup si ho a nekupuj jiné blbosti ... já jsem například vymazlila postýlku a malá se mnou spí už od porodnice v posteli ... takže bych hnedka pár tisíc ušetřila ... navíc Hartana vždy prodáš! Já ho míním prodat a na nové mimi nový Hartan 🙂! Tak šťastnou ruku při výběru!

elana
17. kvě 2014

@z_kopretinka já mám Topline S a mám ho s ruční brzdou-tu si přál manžel a dělal jak šakal, kdyby tam neměla být. Upřímně? použiju jí tak 2-3x týdně, když jedu zrovna trasu, která zahrnuje takový fakt prudký kopec o délce cca. 10 metrů. Tak jako jo, to je příjemný si přibrzdit-ale za ty prachy? 😅 Záleží na Tobě, kde chceš jezdit, obecně myslím je to spíš zbytečný.

arrowka
17. kvě 2014

@z_kopretinka Mám Topline S, zvolila jsem ho kvůli přehazovací rukojeti, ale nevyužívám ji tak často, jak jsem myslela. Vlastně nejvíc v MHD, kdy tím zmenšuju prostor, který kočár zabírá, to jsem občas ocenila. O brzdě jsem ani neuvažovala, prý se hodí maminkám, které často jezdí s kočárem na bruslích. To není můj případ a velké kopce nejezdím.
Celkově jsem spokojená a neměnila bych.

lanyza
17. kvě 2014

@mysskyna i my mame topline S a vlozno taskou. Mala se mi narodila v zari a v zime uplne super, neprofoukne a nemzsi byt v podstate deka, my vozily nejdriv podzimnim fusaku a pak v zimnim, kdyz mrzlo.... jinak tvrda podlozka neni.... mala byla spokojena tak sme nic neporizovaly. Hlavne super vec, taska se da zmenit na fusak, odepnutim uch na noseni a zadni desky, mame ji ted ve sportaku kdyz bylo docela chladno nebo sem nevedela jestli bude/nebude prset 😀

lanyza
17. kvě 2014

@martasek84 my ocka na boude pouzivaly taky na zaveseni hracek ale kdyz foukalo zvedly jsme tam cast co je na vrchni strane vlozne tasky, mala byla pak vic chranena pred vetrem....... snad je to napsany srozumitelne 🙂

martasek84
17. kvě 2014

@lanyza díky, napadlo mě, že je to třeba na zavěšení nánožníku nebo tak ... měla jsem korbu, takže jsem to nevyužila

martasek84
18. kvě 2014

holky, máte někdo v Hartanovi podložku od Pinkie? váhám mezi tou s bočnicemi nebo bez....díky

maximka33
20. kvě 2014

@elana závidím, že máš tu ruční brzdu, jestli to je ta na rukojeti. já jen tu boční, nic moc..

holky, dotaz, u sportovní sedačkyy mi dítě sklouzává dolů, co s tím? mám v plánu koupit podložku, ale spíš na to, abych ji mohla prát, nevím, jestli to pomůže i na toto?

elana
20. kvě 2014

@maximka33 no vidíš, a já si jí nevážím 😅 Jestli bruslíš, tak to chápu, kvůli tomu jsem loni v létě půjčovala kočárek bratrancovi, ten jejich ručku neměl a já se na ty fotky, kde si to drandí v káře bez brzdy, nemohla dívat 😕 😀

mě to taky dělalo, ten šusťák je klouzavý. U mě to podložka vyřešila, koupila jsem obyč. Emitex, ten flís to hodně brzdil, dítě sedělo na bavlněné straně.