Kočárek Hartan. Zkušenosti?

romisek
29. led 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s kočárkem Hartan? Díky moc.

ellisabet82
6. srp 2015

@karoli_p u těch hartanů je to s tou dodací lhůtou na prd, co jsem tak četla v předchozích diskuzích, pokud si nevybereš ten co mají rovnou skladem, a od kud prosím tě jsi? To tam máte jen jednu prodejnu kočárků?? Tady na jihu je to na prd, pár prodejen tu sice je, ale v každém větším městě tak 1-2 ale žádná vyloženě velká. A když tak já to stejně do všech těch měst mám strašně daleko.
A já osobně ten topline třeba neznám. mě stačí že se ty sedačky dají otočit po směru i proti směru jen přehozením, a zvládla jsem to, i když byl klukovi něco přes rok i s fusakem, takže já se bez té přehazovací rukojeti určitě obejdu, ale ta brzda je dobrá, když se jde z prudkého kopce, tak na přibržďování super 😉 🙂

karoli_p
6. srp 2015

@ellisabet82 Jsem z Olomouce a byli jsme tady v Sam baby kde nám řekli, že až 3měsíce a pak kočárky Davídek. tam 8týdnů...určitě jich tu bude víc, ale já nikde moc jezdit nemůžu no...a asi to bude všude plus mínus stejné....když si totiž vybereš barvu a ty doplňky, tak jim to trvá. Jinak dle katalogu už se to přehození sedaček i otočení té rukojeti dá udělat snad u všech modelů.....no fakt nevím, jsem hrozně nerozhodná a ještě když mě tlačí čas :D

jitavrtule
6. srp 2015

@karoli_p já se přidám k spokojeným uživatelkám Topline S s ruční brzdou. Je to tank, parádně stabilní, výborně odpružený, přitom se fakt dá řídit jednou rukou, což už tu zaznělo. Brzda v kopcích k nezaplacení. Líbí se mi i systém rukou ovládané nožní brzdy - neušpiním se a jen tak omylem se to odbrzdit nedá. Mám sporťák s kombitasche (to je ta pevná vložná taška) a malá si jezdí jako paša 🙂 kombitasche je o kousek delší než korbička (taška má vnitřní rozměr 80x30, korbička myslím 70x 35) ) a dá se vyndat, má dlouhé uši. Užívám hodně třeba když jedem někam na návštěvu - malou v ní nechám jako v postýlce a nemusím vláčet kočárek někam po bytě, zůstane v předsíni. Jako další výhodu vložné tašky beru to, že v stříšce sporťáku je odvětrání síťkou, teď v létě super, že malé tam profukuje, není to pec jako klasické neodvětrané korbičky. Jediné co, tak jsem teda dokupovala matraci do té tašky, na dně je překližková deska a původně tam je jen tenký spodek fusaku, to mi přišlo šíleně tvrdé.
Z dalšího příslušenství máme taky quad system, tj. terénní nápravu s velkými koly - tu užívám hoooodně, malá kola beru jen na nákupy a do města, do přírody, ke koním, a na běhání beru velká kolečka.
Přehazovací rukojeť mi ve finále přijde vlastně trochuna prd, co se týče původního účelu (přehození na druhou stranu) taky jsem jí děsně chtěla, ALE - když máš na kočárku nandanou přebalovací tašku, tak to stejnak nepřehodíš jen tak - musím odepnout tašku, přehodit, přenastavit madlo, připnout tašku....nicméně je to praktické při uskladnění kočárku, parkuju ho u nás v předsíni se zvednutou rukojení a zabírá mnohem míň místa. To samé ve výtazích, občas bych se tam ani nevešla, nemít přehazovačku.
Z negativ - je fakt neskladný a těžký. Jako do kufru u hatchbacku octavie ho nandám, ale je to fuška (a to nejsem žádná křehulka) a nic dalšího už se mi tam nevejde. Do kombíku mondea je to lepší. Plus má malý a blbě přístupný košík, to jsem si říkala, že je mi fuk, že beztak ho nijak moc používat nebudu a nakonec by větší a líp řešený košík ocenila (i menší nákup se do košíku blbě strká a z lesa pokaždé přivezu na dně hromadu bordelu).
Každopádně jsem spokojená, zkoušela jsem si i jiné kočárku, plus kočárky kamarádek a ten nás je pro mě co do jízdních vlastností prostě nej.

monika226
6. srp 2015

@karoli_p Tak já mám topline s a taky bych neměnila. Hluboký jsem měla jiný a kupovala si jen ten sporťák a taky mě překvapila ta dodací lhůta, ale jsem ráda, že jsem si počkala. Syn je větší, takže jsem hledala nějaký, kde je hodně místa, a v pohodě jsem ho tam vozila i ve dvou letech s fusakem. Jezdíme na vesnici, takže asfaltka, polní a lesní cesty a jak už někdo psal, je perfektní, že fakt chytneš jednou rukou a jedeš, což se mi kolikrát hodilo. Do auta se taky dá složit, nepřišel mi nějak extra těžký, ale už nevím, jak byly jiné kočárky. Nemám teda tu ruční brzdu, možná by se hodila, hlavně jak někdo psal z toho kopce, ale zvládli jsme to i bez ní. Nemám ani tu jejich tašku, to jsem si koupila nějakou obyč. A právě kvůli tašky jsem moc nepoužila tu přehazovací rukojeť. Říkala jsem si, jak to bude super, hlavně kvůli větru a slunci a taky proto vybrala ten topline s, ale já mám na kočárku tašku pořád přidělanou a v průběhu jízdy, bych jí musela odepnout, přehodit rukojeť a zase zapnout, takže jsem to skoro vůbec nakonec nedělala. Nevím, jestli by to s jinou taškou šlo lépe. Kdybych si měla vybrat znova kočárek, určitě bych volila Hartan 🙂

kekelka
6. srp 2015

ještě k té přehazovací rukojeti.. je super na úsporu místa - v mhd, nebo ve výtahu, v předsíní.., ale když jedu, tak raději přetočím kvůli sluníčku celou sedačku i s malou, je to lehká manipulace. Mě se totiž špatně jezdí, když mám ty otočná kolečka u nohou, musím je zaaretovat a to není ono, takže radši přehazuji celou sedačku než jenom tu rukojeť, takže teď už by při výběru ta rukojeť u mě nehrála hlavní roli. Ale Hartan bych bez váhání koupila určitě, jsou to kvalitní kočárky.

elana
6. srp 2015

@karoli_p hele...ta ručka je tak strašně individuální. Já ji mám (manžel chtěl) a prakticky nevyužívám. Neříkám že neni příjemný si to malinko zpomalit z kopečka, aby za tím člověk nemusel tak vlát, ale tak zvládnou to všichni, tak bych se bez toho obešla taky. Ad přehazovací rukojeť totál souhlas s @kekelka. Vybírala jsem kočárek tak, aby ji měl, ale nakonec jsem ji použila jen párkrát, kočárek je s přehozenou prakticky neřiditelný (když se kola zaaretujou, tak jen o maličko líp, ale stejně za tím člověk švidrá jak opilej, na obrubník se najet nedá...), takže teď už by to určitě priorita nebyla, tou pro mě zůstává sporťák do lehu a sedačka po i proti směru jízdy a to Hartan (mám Topline S) splňuje, vybrala bych znovu ten samý kočár, jsem spokojená, ale bez přehazovací rukojeti bych se obešla a bez ruční brzdy já osobně taky.

z_kopretinka
6. srp 2015

@karoli_p Já mám Racer GT bez ruční brzdy. Zatím jsem ji postrádala jen jednou na výletě, jinak se pohybuji většinou dost po rovinách nebo mírném terénu, takže bych ji ani nevyužila. Přehazovací rukojeť jsem nechtěla, protože jsem ho zkoušela v obchodě a ta ovladatelnost je divná, kolečka se musí zablokovat a není to pak ono. Když svítilo sluníčko do korby dala jsem od emitexu clonu a používám ji i teď u sporťáku. Pláštěnka mi pasuje na korbu i sporťáka, ale vytkla bych její tuhost a že zabere hodně místa, přemýšlím nad výměnou za emitex.

elana
7. srp 2015

jinak musím říct, že až letos jsem opravdu ocenila Hartanovou boudu. Jak jsou ty strašný vedra a slunce pere, tak ona se dá překlopit prakticky ke kolenům dítěte, takže malá má hlavu a skoro celý ruce ve stínu. Moc si to chválím.

karoli_p
7. srp 2015

@jitavrtule
@monika226
@kekelka
@elana
@z_kopretinka
Holky moc Vám všem děkuji, že jste se se mnou podělily o vaše zkušenosti🙂 Nakonec asi půjdeme do modelu Racer GT, ale ještě si to promyslíme přes víkend🙂 Tak ať Vám kočárky hezky slouží dál bez poruch 😉

jitavrtule
11. srp 2015

HELP! koupila jsem si od Hartanu sluneční clonu s moskytiérou a v rámci své rozvinuté laktační demence absolutně netuším, jak to nandat. Návod jen v němčině, nemám sílu to překládat. Máte ji někdo a poradíte? kam se připínají ty gumky s patentkou? nejlíp kdyby byla fotka, mám dneska asi zavařenej mozek ☹

majkylove
11. srp 2015

@jitavrtule ti to Jituš nafotím zachvilku 😉

majkylove
11. srp 2015

@jitavrtule clona

jitavrtule
11. srp 2015

@majkylove díky Míšo! přiděláno. teda je to takovej hrcfrc, čekala jsem to krapet....vytuněnější. za ty prachy :-P

majkylove
11. srp 2015

@jitavrtule síťku ti mám taky blejsknout? 😉 taky jsem to čekala lepší,ale venku už se mi to osvědčilo,člověk to musí akorát potahovat pomalu aby si to neshodil celý z té stříšky,ale udělá to službu 🙂

jitavrtule
11. srp 2015

@majkylove tam se jeste nejak spesl pridelava ta sitka? ja ji jenom nachrumlala dovnitr....

majkylove
11. srp 2015

@jitavrtule néé,ta je vevnitř,já mysela jako jak je ona připnutá na tom kočáře,ale to už asi odhalilas 🙂

ellisabet82
14. srp 2015

Ahojky holky, tak jdu znovu otravovat 😉 🙂 korbičku už jsem zřejmě sehnala, tak teď ještě dotaz, jaký fusak na zimu se vám do ní šikoval nejvíce??
A ještě za druhé, nebudete náhodou někdo prodávat prodlužovací díl v šedé nebo bílé barvě??

ifaficko
14. srp 2015

@jika10 Dobrý den, můžu se prosím zeptat jestli se Vám racer naklání do stran při nerovném povrchu? V poslední době se mi totiž na cestě nebo chodníku se sklonem racer hodně naklání do stran i při zaaretovaných kolečkách. Tak jenom jestli je to normální nebo to mám reklamovat jako vadu podvozku. Moc děkuji za odpověď.

evule1982
14. srp 2015

Tak jsme taky reklmovali náš Racer GT model 2014. Praskla nám ta stejná tyč na podvozku jako tady už holky řešili pár stránek vepředu. Bude to trvat měsíc než ho opraví, takže jsme byli nuceni už dopředu zainvestovat do golfového kočárku, abysme měli čím jezdit.

ellisabet82
14. srp 2015

@evule1982 nevíte jestli to byla vadna jen určitá kolekce 2014, nebo se to stavalo i starším kolekcim??

stazie
14. srp 2015

Ahoj, já mám kolekci 2013, a s kočárkem jsem žádný takový problém neměla. H

jika10
15. srp 2015

@ifaficko Já s ním teďka už nejezdím, zatím čeká na druhátko. Ale nemyslím si, že by se mi nějak klátil do stran na nerovném terénu

elana
15. srp 2015

@ellisabet82 já jsem tam na zimu měla klasického berana po nás. Když pak děti seděly, tak Odenwälder Mucki L, ale to už nebyla korbička. Nicméně by se do ní vešel taky.

z_kopretinka
15. srp 2015

@ellisabet82 mela jsem v korbe emitex zimni fusak a pohoda. Bylo v nem teploucko.

lucca13
15. srp 2015

Ahoj holky,
mám Hartan Topline X 2013...a za měsíc mi končí 2letá záruka. Kočárek využiju i na druhé mimčo, které se má narodit v lednu...
Žádný problém s ním nemám, jen bych ho ráda dala před skončením záruky do servisu, aby mi ho zkoukli, kolečka doufoukli atd atd...Máte s tím někdo zkušenosti? nevíte kam s tím? Jak dlouho to trvá?

Děkuji

ellisabet82
16. srp 2015

@elana Mně se právě celkem líbí ten mucki L, ale neměla jsem zatím možnost ho vyzkoušet do té korbicky? Neměla bys prosim nějaké foto jak v ní vypadá? A vejde se do něj v pohodě i dvouleté dítko?

elana
16. srp 2015

@ellisabet82 v korbičce Muckiho nemám a neměla jsem právě, sice už jsem ho měla, ale mě na novoška (mladší dítě je prosincové) vyhovoval ten starý dobrý beránek. Muckiho jsem měla pak ve sporťákách, dvouleťák se tam vejde, malýmu byl rok a půl-třičtvrtě když byla zima a je nadprůměrně dlouhý a úplně v pohodě. Dcera bude mít dva v zimě a plánuju ji tam taky dávat (i když nevím, kolik bude chtít v kočáru ještě být).

ellisabet82
16. srp 2015

@elana já mam právě od outlastu little Angel, mel by být az do-10 ale přemýšlím právě ještě o tom mucki, jen se mi nechce davat takove peníze, když uz je pro poslední dítko, tak koukam spíš po bazarových, ale spis nějakou neutrální barvu. Barevnej už mám ten angel.

evule1982
17. srp 2015

@ellisabet82 Myslím, že špatný je jen Racer GT 2014, podle toho,co tady holky psaly. Jinak žádné bližší info nemám.

z_kopretinka
17. srp 2015

@evule1982 já mám řadu 2014 a zatím musím zaklepat je OK