Kočárek Hartan. Zkušenosti?

romisek
29. led 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s kočárkem Hartan? Díky moc.

klarkak
16. led 2015

@medoureknaty ahojky mám Racer R1 z druhé ruky 🙂 Vydrbala jsem ho žínkou a lanza mýdlem a bílá je ještě bělejší 🙂

1kacaba1
16. led 2015

@medoureknaty Já mám v počítači zatím asi jen tuhle fotečku. Máme sporťák se softtasche. Jinak s koženkou jsme naprosto spokojeni, kočárek máme půl roku a je pořád jako nový, vyjma tedy ušmudlaných koleček a košíku, to se dá ale vždycky otřít 🙂

1kacaba1
16. led 2015

@arrowka Mně na udržbu právě přijde úplně super. Za půl roku jsem ho nemusela mýt ani jednou, jen otřít pár mušinců 🙂 A to s ním jezdím MHD, lesem, cpeme ho do auta...

1kacaba1
16. led 2015

@bjoucik.15 Já nevím, ale na chodník to vyjede právě úplně krásně, protože si nastavíš pružení, vůbec nic přizvedávat nemusíš. Dokonce zvládne i vyšší schody, třeba do krámku apod. Nový kočárek by rozviklaný být neměl, možná záleží, kdes ten kočárek zkoušela.

arrowka
16. led 2015

@1kacaba1 Jojo, neříkám, že ta údržba je nějak horší, než u jiných kočárků, zatím mi všechno šlo dolů. Ale bílá je bílá, vidět je všechno. Ta nesmytelná skvrna je od toho, že nás na chodníku ohodilo projíždějící auto a muselo to být s příměsí oleje, jinak by si s tím určitě poradil Cif.

arrowka
16. led 2015

@bjoucik.15 Hartany by rozviklaný vůbec být neměly... 😒 Ten nájezd na chodník určitě souvisí s odpružením, pokud je odpružení kočárku nastavené na maximum, jde to naprosto lehce. Vůbec nejlehčí je nájezd tehdy, když je sporťák napolohovaný do sedu ve směru jízdy, to má kočárek ideální těžiště.

klarkak
16. led 2015

@bjoucik.15 rozviklaný? To se mi nějak nezdá, koupila jsem kočár po jednom dítěti rok a půl ježděný a drží jako by s ním nikdo nikdy nejezdil 🙂 Miminko v něm zatím nevozíme, ale protože jsem ho toužila zkusit, tak jsme naložili kamarádky chlapečka a jeli na delší procházku, najíždění na obrubáky a celková jízda na jedničku 🙂

elana
16. led 2015

@bjoucik.15 tak to taky netuším, co na té prodejně s ním dělali...ale já ho nemám rozhrkaný ani při druhém dítěti a to ho fakt nešetřím, u malýho sjížděl dokonce 15 schodů tam i nahoru, leckdy 2-3x denně.
@alemari mě se líbí ten punťatej 😅 A pak ta 206, mám ráda tuhle barevnou kombinaci, nicméně je to nepraktický, nehodí se to ani k holce (vesměs v různých odstínech růžové či fialové) ani ke klukovi (to už vůbec). Takže bych zas a znova volila něco alá 234, tak jako před 4 lety🙂 (tohle má akorát jednobarevnou opěrku, já mám "kapesník" 😅)

bjoucik.15
16. led 2015

holky já nevím... bylo to v krámě dětský dům a tedy byly tak všechny.. tak nevím zda to tak nemá být 😒

ptjj
16. led 2015

@bjoucik.15 na rozhrkanost si tedy stěžovat vůbec nemůžu, ale jinak s Hartanem bohužel moc dobrou zkušenost nemám........shrnu v dalším příspěvku 😉

z_kopretinka
16. led 2015

@arrowka puntíkatá korbička byla láska na první pohled. Už mi jí nikdo nevymluvil.

arrowka
16. led 2015

@z_kopretinka Závist. 🙂

ptjj
16. led 2015

Zvažovala jsem, jestli sem vložit svou zkušenost s Hartanem, ale dám to sem, třeba to bude někoho zajímat.
Máme Hartan Racer GT, kupovaný na jaře r. 2012, bohužel kdybych se rozhodovala znova, tak už bych si ho nekoupila. Na to, jak je všude vychvalovaný a našla jsem tehdy skoro všude jen superlativa, tak mě docela dost zklamal. Kupovali jsme ho z německého e-shopu (http://www.babyonlineshop.de), takže vyšel o něco levněji než tady, tehdy asi na 17 tis. ve složení konstrukce, korba a sporťák s adaptérama na autosedačku, nevím, jak to cenově vychází teď.
No a k závadám. Sporťák jsme reklamovali ještě v záruce, protože nám úplně přestalo fungovat polohování zad, zůstávalo to spadlý jen do té úplně nejnižší polohy naležato (respektive ještě víc než naležato, takže v tom byl syn skoro z kopce hlavou dolů), žádná jiná poloha nedržela. Z nějaké diskuse jsem pak vyčetla, že v některém obchodě zákazníkům se stejnou závadou říkali, že se s tím už u Hartanů setkali víckrát. Je fakt, že syn mu dával zabrat a dost se na tom vzpínal apod., ale s tím by snad výrobce měl počítat. Když už jsme to tam posílali k reklamaci, tak jsme reklamovali i jedno kolečko, protože v tom nám při jízdě začalo tak nějak záhadně cvakat, obzvlášť při vyšší zátěži na to dané kolečko (např. při zatáčení se zaaretovanými kolečky), zdálo se jako by byl nějaký problém z tou gumou na kolečku. Polohování nám sice bez problému opravili a kolečko vyměnili, ale byly s tím starosti, jak jsme to museli posílat do DE, navíc jsme, myslím, museli zaplatit poštovný, asi osm stovek, takže nic moc. Navíc nám to samé začalo po čase dělat i druhé kolečko, ale s to už jsem neřešila, není to tak zásadní, abych to nechávala zase vyměnit. Naštěstí jsme v době reklamace měli už doma golfky, takže nebyl až takový problém, že jsme ho museli poslat na několik týdnů pryč.
No a teď, než se narodí druhý mrňous, ho musíme dát znova do opravy, protože se nám začala jakoby lámat rukojeť. Ten úplně nejhornější díl konstrukce (tedy rukojeť jako taková) se "vysunul" z těch kloubů, ve kterých se rukojeť polohuje (asi to vzniklo tím, jak se do té rukojeti uživatel zapře, když nadzdvihává přední kolečka na chodník apod.) a tím pádem praskla ta trubka, která tvoří rukojeť, takže nám to budou muset vyměnit. Bohužel už je po záruce, takže to zacvakáme.
Takže shrnuto, znovu už bych do toho nešla, na to jak jsou tyto kočárky drahé. Třeba jsme měli smůlu na špatný kus, ale stejně mě to naštvalo. A když přišel tenkrát nový z výroby, tak měl i několik much na textilních částech, nedojeté švy apod., neřešila jsem to, ale rozhodně to neodpovídalo precizní německé práci, spíš jako by to šili hobnem honem, aby to nějak bylo.
Posílám ještě dvě fotky pro lepší představu, jak se nám rozbila ta rukojeť, můj popis není možná úplně srozumitelný. Na první fotce je vidět, jak je to vyjeté z toho kloubu a tím pádem cekově vyhnuté z osy konstrukce, druhé foto je detail toho vysunutí a na třetí pohled na rukojeť ze spodu - prasklá trubka.

z_kopretinka
16. led 2015

@arrowka z nové kolekce mě nic tak neoslovilo. Zatím jezdíme s korbou a jsem vážně spokojená. Jsem docela zvědavá na sporťák. Trošku lituju, že nemám brzdu, ale bydlíme na rovině a MHD skoro nejezdím. Vše mám v dosahu dojdu pěšky a když už musím jet dopravou tak hledám nízkopodlažní spoje. Doufám, že mi vydrží i pro druhé mimčo.

z_kopretinka
16. led 2015

@ptjj tak to jsi asi měla vážně smůlu :( v okoli znám 2 rodiny co ho také mají a jsou naprosto spokojení.

ptjj
16. led 2015

@z_kopretinka já jsem jinak taky spokojená, ale tohle už je trochu moc závad na můj vkus......zvláštní náhoda

arrowka
16. led 2015

@ptjj Nevisí tvá recenze i na emiminu? Zaujalo mě, že u Raceru zdaleka nejsi se závadou polohování zad ojedinělý případ. Jako kdyby jim snad vylezla celá poruchová série...

ptjj
16. led 2015

@arrowka nene, nikam jinam jsem recenzi nedávala............teda tuhle ne...........nevím, jestli jsem tam tehdy nepsala, že se nám to polohování zad taky rozbilo.......ale ta diskuse o tom byla asi tam, to máš pravdu

ptjj
16. led 2015

@arrowka zajímalo by mě, jestli jsou to všechno třeba podobná data výroby, ale to se nedohledá

arrowka
16. led 2015

@z_kopretinka Tak brzda mi nikdy nechyběla. Já už skoro odložila i sporťák, přešly jsme na golfky. A přechodu z korbičky na sporťák jsem chvíli litovala, protože za korbičkou se lidi otáčeli, ale sporťák není vzhledově bůhvíco. 🙂

arrowka
16. led 2015

@ptjj Mám na mysli tohle: http://www.emimino.cz/zkusenosti/hartan/racer-gt/ Hned mě napadlo, jestli jsi úplně tu spodní recenzi nepsala ty. 🙂

ptjj
16. led 2015

@arrowka jo, tak jsem to našla, psala jsem to tehdy sem: http://www.emimino.cz/diskuse/kocarek-hartan-ra...

ptjj
16. led 2015

@arrowka to, cos teď poslala, jsem našla až teď, tam jsem nepsala, ale asi to tam taky pošlu

elana
17. led 2015

@ptjj myslím že je fakt dobře, že jsi to sem napsala. Je to diskuze o Hartanech a Ty máš prostě špatnou zkušenost, nic víc, ale nic míň.

je to teda síla...tipovala bych teda taky spíš jednak smůlu na kus (fakt je tam toho až moc) a taky možná šmejdskou celou sérii, jestli se tahle polohovací závada opakovala jak tu psala Arrowka. Blbý 😒

já si opravdu stěžovat nemůžu, v podstatě jediné, co je po těch letech u mýho kočáru fakt "špatně" je dost prodřený košík, přece jen je hodně nízko posazený (nevím jak to mají ostatní modely, Topline S to má zřejmě kvůli té přehazovací rukojeti) a obrubníky mu dávají zabrat. Není to ještě skrz naskrz, tak to neřeším, ale až se bude prodávat, samozřejmě to cenu kočárku poníží. Jinak ale vcelku o ničem nevím...doufám že jen zatím a vydrží to tak, nerada bych na poslední funkční rok s velkým kočárem pořiizovala jiný 😅

ptjj
17. led 2015

@elana ani nevíš, jak mě to samotnou mrzí, že jsme narazili zrovna na blbou sérii či co.......prostě možná objednali díly z Číny zrovna nebo já nevím, každopádně si tím reputaci moc nepodrželi.........věřím, že ten tvůj je bez závad a závidím 🙂 košík prodřený nemám, ale je fakt, že my s ním po městě tak moc nenajezdíme, takže obrubníky nás až tak netrápí.........třeba už jsou teď ty nové zase ok, uvidíme za rok, dva, co sem napíšou ty, co teď kupují nové

jika10
17. led 2015

@alemari Takmě se z toho výběru asi nejvíce líbí 211, ale teda barvičky 2015 nic moc 😝

alemari
17. led 2015

@elana
@jika10 docela i ta 233 vypadá prakticky, tmavá lemovka, neutrál šedá🙂, já stejně koukám po hnědé s bílou konstrukcí😀! Ale ten kaperníkový vzor s modrou je fakt nadčadový🙂.

jika10
17. led 2015

@alemari Když ono takhle vybírat barvičku nejde. Já když si vybírala kočárek, tak ten můj vínový bych si podle internetu a vzorníku vůbec nevybrala. Ale jakmile jsem přišla na prodejnu, tak jsem se zamilovala a musel být můj 😀

alemari
17. led 2015

@jika10 to máš pravdu🙂! Záleží i na tom materiálu, některé jsou tenké, jak šusťák😝. Ten fialový jsem ještě neviděla na vlastní oči.🙂

jika10
18. led 2015

@alemari JJ ty materiály jsou právě hrozně jiné. Třeba kámoška má hartánka bílo černého s tím, že ta bílá barvička je koženka a to se mi úplně nelíbí. Ale tak naštěstí se každému líbí jiný kočárek a barvička, což je super, protože když by jezdili všude stejnékočárky, tak by to taky bylo šílený. Takhle když se mi nějaký kočárek líbí, tak ho nenápadně okouknu, ale pak se stejně podívám doma na našeho hartánka a řeknu si, že mám stejně nejhezčí kočárek 😀 😀 😀 Doufám, že se zadaří druhátko a hartánek si ještě zajezdí. Protože jestli ho budu prodávat, tak to snad obrečím 😢 😅