Kočárek Hartan. Zkušenosti?

romisek
29. led 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s kočárkem Hartan? Díky moc.

alemari
29. čer 2012

@kukucg no právě jsme to v obchodě s prodavačkou řešili, že kdyby člověk neměl peníze na korbu nebo vložnou tašku, tak sporťák s pelíškem a nánožníkem by stačil 😅 Já to právě zkoušela s tím prodlužovacím dílem a pelíškem a vypadá to moc dobře 😉

kukucg
29. čer 2012

@alemari No presne to ma napadlo, rozmyslala som o tom pri minulom tehu lebo som mala termin koncom aprila, to uz by sme sli do leta, ze by som vzala len predlzovaci diel a ten pelisek 😅 vsak zima by uz nebola a ked je to rovno tak to musi byt v pohode, teraz ale mam termin vo februari 😕 😕 tak to neviem teda

alemari
29. čer 2012

@kukucg nevím co je február 😀 ale ten pelíšek je ve sporťáku na rovno, takže zdravotně to je ok, a na zimu stejně musí být fusak 😉

kukucg
29. čer 2012

@alemari Unor 😅 😅 😅 😅 Tan ano musi, len neviem ci by to stacilo, myslis ze hej?? 🙂

alemari
29. čer 2012

@kukucg a fusak nějaký máš?

kukucg
29. čer 2012

@alemari no mam, este po malom, myslim ze to bol emitex ten 3v1

alemari
29. čer 2012

@kukucg Tak kdyby byly ještě mrazy tak dáš i fusak🙂 v březvu už bude tepleji, nebo se i prodávají ty vložné tašky neoriginál, myslím že u nás stojí kolem 800kč😉 a taky vidívám že maminky prodávají korby hned co je už nepotřebují, na www.bazos.cz je každou chvilku nějaká, za poloviční peníze 😲

kukucg
29. čer 2012

@alemari No mas pravdu 😉 Vsak mame este cas, nieco vymyslime 😵 Dakujem za vsetky infosky aj fotky 😉

alemari
29. čer 2012

@kukucg nemáš zač, dobře vyber ať jsi spokojená 😉

kukucg
29. čer 2012

@alemari 😉

tinushka13
29. čer 2012

AHojte kočky.. ja som bola včera kuk na kočíky v predajni a oslovil ma práve kočík Hartan Racer GT. Len som si nevybrala farebnú kombináciu.. ☹ Známa ma dvojičky a má pre ne kočík Hartan. dosť často kočíkujem, bábatka majú teraz 5 mesiacov , kočík bol kupovaný nový, ale teraz je už taký rozvŕzganý.. tak pri dvojičkovom kočiariku je to asi iné ako pri jednom.. 😉 ale tiež zvažujem.. nuž uvidíme do 11/2012 času dosť.. 😀

bettypo
29. čer 2012

@tinushka13 ahoj len nezabudni že musíš rátať s tým, že dodanie môže trvať aj tých 12 týždňov. S tým rozvrzganím nestraš. @elana a @xovicka majú Hartan najdlhšie, tak hádam k tomu napíšu niečo optimistické 😕

tinushka13
29. čer 2012

@bettypo Nechcem kupovať nový kočík, pozerám sa po použitom. Pri tom aspoň uvidím či je nejaký vŕzgajúci.. 😉 ešte budem hladať ďalej niečo pekne a praktické, aj keď zatiaľ nejaké dve varianty mám.. len viac menej nevyskúšané.. ☹

bettypo
29. čer 2012

@tinushka13 ja som tiež chcela, ale GTčko som nenašla. Iba topline S, ktorý by nám zabral kompletne celý kufor 😒

tinushka13
29. čer 2012

@bettypo Ja som bola včera v BA v Baby markete na Vajnorskej 136 a tam ho majú. Aj vzorkovník mi kočka ukázala ale teda nič moc .. ma to neoslovilo. Neviem odkiaľ si, ale ak sa vieš dostať do tejto predajne tam si ho iste vyskúšaš.. 😉

bettypo
29. čer 2012

@tinushka13 iba tento rok je taký zvláštny čo sa týka farieb. Takže výhoda pre Teba ak zoženieš jazdený.

tinushka13
29. čer 2012

@bettypo Ja nechápem prečo dávajú na kočíky čiernu.. čisto čiernu .. je to také fádne a hlavne smutné.. veď bábatko by malo byť vo veselých farbách.. aspoň to je moja predstava.. 😉

zizinkafekete
29. čer 2012

Ahojte baby, pridavam sa k hrdym majitelkam tohto kocarika, rada by som sa pridala do tejto vasej diskusie a nieco sa spytala...mam hartan racer s s bielou konstrukciou, novy som kupovala sportak, k tomu sa mi podarilo zohnam vanicku z druhej ruky. V tychto dnoch by sme chceli prejst do sportaku, len rozmyslam nad nejakou podlozkou do neho. Je to treba? Mate s tym skusenosti? Je potrebna v tychto kocikoch? Pripadne poradite nieco, co tam dobre drzi - sedi? Dakujem!!!!

xovicka
29. čer 2012

Prvně děkuji za chválu dítka. Potom taky gratuluju k novým dítkům. A teď k tomu rozvrzání... Taky jsem to řešila. Problém ale má řešení, kočárek se prostě musí pořádně promazávat - přední kola, zadní kola a taky konstukce. Na předchozích stránkách jsem si přesně na totéž stěžovala, ale je to jen o tom zjistit, kam všude ten olejíček nastříkat. Ideálně všude tam, kde se tyčka potká s tyčkou, kde je nějaký šroub, závit, či cokoliv a pak sundat kolečka a důkladně je prostříknout a nezapomenout na ty kovové tyčinky, co je drží (zrovna si nemůžu vzpomenout, jak se to jmenuje). Prodlužovací díl nemám, ale teoreticky by měl stačit. Jediný problémek bych shledávala v tom, že v oblasti hlavy to nebude nijak zpevněné. Je tam sice bouda, ale ta zase až tak pevná není. Pravda, malé miminko toho zase až tak moc nenapohybuje, ale když jsem já dávala skřítka do sporťáku, tak přestože byl na ležáka, už dostal i pásy. Mnohokráte jsem si vychválila pevnou vložnou tašku, fajn je, že si miminko do ní hezky zachumlám doma a poté teprve seběhnu čtyři patra (neběhám to s novorozencem přes rameno). A také, že když mi miminko spinká a já už chci domů, tak zaparkuju kočár ve sklepě a miminko i s taškou si donesu do bytu, rozepnu fusak a dítě nechám dospat. Pelíšek nevlastním a upřímně jeho výhody jsem asi nikdy zcela nepochopila. Na podzim i zimu se mi to zdá tenké,takže je stejně potřeba něco přidat, a v létě zase není potřeba miminko do něčeho cpát. Ale mluví ze mě nezkušenost, třeba kdybych vyzkoušela, už bych nedala z ruky. Mě se zdá lepší ten jarněpodzimní fusak. No každý si asi vychválí, to co má.

xovicka
29. čer 2012

@zizinkafekete Záleží jak máš staré dítě, jestli už sedí. Já dávala do sporťáku v půlroce, ještě neseděl a v kočáře většinou spal. Byl tam naležato. Šel tam rovnou bez ničeho, ale připásala jsem ho. Bylo léto a šel tam právě proto, že sporťák se mi zdál vzdušnější, takže jakékoliv další vycpávání postrádalo smysl. Možná pokud máš dítě opravdu maličké, tak nějaký ten prodlužovací nástavec na uzavření kočárku. Vyrábí se i barevné podložky, ale to je snad jen na to, aby kočár vypadal veseleji a aby ho dítě neušpinilo, nevím. Možná pokud dítě začíná zvolna sedět a ještě si není jisté, tak něco kolem hlavy, snad by mohl posloužit ten spodní díl z onoho vychvalovaného pelíšku. Jak říkám, já ho tam dala rovnou na ostro.

elana
29. čer 2012

@xovicka já mám právě teď trochu problém...malý ještě nesedí úplně (už teda sedí, ale je to takový šíša můj, sedí hlavně v překážkovém sedu pořád, úplně vzorně s nataženýma nohama jen někdy a jen chvilku, ale tak to je otázka pár dnů snad...), nicméně do kočáru chodí hlavně odpočívat, takže zatím využívám tak první maximálně dvě polohy-no a to je ten problém. Dost mi vadí, že se v tom sune dolů, klouže prostě, určitě je na vině i blbý materiál potahu (taková šusťákovina), ale celkově se mi zdá ten sed sporťáku na tyhle polohy hrozně krátkej. Možná jsem to jen nějak blbě napolohovala...ale dost mě to štve, co 100m zastavuju a sunu nahoru malýho zřícence 😠

jinak vrzání jsem si zatím nevšimla, ale to může přijít, hlavně že vím jak na ně🙂

xovicka
29. čer 2012

@elana Blbý dotaz, ale zkoušela jsi ten pásek, co vede mezi nožičkama podvléci takovým tím zkracovacím poutkem. Blbě se to popisuje, ale hádám, že pochopíš. Ještě mě napadá když prcek zatím jenom leží, tak by neměl být problém, když ten popruh, co vede mezi nožkama neomotáš kolem spony ostatních popruhů, ale omotáš ho kolem madla, já to tak dělám i u úplně sedícího kluka. No a to madlo pak napolohuješ tak, aby ten pásek byl co nejvíc napnutý, prostě ho otočíš co nejvíc k dítěti.

alemari
1. črc 2012

@zizinkafekete ahoj, já jsem vždycky používla do sportáku vložku, klidně nejakou unicerzální, ale spíš jde o čistotu nez nějaký efekt, vypereš a mimi je na čistém,a taky dítě nesjíždí když koupíš nějakou froté nebo bavněnou, ta Hartanová je hodně `jezdící`. 😉

elana
1. črc 2012

@xovicka děkuju za tipy, vyzkouším 😵 , pásek jsem zkracovat nezkoušela, takže to bude první, co udělám

jika80
1. črc 2012

@bettypo topline s sa nemusi dat do kufra len pozdlzne, ak mate kombicko, zmesti sa i na dlzku a polovicu kufra mams este k dispozicii 😉

xovicka
1. črc 2012

My Topline S zvládli dát i do kufru seatu cordoba, obyčejná, žádný kombík, převáželi jsme ho i v opelu astře taktéž obyčejné. Vyžaduje to trochu víc snahy, ale lze. Při cpaní kočárku do auta je dobré zaaretovat kola zabrzdit a rukojeť sklopit dolů. U výše zmiňovaných tipů aut se nám osvědčilo sundat z podvozku sedačku. Podvozek se bez problému vleze do kufru, je lépe ho dávat podélně než napříč, a sporťákovou sedačku posadíme na sedadlo vedle řidiče. Já pak sedím s dítětem vzadu. Když jsme se hodně snažili, nacpali jsme do auta i vaničku na koupání, vložnou tašku na miminko a spoustu dalších krámů potřebných na týden u babičky. Ale ano auto bylo narvané k prasknutí. Jednou jsme jeli felicií, bylo to těsné, ale když se podvozek do kufru postavil napříč, jeli jsme, bylo to ale těsné. Teď jezdíme přechodně renaultem espace a běžně kromě kočáru vozíme i hvězdářský dalekohled.

alemari
3. črc 2012

@elana http://www.kocarkydavidek.cz/detail.php?zbozi=3... a co říkáš na tenhle? Řekli mi, že je to úplnem stejná technologie jako Muci L, jen bez méďi, cena velmi odlišná!!! 😵

xovicka
3. črc 2012

@alemari stejnou značku mám peřinek v postýlce, povlečení a spacích pytlíků. Outlast by měl být speciální materiál, mám z nich spacáčky, mělo by to nějak vyrovnávat teplotu a tedy fungovat v létě i v zimě. Vlastně ani nevím, jestli to funguje, trochu snad jo. Nicméně u srdce mě může hřát, že jsem podpořila invalidy. DITA = družstvo invalidů Tábor. Při výběru fusaku jestli můžu radit, tak si dej pozor, aby se fusak dal prodloužit a zkrátit a taky na to, aby to prodloužení bylo uvnitř z dobře čistitelného materiálu. Jakmile začne drobeček nosit botičky, oceníš to. Ze stejného důvodu jsem tohle jaro vyřadila z užívání hartaňácký jarně-podzimní fusak. Taky to chce prohlédnout, jak se to dá upevnit ke kočárku, aby ti sedící dítě v kočárku neustále nesklouzávalo i s fusakem dolů. Já mám na zimu obyčejný emitex vtomto ohledu je docela vychytaný.

zizinkafekete
3. črc 2012

Kocendy- kedze sme uz v sportaciku a dalsie mimi uz neplanujeme, budem predavat hartan vanicku v uplne super stave - hnedej farbe, s matracom, nanoznikom, plastenkou....v hnedej cokoladkovej farbe, ak by ste mali zaujem....zajtra dam fotky 🙂

elana
3. črc 2012

@alemari Ty jsi poklad...i ten se mi líbí. Méďa, pravda, tuze chybí...ale stejně kdo ocení méďu, když mimino na něj nevidí a navíc je stejně přikrytý 🙂 Ještě to pořádně prostuduju a možná objednám tenhle. A co Ty, jak se cítíš, už to máš za pár, co? 😉 Prozradíš jména?