Kočárek Hartan. Zkušenosti?

romisek
29. led 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s kočárkem Hartan? Díky moc.

tilly
1. pro 2011

@leelyanah to ukoncenie noziciek nie je kratke, je to v pohode, ale ja som mala starsi model switch (2010 vtedy som ho mala) a ten mal ukoncenie noziciek a prave to mi tam vadilo 😉 cize ak to novy model nema, tak je to len plus...

leelyanah
1. pro 2011

@tilly je to konkretne model pliko switch easy drive (nie golfove palice, ale normalna rucka). Netusim ale, ktory rok to je.

tilly
1. pro 2011

@leelyanah jaaaj, tie sa robia od 2011... to by som osobne nebrala, ten mi fakt pride taky labilny, som myslela, ze myslis pliko switch, to je trosku ine...

leelyanah
2. pro 2011

@tilly diky za radu, potrebovala som sa uistit, ci to vidim spravne. Ja som z toho kociara tiez mala dojem, ze to nebude ono, lebo je labilny. Co uz, idem hladat dalej. 🙂

hajdylca
3. pro 2011

@leelyanah my mame hartan topline S a nam sa vosiel do fabie- ale davali sme kolesa dole a potom sa dala ta konstrukcia uplne na spodok fabie- cize to zabralo minimum miesta- respektive skoro ziadne.. ale my sme velmi dlho kocik pouzivali s autosedackou (drobec nevedel dlho sam sediet, cize sa smykal v sportovej casti) takze my sme len vo fabii vozili konstrukciu- ale myslim, ze sa potom do kufra bez problem vojde vanicka, alebo sportova cast...

leelyanah
6. pro 2011

@hajdylca nakoniec som sa rozhodla pre hartan, ale zobrala som si model R1. Takze pridavam sa do klubu hrdych majitelok tychto super kocikov. 🙂
S tym spodkom fabie myslis priestor medzi zadnym a prednym sedadlom, ci spodok kufra?
Mne ta R1-ka vosla aj do kufra, kolesa samozrejme dole, ale zmesti sa aj vanicka na nu v zlozenom stave.

hajdylca
10. pro 2011

@leelyanah spodok fabie som myslela v kufri- dali sa dole obe zadne (tie "velke") kolesa a potom sa cela konstrukcia mestila "na dno kufra"... urcite budes spokojna 🙂
inak som sa Ta chcela opytat, ze preco si chcela prave topline S- podla mna je zbytocna prehadzovacia rucka, ked mas otocnu sportovu cast... ale tak vyuzivame to aspon v malych vytahoch 😀

leelyanah
19. pro 2011

@hajdylca presne tymto systemom tam davam nasu R1-ku. Topline som nechcela kvoli prehadzovacej rucke, pre mňa je tiez zbytocna, ked sportak je otocny. U nas ani vytahy nehrozia, byvame v domceku. Na predajni mali vystaveny Topline, tento mi predviedli pri prvej navsteve, preto som o nom uvazovala. Az neskor som zistila, ze maju aj R1-ku, ktora ma skladnejsi podvozok.

matrix20
5. led 2012

Holky, kdo má doma kočárek Hartan s bezdušovými koly, můžete mi napsat, jak jste spokojení? Kočárek budu využívat především v lese a prodavačka mi říkala, že jsou to ty nejlepší kolečka do terénu a že navíc nehrozí žádné propíchnutí. Mě osobně se ale zdají takový tvrdší. Co si o tom prosím myslíte???
Jinak já jsem chtěla otočnou ručku z důvodu, že třeba bude foukat nebo moc svítit sluníčko, prcek mi bude spát a já bych měla předělávat sporťák i s dítětem - to si moc nedokážu představit...

sussie259
8. led 2012

ahojky 🙂 no ja cakam nas vysneny hartan racer gt 2012 kazdym dnom 🙂

urma
10. led 2012

My uz mame doma Hartan Topline S 2011 🙂 aj s pevnou vanickou. Teraz riesime autosedacku, tu chcem z druhej ruky Romer Baby Safe II SHR, akurat mam "fobiu" co este treba, ake adaptery,aby pasovala. Su to len tie 2 "kusky" co stoja cca 9 E? Alebo aj ta vacsia drahsia platna?
Dakujem moc za pripadne reakcie
🙂

kiki30
10. led 2012

@urma my mame tiez autovajicko romer baby sefe II SHR, a aby sme ho mohli nakliknut na podvozok tak sme objednavali tento adapter: http://www.malvik.sk/Doplnky-ke-kocarkum-132/ad... a to je vsetko, ak mas romer bez toho SHR tak treba este nejake adaptery, lebo ta autosedacka bez SHR by sa nedala nakliknut, to sa potom montuje este na to autovajicko asi.

urma
10. led 2012

@kiki30 dikz moc, aj toto bude vajicko so SHR. Inak presne na malviku som studovala, len som sa s toho nevedela vzsomarit 😅

kiki30
10. led 2012

@urma 🙂 ja som tie adaptery mala odtial aj objednane aj autovajicko - mali v akcii za cenu ako ponukali z druhej ruky

urma
10. led 2012

@kiki30 No super 🙂 a si s nim spokojna?

kiki30
10. led 2012

@urma s vajickom? ako spokojna urcite ano, ale nas maly sa tam nedal zapnut ked bol nasiroko baleny, takze ked niekam ideme s vajickom, tak nebalim nasiroko, lebo by som ho tam nezapla, nechapem preco robia tie popruhy take kratke, radsej dlhsie, zapnem, a potom pritiahnem, ale takto to bolo hrozne ho tam pozapinat. to jedine ma stve, stvalo na vajicku.

tonko_babymarket
10. led 2012

@kiki30
ten pás sa dá povoliť...

kiki30
10. led 2012

@tonko_babymarket my ho mame povoleny, ale ked je maly naobliekany a este aj nasiroko baleny, tak ledva ledva sme ho zapli, teraz ma 16 tyzdnov, a aj opierku hlavy uz na najvyssiom bode, asi je aj ten nas chlapec velky 🙂

urma
12. led 2012

@kiki30 clovek tieto veci vacsinou kupuje popredu a nevie, co za slonika sa narodi a ako rychlo porastie, ze ano 😀 Ale uz je rozhodnute, v sobotu idem po romera 😎 Budu k nemu adaptery na teutoniu, co asi tazko bude pasovat na hartana, ale tak ich potom strelim trebars aj tu a dokupim origos.

kiki30
12. led 2012

@urma ved to, nas je dlhan, a este ked je v teplom overaliku, aj to nadnese a to som tam velice chcela davat este fusak 🙂

urma
12. led 2012

@kiki30 a smiem sa opytat, kolko cm mal pri narodeni

kiki30
12. led 2012

@urma pri narodeni klasika 52 cm, ale tak v tom vajicku je dobre ze sa da polohovat opierka hlavy - pri novorodeniatku najnizsie a potom vyssie,len mam pocit ze my smy museli davat vyssie skor, lebo bol akysi dlhsi a nevedel sa tam vpratat. A ty mas kedy termin porodu? Ono keby sme ho nemuseli obliekat poriadne, ten teply overal to tiez nadnesie, a ta plienka na siroke balenie tiez spravila dost, potom sme ju prestali davat a je to ok.

urma
12. led 2012

@kiki30 ja az 19.4. mam termin. Paci sa mi na tom vajicku prave to polohovanie chrbatika, ale ocakavam, ze nas synator tiez bude dlhy, kedze sme obaja vysoki rodicia 🙂 Tak chvalabohu aspon fusaky odpadaju 😉

kiki30
12. led 2012

@urma to polohovanie je fakt dobre, len my sme s nim museli byt vzdy o nieco viac hore, kvoli tej jeho dlzke + overal 🙂 a este sa tam da taky vankusik za chrbtok dat prec, ale to az ked uz bude uplne sediet dame prec, takze zase bude viac miesta 🙂

jika10
14. led 2012

Ahoj holky, my jsme s manzou zacli 3 rok snazeni o nase prvni miminko a snad bude i uspesny. No a kocarek hartan mam vyhlidnuty jako jeden z favoritu. Dalsim z favoritu je teutonka, tak az to bude jednou aktualni, jsem zvedava u ktereho z nich skoncime 🙂

ptjj
16. led 2012

Ahoj všem. Uvažujeme o kočárku Hartan, líbí se mi, že je precizně udělaný a určitě nebude brzy rozhrkaný jak polské kočárky, ale zdál se nám na prodejně hrozně nízký, měli tam Hartan Sky XL a ještě nějaký typ, bohužel nevím který, ale oba jsem měla jen tak ke kolenům (máme oba cca 180 cm). Je tu někdo z vás taky takhle velký? Jaké s ním máte zkušenosti? Máte někdo Falttragetasche (tzn. klasickou korbičku?), jaké má vnitřní rozměry? Potřebovali bychom něco většího, malé se narodí v polovině června a když počítám, že třeba od října může být zima, tak bych tak malé miminko do sporťáku dávat nechtěla. A jak velká je Kombitasche, má ji tady někdo a je větší než Falttragetasche? Nikde na netu jsem pořádně nenašla rozměry těch korbiček. Mně se líbí zejména typ Hartan VIP, ale nenašla jsem ho nikde v Čechách vystavený. Nevíte o nějaké prodejně v Praze, kde Hartany mají, kromě Malvíku? V Kolíně tento typ skladem nemají. Máte někdo zkušenost přímo s tímto typem? Díky moc za jakoukoli reakci.

urma
16. led 2012

@ptjj my sme obaja vysoki, mame Hartan Topline S s klasicku pevnou vanicku. Praveze je v tomto super, tiez to bola moja zakladna podmienka, aby som sa nemusela k malemu ohynat do praveho uhla a tatino pri jeho 190 cm nevypadal ako s kocikom pre babiku 😉 Ta vanicka hartanovska ma na dne kovove akoby nozicky, takze to ju dost vyvysuje na konstrukcii. A sportiak zas keby bol vysoko posadeny, vypadlo by to smiesne. Videla som napr. na Mutsym...ten akysi nepomer konstrukcie a sportovej sedacky

ptjj
16. led 2012

@urma ano, těch nožiček jsem si všimla, ta Sky varianta, kterou jsem viděla, je nemá, asi proto jsme ji měli jen ke kolenům 🙂.........a vysoko posazený sporťák mají třeba Roany, Inglesiny apod. a to se mi vůbec nelíbí.........díky za reakci..............a jak jsi spokojená s tím přehazováním rukojeti? já bych to využila při větru, sluníčku atd., ale dle fotek si nejsem jistá, zda jde ta rukojeť přehodit při nasazené korbě/sporťáku, jde to?

urma
16. led 2012

@ptjj no ja mam termin az v aprily, takze kocik zatial parkujem v spalni 😀 a nemam moc co prakticke poradit ohladom prehadzovania rukovate. Ale funguje to aj na korbe aj na sportaku 😉 Ci to vyuzijem a kolkokrat neviem, nekupovala som ten kocik koli tomu 😉 To bol len taky bonus, co som sa az v predajni dozvedela.

ptjj
16. led 2012

@urma 🙂 jj, jasně, chápu 🙂 a nevíš náhodou, jaké jsou vnitřní rozměry té vaničky? já doufám, že se tam malé ještě v zimě vejde, ale četla jsem někde, že je to snad 75x31 cm, a to by bylo, myslím si, málo ☹