Kočárek Hartan. Zkušenosti?

romisek
29. led 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s kočárkem Hartan? Díky moc.

elana
29. bře 2012

@alemari ne, tak to vůbec, ani jsem si ho u nich nevšimla 😕 No, ale dali jsme to i bez 😀 tak uvidíme, jak se pochlapí sporťák. Snad se teda dočkám do léta nánožníku 🙄

alemari
29. bře 2012

@mochenkaa no teď jsem ráda že jsem vzala tu jejich i když jsem o ní přesvědčená nebyla protože bych asi tak rychle nevybrala 😀 ja jsem to měla jako sadu, korba, sporťák a taška. Odečetli by mi za ní asi 1500, což už mě nevytrhne. A nyvíc ty šité co se mi líbí stoji kolem 3000☹ byly nedávno v samadoma, nevidělas? 😎

alemari
29. bře 2012

@elana na těch německých stránkách jsem svou lámanou němčinou četla že mají spray co chrání kočar pred špinou a slunkem. Dřív jsem to sprejovala normálním sprejem na oděv, bylo to super, kočárek zůstal po 6 letech ježdění krasný,poradili mi to v obchodě hned při koupi, toto je něco spešl! Nánožník mě vždycky rozesměje 😀 v létě si s ním pojezdíš!! 😀 aspon že mají ten odstín 😉

mochenkaa
29. bře 2012

@alemari neviděla. Tak v těch drahých bych si taky vybrala, ale nechci za tašku dát víc jak 700,-. Nebo uvažuju nad tím, že si nechám ušít tašku od švagrové mamčiného přítele. Šije patchwork (nebo jak se to píše), mám od ní normální tašku na léto (bavlna) a narvu do ní takových věcí... Když bych našla tak prostornou tašku normální, tak mi při stejném naplnění upadnou uši a na té šité to není poznat. A na podzim bych si koupila zimní tašku 😀 vyloženě nepromokavou.

mochenkaa
29. bře 2012

@elana @alemari vidíš, to mě nenapadlo, nastříkat kočárek klasickým impregnačním sprejem

elana
29. bře 2012

@alemari ráda Tě vždy pobavím, škodolibko 😀 Tys měla toho prvního taky Hartana?

alemari
29. bře 2012

@elana neé, kde bych na něj vzala!!!! 😅 Hluboký si značku nepamatuju, ale paní s nim jezdí do teď s dalšim ďítětem. Sporťák byl DannySport, ale s dnešními polskými kočárky se to nedá srovnat☹ byl to držák, pevný, pružil jako dneska Hartan, prehazovací rukojeť, super kočár. Nebo jsem měla šťestí, nevím. Nešetřila jsem ho. Ten Hartan stál tehdy tolik kolik stoji teď 27000. Ale jenom sporták!!!
A škodolibá nejsem, jen asi tušímjak ti je kdyz vyjíždíš s X-Landerem a doma máš Hartana. Měla bys to tu dát velkým písmem- BEZ NÁNOŽNÍKU NEBRAT!

tilly
29. bře 2012

gt ma v predu odpruzenie? tlmice?

alemari
29. bře 2012

@mochenkaa no, ani mě nenapadlo to někomu poradit🙂 ale funfuje to, kupovala jsem v obuvi spray na textilní obuv, nějakou nezávadnou. A super, třeba to taky využiješ 😉

elana
29. bře 2012

@alemari já nemyslela tu škodolibku zle 😉 , však proto pořád nánožník zmiňuju, abych Ti zvedla náladu 😀 Jinak myslím že upozornění není třeba, protože druhý takový blb, co vezme sporťák bez nánožníku, se snad už v kraji nenarodí 😝

tý kráso, ale tak to koukám, jak byly Hartany drahý 😕

mochenkaa
29. bře 2012

@alemari to je super, já si to v zimě fíkám i na spodek kalhot ať je nemám mokré. Ale že to vlastně funguje i na vyšisování mě nenapadlo. Určitě to využiju.
@elana já tě udávala jako příklad doma. Že hlavně to objednat letos. Nakonec jsme to objednali při tom. M se asi lekl jiného kočárku 😀
@tilly jo.

elana
29. bře 2012

@mochenkaa správně správně. Moudří se poučí už z chyb jiných 😉

mochenkaa
29. bře 2012

@elana 😀 😀

alemari
29. bře 2012

@elana 😀 😀 😀 Který kraj máš na mysli? Já myslím že určitě nejsi jediná, která si říkala že se bez nánožníku obejde 😝

Jo, Hartany byly drahé a v podstatě málo vyhledávané. Ty polské vypadaly úplně stejně, podvozek i ty kapsyčky na boudě. A největší terno byla Inglesia, ta stála kolem 17 000. Taky hodně. To byly hody pro obchodníky s polskýma kočárkama. 😖

alemari
29. bře 2012

@mochenkaa chce to ale hned jak je nový, teda já ho impregnovala od začátku. 😉

mochenkaa
30. bře 2012

Holky, já dneska poprvé viděla Hartan v provozu 🙂 A zrovna to byl bílý podvozek Racer GT 😵 sice jen s autosedačkou,ale bílý 😵 😵

alemari
30. bře 2012

@mochenkaa u nás jezdí taky bilý, topline S 619! Krásný 😎

mochenkaa
30. bře 2012

@alemari M si původně nebyl tím bílým jistý (hlavně že už je objednaný, že? 😀 ) Ale dneska z něj byl nadšený. Už se těším, až s ním budu taky frajeřit 😵 😀

alemari
30. bře 2012

@mochenkaa tak u nás to bylo opačně, já nejdřív chtěla stříbrnou a muž bílou🙂 jaký vzor jste viděli?

mochenkaa
30. bře 2012

@alemari nevím co to bylo za barvu. Měla na něm vajíčko autosedačku (černou).

alemari
30. bře 2012

@mochenkaa no vždyť jo, oni nemají svoje vajíčko 😅.

mochenkaa
30. bře 2012

@alemari to vím, že nemají 🙂 Ale vím, že to byl Racer GT v bílé barvě 😀 nezastavovala jsem ji a neptala se na barvu. Bylo to na nákupu v Tescu

laguardia
2. dub 2012

Ahojte baby. Zvažujeme kúpu kočíka Hartan, ale pri tých čakacích dobách by sme už mali pomaly objednať, tak sa chcem spýtať na Vaše skúsenosti s modelom VIP. Vybrala som ho preto, že je najľahší, má najskladnejšiu konštrukciu, najmenší podvozok a teleskopickú rukoväť, čo v porovnaní s Racerom GT vyhráva, lebo tam to ovládanie polohovateľnej rúčky mi ide veľmi ťažko, ak nechcem povedať, že vôbec, lebo mám problémy s kĺbmi na rukách a veľmi ťažko sa mi to súčasne na oboch stranách stláča. Jediné, čoho sa obávam, že má ten podvozok taký menší, nie je to nestabilné? Ako sa Vám s tým jazdí po nerovnom teréne, naše chodníky, obrubníky a tak? Aj nákupný košík je o niečo menší. Celkovo je o málinko nižššie položený ako racer GT, ale nie sme veľmi vysokí, takže to nám neprekáža. Nachádzate ešte nejaké zápory na VIP-ku? Dúfam, že sa niekto podelí o skúsenosti, čítala som diskusiu, ale do konca už nestíham, tak ďakujem za vaše rady a tipy.

alemari
2. dub 2012

@laguardia ahoj, neporadím ti ohledně funkčnosti, jen k té teleskopické rukojeti-brala jsem Racer GT s polohovací rukojetí úmyslně, protože s tou teleskopickou se mě špatně manipulovalo. 😖 Kočárek mě jakoby neposlouchal, když jsem chtěla vyjet na vyvýšené místo. A taky jestli ti kočárek budou vozit nějaké děti, tak s ním taky neujedou s touto rukojetí. Ale jestli máš nemocné ruce tak je to jiné. Vyber dobře 😉

kiki30
3. dub 2012

@laguardia ale tu rucku si nebudes casto regulovat, pokial chces vip len kvoli tomu, vacsinou budes chodit na prechadzky asi ty, tak si ju nastavis ako chces. ale kamoska ma vip a je spokojna, myslim ze nema ziadne zapory akurat to ze je nizsi, ja som ho povodne tiez chcela, ale ked sme boli v predajni a videla som vsetky hartany nazivo, tak vyhral racer gt. ale my sme vysoky takze to vip by vyzeralo pri nas smiesne.

vlnka81
3. dub 2012

@laguardia ahoj. my sme kupili VIP, ale este sme v cakacej lehote - ako na bejbinko tak aj na kociar - maju sa dostavit v ten isty termin 😀 nemozem ponuknut vlastne skusenosti, ale prevetrala som vsetky mozne kociare kym som sa dostala k hartanom a som si uplne ista ze sme vybrali dobre. radila som sa s viacerymi mamickami a nepocula som takmer ziadne negativa. Myslim ze ci sa sa rozhodnes pre GT alebo VIP tak nebudes lutovat, obidva kociare maju velmi dobru stabilitu (VIP je lahsi ale ma nizsie tazisko tak sa to vyrovnava) tak by som ti radila vybrat podla pocitu a toho co ti viac vyhovuje. Ja mam 160 cm a asi 53 kg, tiez mam bolave klby a to hlavne na zapastiach - na mna bol GT uz privela. Taky maly tank 🙂 Obidva kociare maju rovnaku sedacku takze dietatu bude dobre aj v jednom aj v druhom. Ak nechces s nim chodit vyslovene do lesa tak VIP ti urcite postaci na klasicke chodniky. Mna len mrzi ten mensi nakupny kosik - ale co uz. Ak by som mala plny GT kosik tak by som ho mozno ani nevladala odtlacit 😀

laguardia
3. dub 2012

@alemari No ďakujem za postrehy, z mojich skúseností v obchode mi to prišlo ľahučké, ovela lepšie ako tie tlačidlá po bokoch na tej polohovateľnej rúčke..Ale to je len vec môjho problému, že sa mi s touto rúčkou manipuluje ťažšie.
@kiki30 ďakujem, aj mne sa racer GT páči, no pri mojej výške asi ten rozdiel nebude hrať takú rolu. Ja viem, že tú rúčku nebudem využívať tak často pri chôdzi, aj ja som na to myslela, ale musím ju znížiť aby som sa zmestila do výťahu, máme veľmi malinký. V prípade Racera a všetkých, ktoré majú polohovateľnú rúčku, sa tam zmestím, ale tak, že rúčku doslova zalomím až dovnútra nad kočiar a len tak sa pred neho vojdem. Ale to by som musela robiť každý deň min dva krát a to už je dosť.
@vlnka81 jej, tak máme rovnaký výber, bejbinko o necelý mesiac neskôr 🙂, ale už by som pomaly mala objednať. No veď, nebyť tých kĺbov, tak ani u mňa už ten rozdiel vo váhe a v rúčke nerozhoduje, ale takto, keďže ešte aj v dome dole máme 5 schodov, budem ho musieť vynášať, aby som sa dostala do výťahu, resp. skladať do kočíkarne (kt. je až za tými schodmi - projektant paneláka zjavne uvažoval prakticky 😀 ), tak tá spratnosť VIP u mňa vyhráva. Košík pri športovej časti, ktorá je nižšie asi bude skoro k ničomu, je tam aj na výšku málo miesta, ale čo už. Máš pravdu, čo viac vyhovuje, na to treba hľadieť a niečoho sa potom treba vzdať. Tiež som ho skúšala len v predajni, a chcela som sa ešte spýtať, má rovnaké odpruženie ako racer? Mne sa zdal trochu tvrdší, pri oboch druhoch nastavenia, neviem, či to bolo tým, že ho práve vybalili, aké máš s týmto skúsenosti?

laguardia
3. dub 2012

@katuska
@mmacko
Ahojte baby, čo máte pravdepodobne skúsenosť s Hartanom VIP. Ako ste spokojné? Ja už som skoro na 99 % rozhodnutá, že zo všetkých Hartanov tento, najmä pre jeho nízku hmotnosť, jednoduché skladanie, teleskopickú rúčku, malé rozmery. Ako hodnotíte jeho odpruženie, veľkosť koliečok - predné sú o málinko menšie ako na Raceri GT, malý nákupný košík, najmä pri športovej časti ktorá je trošku nižššie, je tam preto aj na výšku dosť málo miesta. Sú ešte nejaké rozdiely oproti Gt-čku, ktoré Vám prišli ako nevýhoda, okrem nižšie položenej sedačky, ale to v mojom prípade nehrá veľkú rolu. Rada si prečítam Vaše názory. Chcela by som športovú časť, nánožník, príp. ten zimnoletný fusak a klasickú hlbokú vaničku. Autosedačku asi Romer Baby Safe SHR II. Ďakujem!

vlnka81
3. dub 2012

@laguardia tam kde sme skusali my bol zas GT tvrdsi 😀 je to preto lebo obidva kociare maju samostatne nastavenie pruznosti, priamo pri kolese mas taku packu ktoru pootocis a tym si nastavis tvrdost/makkost odpruzenia - ale to asi vies. Podla mna asi potreboval iba "rozchodit", ten VIP u nas bol na predajni uz dlhsie a peroval poriadne 🙂 Co som pocula od inych mamiek tak Hartan je jeden z najmakksich kociarov - co sa tyka aj perovania. Urcite nebude nepohodlny a tvrdy - pri najhorsom taka stredna cesta - ak to porovnavas s polskymi kociarmi, ktore ako som pocula, peruju ako blaznive 🙂 A to bejbinko zvladne - hlavne ak to nebude mat s cim porovnat tak si zvykne na cokolvek 🙂 Co sa tyka rucky, tak ak ti vyhovuje rucka VIP tak nemas co riesit, lebo ako uz niekto vyssie spominal jazdit s nim budes hlavne ty - a to stale v tom istom nastaveni - vsak my uz nerastieme 😉 a tatinek sa prisposobi - tomu to zrejme ani nenapadne 🙂 Najvacsia dilema ta vsak este len caka - a to vyber farby 😀 najlepsie ak by si vyberala z latkoveho vzorkovnika. Na nete je to uplne o nicom, v katalogu v obchode je to uz lepsie ale stale nie uplne hodnoverne. Vies uz co cakate? teda ak to nie je tajomstvo 😉

laguardia
3. dub 2012

@vlnka81 Ahoj, čo sa týka odpruženia, potešilo ma, čo píšeš, že je dostatočne mäkký. Rúčku budem využívať na to, aby som sa s kočíkom zmestila do výťahu, ale to tu už opisujem, o príspevok - dva vyššie... Viem, čakáme chlapčeka 🙂 a nie je to tajomstvo. Videla som látkový vzorkovník a naozaj som bola nad niektorými odtieňmi prekapená, lebo na obrázku a na internete sa naozaj odlišujú, podľa mňa sú v skutočnosti tmavšie. Aj čo sa týka látok a materiálov, je dobre si to môcť chytiť. A akú farbu si si vybrala Ty?